Oldalak: 1 ... 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 [784] 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914520 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #11745 Dátum: 2016. Január 29. - 15:11:39 »


Te is hasznos tagja vagy a vadásztársadalomnak. Felsóhajtanak majd a bikák a területeken, ha abbahagyod a vadászatot!


Már bocs, de kapitális marhaságot írtál. Főként azért, mert erre a bikára évtizedek óta híres szarvasos terület hivatásos vadásza adta ki a lövési engedélyt. Másrészt pedig olyan emberről nyilatkoztál ismeretlenül, elítélően, aki előtt bármikor levehetnéd a kalapodat...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11746 Dátum: 2016. Január 29. - 16:03:02 »

Erről szó sincs, tőlem nyugodtan vadászhattok továbbra is.....Amiért ilyen bátran fogalmazok az az, hogy sírtok itt ebben a topikban, hogy így a magyar szarvas, meg úgy a magyar szarvas....szóval Kisbarátaim, fényesen kiderült, hogy mindennek ti vagytok az okai. Ti akik nap mint nap tapossátok a sarat és és ezt a vadfajt úgy vadásszátok, ahogy ez a néhány együtt töltött hónapban aztán a napnál is világosabban kiderült. Mert meg lehet kerülni a törvényeket, meg lehet találni a kiskapukat, lehet itt top vadász gúnyájában díszelegni, de ha meg kell mutatni a trófeáidat, na akkor rendesen beégtél..... Miért is vannak gondok a magyar szarvassal? Mert veletek együtt mindenki nagy ívben sz@rik mindenre.....ez ilyen egyszerű..... Nálatok az olló és a posztó is ti szabjátok ezt a dolgot a kedvetekre......

Hogy száradt volna le a kezük azoknak akik ezt a bikát hagyták ilyen sokáig az állományban !    Ördög      Röhög Röhög Röhög  ( Fordítottja a Te logikádnak - ha nem értenéd )

Te azt gondolod mindig mindenhol minden bikát ismernek ? Ezek nem karámban élnek szerencsére .  Táncol  De jó hogy olyan sok vak vadász van !   Angyal   Fejvakarás Ördög

Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #11747 Dátum: 2016. Január 29. - 18:27:07 »

Az én véleményem!
Ez a bika kb. 10 éves volt.
Jobb, soha nem lett volna.
Egy vadásznak örömet okozott!
Az összes többi negatív vélemény, rosszindulatu okoskodás!
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #11748 Dátum: 2016. Január 29. - 19:05:33 »


Ahogy elnézem ezt a képet...  Szerintem ezt a bikát én irigylem!  Vigyorog Wave
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11749 Dátum: 2016. Január 29. - 21:01:09 »

Ahogy elnézem ezt a képet...  Szerintem ezt a bikát én irigylem!  Vigyorog Wave

Pedig egy rossz selejt !   Kacsint
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #11750 Dátum: 2016. Január 30. - 07:32:01 »

Különleges !  Pedig egész Európában előforduló agancsalakulású szarvasfajta agancsa !  Nem írom a latin nevét , mert wildheger szétrúgja a sejhajom .   Vigyorog






« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 01. - 20:14:26 írta Sakac » Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11751 Dátum: 2016. Január 30. - 07:49:46 »

Különleges !  Pedig egész Európában előforduló agancsalakulású szarvasfajta agancsa !  Nem írom a latin nevét , mert wildheger szétrúgja a sejhajom .   Vigyorog






Cervus elaphus hippelaphus
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 01. - 20:14:44 írta Sakac » Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #11752 Dátum: 2016. Január 30. - 08:28:28 »

Cervus elaphus hippelaphus
Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
 Na még egy .
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 01. - 20:15:28 írta Sakac » Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11753 Dátum: 2016. Január 30. - 11:13:55 »


Ez kilenc kilós trófeasúlyú  és kb. 10 éves bika volt . Az a csoda hogy megélte ezt a kort ( vagy nem is olyan nagy csoda ) Ez bizonyítja hogy nem minden bikát lehet ismerni a területen.
Elejtés után híre ment és három rendezvényen is ki volt állítva de senki nem említette hogy látta volna valaha is. Egy két leszúrt bikát a számlájára írtak de ezt semmi nem bizonyította.
Az alsó rosszabb minőségű képen látszik mekkora terpesztése is van valójában. Azért én örülök hogy nem "selejtezték" időben .   Kacsint      Emelem





Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #11754 Dátum: 2016. Január 31. - 06:47:32 »

Ezek mind legalább -3 pontosak Tasli de azért sunáznád Ördög
Á dehogy! Stoel" Lövés" után kézből bírálnám! Röhög
Naplózva
iblase
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


« Új üzenet #11755 Dátum: 2016. Január 31. - 15:13:03 »

Egymás szapulása helyett indítani lehetne külön topikokat, ahol gím, dám, őz agancsokat képpel,  ha van hozzá akkor bírálati lappal bemutatni, szapulás nélkül megbeszélni, abból mindenki tanulna, én is örülnék neki, tanulhatnék.
Hosszú évek múlva már mindenki profi lenne, és egyetértenénk.

Lehet, hogy az ember nem tudja ezt megtenni, mi csak szapulni tudjuk egymást?
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11756 Dátum: 2016. Január 31. - 15:47:30 »

Egymás szapulása helyett indítani lehetne külön topikokat, ahol gím, dám, őz agancsokat képpel,  ha van hozzá akkor bírálati lappal bemutatni, szapulás nélkül megbeszélni, abból mindenki tanulna, én is örülnék neki, tanulhatnék.
Hosszú évek múlva már mindenki profi lenne, és egyetértenénk.

Lehet, hogy az ember nem tudja ezt megtenni, mi csak szapulni tudjuk egymást?

Nincs ezzel semmi baj ! Ezt az egész trófea nimbuszt mi emberek és különösen az európai emberek találtuk ki. Ha nem lenne vadászat, fejlődne az agancs a szarv a bőr stb. úgy ahogy a természet rendezi de nekünk ebből is versenyt kellett csinálni kilóra,centire,éremre  Rííí és egyesek már nagyobb vadásznak is tartják magukat mert ki tudták fizetni azt amit más kilesett vagy előállított nekik. ............................ Szóval nem vérre menő dolog ez illetve nem kéne vérre menő dolgot csinálni belőle - elvakult módon hóhérért kiáltani egy rossznak-korainak vélt kilövés miatt. Szerintem pontosan elég azt a szabályt betartani hogy kímélni az erőset ,ígéreteset és lőni a gyengét aztán ha becsúszik valami kis vagy néha nagyobb hiba levonni a konzekvenciát aki meg arra nem képest azzal vonassa le a saját szűkebb közössége .  Emelem   (UFF ! én beszéltem !  Röhög  )
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #11757 Dátum: 2016. Január 31. - 19:59:28 »

Jön a kérdés: testre, vagy agancsra gyengét?

Mert ha egyfajta természetes szelektálónak gondoljuk magunkat, akkor valahol a négylábú ragadozók rendezőelve szerint kéne válogatnunk, amelyek ugyebár a testi fejlődésben visszamaradt példányokat szedegetik ki az állományból.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11758 Dátum: 2016. Január 31. - 20:07:00 »

Egymás szapulása helyett indítani lehetne külön topikokat, ahol gím, dám, őz agancsokat képpel,  ha van hozzá akkor bírálati lappal bemutatni, szapulás nélkül megbeszélni, abból mindenki tanulna, én is örülnék neki, tanulhatnék.
Hosszú évek múlva már mindenki profi lenne, és egyetértenénk.

Lehet, hogy az ember nem tudja ezt megtenni, mi csak szapulni tudjuk egymást?
Van ilyen topic!
A trófeabírálat fonákságai, indította Forsterh.- Csak a gímszarvassal kapcsolatos 15778 hozzászólásból csapatunk 199 hozzászólást mert elpocsékolni erre a témára!
Forsterh nem pangásra szánta a topicot!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11759 Dátum: 2016. Január 31. - 20:23:02 »

Nincs ezzel semmi baj ! Ezt az egész trófea nimbuszt mi emberek és különösen az európai emberek találtuk ki. Ha nem lenne vadászat, fejlődne az agancs a szarv a bőr stb. úgy ahogy a természet rendezi de nekünk ebből is versenyt kellett csinálni kilóra,centire,éremre  Rííí és egyesek már nagyobb vadásznak is tartják magukat mert ki tudták fizetni azt amit más kilesett vagy előállított nekik. ............................ Szóval nem vérre menő dolog ez illetve nem kéne vérre menő dolgot csinálni belőle - elvakult módon hóhérért kiáltani egy rossznak-korainak vélt kilövés miatt. Szerintem pontosan elég azt a szabályt betartani hogy kímélni az erőset ,ígéreteset és lőni a gyengét aztán ha becsúszik valami kis vagy néha nagyobb hiba levonni a konzekvenciát aki meg arra nem képest azzal vonassa le a saját szűkebb közössége .  Emelem   (UFF ! én beszéltem !  Röhög  )
A trogléma (ahogy az öreg sváb mondta) nem úgy kezdődik,hogy egy,azaz egy hibás kilövés,hanem nagyon sok! Sőt központilag erőltetetten sok.
Aztán a sorban az következik,hogy elmegy a "kiváló vadőr" a megyei továbbképzésre és a selejtezés kérdéseivel foglalkozó előadás szünetbeli vitájába beleszól:  -Mi ilyen hülyeségekkel nem foglalkozunk,Mi csak súlyra bírálunk.
Németh Lajosnak igaza van,hogy a ragadozók a láthatóan gyengébbeket szelektálják.
Nekünk nincs hozzá szemünk! Mondjam azt,hogy eszünk sem?
Hiszen a Pusztakovácsi világrekorder sem dicsekedhetett nagy testtel.De ha találkoztunk volna vele fiatal korában,lehet hogy kilövendőnek ítéltük volna,mert a központi irányelvek más méreteket határoztak meg továbbtartásra alkalmasnak!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Oldalak: 1 ... 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 [784] 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: