Oldalak: 1 ... 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 [927] 928 929 930 931 932 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914536 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #13890 Dátum: 2021. November 12. - 11:22:26 »

Tehát:
Vettek egy bikát 9000-ért, a franciától lekapcsoltak érte 35000-et.
Kerestek 26000-et.
Ezen megosztoztak valahogy, tegyük fel, hogy igazságosan (két faszi + iroda + vadőr).

Jutott 6500/kopf

Az olyan 2 millió Ft/kopf.

Ebből  a vadőrrel befizettetnek 450 000 Ft bűntetést, az iroda adja az ártatlan szűzleányt, aki semmiről sem tudott, a két faszi meg fejét lehajtva megbánta, ezért kapott egy felfüggesztettet, amit ki kell várni, hogy leteljen, de addig is vadászhatnak.

Ez azért nem tűnik olyan nagyon elrettentőnek...  Fejvakarás

Vagy rosszul foglaltam össze?  Vállat von

Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #13891 Dátum: 2021. November 12. - 11:32:51 »

Tehát:
Vettek egy bikát 9000-ért, a franciától lekapcsoltak érte 35000-et.
Kerestek 26000-et.
Ezen megosztoztak valahogy, tegyük fel, hogy igazságosan (két faszi + iroda + vadőr).

Jutott 6500/kopf

Az olyan 2 millió Ft/kopf.

Ebből  a vadőrrel befizettetnek 450 000 Ft bűntetést, az iroda adja az ártatlan szűzleányt, aki semmiről sem tudott, a két faszi meg fejét lehajtva megbánta, ezért kapott egy felfüggesztettet, amit ki kell várni, hogy leteljen, de addig is vadászhatnak.

Ez azért nem tűnik olyan nagyon elrettentőnek...  Fejvakarás

Vagy rosszul foglaltam össze?  Vállat von



Ja..."Mindkét vadász előzetes mentesítésben részesült, azaz olyan hatósági erkölcsi bizonyítványt kaphat, amelyben "a bűntettesek nyilvántartásában nem szerepel" kitételt tüntetik fel."
Jó, hogy bocsánatot nem kérnek tőlük a kényelmetlenségekért...
Ahogy a pedókat eltiltják minden olyan foglalkozástól, ahol fiatalokkal kerülnek kapcsolatba, ezeket is el kellene egy életre tiltani a vadászattól és minden azzal kapcsolatos tevékenységtől.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #13892 Dátum: 2021. November 12. - 12:44:46 »

Tehát:
Vettek egy bikát 9000-ért, a franciától lekapcsoltak érte 35000-et.
Kerestek 26000-et.
Ezen megosztoztak valahogy, tegyük fel, hogy igazságosan (két faszi + iroda + vadőr).

Jutott 6500/kopf

Az olyan 2 millió Ft/kopf.

Ebből  a vadőrrel befizettetnek 450 000 Ft bűntetést, az iroda adja az ártatlan szűzleányt, aki semmiről sem tudott, a két faszi meg fejét lehajtva megbánta, ezért kapott egy felfüggesztettet, amit ki kell várni, hogy leteljen, de addig is vadászhatnak.

Ez azért nem tűnik olyan nagyon elrettentőnek...  Fejvakarás

Vagy rosszul foglaltam össze?  Vállat von



Hát, nem tűnik túl elrettentőnek... Fejvakarás

De a francia azért gondolom visszakérte a pénzét.(?)
-Visszakapta?  Vállat von

Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #13893 Dátum: 2021. November 12. - 14:22:54 »

Tehát:
Vettek egy bikát 9000-ért, a franciától lekapcsoltak érte 35000-et.
Kerestek 26000-et.
Ezen megosztoztak valahogy, tegyük fel, hogy igazságosan (két faszi + iroda + vadőr).

Jutott 6500/kopf

Az olyan 2 millió Ft/kopf.

Ebből  a vadőrrel befizettetnek 450 000 Ft bűntetést, az iroda adja az ártatlan szűzleányt, aki semmiről sem tudott, a két faszi meg fejét lehajtva megbánta, ezért kapott egy felfüggesztettet, amit ki kell várni, hogy leteljen, de addig is vadászhatnak.

Ez azért nem tűnik olyan nagyon elrettentőnek...  Fejvakarás

Vagy rosszul foglaltam össze?  Vállat von




Így egységsugarú fogadatlan prókátorként azt kell mondanom, hogy kurva nagy a látencia, és inkább tűnik bejáratott üzletmenetnek, mint egyedi eseti jelleggel elkövetett "karalábé tolvajlásnak". Ez utóbbi a börtön szlengben nagyon enyhe elkövetési cselekményre használják a beutaltak, a másik fokozat amikor valaki "kiöntötte a kakaót" . Nos ítélet szempontjából azt kell mérlegelni a cselekmény mennyire veszélyes a társadalomra ill. mi a sértett jogi tárgy mivel itt volt egy közokirat hamisítás és csalás is ezért egyszer a közokirat hitelességébe vetett közbizalom sérült, míg a csalás esetén a vagyoni jogviszonyok rendje sérül, az eljárás részletei és az előadott védekezés ismerete nélkül sajnos nem lehet megmondani hogy ez az ítélet mennyire érte el a célját. Ránézésre más ítéletekkel összehasonlítva azt mutatja, hogy nem, de mióta létezik az analógia tilalma azóta minden esetet önállóan kell megítélni.  Mosolyog
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Vaddisznó
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #13894 Dátum: 2021. November 14. - 09:24:33 »

Végigolvastam én is. Egyetlenegy dolgot szeretnék megemlíteni, ami hirtelenjében eszembe jutott, mint érdekesség.
Pár hete volt trófeaszemlénk. A keleti oldalunkon szomszédos társaság elnöke is eljött, beszélgettünk erről-arról, amikor megemlítette, hogy teljesen padlót fogott az agancsaink színe láttán. Azt mondja, hogy náluk az agancsok szinte mindegyike tejeskávé színű. Ismétlem: határosak vagyunk, ők a Kis-Balaton és köztünk vadásznak.
Szóval csak azt akarom mondani, hogy ezek szerint az agancs színéből nem biztos, hogy messzemenő következtetést szabad levonni.

Mivel volt szerencsém elég sok vadaskerti bika trófeát kikészíteni, alapból kicsit gyanús volt ennek a színe. De ez nem igazán lehet mértékadó. A koponya hossza és formája viszont nagyon eltér a nálunk, és most leginkább a zalai bikáknál megszokottól. Az ágak tűzés, és formája se az a tipikus zalai, de számomra a koponya az ami kapásból gyanakvásra adna okot, illetve a még élő bikánál is biztosan voltak szemmel látható eltérések a nálunk honos gímszarvasokhoz viszonyítva. Testnagyság, fejforma szőrzet főleg a nyakon stb. De ezt egy vadászlázban égő külföldi vendégvadász szinte kizárt hogy észre vegye!
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #13895 Dátum: 2021. November 14. - 22:23:08 »

z ott látott nagyon sok szarvas 30 %-a olyan egér, vagy palaszürke testű volt, mint a sokat emlegetett nem létező C.e. montanus alfaj. Visszatérve a pötréteihez. A koponya indexe kb. 2,4 lehet, ami az eucladoceros származásúak középértéke, tehát nem támpont, mert a nyugati eucladoceros származásúaké kisebb abszolut méretekkel ugyanannyi.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #13896 Dátum: 2021. November 15. - 06:21:09 »

Így egységsugarú fogadatlan prókátorként azt kell mondanom, hogy kurva nagy a látencia, és inkább tűnik bejáratott üzletmenetnek, mint egyedi eseti jelleggel elkövetett "karalábé tolvajlásnak".

Ha ezzel arra célzol, hogy ez a "veszünk bikát kertben, aztán lelövetjük szabadföldi bikaként" című történet tömeges és elterjedt jelenség, akkor szerintem tévedsz.
Megtörténhet hellyel-közzel, figyelni is kell rá, mert kétségtelenül sokat árt a magyar vadászat amúgy is megtépázott nimbuszának, de ezek ritka kivételek.
Pötrétén véleményem szerint az történt, hogy a frissen megalakult társaság, bizonyítási kényszerből, abból az indíttatásból, hogy na, majd mi megmutatjuk, hogy mennyivel faszább gyerekek vagyunk az előző vadgazdálkodónál, belegyalogoltak ebbe a marhaságba. Magyarul nagyot akartak fingani, aminek beszarás lett a vége.
Azt, hogy enyhe az ítélet, vagy megfelelő, azt nyilván mindenki eldönti magában, vérmérséklete szerint, de a bűnhődés mértékébe azt azért mindenképpen számoljátok bele, hogy hány álmatlan éjszakát okozhat bárkinek egy letöltendő börtönbüntetésként, négy éven át a feje felett lebegő lehetőség.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #13897 Dátum: 2021. November 15. - 09:17:31 »

Ha ezzel arra célzol, hogy ez a "veszünk bikát kertben, aztán lelövetjük szabadföldi bikaként" című történet tömeges és elterjedt jelenség, akkor szerintem tévedsz.
Megtörténhet hellyel-közzel, figyelni is kell rá, mert kétségtelenül sokat árt a magyar vadászat amúgy is megtépázott nimbuszának, de ezek ritka kivételek.
Pötrétén véleményem szerint az történt, hogy a frissen megalakult társaság, bizonyítási kényszerből, abból az indíttatásból, hogy na, majd mi megmutatjuk, hogy mennyivel faszább gyerekek vagyunk az előző vadgazdálkodónál, belegyalogoltak ebbe a marhaságba. Magyarul nagyot akartak fingani, aminek beszarás lett a vége.
Azt, hogy enyhe az ítélet, vagy megfelelő, azt nyilván mindenki eldönti magában, vérmérséklete szerint, de a bűnhődés mértékébe azt azért mindenképpen számoljátok bele, hogy hány álmatlan éjszakát okozhat bárkinek egy letöltendő börtönbüntetésként, négy éven át a feje felett lebegő lehetőség.

Örülök neki, hogy az én borúlátásomat ellenpontozod, én a fellelhető és a köz számára hozzáférhető írásokból tájékozódom, ami sokat foglalkozik "tuningolt vadak", vadak számára kihelyezett "kokszolt takarmányok", és más huncutságok előállításával majd áruba bocsájtásával. Te közelebb vagy az elkövetés helyszínéhez, ezért  minden bizonnyal az információid is napra készebbek. Azért az a magatartás, hogy mi most megmutatjuk, hogy ki a faszagyerek és pikk-pakk  találunk egy "dudvával" jól kitömött, minden tekintetben naiv nénit, aztán pikk-pakk veszünk egy tuningolt bikát és pikk-pakk lezugatjuk vele, a média meg csőre töltve ott van a helyszínen, és mindenki talpig dirndl-ben ott pózol. na ezen történeti szekvencia kivitelezése, azért nem amatőr az én kizárólagos véleményem szerint de ez legyen az én dolgom. Wave
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #13898 Dátum: 2021. November 15. - 12:11:21 »

Örülök neki, hogy az én borúlátásomat ellenpontozod...

A legfőbb érv az álláspontom mellett, az a magyar mentalitás ismerete.
Tudjuk, hogy ebben az országban amit két ember tud, az már nem titok és a jólértesültség olyan mértékben elterjedt "betegség" nálunk, hogy szinte kizárt, hogy ne pattanjon ki villámgyorsan bármilyen disznóság.
Teljesen biztos vagyok abban, hogy ha én - tegyük fel - elindulnék egy lószállítóval nevelt szarvasért, még Körmendig sem érnék, már tudná a fél megye.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #13899 Dátum: 2021. November 15. - 14:08:24 »

A legfőbb érv az álláspontom mellett, az a magyar mentalitás ismerete.
Tudjuk, hogy ebben az országban amit két ember tud, az már nem titok és a jólértesültség olyan mértékben elterjedt "betegség" nálunk, hogy szinte kizárt, hogy ne pattanjon ki villámgyorsan bármilyen disznóság.
Teljesen biztos vagyok abban, hogy ha én - tegyük fel - elindulnék egy lószállítóval nevelt szarvasért, még Körmendig sem érnék, már tudná a fél megye.

Most már csak az alábbiakat kell eldönteni ill akik erre jogosultak voltak ezek mentén döntöttek:
1:olyan magatartás, melynek következményeit tanúsítója kívánja, vagy e következményekbe belenyugszik
2:     olyan magatartás, melynek lehetséges következményeit tanúsítója előre látja, de könnyelműen bízik azok elmaradásában, vagy a következményeket azért nem látja előre, mert a tőle elvárható figyelmet vagy körültekintést elmulasztja.

Jelzem egyik sem jó viszont ha az az igaz amit te a lószállítóról írsz, akkor ott valami zavar van az erőben. Mert akkor ez a tátott szájjal rohangálás a f@szerdőben minősített esete Mosolyog


Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #13900 Dátum: 2021. November 15. - 15:30:48 »

Nézd, ahány ember, annyiféle szintű felelősségérzet.
Volt szerencsém megismerni mindkét végletet. Azt is, aki inkább összeszorított lábbal ül órákig, mintsem megálljon az út mellett más birtokán vizelni, meg azt is, aki szemrebbenés nélkül otthagy százmilliós adósságot a szállítók, a bankok, meg az állam nyakán.

Én egyébként a konkrét esetben, a második verzióra tippelnék.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Vaddisznó
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #13901 Dátum: 2021. November 15. - 17:55:43 »

z ott látott nagyon sok szarvas 30 %-a olyan egér, vagy palaszürke testű volt, mint a sokat emlegetett nem létező C.e. montanus alfaj. Visszatérve a pötréteihez. A koponya indexe kb. 2,4 lehet, ami az eucladoceros származásúak középértéke, tehát nem támpont, mert a nyugati eucladoceros származásúaké kisebb abszolut méretekkel ugyanannyi.

Oké! A koponyaindex meg a triceratopszok ellenére, ami nekem ezen a trófeán azonnal szembetűnő eltérés az a koponya, illetve az ágak tűzése, alakulása volt.
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #13902 Dátum: 2021. November 15. - 20:24:59 »

Oké! A koponyaindex meg a triceratopszok ellenére, ami nekem ezen a trófeán azonnal szembetűnő eltérés az a koponya, illetve az ágak tűzése, alakulása volt.
Hogy kerül ide a Triceratops?
Konkrétabban mi a gond a koponyával, az ágak tűzésével és alakulásával?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #13903 Dátum: 2021. November 24. - 09:25:01 »


 Anno...



Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
pipacs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #13904 Dátum: 2022. Február 15. - 11:58:25 »

https://www.teol.hu/helyi-kozelet/2022/02/peldatlan-etikai-vetseg-tortent-a-bataszeki-vadaszaton
Naplózva
Oldalak: 1 ... 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 [927] 928 929 930 931 932 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: