Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914558 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #30 Dátum: 2008. április 30. - 14:50:44 »

.. no én sem a főhelyre gondoltam... de kitenném, ki bizony...
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #31 Dátum: 2008. Május 01. - 11:13:07 »

.. no én sem a főhelyre gondoltam... de kitenném, ki bizony...
Viktor, ebből már nem jössz ki jól.
Az előző fórumon eléggé(és jogosan) földbedöngöltünk pár ifjoncot a tuningspíszer okán, és arra az egyöntetű megállapításra jutottunk, hogy az elhullva talált vad agancsa, agyara stb. az nem trófea, eképp pedig semmi keresnivalója a falon.
Másrészt ezt a bikát tényleg elég szégyen lett volna meglőni, attól függetlenül, hogy sokhelyütt szemrebbenés nélkül lövik az ilyeneket aztán adják le "tehénbe".
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Viktor
Vendég
« Új üzenet #32 Dátum: 2008. Május 01. - 20:59:24 »

.. no én sem a főhelyre gondoltam... de kitenném, ki bizony...
Viktor, ebből már nem jössz ki jól.
Az előző fórumon eléggé(és jogosan) földbedöngöltünk pár ifjoncot a tuningspíszer okán, és arra az egyöntetű megállapításra jutottunk, hogy az elhullva talált vad agancsa, agyara stb. az nem trófea, eképp pedig semmi keresnivalója a falon.
Másrészt ezt a bikát tényleg elég szégyen lett volna meglőni, attól függetlenül, hogy sokhelyütt szemrebbenés nélkül lövik az ilyeneket aztán adják le "tehénbe".

A fene sem akar kijönni ebből. Én igenis örülnék, ha én találtam volna és ki is tenném, ha tehetném. Én azt tanultam, hogy az elhullott vadat is me g kell becsülni és kijár neki a trófehoz hasonló bánásmód - de nem azokkal egy sorban! Nekem a szarvas az első számú vad, a No.1. ....

Ha visszaemlékszel: akkor és ott az volt a bajom, hogy a spíszert egy másik bika hullott, testiddegen agancsával turbózták. Ez más, mintha egy elhullott vadnak (akár spíszer volt szegénykém, akár nem) megadom a tisztességet. Nekem ez a véleményem. És ezzel nem hinném, hogy vétek az etika ellen.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #33 Dátum: 2008. Május 05. - 21:38:41 »

.. no én sem a főhelyre gondoltam... de kitenném, ki bizony...
Viktor, ebből már nem jössz ki jól.
Az előző fórumon eléggé(és jogosan) földbedöngöltünk pár ifjoncot a tuningspíszer okán, és arra az egyöntetű megállapításra jutottunk, hogy az elhullva talált vad agancsa, agyara stb. az nem trófea, eképp pedig semmi keresnivalója a falon.
Másrészt ezt a bikát tényleg elég szégyen lett volna meglőni, attól függetlenül, hogy sokhelyütt szemrebbenés nélkül lövik az ilyeneket aztán adják le "tehénbe".

A fene sem akar kijönni ebből. Én igenis örülnék, ha én találtam volna és ki is tenném, ha tehetném. Én azt tanultam, hogy az elhullott vadat is me g kell becsülni és kijár neki a trófehoz hasonló bánásmód - de nem azokkal egy sorban! Nekem a szarvas az első számú vad, a No.1. ....

Ha visszaemlékszel: akkor és ott az volt a bajom, hogy a spíszert egy másik bika hullott, testiddegen agancsával turbózták. Ez más, mintha egy elhullott vadnak (akár spíszer volt szegénykém, akár nem) megadom a tisztességet. Nekem ez a véleményem. És ezzel nem hinném, hogy vétek az etika ellen.
Azért jobb ha tőlem hullik el!!! Kacsint
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #34 Dátum: 2008. Május 06. - 21:16:56 »

Idézet
Nem tudtam hova tegyem, ezért ide teszem egy kis érdekesség:
Sziasztok!
Egy kis érdekesség hátha újat mondok .
A bulgár világrekord szarvasról ma láttam egy felvételt amin éppen itatja az egyik ismerősöm aki a befogáskor még a kert dolgozója volt. Hát mit mondja igazi a kép ami terjeng róla valóban nagy a teste, az agancsa is (65.000Eurót fizetett a pali aki lőtte), de nem csak ez van a kertben elég sok ilyen típúsú, kaliberű bikát láttam a felvételeken. A speciális etetőanyag összetételéből is sikerült néhány dolgot megtudni szezámmag, sajtolt tökmagpogácsa, repcemag pogácsa, amiről még nem hallottam sima tojótáp(állítólag a disznó agyarát is lehet vele növelni). Wave
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
Mérnökhallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125



WWW
« Új üzenet #35 Dátum: 2008. Május 07. - 10:18:33 »

Idézet
Nem tudtam hova tegyem, ezért ide teszem egy kis érdekesség:
Sziasztok!
Egy kis érdekesség hátha újat mondok .
A bulgár világrekord szarvasról ma láttam egy felvételt amin éppen itatja az egyik ismerősöm aki a befogáskor még a kert dolgozója volt. Hát mit mondja igazi a kép ami terjeng róla valóban nagy a teste, az agancsa is (65.000Eurót fizetett a pali aki lőtte), de nem csak ez van a kertben elég sok ilyen típúsú, kaliberű bikát láttam a felvételeken. A speciális etetőanyag összetételéből is sikerült néhány dolgot megtudni szezámmag, sajtolt tökmagpogácsa, repcemag pogácsa, amiről még nem hallottam sima tojótáp(állítólag a disznó agyarát is lehet vele növelni). Wave

Tavaly Forsterh belinkelt egy csomó osztrák meg német weblapot, ahol komolyan foglalkoznak szarvasbikák tuningolásával. Ez nyugaton úgy látszik menő üzletág, nagy pénz van benne.
Naplózva

"Jó vadászatot!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #36 Dátum: 2008. Május 07. - 10:21:56 »

Idézet
Nem tudtam hova tegyem, ezért ide teszem egy kis érdekesség:
Sziasztok!
Egy kis érdekesség hátha újat mondok .
A bulgár világrekord szarvasról ma láttam egy felvételt amin éppen itatja az egyik ismerősöm aki a befogáskor még a kert dolgozója volt. Hát mit mondja igazi a kép ami terjeng róla valóban nagy a teste, az agancsa is (65.000Eurót fizetett a pali aki lőtte), de nem csak ez van a kertben elég sok ilyen típúsú, kaliberű bikát láttam a felvételeken. A speciális etetőanyag összetételéből is sikerült néhány dolgot megtudni szezámmag, sajtolt tökmagpogácsa, repcemag pogácsa, amiről még nem hallottam sima tojótáp(állítólag a disznó agyarát is lehet vele növelni). Wave

Tavaly Forsterh belinkelt egy csomó osztrák meg német weblapot, ahol komolyan foglalkoznak szarvasbikák tuningolásával. Ez nyugaton úgy látszik menő üzletág, nagy pénz van benne.

Az biztos... elég csak ezt a 65.000 Eurót alapul venni..
Naplózva
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #37 Dátum: 2008. Május 07. - 11:17:30 »

Idézet
Tavaly Forsterh belinkelt egy csomó osztrák meg német weblapot, ahol komolyan foglalkoznak szarvasbikák tuningolásával. Ez nyugaton úgy látszik menő üzletág, nagy pénz van benne.
[/quote]

Hát igen mikor a begyógyszerezett bikát kiengedik az egyik nyiladékon, a másikon meg lesben áll a manusz és puff meglőtte élete bikáját. mindenki örül a vadász is a vadgazdálkodó is csak nincs benne etika.(érdekességnek a gyógyszeres, nyugtatott állatok semilyen ütés , noszogatás hatására nem indulnak el. A mozgásra való ösztönzésnek egy módszere van a farka fölött 5 cm re a szört megfogjuk és visszafele megrántjuk, ettől a benyugtatózott állat is elindul) igaz hogy ez nem ide tartozik de a szemembe nem vadász aki röptetett kacsára vadászik, vagy kitett fácánra, több százas terítékkel (legyen az akár 3 hónapja is a vadonban élő madár is) inkább gyaloglom végig a napot ,és legyen a terítéken csak 2-3 madár az sokkal többet ér mint a mozgó célpontra történő célba lövés.

Bocs az off-ért
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #38 Dátum: 2008. Május 07. - 11:18:25 »

+ a 100 disznyó teríték kertben.
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #39 Dátum: 2008. Május 07. - 11:21:01 »

Idézet
Tavaly Forsterh belinkelt egy csomó osztrák meg német weblapot, ahol komolyan foglalkoznak szarvasbikák tuningolásával. Ez nyugaton úgy látszik menő üzletág, nagy pénz van benne.

Hát igen mikor a begyógyszerezett bikát kiengedik az egyik nyiladékon, a másikon meg lesben áll a manusz és puff meglőtte élete bikáját. mindenki örül a vadász is a vadgazdálkodó is csak nincs benne etika.(érdekességnek a gyógyszeres, nyugtatott állatok semilyen ütés , noszogatás hatására nem indulnak el. A mozgásra való ösztönzésnek egy módszere van a farka fölött 5 cm re a szört megfogjuk és visszafele megrántjuk, ettől a benyugtatózott állat is elindul) igaz hogy ez nem ide tartozik de a szemembe nem vadász aki röptetett kacsára vadászik, vagy kitett fácánra, több százas terítékkel (legyen az akár 3 hónapja is a vadonban élő madár is) inkább gyaloglom végig a napot ,és legyen a terítéken csak 2-3 madár az sokkal többet ér mint a mozgó célpontra történő célba lövés.

Bocs az off-ért
[/quote]
De szezámmagos pogácsát azért kerestél...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #40 Dátum: 2008. Május 07. - 11:25:32 »

Sajnos nem csak nyugaton van manipuláció, tuning itthon is, csak azért nem verjük a tam-tamot. Szerintetek a hazai kertek mért nem engednek külső szemnek betekintést nyújtani a kert valamely szegletébe nem azért mert olyan baromi etikusan csinálják a szarvast, disznót. Tudomásom van olyan kertről ahol 1000ha-on lőnek évi 60-70 bikát és azt mondják az mind a vadaskertből kerül ki, a tenyészkertből nem költöztetnek át bikát. (Na ez  mese).+Van olyan kert ami a disznóra van szakosodva,  kb 25-30 szarvas van bent, de van olyan 8 éves bika ami a bekerítéskor maradt bent a kertben az tényleg ott nőt és gyönyörű, csak nincs jelentkező rá(mondjuk cirka 10000Eurót biztos ér). Wave
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #41 Dátum: 2008. Május 07. - 11:31:46 »

Idézet
De szezámmagos pogácsát azért kerestél...

Kerestem, de má nem kell, nem azért mert nem lenne jobb a nagyobb bakból,bikából jövő pénz, hanem azért mert manipuláció nélkül is az eddigi 15 bakunkból már kettő 350gr feletti, a legkisebb 230gr a többi átlagban 270-320között van és üzekedéskor jönnek 3 db 500 gr körülire. szal azért vannak jó bakok.
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #42 Dátum: 2008. Május 07. - 11:37:25 »

Kicsit más a helyzet itthon. Nálunk vannak olyan területek, ahol tuning nélkül is élnek kiemelkedő bikák. És ez nem újkeletű dolog, 14 kg-os bika esett már 20-30-40 évvel ezelőtt is, amikor még azt se tudták mi a spec etetőanyag. Mo.-n folyamatosan esnek rendkívül nagy bikák, ez kicsit más mint amikor olyan területen kezdenek sorban 12kg-osakat lőni, ahol előtte 100 évig 5 kg volt az átlagsúly.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #43 Dátum: 2008. Május 07. - 11:38:51 »

Idézet
De szezámmagos pogácsát azért kerestél...

Kerestem, de má nem kell, nem azért mert nem lenne jobb a nagyobb bakból,bikából jövő pénz, hanem azért mert manipuláció nélkül is az eddigi 15 bakunkból már kettő 350gr feletti, a legkisebb 230gr a többi átlagban 270-320között van és üzekedéskor jönnek 3 db 500 gr körülire. szal azért vannak jó bakok.

Jobb az tisztán...
Jan!
Pont akkor volt nagy divat (kb20-30 éve) a pogácsás buli...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #44 Dátum: 2008. Május 07. - 11:40:19 »

Idézet
Jobb az tisztán...

Jobb hát egyeetértünk. Wave
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: