Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914487 alkalommal)
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #915 Dátum: 2009. Február 18. - 18:31:33 »

Üdv!

Nem akarok sokáig alkalmatlankodni, és bocsánat ha nagyon hülye kérdést tennék fel, de nem találok máshol ebben a témában infót sajnos.
Azt hallottam hogy a nemileg éppen pont aktív lányok esetleg a gím bikák támadására vagy érdeklődésre nagyobb eséllyel számíthatnak.
Ebből az infóból is vonjak gyököt mielőtt elhiszem vagy van igazságalapja?

Előre is köszönöm a választ!
Tiszteletem:
Elf
Én is egy ilyen esetről hallottam.Még a hatvanas években Kókán volt az eset.Több nőt megölt az erdőben.Sokáig nem tudták,hogy ki lehetett az,mert a szúrás nyomok furcsák voltak.
Ez háznál nevelt és kiszabadult bak volt.Vadon élő vadról nem tudom elképzelni.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #916 Dátum: 2009. Február 18. - 18:40:22 »

Én is egy ilyen esetről hallottam.Még a hatvanas években Kókán volt az eset.Több nőt megölt az erdőben.Sokáig nem tudták,hogy ki lehetett az,mert a szúrás nyomok furcsák voltak.
Ez háznál nevelt és kiszabadult bak volt.Vadon élő vadról nem tudom elképzelni.

 Igen
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #917 Dátum: 2009. Február 18. - 21:21:13 »

Bakóczi Antal Vadorzók című könyvében ír erről az esetről ami Kókán történt. Egy Dányban háznál nevelt és kiengedett őzbak támadott meg egy 71 éves asszonyt 1970.júliusában. (bár nem hiszem, hogy szerencsétlen nő nemileg pont aktív lett volna  Mosolyog)

Elf!
Ez egy olyan ritka eset, ami kuriózum számba megy. Vannak vad által okozott balesetek, de ennek kisebb az esélye, mind annak, hogy a saját szobádban a fejedre esik valami. Általában a megszorított szarvas, vagy őz, menekülése közben okozhat balesetet- kivéve a disznót, de azt már megválaszolták többen is- azt sem szándékosan.
Vadászat (hajtás) közben előfordulhat, hogy a menekülő őz az embernek szalad, de a szarvas inkább átugorja.
Szarvassal egy esetet tudok.
Talán a hetvenes évek végén Göd mellett egy kefe sűrű fenyvest hajtottak fácánra. A fenyőből szarvasok próbáltak kitörni, és az egyik bika agancsának szemága a vadászmester, Sinka Ferenc szemébe fúródott, aki a helyszínen szörnyet halt. A fenyő olyan sűrű volt, hogy szegény Feri nem tudott a szarvas elől ellépni. Mint a helyszínelésnél bebizonyosodott, a szarvas az embert egy méterről sem láthatta, és nem támadó jelleggel tartotta a fejét.

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #918 Dátum: 2009. Február 18. - 22:49:31 »



 OffTopic OffTopic :offTopSziasztok

Ahogy Erdőjáró írja. A bak preparált feje még a 90 e s évek elején is meg volt a bűnügyi múzeumban. Egy áldozat volt ( halálos) , de több támadás. Az erdőben sétáló vagy dolgozó nőket "támadta " meg valami/ valaki . Szürkületben, hátulról, úgy  hogy az áldozatok nem is tudtak pontos leírást adni, hogy mi történt . Sokan az akkori idők divatos galeri bűnözőire gondoltak., mivel  nem volt olyan elterjedt a női nadrág és valamennyien azt vallották, hogy  a támadó megpróbálta felemelni  a szoknyájukat. Később született meg az elmélet a támadás okáról. 
Bika ( lehet akár felszarvazott is) az tényleg megtámadja a magányos lányokat de nem az erdőben hanem különböző szórakozóhelyeken vagy azok környékén- Bion Bion Bion Akár aktívak akár nem . Bion Bion Bion
( Bár szegényes biológia tudásom szerint a havi ciklus idején nem épen a szexuális aktivitás a jellemző  Bion )
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #919 Dátum: 2009. Február 19. - 11:54:56 »

Bakóczi Antal Vadorzók című könyvében ír erről az esetről ami Kókán történt. Egy Dányban háznál nevelt és kiengedett őzbak támadott meg egy 71 éves asszonyt 1970.júliusában. (bár nem hiszem, hogy szerencsétlen nő nemileg pont aktív lett volna  Mosolyog)

Elf!
Ez egy olyan ritka eset, ami kuriózum számba megy. Vannak vad által okozott balesetek, de ennek kisebb az esélye, mind annak, hogy a saját szobádban a fejedre esik valami. Általában a megszorított szarvas, vagy őz, menekülése közben okozhat balesetet- kivéve a disznót, de azt már megválaszolták többen is- azt sem szándékosan.
Vadászat (hajtás) közben előfordulhat, hogy a menekülő őz az embernek szalad, de a szarvas inkább átugorja.
Szarvassal egy esetet tudok.
Talán a hetvenes évek végén Göd mellett egy kefe sűrű fenyvest hajtottak fácánra. A fenyőből szarvasok próbáltak kitörni, és az egyik bika agancsának szemága a vadászmester, Sinka Ferenc szemébe fúródott, aki a helyszínen szörnyet halt. A fenyő olyan sűrű volt, hogy szegény Feri nem tudott a szarvas elől ellépni. Mint a helyszínelésnél bebizonyosodott, a szarvas az embert egy méterről sem láthatta, és nem támadó jelleggel tartotta a fejét.



Üdv mindenkinek!
Bár még bemutatkozót sem írtam (a lustaság fél egészség), ehhez a témához - részben személyes érintettség miatt is - szeretnék hozzászólni.
Először a bikás esethez.
Egy kefe sűrűben egy bika nem tud előretartott fejjel közlekedni, rohanni még úgy se, mert azonnal fennakad az ágakon. Az anyatermészet ezért úgy alkotta meg a bikák agancsát, hogy az ágak bizonyos fejtartás esetén lecsússzanak róla, a szárak pedig valósággal utat nyitnak a legnagyobb sűrűben is.  Azt nyilván mindenki tudja, hogy minden ág íve egy, az agancs előtt és fölött álló, képzeletbeli pont felé irányul, no ez pont ezért van így. A bika ezért sűrűben nyakát előrenyújtja, és fejét kissé felfelé tartva megy, fut, vagy rohan, attól függően, milyen kedve van. Sűrű lécesben viszont ezt sem tudja tenni, mert a fiatal fatörzsek már elég erősek ahhoz, hogy a szárak szétfeszítő erejének ellenálljanak, itt tehát bikánk, ha ugyanazt tenné, mint mondjuk egy sűrű fenyő fiatalosban, azaz rohanna, menten fönnakadna.  Ilyen helyeken tehát a szarvasbika lépésben - persze a lehető legsietősebben - halad, agancsát pedig hol balra, hol jobbra ferdén tartva kerülgeti az akadályokat. Ez a magatartásforma látványnak sem utolsó, én legutóbb egy disznóhajtáson gyönyörködhettem két jókora (10 kg körüli) bikában, amint az első zajokra szépen elsunnyogtak a szemközti oldal hasonló jellegű sűrűjében, mint amiről éppen szó esett.
Mindezt csak azért bátorkodtam leírni, mert Annak a balesetnek az idején a szarvas egészen biztos, hogy nem előreszegezett aganccsal menekült, hanem az utolsó század, vagy ezredmásodpercben az előtte álló, és menekülésre képtelen, szerencsétlen embert meglátván, védekezésből (mer számára akkor már csak ez az egyetlen védekezési lehetőség adódott) agancsával odavágott, és történt, ami történt. A vad reakcióideje és gyorsaságát nem lehet a miénkhez mérni, ezért számunkra elképzelhetetlenül rövid idő a vadnak bőségesen elegendő, hogy tegyen, vagy ne tegyen valamit.
Ennek bizonyításaképpen elmondok egy másik esetet, ami személyesen velem (és unokatestvéremmel) történt az Alföldön, Tömörkény és Felgyő között, a hetvenes évek közepén.
Szokásunkhoz híven horgászni indultunk a Czájlik-tanya melletti kis vadvízre unokaöcsémmel, és szokásomhoz híven a botok mellé vittem a fotófelszerelésem is, mert akkoriban már próbálkoztam a természetfotózással. A falutól a kis tóig tanyavilágon át vezetett az út, és az egyik tanya melletti lucernásban egy ott legelő bak mellett húztunk el a motorral (Jawa Czetka). Csodálkoztam, mert a bak a földúthoz elég közel volt, és nem menekült el, és megörülvén a kínálkozó lehetőségnek, unokaöcsém fülébe ordítottam, hogy menjen tovább, és a nem túl távoli erdősáv után álljon csak meg. Így is lett. Gyorsan összeraktam a fotós motyót (Practica L és a legendás 5.6/500-as Pentacon kályhacső). A bak a helyén. Kijöttem óvatosan a fasor mögül, és - takarás nem lévén - kúszni kezdtem a bak irányába.  Amint megfelelő távolságra értem, fotózni kezdtem, aztán még közelebb kúsztam, megint fotóztam, és így tovább. Nem tudom, meddig tartott ez az attrakció, de mikor már úgy húsz méterre lehettem a baktól, teljesítményem fölött érzett elégedettségemen át a gyanú szele  enyhén pofán legyintett. A bak meg csak legelt tovább nyugodtan. Tisztán hallottam, amint tépi a lucernát. Még közelebb kúsztam! A bak felkapta fejét, jól megnézett, aztán újra legelni kezdett. No, ez már kissé büdös volt.
Feltérdeltem, majd fel is álltam. A bak felkapta fejét, rám nézett, és mivel részemről új akciót tapasztalt, úgy gondolta, neki is ezt kell tennie, ezért szép lassan felém sétált. Lépegetés közben furcsa, nyüsszögő, nyüszítő hangot adott. Köpni-nyelni sem tudtam, csak vártam a fejleményeket. A bak odaért hozzám, teljesen nyugodtan, és szép lassan, megfontoltan lehajtotta fejét. Fiatal, gyilkos bak volt, úgy tizenöt-húsz centis szárakkal, kissé széles terpesztéssel. Ez volt a szerencsém.
Szóval lehajtotta fejét, és egészen lassan, mondhatnám vontatottan dugta agancsát előre egészen addig, amíg azok hegye el nem érte nadrágszáram. Amint azonban hozzáértek, a bak, mint a villám, teljes erőből előreugrott, és döfött. Szerencsém volt, mert az agancs két szára közé akadt a lábam szára, a bak így nem szúrt meg.
A játék azonban csak most kezdődött igazán. A bak hátrahőkölt, és villámgyorsan újra döfött. Még mindig nem féltem, mert végül is csak egy húsz kilós állatkáról van szó ugyebár, aztán, ha ember pofáját felfújja, és ha minden kötél szakad, hát agancsánál fogva elkapja, nekicsapja a villanykarónak, oszt kész.
A probléma azonban az elkapással volt, és kemény leckét kaptam abból, hogy egy vad nem ember, nem lehet sem gyorsaságát, sem erejét, sem reakcióidejét a miénkhez mérni. Mi már régen elvesztettük ezeket a képességeket, és higyjétek el, mielőtt menekülésre adtam a fejem ,mindent elkövettem azért, hogy megtegyem, amit az előzőekben leírtam. De nem sikerült. Annak ellenére sem sikerült, hogy ha az ember bajban van, bizony néha olyan dolgokra is képes, amire nem gondolt. Bajban voltam, nem is akármilyenben. Kezem fejein már enyhén hiányos volt a kültakaróm, ezt a bak egy-egy villámgyors oldalcsapással prímán megoldotta, amíg én hozzá képest lassított filmbe illő mozdulatokkal, görcsösen még mindig az agancsát próbáltam elkapni.
Azután, mint üzekedés idején a gyengébbik bak, hirtelen menekülésre adtam a fejem. Néhány méterre tőlünk állt egy villanyoszlop, betongyám és fa karó, mondom, hamar föllépek rá. Csakhogy az ember a sarkában loholó baktól motíváltan nem is tud ám olyan gyorsan mondjuk fára mászni, vagy felugrani egy villanykaróra, ahogyan azt a helyzet kívánná (pedig akkoriban még vagy ötven kilóval könnyebb is voltam, mint manapság). Ezt rögtön beláttam, ezért most, a változatosság kedvéért a villanyoszlop körül kezdtük gyártani az ördöggyűrűt unokaöcsém nem kis derültségére. Még a halálos veszedelem vörös ködén át is hallottam, amint teli torokból röhög, fetreng a motor mellett, majdnem szétszakad.
Arra már nem emlékszem, meddig futottunk körbe-körbe, valamint arra sem, hogy hogyan tudtam mégis fölmászni erre a betongyámra, csak arra, hogy ugrás közben a hátul (alul) levő combomba szúr a bak. Aztán fönn voltam, a bak meg bőszen öklelte továbbra is alattam a betont. Így telt el tán negyedóra. Végre kifújtam magam, és számba tudtam venni  a helyzetet. A bak, miután eltűntem előle, új célpont után nézett. Kiváló alkalmat adott erre unokatestvérem, aki a előbbi élményeket még mindig nem heverte ki, és néha-néha gyönyörteljesen felvisított. A bak elfordult tőlem, ráfordult a gyerekre, és teljes gőzzel, már messziről támadott! A srác még a földön heverészett, és kicsit későn észlelte az attakot, ezért a motorra felülni már nem maradt ideje. Most tehát röhögésben rajtam volt a sor, mert unokatestvérem először hatalmas, de kissé inkoordinált ugrásokkal próbált menekülni. Ott is készült tehát az ördöggyűrű javában. Hogy a bak figyelmét megosszam, egy idő után (mert bizonyos tapasztalatok megszerzésére ugye másnak is joga van) kiabálni, füttyögetni kezdtem. Tervem bevált, mert az első szerető meghatározó élményétől áthatottan a bak visszafutott alám. Unokatestvérem sem röhögött már, hanem fölugrott a motorra, berúgta, és tejes gázzal, bőgő, füstokádó motorral, vérben forgó, kidülledt szemekkel (ahogy írom e sorokat, még most is látom magam előtt) próbálta elütni a gonoszt. Ő is mindent megtett, elütni mégsem tudta, de annyit legalább elért, hogy a harmadik tanyáig űzte a bakot. Utána visszaszáguldott hozzám, és kimentett szorult helyzetemből. A horgászatról természetesen lemondtunk, és azonnal Attilához, a vadőrhöz vettük az irányt. Attila a második faluban lakott, így időbe telt, amíg odaértünk. Gyorsan elmondtam, mi történt, autóba ültünk mind, és visszasiettünk a tett helyszínére.
Ami ott fogadott bennünket, sosem felejtem. A földút egy homokdombon vezetett át, a domb tetején omladozó kereszt, az ottaniak csak "Rontó-köröszt"-nek hívják.
A tetőre érve első pillantásunk egy öregemberre esett, aki a földúton feküdt, tetejében a biciglije, meg a bak!
Az öreg ereje utolsó megfeszítésével tartotta a bak agancsát. Kiugráltunk, Attila kiabálni kezdett: Csak el ne engedje Pista Bátyám! Csak el ne engedje!!
Szerencsénkre az öreg kitartott, mi odaértünk, Attila elkapta a bak két, hátsó lábát, a levegőbe emelte, így azonnal harcképtelenné vált. Ott, a helyszínen letarkóztuk. Az öregről leszedtünk biciglit, miegymást. Feje összeverve, rajta tyúktojásnyi daganatok, mindkét combja, lágyéka, karjai, háta össze-vissza szurkálva, mindene csupa vér. Láthatóan a legutolsó percben érkeztünk. Az öreg csak zihált, szólni sem tudott. Később kórházba került és felépült.
A bak egyértelműen háznál nevelkedett, az is kiderült utóbb, hogy kinél. Abban is egyetértettünk mindannyian, ha késünk még egy félórát, az öreget alighanem temetni kellett volna.

Üdv mindenkinek.
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #920 Dátum: 2009. Február 19. - 12:02:18 »

Ez nagyon érdekes történet!  Éljen
Ott élsz Felgyő, és Tömörkény környékén? Nagyszüleim onnan származnak.  OffTopic
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #921 Dátum: 2009. Február 19. - 12:05:14 »

Te jó Isten, micsoda történet...
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #922 Dátum: 2009. Február 19. - 12:46:13 »

Az biztos, hogy a vadnak testtömegéhez képest jócskán emberfeletti ereje van.
Bakkal ugyan még nem birkóztam, de egyszer egy sutával igen. Két vagy három éve a tölgytelepítést körülvevő kerítésbe bekeveredett egy fiatal suta. Vagy két óra hosszan próbáltam a kapun kiterelni, de sehogy sem sikerült. Akkorra már százszor körüljártuk a kerítést, tucatszor ugrott neki a drótnak, látszólag alig pihegett, többször lefeküdt. Végül az egyik sarokban megszorítottam és megfogtam. Alig tudtam a mintegy 30 méterrel odébb lévő kapuig elvinni, olyan rúgkapálást, vergődést rendezett, mint a veszedelem, miközben sírt torka szakadtából.
Ha nincs kifáradva, bizony aligha bírtam volna a tizen valahány kilós állattal.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #923 Dátum: 2009. Február 19. - 13:02:13 »

Huhh, beleizzadtam a történetbe...
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #924 Dátum: 2009. Február 19. - 13:15:39 »

Az biztos, hogy a vadnak testtömegéhez képest jócskán emberfeletti ereje van.
Bakkal ugyan még nem birkóztam, de egyszer egy sutával igen. Két vagy három éve a tölgytelepítést körülvevő kerítésbe bekeveredett egy fiatal suta. Vagy két óra hosszan próbáltam a kapun kiterelni, de sehogy sem sikerült. Akkorra már százszor körüljártuk a kerítést, tucatszor ugrott neki a drótnak, látszólag alig pihegett, többször lefeküdt. Végül az egyik sarokban megszorítottam és megfogtam. Alig tudtam a mintegy 30 méterrel odébb lévő kapuig elvinni, olyan rúgkapálást, vergődést rendezett, mint a veszedelem, miközben sírt torka szakadtából.
Ha nincs kifáradva, bizony aligha bírtam volna a tizen valahány kilós állattal.


A régi időkben még az álló hálokból is néha 3-4 bírták kiszedni az őzeket, sokszor törött lábbal (Néha ezért-néha azért).
Engen is lökött fel már bak, hát mit mondjak kettő bordám tört, és úgy kapcsoltak össze 3-rom kapocsal pedig egy olyan sűrű nádasban történt hogy lépésben jött, kabáton mellényen 4 pulóveren keresztűl...
Más:
A háznál lévő bakok, 2-3 fűs korukban szinte kivétel nélkül nekimenek az embernek, és ekkor szokták őket szabadon csapni, és ebből sokszor komoly baj van, mint irva vagyon-volt.

Naplózva

Üdv End
Viktor
Vendég
« Új üzenet #925 Dátum: 2009. Február 19. - 13:25:32 »

HLajos!

 Igen Emelem

Üdv a fórumon!
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #926 Dátum: 2009. Február 19. - 15:38:36 »

Biológiai tudásom, filmek, újsághírek, könyvek alapján úgy gondolom,  hogy a szarvasbika három esetben támadhat:
-Rangsor harcban másik bika ellen aganccsal, testtel.
-A tehenet üti, ha az nem akarja magát hagyni. Ez inkább fogságban tartott állatokra jellemző. Egyik videón a tehén vizelettel bekent amcsi vadászt is megtámadta, de nem aganccsal. Ez hazánkban nem jellemző, mert senki nem keni magát ilyesmivel.
-Ha az életét védi. Pl hurokba akadt, vagy befogták. Ebben az esetben embert is megtámadhatja.

Nőket hazánkban még nem támadt meg szarvasbika tudomásom szerint, csak őzbak, abból is leginkább a háznál nevelt.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #927 Dátum: 2009. Február 19. - 15:53:12 »

Biológiai tudásom, filmek, újsághírek, könyvek alapján úgy gondolom,  hogy a szarvasbika három esetben támadhat:
-Rangsor harcban másik bika ellen aganccsal, testtel.
-A tehenet üti, ha az nem akarja magát hagyni. Ez inkább fogságban tartott állatokra jellemző. Egyik videón a tehén vizelettel bekent amcsi vadászt is megtámadta, de nem aganccsal. Ez hazánkban nem jellemző, mert senki nem keni magát ilyesmivel.
-Ha az életét védi. Pl hurokba akadt, vagy befogták. Ebben az esetben embert is megtámadhatja.

Nőket hazánkban még nem támadt meg szarvasbika tudomásom szerint, csak őzbak, abból is leginkább a háznál nevelt.

Bőgéskor lehet agresszív a bika, engem gyerekkoromban kétszer is megkergetett, minden esetben fáramászás lett a vége... akkor még bírtam... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #928 Dátum: 2009. Február 19. - 15:55:40 »

Szia Szijú!
Én azért megemlítenék egy negyediket-saját tapasztalatból. Gálosfán a telepen bőgéskor úgy vittük be a takarmányt, hogy az egyikünk bottal ütötte a kerítést amit a "csapat"bika azonnal lereagált és a fejével döfködte a rácsot serényen. A botos ember lassan távolodva a kaputól elcsalta a bikát, a másik berohant a vödörrel, kiborította a cuccot és futás vissza. Mókás játék volt! A fogságban tartott bika a bőgés alatt igenis határozottan támad nemre való tekintet nélkül az emberre! Se a bőgés előtt se utána nem tapasztaltunk agressziót! Zemplénben ist történt hasonló, aminek szemtanúja voltam. Egy valószínűleg háznál nevelt bika többször támadt a favágókra bőgéskor. Szerencsére a terület messze esett a lakott helyektől és a túrista utaktól. Fiatal kora ellenére hamar hősi halált halt! Ne becsüld le az "őrjítő szereleféltés" hatalmát! Nem igazán érdekelte a bikákat, hogy nem voltak pajkos szándékaink! Ördög
Üdv!
Topi
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #929 Dátum: 2009. Február 19. - 16:29:45 »

Sziasztok!

Egyik bika ilyen, a másik olyan. De a legrosszabb, amit az ember tehet, ha a zárttéren tartott bika elől elszalad. Persze én a legelső alkalomra gondolok, amikor a bika "okoskodik". Ez különben csapos korban már bekövetkezik. Az ilyen állat veszélyesen elbizza magát, és egy idő után kezelhetetlen lesz, már képtelenség kordában tartani. Ekkor jönnek a balesetek...

Annak idején napi szinten mászkáltam be bőgő bikához, nem volt gond, de a bika tudta, hogy hol a helye. Ne gondoljatok arra, hogy észnélkül bántalmaztuk őket! Egyáltalán nem. Legtöbbször elég mély hangon felszólítva a bikát, botot magasba emelve közelíteni...ez medvére is bevált...bár ott keményebbnek kellett lenni.
Pl. amikor az egyik tenyészbika elfáradt, lesántult, lecseréltük, a tehenekhez másik bika jött. Ilyenkor a bika bőgve híreszteli, hogy ő az új "uralkodó"! Én meg szépen, mielőtt nagyon beleélte volna magát ebbe, jó alaposan megkergettem....nehezen szalad ilyenkor a bika, szégyenli magát a tehenek előtt...de lehet egy nap múlva már késő lett volna.

Érezni kell Őket!

Ja és mégvalami. A tehén is nekiszalad az embernek, leginkább amikor védi a pár napos fekvő kis borját. Ezenkívül vannak fogságban kifejezetten rosszindulatú tehenek. Akitől tartanak, arra hátulról támadnak, legtöbbször nem is mernek hozzáérni, az ember csak azt hallja, hogy mögötte dobbannak a lábak.

Egy kis fiatal srác, volt kolléga, egyszer beugrott félelmében a fa mögé egy ilyen "nagy támadást" színlelő tehén elől...azután a tehén hónapokig nem bírt magával, sokszor meg kellett kergetni, mert a kis krakéler pofája olyan bosszantó volt...ahogy hátulról sunnyogott állandóan.

Na, nem "osztom az észt", mert még a végén megszóltok...

 Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: