Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914520 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #840 Dátum: 2008. December 15. - 10:56:28 »

Nos a mai nap emléknap lesz...gímbika vadász lettem!  Mosolyog


Igen Gratulálok!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Mérnökhallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125



WWW
« Új üzenet #841 Dátum: 2008. December 15. - 16:46:33 »

De jó lehet ennyi szarvast látni.

Jó hát, főleg akkor, amikor lővilág után 5 perccel váltanak ki az erdőből és mennek be a kukoricába és lővilág előtt 5 perccel váltanak ki onnan!
Naplózva

"Jó vadászatot!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #842 Dátum: 2008. December 15. - 17:40:39 »

Kb. 5 éve történt, azon erdőtag túlsó felén ültem kint, ahol most a bikát lőttem.
Egy 82 ha-os tábla, akkor repce volt benne.
Kevéske hó, csodás holdvilág...108-ig számoltam a tarvadat, aztán feladtam, mert játszadoztak és keveregtek a borjak...de még sorjáztak ki az erdőből egy ideig.
Azóta ez a múltkori volt a legnagyobb rudli amit láttam, mert azért ritkán látni mostanság ennyit összeállva.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #843 Dátum: 2008. December 15. - 22:34:10 »

...
Azóta ez a múltkori volt a legnagyobb rudli amit láttam, mert azért ritkán látni mostanság ennyit összeállva.

Miért nem lőtted ki a vezértehenet meg a borját? Fejvakarás
Van ahol ezt javasolják az ilyen rudlikra... Fej a falba Fej a falba Fej a falba
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Bergstutzen
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64


« Új üzenet #844 Dátum: 2008. December 15. - 22:52:38 »

Bravó Wetzlar!
Igazi jó Bika!
Még sok vadászévet és szarvasbikát kívánok!
Naplózva

Bergstutzen
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #845 Dátum: 2008. December 17. - 09:27:38 »

Tegnap egy olyan dárdás bika állt meg keresztben előttem a nyiladékon.... :'(
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #846 Dátum: 2008. December 17. - 09:34:07 »

Hát kérem, ha valaki kapkod... Bion Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #847 Dátum: 2008. December 17. - 09:36:26 »

Tegnap egy olyan dárdás bika állt meg keresztben előttem a nyiladékon.... :'(
Bizony, ilyenkor kelletik magukat. :'(
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #848 Dátum: 2008. December 17. - 12:44:31 »

Bizony, ilyenkor kelletik magukat. :'(

A vadőr is mondja, hogy ma reggel tarvaddal látott egy 8-9 kiló körüli bikát...persze 4-es és 5-ös koronákkal.

Tarvadat akart lőni, de a bika minduntalan takarta őket kőkemény 30 m-ről, hol egyik, hol másik lapockáját mutatva.  Nyihi
...de ha bikára akar vadászni az ember...hiába  Meglepődött nem látsz belőlük semmit.  OOO
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #849 Dátum: 2008. December 23. - 18:36:23 »

Harka Csabi!

Szörnyű hibát vétettél, 9 dkg-ot tévedtél!  Bion Bion Bion Bion
A bikám bírálati adatai, 4 éves 3,11 kg, villás. Kacsint
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #850 Dátum: 2008. December 23. - 19:47:46 »

Pedig a képen nagyobbat mutat. Fejvakarás
Olyan, mint nálunk a bikák. Viszonylag mutatós, dekoratívan "nagy" agancs, aztán a mérleg alig mozdul.
Imádták a külföldi bérvadászok. Bion  Woest Bion
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #851 Dátum: 2008. December 23. - 20:18:25 »

Pedig a képen nagyobbat mutat. Fejvakarás
Olyan, mint nálunk a bikák. Viszonylag mutatós, dekoratívan "nagy" agancs, aztán a mérleg alig mozdul.
Imádták a külföldi bérvadászok. Bion  Woest Bion

Csalós a kép, a szárhossza is csak 71 cm. Kacsint
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #852 Dátum: 2008. December 24. - 20:51:38 »

Sziasztok !
Most már rászánom magam az írásra,pedig nekem ez nehezen, és lassan is megy.
Tehát ez is egy elsőbikás történet lesz. Azzal kezdem,hogy a mi területünk nem az-az igazi szarvasos terület, de azért hellyel-közzel ide vált egy- egy kereső bika. Itt 12 éve vadászok, de csak egy ünőt sikerült elejtenem.
2008 09 13. Hiv. vadásszal (Pisti 06 ) beszélgettünk,hogy hová is kéne kiülni , erre Ő azt mondta, hogy már ideje lenne megnéznünk a szarvasokat. Hát akkor tegyünk így .
A 9,3-as barátommal, és a Norbi fiammal mentünk ki egy kisparcellás művelés alatt álló részre, ami egy völgyecskében futó patakkal csatlakozik. A helyeinket elfoglaltuk, mi  a dombtetőn a satnya kukoricában fészkeltük be magunkat, ami lenyúlik  a náddal szegélyezett patakhoz. Nekiláttunk a holmink kipakolásának, megetettem a Mózert, kezem ügyébe helyezem a keresőt,  nézek át a szomszéd oldalba, hát ott az mi lehet, mert ott eddig nem volt az a sötét folt. Keresőn nézem, hát szarvas. Na itt szabadult el a pokol. Próbálom nézni az agancsot de a kép úgy remeg, hogy erről a távolságról sehogy nem bírom leigazolni. Mondom a fiamnak, nézd már Te is mi van a fején erre  a válasza : azt hiszed az én kezem nem remeg? Jól nézünk ki. Az látszik innen is, kb. 250m , hogy fiatal bika, de a középág felett nem vagyok tisztába vele. Közelebb kell mennem , mondom a Norbinak, és már nyakamba is a kereső, kezemben az Mózer, és a kukorica szélében kezdtem a dombról belopni a bikát. Először hajlottan guggolva, azután térden, mindezt a szarvas szeme láttára, mert ő a másik oldalban ált , néha csípett a fűből, de inkább engem figyelt. Úgy gondoltam, ha sikerül jó ,ha nem , akkor meg elmegy. De mikor már megtettem 50m akkor már azon agyaltam, hogy ha ennyi sikerült, és még nem ugrott el , akkor észnél kell lennem mert van esélyem szóba állni vele. Ekkor , két sort bementem a kukoricába, de az meg úgy zörgött, hogy valami csuda. Ekkorra már, pedig csak 50m tettem meg, csurom víz voltam a nyelvem felragadt a szájpadláshoz, a zihálásomnál már csak a szívverésem volt hangosabb. Megálltam szusszanni, keresőn figyeltem a bikát , Ő mit egy szobor , figyelt felém. Így nem tudom hogy tudnák anélkül lejutni a nádig ,hogy  el ne ugrasszam. No mindegy, gyerünk tovább, még mindig bent a kukoricában. Amikor megálltam, és keresőztem, akkor  ő mindig figyelt, de nem volt velem tisztában.  A látvány viszont pazar, ahogy ott a domboldalban áll és figyel, az valami csoda, és valóban királyi vad. A szárak előttem össze- vissza vannak dőlve, ezen nem mehetek át a zörgés miatt, megint pihenő, távcsövezés. A bika ekkor oldalt fordult, és az elejével belépett egy akác lombja mögé, így már nem láthatott meg, így kiléptem a kukoricából a szélére és itt már csak 25m volt a célig, amit hajolva semmi idő alatt megtettem. Már az alacsony nád takarásából vehettem szemügyre az agancsot, ami egy dárdás nyolcas. Nagyon megörültem neki. Ekkor már csak azt kellett kitalálni hogy lőjek oda ilyen állapotban, hisz remeg mindenem. Egy vastagabb gaz szára lett kinevezve lőbotnak. A bika  bal oldalát mutatva kicsit spiccben felém állt az oldalban csipegetve, oldalán a kis háztető és mikor többé-kevésbé megáll a célon , útjára eresztem a 14,3 Kalapácsfejűt.A távolság kb. 130-150m, jól hallom a becsapódást, a bika elugrik, de innen rosszul becsülöm az irányt, nem a facsoport , hanem a mellette lévő , szintén kukoricába ugrott. Persze ennek csak ½ óra múlva lesz jelentősége, keresésnél. Nézek vissza a Norbi fiam felé, Ő kitárt karokkal  kérdőn int. Intek Neki jöjjön le hozzám. Mint kiderült Ő már nem látta, hogy lövés után mi történt, mert az akáclomb Neki  már takarta a bikát. Annak nagyon örültem, hogy most itt van velem, átélhette ezt a nem mindennapi vad vadászatát. Telefon a 9,3- barátomnak, hogy mire föl a lövés, Ő meg mondja , hogy ne is telefonáljak a hivatásosnak, mert pont vele beszélt a lövés pillanatában, így egyenes adásban hallotta , még a becsapódást is. Együtt megérkeztek, addig mi átkeltünk a nádon, patakon, én térdig elsüppedve. Megkezdtük a keresést, de nem találtunk semmi jelet. Ugye az én útmutatásom után, a facsoportba beváltást, esetleg kenést kerestünk, hát nem kellett volna. Nem találunk semmit, hát a kedvem rögtön alábbhagyott.  Már-már az Isti ment a Pedálkáért (tacskó ) , mert már erősen szürkült, de még teszünk egy kísérletet. Úgy hogy csatárláncba beálltunk a kukoricába, hátha lesz valami jel, így akadtam egy friss nyomra, mellette egy csepp vérre, mellette még több vérre, onnan pedig már egy folyosó volt a kukoricában, ahogy szegény egyre lejjebb szegett fejjel rohant . Hát a folyosó végén, a rálövéstől 30m ott feküdt az első bikám. Hát , még most is izzad írás közben a tenyerem…………. A többiek gratulálnak, Isti hozza az utolsó falatot, töretet, azután kulturáltan , de elvernek. Utána még nézegetem, fogdosom az agancsot, gyönyörködök benne, és nagyon- nagyon örülök.
Így esett az eső bikám története, ha hosszú voltam akkor bocsi

Üdv.r.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9523


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #853 Dátum: 2008. December 24. - 21:00:14 »

Gratulálok, lélegzet visszafojtva olvastam végig.  Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Simi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 270



« Új üzenet #854 Dátum: 2008. December 24. - 21:08:50 »

Szia Robi!
Jó a történet, és Gratulálok! Emelem
Naplózva

"Úgy tűnik, az emberek nem szeretik az igazságot, de én igen; szeretem, mert sokakat felidegesít.
Ha elég sokszor mutatsz rá, hogy az érveik faszságok, akkor talán egyszer valamelyik közülük azt mondja végre: várjunk csak egy kicsit, tényleg rosszul gondoltam!
Én ezért a pillanatért élek."
Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: