Oldalak: 1 ... 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 [897] 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914494 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #13440 Dátum: 2019. Október 07. - 11:07:48 »

Terítékfotón, az orrára állítva, mögötte egy méterre az elejtővel, a jobboldali kifelé forduló középággal, lehet mást mutatna. Hajnali ködben, ennyit látva belőle, nem lőném meg. Remélem kerül fel terítékfotó, oszt jól leégünk .... Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #13441 Dátum: 2019. Október 07. - 19:52:04 »

Sziasztok!







Gratulálok Laci bácsi! Igen
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #13442 Dátum: 2019. Október 07. - 21:41:19 »

Fölül volt az optika !  Ez annyira kölyökképű mint amennyire én "búskomornak" látom . ( Lenne is rá oka.)  Ördög  Meg ugyan ennyire "vékony nyakú" is  így fektében .  Lehet hogy a kritikusoknak van igaza de ezen képek alapján én biztos nem mernék kategorikus véleményt adni .  Mondjuk tavaly a főág hiányos villás végül ezüst érmes bikámat is sikerült megkritizálni .  Röhög  Na ezért nem nagyon rak fel ide senki semmit - tényleg igaza van druszámnak , a fórumon a legjobb kilövésből is kinézik hogy még " hétfejű sárkány is lehetett volna belőle" .  Vállat von        Emelem
A tavalyi bikád Nadler bírálattal nem főághiányos,mert van szemága. A tényleges ágszám X 1 esetében veszített egy pontot. Ilyen különbség miatt minősülne "selejtnek"?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #13443 Dátum: 2019. Október 08. - 06:45:19 »

Sziasztok!
Szerintem semmi értelme azon vitatkozni mi mínusz pontos meg mi nem. Lőttél bikát? Gratulàlok! Sajnos egyre több helyről hallom hogy pont leszarják a bírálgatást, és “eszközzel” vadásszák a bikát is... Az egyik Baranyából érkezett vendég is próbált meggyőzni róla, hogy nálunk is rövidesen  éjszaka fogjuk lőni a gímet, mert nappal nem jön ki a sűrűből... Szerintem nem vitatkozni kell a bírálaton, hanem örülni a másik örömének. Egy fecske nem csinál nyarat bírálati szempontból.  Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #13444 Dátum: 2019. Október 08. - 07:39:23 »

Ennél azért egy kicsit többről van szó.
A magyar gím minőségének a megőrzése elsősorban azon múlik, hogy mit lövünk és mit hagyunk meg.
Ebből a megközelítésből még az is másodlagos, hogy milyen eszközzel.
Ha valaki éjszaka, éjjellátóval lövi a bikát - az legfeljebb csak a saját vadászatát silányítja hitvány öldökléssé.
De aki nem hagyja megöregedni - és ezáltal szaporítani - a reményteljes gímbikát, az az állományt károsítja.
Egy szakmai fórumon pedig hadd ne gratuláljuk ilyesmihez.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #13445 Dátum: 2019. Október 08. - 07:47:57 »

Sziasztok!
Szerintem semmi értelme azon vitatkozni mi mínusz pontos meg mi nem. Lőttél bikát? Gratulàlok! Sajnos egyre több helyről hallom hogy pont leszarják a bírálgatást, és “eszközzel” vadásszák a bikát is... Az egyik Baranyából érkezett vendég is próbált meggyőzni róla, hogy nálunk is rövidesen  éjszaka fogjuk lőni a gímet, mert nappal nem jön ki a sűrűből... Szerintem nem vitatkozni kell a bírálaton, hanem örülni a másik örömének. Egy fecske nem csinál nyarat bírálati szempontból.  Emelem
Teljesen ellentétes véleményen vagyunk!
Én is hibáztam. Nem értettem, miért szívta a fogát az öreg hivatásos kollégám. Ma már teljesen egyetértek vele és elfogadom a bírálatát.
Somogyban hallottam a hivatásos az állománykezelésről szóló továbbképzés szünetében: - Mi ilyen hülyeségekkel nem foglalkozunk, Mi csak súlyra bírálunk.
Akkor ne csodálkozzunk, hogy elfiatalodik a bika állomány és csak sötétben mer kiváltani a szarvas.
Régen megtapasztaltam egy olyan esetet, hogy az üzemi terület bővülése évében a bika nem mert kilépni a vadföldre még holdvilágos időben sem, mert azt tapasztalta, hogy minden alkalommal ottmaradt valamelyik társa. Két év múlva ugyanazon a területen már délután kiváltott legelni.
Szükség van veszekedés nélküli beszélgetésekre,meg kell beszélni, milyennek látjuk a terítéken levő bikát és szükség van paradigma váltásra!
Fogadd meg Gáloscsabus tanácsát: "Először megnézem, miért nem lövöm meg, azután gondolkodom azon, miért igen."
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #13446 Dátum: 2019. Október 08. - 09:33:44 »

Csaba tanácsa alapján vadasztatok pár éve  Emelem  Plusz azt az elvet vallom hogy nem meglőni a nagy dolog, hanem elengedni.
Naplózva
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #13447 Dátum: 2019. Október 08. - 12:55:07 »

De aki nem hagyja megöregedni - és ezáltal szaporítani - a reményteljes gímbikát, az az állományt károsítja.

       

A napokban láttam egy trófeabemutatón. Az idei szezon térségi legnagyobb trófeájú szarvasbikája mellett, már ki volt állítva ugyanazon vérvonalból származó, talán a közvetlen leszármazottja, valamelyik fia trófeája is... Jól látszik, hogy éretlen állapotában is éppen csak, hogy elütötte az aranyérmet, de ezek szerint muszáj volt kicsapni. Ennyit a gímszarvas-gazdálkodás szakszerűségéről. Magasan tesznek rá, hogy mit lőnek ki, meg hogy mi marad benn. Érdemes elolvasni, hogy a mustra kapcsán milyen  az eredményeket dicsőítő cikk jelent meg az eseményről és milyen komolyan és felelősséggel nyilatkoztak az érintettek! Azt hinnéd, hogy hűha ez aztán gazdálkodás.... Vicc az élet.... Vigyorog

Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #13448 Dátum: 2019. Október 08. - 13:37:15 »

       

A napokban láttam egy trófeabemutatón. Az idei szezon térségi legnagyobb trófeájú szarvasbikája mellett, már ki volt állítva ugyanazon vérvonalból származó, talán a közvetlen leszármazottja, valamelyik fia trófeája is... Jól látszik, hogy éretlen állapotában is éppen csak, hogy elütötte az aranyérmet, de ezek szerint muszáj volt kicsapni. Ennyit a gímszarvas-gazdálkodás szakszerűségéről. Magasan tesznek rá, hogy mit lőnek ki, meg hogy mi marad benn. Érdemes elolvasni, hogy a mustra kapcsán milyen  az eredményeket dicsőítő cikk jelent meg az eseményről és milyen komolyan és felelősséggel nyilatkoztak az érintettek! Azt hinnéd, hogy hűha ez aztán gazdálkodás.... Vicc az élet.... Vigyorog



Van ilyen is. Volt is, meg lesz is.
Az viszont szerintem nagyon nem mindegy, hogy fanyalgunk a dolgon, vagy még tapsolunk is hozzá.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #13449 Dátum: 2019. Október 08. - 13:58:38 »

Van ilyen is. Volt is, meg lesz is.
Az viszont szerintem nagyon nem mindegy, hogy fanyalgunk a dolgon, vagy még tapsolunk is hozzá.

És mit érünk el a fanyalgással?  A tavalyi Katalin-pusztai trófea szemlèn a “mi” bikáink voltak a legidősebbek, volt amelyiket 18 évesre bírálták. Mit értünk el vele?  Hülyének nézték minket, plusz a trófeabírálókat is amiért le merték írni hogy ez tényleg ennyi éves lehetett...
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #13450 Dátum: 2019. Október 08. - 14:37:18 »

És mit érünk el a fanyalgással?  A tavalyi Katalin-pusztai trófea szemlèn a “mi” bikáink voltak a legidősebbek, volt amelyiket 18 évesre bírálták. Mit értünk el vele? 

Az nem elég, hogy bele tudsz nézni reggel a tükörbe?

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #13451 Dátum: 2019. Október 08. - 15:17:20 »

A tavalyi bikád Nadler bírálattal nem főághiányos,mert van szemága. A tényleges ágszám X 1 esetében veszített egy pontot. Ilyen különbség miatt minősülne "selejtnek"?


Na ezért nem fogok én és még sokan ide trófeáról képet feltenni .( Na meg azon kívül villás is volt . Sőt meg is akart halni . )  A kérdés hogy jelenleg Nadler képlet szerint bírálunk ?  Kacsint Egyértelmű a válasz nem ! Jó napot kívánok !  Ébresztő a lila ködös álomból .    sargalap
Naplózva
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #13452 Dátum: 2019. Október 08. - 15:33:20 »

Az nem elég, hogy bele tudsz nézni reggel a tükörbe?



  Igen
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #13453 Dátum: 2019. Október 08. - 17:37:30 »

Na ezért nem fogok én és még sokan ide trófeáról képet feltenni .( Na meg azon kívül villás is volt . Sőt meg is akart halni . )  A kérdés hogy jelenleg Nadler képlet szerint bírálunk ?  Kacsint Egyértelmű a válasz nem ! Jó napot kívánok !  Ébresztő a lila ködös álomból .    sargalap
Azért nem ördögtől való volt az a Nadler képlet..... Nyilván megváltoztak a körülmények, de....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #13454 Dátum: 2019. Október 08. - 18:38:48 »

Azért nem ördögtől való volt az a Nadler képlet..... Nyilván megváltoztak a körülmények, de....
Bírálni mind a két képlet alapján bírálnak, csak az érem odaítélésénél nem a Nadlert veszik figyelembe.
Igazából, mi szükség van a bírálatra? A trófea értékét a súlya határozza meg. A jó vagy rossz kilövés eldöntésénél se számít a pontszám.
A vadásznak meg nem az érem számít, nekem legalább is nem.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 [897] 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: