Oldalak: 1 ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914559 alkalommal)
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #1200 Dátum: 2009. Szeptember 04. - 13:31:04 »

"Éjszaka egy vadkáros kukoricát őriztünk Magyaregregy mellett. Este nem volt nagy mozgás, de éjfél és fél kettő között egy bika nagyon mondta a magáét, egy másik pedig -csak módjával- felelgetett. Fél kettő után mindkettő elhallgatott."

Jan! Zavarj fel néhány disznót a kukoricásból Zobákra! Mostanában arra felé (is) vadászok.  Vadász
Mikibácsi

Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1201 Dátum: 2009. Szeptember 04. - 13:54:19 »

"Éjszaka egy vadkáros kukoricát őriztünk Magyaregregy mellett. Este nem volt nagy mozgás, de éjfél és fél kettő között egy bika nagyon mondta a magáét, egy másik pedig -csak módjával- felelgetett. Fél kettő után mindkettő elhallgatott."

Jan! Zavarj fel néhány disznót a kukoricásból Zobákra! Mostanában arra felé (is) vadászok.  Vadász
Mikibácsi


Tegnap pont abból az irányból jöttek! Ti külditek őket hozzánk vacsorázni? Bion
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1202 Dátum: 2009. Szeptember 04. - 14:30:11 »

Kérek mindenkit, készítsetek szép teríték fotókat a bikákról! Takarjátok le a sebet lombos ággal, és lombot a feje alá is tehettek. Látszódjon a képen a tisztelet, amit a vad iránt éreztek. Ne fotózzátok méltatlan helyzetben, kocsiplatón, összekötött lábbal, csonkoltan, vagy véresen. A lámpát is vegyétek le a puskáról, mert nincs idő minden kép mellé magyarázatot fűzni, és jobb ha nem gyanúsít senki senkit törvénytelenséggel. A jó terítékfotó a vadász diadalát mutatja és a  vad tiszteletét. Lécci!

Kicsit hadd reagáljak! Többnyire helyeslek, de egy-két ponton vitatkoznék.

"Ne fotózzátok méltatlan helyzetben, kocsiplatón, összekötött lábbal, csonkoltan, vagy véresen. A lámpát is vegyétek le a puskáról"

A méltatlan helyzetben, csonkoltan, lámpával való fotózás evidencia, ezzel csak egyet lehet érteni, aki egy kicsit is tiszteli a vadat, és próbálja megadni a módját, annak ezek egyértelműek (remélem).

Viszont véresen, kocsiplatón:

Az, hogy véresen az szerintem - sajnos vagy nem sajnos - hozzá tartozik a vadászathoz. Persze törekszik az ember, hogy ne egy, a húzás-zsigerelés során tokától bokáig összevérzett vadat fényképezzen, vagy ne azt az oldalát fényképezze, de egy-egy vérfolt bizony előfordul, és szerintem nem is ront a képen.

Kocsiplató: Miért is készítünk egy vadászatról fényképeket? Emléknek. Hogy öregkorunkra ne csak az emlékezetünkbe égett kép és a trófea maradjon meg az adott vadról, vadászatról, hanem egy-egy - lehetőleg minél jobban sikerült, az adott hangulatot minél jobban papírra dermesztő - kép is. És ilyen emlék nem csak egy - a "nagykönyvben" írtak szerint megkomponált - terítékfotó lehet, hanem ugyanúgy egy fotó az elfeküdt bikáról, ahogy az a lesről látszik, egy fotó a beszállításáról, egy fotó a lövedék hatásáról (ez ugye óhatatlanul véres), stb.-stb.
Nagy elődeink örökbecsű könyveiben is számtalan képet láthatunk egy-egy bika/kan beszállításáról. Nem is beszélve a hátizsákba "gyömöszölt" őzbakokról.
Nincs ezzel szerintem semmi baj. Az is egy hangulat - az is egy emlék. Akkor lovaskocsi - ma Toyota hilux, vagy Mitsubishi L200-as.
Persze egy lovasfogatos képre kicsit más romantikával nézünk. Mint ahogy a terepjárós barkácsolást sem lehet összehasonlítani a lovaskocsissal.

Hadd mutassak két példát: A felső képpel - bár csonkolt - nekem semmi bajom, gondolom nektek sem, de majd mondtok róla véleményt. Az alsó kép viszont már szerintem méltatlan. Úgy is, annak ellenére is, hogy ha a lefőzött, kész trófea van ezen a tartón fotózva, azzal semmi gond - sőt.

"A jó terítékfotó a vadász diadalát mutatja és a  vad tiszteletét.Meghajol

Ui.: Jakec fotóit sokat nézegettem, és szerintem a legalsón másik bika van, mint a két felsőn. A legalsó egy páros tizenkettes, a két felső pedig egy egyik oldalán villás páratlan tizenkettes.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #1203 Dátum: 2009. Szeptember 04. - 14:33:51 »


Amúgy az erdészetnél megvan az első bika, kb 4,5kg-os fiatal villás. Egy Ford Ranger az 'elejtő' a 6-os úton. Totálkár. Szomorú
Szia Jan! Hol történt ez az ominous karambol? Pécsvárad alatt? Vagy merre van a Mecseki erdészetnek a 6 os mellett területe?
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #1204 Dátum: 2009. Szeptember 04. - 14:42:00 »

Kicsit hadd reagáljak! Többnyire helyeslek, de egy-két ponton vitatkoznék.




Szerintem ez már a vadászetika topik része.
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1205 Dátum: 2009. Szeptember 04. - 14:48:14 »

Szerintem ez már a vadászetika topik része.

Lehet, de itt vetődött fel. Gondolom a modik majd helyére teszik  Vállat von

Hadd csináljanak Ők is valamit  Nyihi  Kacsint Vigyorog  OOO
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1206 Dátum: 2009. Szeptember 04. - 14:50:04 »

Szerintem ez már a vadászetika topik része.

 Igen
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1207 Dátum: 2009. Szeptember 04. - 17:26:26 »

Szia Jan! Hol történt ez az ominous karambol? Pécsvárad alatt? Vagy merre van a Mecseki erdészetnek a 6 os mellett területe?

Pécsvárad és Mecseknádasd között valahol, de pontos helyet nem tudok.
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1208 Dátum: 2009. Szeptember 04. - 17:52:29 »

Fegyvertár.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1209 Dátum: 2009. Szeptember 04. - 23:01:58 »

Gyerekek!

Ezekkel a beszólásokkal csak egy dolgot lehet elérni..... Fejvakarás
De ti tudjátok! Vállat von

Először is gratulálok a sikeres vadászoknak!

Steve, szerintem teljesen jogos amit Judit írt. Az elejtett vadnak minimum jár egy szép, tisztességes teríték!

 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1210 Dátum: 2009. Szeptember 05. - 10:12:34 »

Végre, a lehüléssel azért jobban mozognak.
A bőgés még nem az igazi, de legalább mozdulnak.
2 bika esett ma, az egyik egy 6-7 éves 7 kiló körüli derék villás, amolyan igazi számomra is kívánatos trófeával.
Alul olyan vastag, szinté át sem érni, felül bal oldalon szép nagy villa, jobb oldalon a 2 szélső ág között még erőlködik egy kis 3. koronaág, de jövőre valószínűleg az is villa maradt volna.
Tűhegyes, hófehér ágvégek...szóval derék bika.
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1211 Dátum: 2009. Szeptember 05. - 10:36:06 »

Kiegyeznék valami ilyesmivel én is! Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Steve
Vendég
« Új üzenet #1212 Dátum: 2009. Szeptember 05. - 11:34:32 »

Először is gratulálok a sikeres vadászoknak!

Steve, szerintem teljesen jogos amit Judit írt. Az elejtett vadnak minimum jár egy szép, tisztességes teríték!

 Emelem

Berik!

Szeretném megkérdezni, hogy ennek az ellenkezőjét ki a nyavalya állította és hol?
Az esszenciális probléma nem ez volt.....,de hagyjuk mert kezd ez már átmenni  gyozo  bólogatásba...
 Emelem
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1213 Dátum: 2009. Szeptember 05. - 11:59:21 »

T. Fórumozók!

Ha sokáig megy ezzel a ro.hadt terítékkel a cirkusz, komolyan mondom semmi értelme nem lesz a vadfajokkal kapcsolatos topicoknak.
A téma ki lett vesézve, innentől kezdve radír lesz, aki a terítékkel kapcsolatos megjegyzéseket tesz.

Mindazonáltal megkérnélek titeket, hogy igyekezzetek olyan képet feltenni ahol a vad tisztességesen látszik.

Tehát kerüljük a platón való fotózást - különösen ha van helyette másik.
Igyekezzünk megtisztelni a vadat, de ha időhiány, vagy egyéb ok miatt nincs utolsó falat, vagy sebhely töret, az a fotó még lehet helytálló, élményt adó, mint ahogy a vér is elkerülhetetlen. (persze nem vödörszámra.)

Szóval legyetek kedvesek ehhez mérten feltenni a képeket!

Köszöntem.
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1214 Dátum: 2009. Szeptember 05. - 12:51:57 »

Próbál valaki csigát, szarut, porszívó csövet stb , mást flhasználni a siker érdekében? Mindenkinek van a közelében segítőkész mentor? Egyáltalán mindenhol bőgnek a bikák, vagy csak csendesen sunnyognak? Nálunk például idén kezdett egy kettő "óbégatni", bár eddíg is jelen voltak, de a korábbi években csak sunnyogtak a sok zavarás miatt. Bőgés jobbára a közeli kertből hallatszott. Foglalkozzunk egy kicsit a szarvasokkal, egymás helyett! Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Oldalak: 1 ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: