Oldalak: 1 ... 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 [920] 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914535 alkalommal)
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #13785 Dátum: 2021. Március 14. - 09:52:32 »

Ráadásul Ég és Föld a különbség a terepi, sokszor akár csak pár másodperces trófeabírálat, meg a "küldhetnél még róla pár fotót" eszmefuttatások között Ördög

Pontosan! Ezt én is szerettem volna kiemelni,de valahogy lemaradt...
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #13786 Dátum: 2021. Augusztus 25. - 23:18:35 »

Dél-Baranyában kezdődik😃
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Tommy79
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #13787 Dátum: 2021. Augusztus 27. - 11:05:14 »

Üdv Minden Fórumozónak!

Új résztvevőként szeretnék röviden bemutatkozni, de mindenekelőtt hálás köszönet mindazoknak, akik létrehozták ezt a fórumot, illetve azoknak is, akik az elmúlt cca. 10 évben aktívan részt vettek az eszmecserében! Áttanulmányoztam mind a 920 oldalt tüzetesen, és rendkívül sokat tanultam belőle!  Emelem

Tehát néhány szó rólam... Negyvenkét éves vagyok, igazgatásszervező, vadgazdálkodási technikus, 15 éve hivatalosan is vadász (de ha azt nézzük, hogy lélekben mikortól ragadt el ez a nemes szenvedély, akkor inkább azt mondanám, hogy 8-10 éves koromtól, amikor már tudtam olvasni, és faltam Feketét, Kittenbergert és Széchenyit). Az alföld közepén születtem, és itt is élek, tipikus apróvadas területen. Váltóvadként kétévente akad ugyan egy-egy disznó, de a jellemző nagyvad az őz. Sikerült már néhány szép és érdekes bakot elejtenem, amiknek mindig nagyon örültem, de az igazi álmom egy szarvasbika...

A negyvenedik születésnapomra szerettem volna meglepni magam az első bikával. Sajnos nem sikerült, pedig lehetőségem lett volna rá... Egyértelműen az én hibám volt. Abban az évben Észak-Magyarországra esett a választás, egy Aggtelek környéki vadásztársaságra. Rendkívül szép helyen található a terület, hegy-völgyes vidék, közvetlenül a határ mellett. Egy hosszú hétvégét töltöttem itt párommal (azóta már a feleségem), aki 6 hónapos terhesen rótta velem rendületlenül a dimbes-dombos cserkelőutakat. Ezúton is minden tisztelet neki! Volt, ahol a kezénél fogva húztam felfelé, úgy segítettem neki, de nem adta fel!  Kacsint Szeptember 20.-a körül voltunk, gyönyörű időben, makulátlan szálláson, odaadó és rendkívül kedves vendéglátók társaságában. A hivatásos vadász is mindent megtett azért, hogy eredménnyel járjunk! Reggelente ugyan a dér kicsapódott a gumicsizmán induláskor, elég cidri volt, de nagyon-nagyon boldog voltam, hogy ott lehetek, és vadászhatok bőgő bikára. Mit nekem hideg! A hegymászástól úgyis megizzadtunk. Lényeg a lényeg, a négy nap alatt egy olyan bikával találkoztunk, ami nekem való lett volna (4-5 kg-ig szerettem volna lőni), egy reggeli cserkelés végén láttunk meg egy már napozó háremurat egy velünk szemben lévő hegyoldalban. A hivatásos vadász előbb kiszúrta, nekem egy darabig keresnem kellett még távcsőben is, de végül megláttam az egyik agancsszárát és a fejének egy részét. Mondja a hivatásos: "Dárda villa, 3,5-4 kiló megválasztja, ha tetszik, lőheted!". Nincs mit szépíteni rajta, úgy elkapott a vadászláz, hogy alig bírtam a puskát a lőbotra feltenni. A nap a hátunk mogül tűzött, ezért a bika nem nagyon vette észre ügyetlenkedésem, de pár pillanat múlva felkelt, és lépésben elidult a hegyoldalban oldalazva. Ekkor láttuk meg, hogy egy tehén és egy borjú is volt vele. Követem a szálkereszttel, remegek, mint a nyárfalevél, mire a hivatásos odasúgja, hogy rá "beeee"-get, és ha megáll, lőjjek. Így is történt... Tehénhang, a bika megáll egy pillanatra, lövés...durr...semmi... Abszolut hibázás, nem is közel csapódhatott be a lövedék, mert a bika komótosan lépkedve folytatja útját, még csak meg sem ilyedt... Szól a hivatásos: "Tölts újra...gyorsan!" Nem is kellene mondania, remegő kézzel ismétlek, közben a bikát figyelem. Hegynek felfelé vette az irányt, most cserjék takarják, de mindjárt kilép egy tisztább területre... A hivatásos ismételt "beee"-je után megint megáll egy pillanatra, lövés...durr...megint semmi jelzés... Ez már viszont közelebb lehetett, mert ezt már a bika sem tűrte szó nélkül, gyors galoppal indult a helytetőnek, és rövid időn beül el is tűnt az orom mögött. Na, ezt jól elszúrtam... Nagyon odavoltam! A hivatásos vadász kérdezte, hogy lőttem-e már lőbotról? Mondtam, hogy persze. Aztán azt kérdezte, hogy pontos-e e fegyver? Biztos, hogy az - válaszoltam - mert a vadászat előtt otthon próbalövéseket tettem 100 m-re, és a három lövés 2 cm-en belül volt... Azt javasolta, azért ellenőrizzük le, hátha elmozdult valami szállítás közben. Lógó orral megyünk vissza a vadászházhoz, ahol a kísérőm kitesz egy célt egy szigszalag keresztel úgy 75 m-re. Puska a lőbotra, rövid célzás, lövés...3 cm-re a kereszt közepe fölé... A fegyvernek semmi baja... Azzal van a probléma, aki fogja... Ez után már nem is láttunk megfelelő bikát... Elizgultam, ennyi... A távolság az első lövésnél egyébként 170 m körül lehetett, a másodiknál úgy 180 m. Nincs mit tenni, irány haza...üres kézzel...  Rííí Rííí

Még ugyanebben az évben (2019) októberben úgy adódott, hogy egy Gemenc melletti vadászterület 2-5 kg közötti selejt bikát hirdetett, elfogadható áron. Nagy nehézségek árán rábeszéltem az akkor már igen nagy pocakkal megáldott Kedvesemet (Kislányom, Szerelmem 2019. december 31.-én jött a világra), hogy tegyünk még egy próbát... Október második felében érkeztünk, elfoglaltuk a panziót péntek kora délután, és fél öt felé már mentünk is az első vadászatra. A szakszemélyzet itt is nagyon készséges volt! Első eset lesvadászat egy mag rét mellett, amit erdők vettek körül. Sajnos nem láttunk semmit, de számomra meglepő módon, igen jó utóbőgés volt (5-6 bikát tudtunk megkülönböztetni hang alapján). A következő két napon gyalogos cserkelés, reggel-este 6-7 km (amelyeken egyébként Párom ismételten minden alkalommal elkísért!!!), de sajnos két jó képességű spíszeren, illetve két 4 év körüli, ígéretes koronás bikán kívül mást nem láttunk. Természetesen fel sem merült bennünk a lövés... Ismét üres kézzel tértünk haza...

Tavaly ismét új reményekkel vártam türelmetlenül az őszt. Már májustól tervezgettem a bikavadászatot, bújtam a vadásztársaságok honlapjait, olvastam a szakmai cikkeket, leveleztem,..stb. Augusztusban már másra sem tudtam gondolni. Végül egy baranyai nagy társaságra esett a választás, és befoglaltam ott egy bikát október 10-től, 5 kg-ig. Ismét velem tartott a Kedvesem, Villányban szálltunk meg, igen szép panzióban, jó borok otthonában. Péntektől vasárnapig tarott az ottlétünk, azaz négy kimenetel fért bele (péntek este, szombat reggel és este, illetve vasárnap reggel). Pénteken fél ötkor találkoztunk a hivatásos vadásszal, és indultunk a területre. Az ő kerülete egy nagyobb erdőtagot, illetve egy szintén nagy kiterjedésű lápos-nádasos részt foglalt magába. Első este egy magaslesen vártuk a bikákat egy kiszögellésben, az erdő és egy rét határán, akik ugyan meg is érkeztek, de sajnos már csak a lővilág után. egyébként itt is jó utóbőgés volt még. A következő három kimenetel során keresztül-kasul jártuk az erdőtagot a cserkelőutakon. Már szombat kora reggel, még pirkadatkor összefutottunk egy bikával. Épphogy megkezdtük a cserkelés, amikor előttünk 150 m-re bal oldalról gallyroppanást hallottunk. Kanyarodott az út előttünk, amelyiken haladtunk, és a reccsenést éppen a kanyar környékéről hallottuk... Távcsöveztünk, és lassan haladtunk előre. Kb. 30 m után egy pillanatra láttuk, hogy egy bika vált át az úton, de olyan szerencsétlenül éppen a kanyarban, hogy csak szemvillanásig tudtuk megnézni. A kísérőm szerint megfelelő lett volna, 4 kg körüli dupla villa, vékony szárakkal és ágakkal, hegyes ágvégekkel... Szaporáztuk a lépteinket, hátha megáll a másik oldalon, és a kanyarba érve még megláthatjuk... Sajnos azonban, mire odaértünk, elnyelte a cserjés erdő. Folytattuk a vadászatot, de ezen a reggelen mást már nem láttunk. Este ismét cserkelés, két fiatal bikát láttunk, de csak futtában, mert valamit megneszelhettek érkezésünkből. Felültünk egy lesre, ami az erdőt átszelő cserkelőutak kereszteződésében volt felállítva, és nagyjából 15 perc múlva, úgy 50-60 méterre a lestől bal oldalon kilépett egy spíszer... Gusztálgatja a hivatásos, de mondom neki, hogy első bikának nem szeretnék spíszert lőni, és egyébként is határeset, mert 30 cm körüliek a szárai, így ő is arra szavaz, hogy kímélendő. Bár azért annyit megjegyez, hogy elég sok fiatal bikát kellene lőniük a terv szerint, és ezek nem minden esetben ússzák meg lövés nélkül (itt jegyzem meg, hogy igen jó a bikaállományuk, minden évben több 10-11 kg feletti kerül terítékre). Mindezek alapján ez a nap is lövés nélkül telt el. Vasárnap reggel egy erdősáv belső felén haladó cserkelőösvényen óvatoskodtunk előre. A másik oldalán lévő kaszálón egy igen jó hangú bika bőg néha -néha a párás reggelbe. Azt mondja a kísérőm, nem őt keressük, ismeri, 10 körül lehet. Ahogy haladunk előre, egy pillanat alatt megmerevedünk, mert egy bika lép ki a cserkelőútra, vissza-vissza tekinget az erdősáv felé, majd hátat fordít nekünk, és velünk egy irányba elindul a cserkelőúton lassan lépkedve. Távcsövezzük, sajnos ez sem az én kategóriám, 8 kg-ra saccoljuk a két hármas koronával bíró urat. Alkalmasint a bőgő bika űzte vissza az erdősávba a kaszálóról. 30-40 m-t megyünk egymás után libasorban, nézegetjük a szép vadat előttünk, míg aztán egyszer csak meggondolja magát, és balra fordulva bevált a cserkelőútról az erdőbe. Megyünk tovább, de bikát nem látunk. Negyd kilenc körül visszafelé vesszük az irányt az autóhoz. Pár méter után a baloldali erdőrészből motozás üti meg a fülem. Kissé lehajolva benézek, és fekete pontokat látok mocorogni. Távcső fel, 8-10 süldő vonul libasorban a cserjés szálasban tőlünk kb. 80 m-re. Ekkor már a kísérőm is nézi őket. Súgja, hogy ha akarok, akkor egyet meglőhetek közülük. Vacilálok...nem akarom az esetleges utolsó esélyt a bikára elszúrni egy lövéssel. Végül úgy döntök, hogy nem teszek lövést, hátha még a visszaúton Diána elém terel egy lőhető bikát... Sajnos nem így lett! Ezen vadászatról is eredmény nélkül tértünk haza.

És itt van 2021.! Új vadászünnep, új remények. Idén ismét a tavalyi, baranyai vadászterületre fogunk ellátogatni. Immár családostul, egy kis pihenéssel egybekötött hosszú hétvégére október 1-3. között. Már nagyon várom! Gyakorlatilag tűkön ülök, számolom a napokat! 6 kg-ban határoztam meg a maximumot. Nagyon szeretnék egy igazán jó, érdekes agancsú bikát lőni!

Elnézést kérek, ha untattalak Benneteket a fenti leírással, hiszen nem került terítékre bika... De olyan jó volt leírni, és egy kicsit már előre átélni a jövőbeli vadászat hangulatát... Többször is végiggusztáltam a fórumon lévő 4-6 kg közötti bikák képét, és a leírásokat is többször elolvastam! Hát...az hiszem szinte mindegyik olyan, ami megdobbantotta a szívem! Szívesen látnám bármelyiket otthon a falon!!! Hátha... Végül is három a magyar igazság, és egy a ráadás... Mindenképpen írni fogok a vadászatról részletesen, és remélem lesz mit képekben is bemutatni Nektek!

Addig is nagyon várom az idei bőgésről a bejegyzéseket... Már nagyon lázban vagyok, és imádom nézni, olvasni a beszámolókat. Tanulok is belőlük sokat, meg egyszerűen csak örül a lelkem közben!  Mosolyog

Vadászüdvözlet Mindenkinek!               
Naplózva

"Nincs szebb erdő az ezüsttörzsű, szeptemberi bükkösnél és nincs szebb vad a benne orgonázó magyar szarvasbikánál!" /Széchenyi Zsigmond/
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #13788 Dátum: 2021. Augusztus 27. - 12:35:56 »

 Emelem

Végre egy történet!

Ha már elszántad magad 6 kg.-ig, akkor miért nem mész valami hegy- dombvidéki (értsd: a baranyainál gyengébb minőségű szarvasállománnyal rendelkező) területre?

Ott a hatkilós bika már csapatbika is lehet, és tudsz vadászni bőgésben.
Kis szerencsével az már igen-igen jó bika is tud lenni.  Vállat von

És a vadászat bőgésben nagyon más, mint utána a selejtbikákat válogatni.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Tommy79
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #13789 Dátum: 2021. Augusztus 27. - 12:56:51 »

Üdv Kama!

Köszönöm a hozzászólást, abszolút igazad van, az első évben éppen ezért esett a választás az Aggtelek melletti területre! Ott bőgésben vadásztam, és valóban páratlan élmény volt! Már előre elnézést kérek azért, amit most fogok írni, de az az igazság, hogy bizony a pénztárcám határt szab a szenvedélyemnek, és nagyon meg kell fontolnom, hogy mikor, hova költök... Rííí Őszintén szólva hónapokig böngésztem az összes fellelhető információt a vadásztársaságok honlapjain, és hasonlítgattam az árakat. Arra jutottam, hogy bőgésben egy 5-6 kg között bika átlagára jelenleg az esetk 99 %-ban 1100-1500 euró körül mozog, a hegyvidéki és a dél-dunántúli társaságoknál egyaránt. Én ezt az árszintet nem engedhetem meg magamnak... Ez akárhonnan nézzük, 400ezer forint körül van! Nem ragaszkodom egyébként a kg-okhoz, egy 4,5 kg-os rendellenes trófeának is eszméletlenül tudnék örülni! Az igazság az, hogy a kiválasztott társaságnál október 1-ét követően az 5-6 kg-os bika ára 500 euró alatt van, és nincs gr-felár!!! Azt hiszem nincs is másik ilyen hely Magyarországon!

Ráadásul október 1-én - a tavalyi tapasztalatok alapján - még elég jó bőgésre lehet esély! És a szakszemélyzet is nagyon kedves, segítőkész, aogy meg tudtam állapítani, még hozzáértő is!

Azt gondolom, ez így együtt elég indok a választás tekintetében!

Természetesen én is nagyon szívesen mennék Kisasszony napján bőgő bikára vadászni, de hát jelenleg ezek a lehetőségeim...

Talán egyszer még összejöhet az általad javasolt dolog is!
Naplózva

"Nincs szebb erdő az ezüsttörzsű, szeptemberi bükkösnél és nincs szebb vad a benne orgonázó magyar szarvasbikánál!" /Széchenyi Zsigmond/
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #13790 Dátum: 2021. Augusztus 27. - 12:59:11 »

 Emelem

Köszönöm, hogy megosztottad az elmúlt két év tapasztalatát, sok sikert (vagy kalappal, ahogy tetszik) az idei próbálkozáshoz!

Naplózva
Tommy79
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #13791 Dátum: 2021. Augusztus 27. - 13:29:55 »

Emelem

Köszönöm, hogy megosztottad az elmúlt két év tapasztalatát, sok sikert (vagy kalappal, ahogy tetszik) az idei próbálkozáshoz!



Üdv Zolimester!

Köszönöm a jókívánságot!  Emelem
Naplózva

"Nincs szebb erdő az ezüsttörzsű, szeptemberi bükkösnél és nincs szebb vad a benne orgonázó magyar szarvasbikánál!" /Széchenyi Zsigmond/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #13792 Dátum: 2021. Augusztus 27. - 15:12:35 »

Tommy79! Emelem

Üdvözöllek a beutaltak táborában! 
Jó volt olvasni az írásodat, írjál minél többet! (Ha már mi leszoktunk róla! Mosolyog ) Várom az idei beszámolót az első bikád elejtéséről!

Vadászüdvözlettel Attila  Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #13793 Dátum: 2021. Augusztus 27. - 21:02:06 »


Ráadásul október 1-én - a tavalyi tapasztalatok alapján - még elég jó bőgésre lehet esély! És a szakszemélyzet is nagyon kedves, segítőkész, ahogy meg tudtam állapítani, még hozzáértő is!


Nálunk, Zalában - lehet persze, hogy ez Baranyában másként van - ez a legkevésbé esélyes időszak.
A főbőgés lecseng, az utóbőgés pedig még nem indul el.
Itt 22-25 körül lehúzzák a függönyt, egy ideig csend van, mint a kriptában, aztán október második hete magasságában indul újra egy, a szeptemberinél jóval visszafogottabb hangoskodás.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Tommy79
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #13794 Dátum: 2021. Augusztus 28. - 15:51:18 »

Tommy79! Emelem

Üdvözöllek a beutaltak táborában! 
Jó volt olvasni az írásodat, írjál minél többet! (Ha már mi leszoktunk róla! Mosolyog ) Várom az idei beszámolót az első bikád elejtéséről!

Vadászüdvözlettel Attila  Emelem


Üdv Erdojaro!

Igyekezni fogok! Sajnos a kèpfeltöltésbe beletört eddig a bicskàm, pedig lennének képeim (csalàdi albumos bika pld.), meg videóim is, de eddig nem boldogultam, pedig elolvastam az ide vonatkozó topikot... De az a felület, már nem ugyanaz, mint mikor a bejegyzés született...

Próbálkozom!
Naplózva

"Nincs szebb erdő az ezüsttörzsű, szeptemberi bükkösnél és nincs szebb vad a benne orgonázó magyar szarvasbikánál!" /Széchenyi Zsigmond/
Tommy79
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #13795 Dátum: 2021. Augusztus 28. - 15:55:37 »

Nálunk, Zalában - lehet persze, hogy ez Baranyában másként van - ez a legkevésbé esélyes időszak.
A főbőgés lecseng, az utóbőgés pedig még nem indul el.
Itt 22-25 körül lehúzzák a függönyt, egy ideig csend van, mint a kriptában, aztán október második hete magasságában indul újra egy, a szeptemberinél jóval visszafogottabb hangoskodás.

Üdv Nèmeth Úr!

Azt gondolom, hogy a bőgés eléggé időjàràs függő, ès akár mèg lehet èlvezhető a tervezett időpontban, de az egyértelmű, hogy az október eleje már semmiképpen nem a fő bőgèsi időszak! Azért èn bizakodom, hogy hallani fogok nèhány baritont... Hátha!

Üdv, Tommy79
Naplózva

"Nincs szebb erdő az ezüsttörzsű, szeptemberi bükkösnél és nincs szebb vad a benne orgonázó magyar szarvasbikánál!" /Széchenyi Zsigmond/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #13796 Dátum: 2021. Augusztus 28. - 16:10:34 »

Nálunk, Zalában - lehet persze, hogy ez Baranyában másként van - ez a legkevésbé esélyes időszak.
A főbőgés lecseng, az utóbőgés pedig még nem indul el.
Itt 22-25 körül lehúzzák a függönyt, egy ideig csend van, mint a kriptában, aztán október második hete magasságában indul újra egy, a szeptemberinél jóval visszafogottabb hangoskodás.
Ja. Hullik a makk, a szarvas későn mozdul ki az erdőből, nehéz vele találkozni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #13797 Dátum: 2021. Augusztus 28. - 16:21:03 »

Ja. Hullik a makk, a szarvas későn mozdul ki az erdőből, nehéz vele találkozni.

Nálunk nincs makkhullás, mégsem bőg egyetlen gím sem! (Igaz nincs is!) Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #13798 Dátum: 2021. Augusztus 28. - 22:14:35 »

Üdv Nèmeth Úr!

Azt gondolom, hogy a bőgés eléggé időjàràs függő, ès akár mèg lehet èlvezhető a tervezett időpontban, de az egyértelmű, hogy az október eleje már semmiképpen nem a fő bőgèsi időszak! Azért èn bizakodom, hogy hallani fogok nèhány baritont... Hátha!

Üdv, Tommy79

Ne érts félre, nem vagyok ám ellendrukker, őszintén remélem, hogy szerencsével jársz.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Tommy79
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #13799 Dátum: 2021. Augusztus 29. - 09:44:10 »

Ne érts félre, nem vagyok ám ellendrukker, őszintén remélem, hogy szerencsével jársz.

Dehogy is! Tudom, hogy csak a tapasztalatokat osztjàtok meg, ami teljesen jó, mert ezekből lehet tanulni! És köszönöm a jókívànságot!  Emelem
Naplózva

"Nincs szebb erdő az ezüsttörzsű, szeptemberi bükkösnél és nincs szebb vad a benne orgonázó magyar szarvasbikánál!" /Széchenyi Zsigmond/
Oldalak: 1 ... 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 [920] 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: