Oldalak: 1 ... 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 [779] 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914506 alkalommal)
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11670 Dátum: 2016. Január 25. - 09:26:24 »

Ilyen csigákban bongyorodó szőrt leginkább a vágómarha homlokán láttam, bikán egyenesebb szálúra emlékszem. Semmi melír semmi tupír... Vigyorog

Pontosan.... Csak azért, mert Kama azt állította, hogy nincs itt semmi gond, ez egy tisztavérű gím....Na idézem:"Ha alfajok keverednek attól az még tisztavérű faj marad"
Most meg már arra kér bennünket, hogy hagyjunk fel a fingfűrészeléssel....mert szívesebben olvasná a páratlan 4-es és páratlan 6-osok érdekfeszítő elejtésének történeteit....
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #11671 Dátum: 2016. Január 25. - 10:00:35 »

Pontosan.... Csak azért, mert Kama azt állította, hogy nincs itt semmi gond, ez egy tisztavérű gím....Na idézem:"Ha alfajok keverednek attól az még tisztavérű faj marad"
Most meg már arra kér bennünket, hogy hagyjunk fel a fingfűrészeléssel....mert szívesebben olvasná a páratlan 4-es és páratlan 6-osok érdekfeszítő elejtésének történeteit....

ennél, ami itt folyik, bármit szívesebben olvasnék
Naplózva
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #11672 Dátum: 2016. Január 25. - 11:37:20 »


 ...csak úgy...Tegnap a szülőföldemen autóztunk, mikor is a szántáson egy futó "csapatot" vettem észre...Pár "rapid" felvételre volt csak idő az autóból...Ezt a szösszenetet csak azért írom, mert papíron apróvadas terület (mint ahogy sok helyen így van...) ...valahol a Mezőföldön... Stoel  S.Peti



Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #11673 Dátum: 2016. Január 25. - 11:38:52 »


 ...a háttérben látható rész nem egy összefüggő erdő...hanem egy ligetes rész...
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #11674 Dátum: 2016. Január 25. - 12:15:25 »

Csak azért, mert Kama azt állította, hogy nincs itt semmi gond, ez egy tisztavérű gím....

Nem tudom hol írtam ilyet...  Fejvakarás Vállat von

Na idézem:"Ha alfajok keverednek attól az még tisztavérű faj marad"

Akkor ezek szerint rosszul emlékszem a biológiából tanultakra...

De leírom mégegyszer, (szájbarágósabban).
Attól hogy valahol, valaki összekever (illetve inkább megteremti a lehetőségét a keveredésüknek) eltérő alfajokat (amik pontosan a földrajzi izoláció okán alakultak alfajjá), attól még továbbra is gímszarvasról beszélünk.

Természetesen más a helyzet ha már pl. a wapiti is bekerül a képbe.
És természetesen sehol sem mondtam, hogy az általad föltett képen tisztavérű gímbika lenne.
 Stoel én ennyire nem értek hozzá...  Stoel


Most meg már arra kér bennünket, hogy hagyjunk fel a fingfűrészeléssel....mert szívesebben olvasná a páratlan 4-es és páratlan 6-osok érdekfeszítő elejtésének történeteit....

Egyébként igen.

 Stoel meg a személyeskedő fikázás helyett is szívesebben olvasnék szakmai érvekkel alátámasztott véleményeket. Stoel

Mégegyszer mondom: szeretnék tőletek tanulni!
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #11675 Dátum: 2016. Január 25. - 13:28:59 »

Elnézést, . . .

A Nemzetközi Állatkert Évkönyv, az Állatkerti Tenyésztések , a Hybridization szerint a gím , a jávor , axis , wapiti , sika , rusa , sambár , dám , stb. már megvolt , jöhet a kenguru , meg a hangyász . . . !  Tudományos cikket olvasni , meg idézni én is tudok .  Vigyorog
"Uborkafám" csúcsán , 10 évig kezeltem kb 600 darabos gímállományt a Vértesben . meg a Börzsönyben is . De minél többet voltam köztük , annál inkább rájöttem , hogy milyen keveset tudok .  Akárhogyan nézem , nem volt az más , mint szabadterületú állattartás , gondozás , etetés , téli takarmányozás , eü. felügyelet, őrzés , állomány szabályozás . Mint egy jó kondás , vagy gulyás , vagy állattenyésztési felügyelő .  A szigorú nézésű , összevont szemöldökű vadgazda mérnökökből meg lassan annyi van , mint szarvasból . Mégse tudnak vele mit csinálni . Csak járkálnak az irodában , mint gém a vízparton és osztják az eszet . . . ! Mintha az a szerencsétlen vad különb lenne , mnt a szavasmarha , vagy a sertés .  nem kell annak más mint lucerna , meg golyós puska .  Csak azt kell tudni , hogy mikor melyikből mennyit !
 Nyihi Vigyorog Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #11676 Dátum: 2016. Január 25. - 13:59:32 »

...nem kell annak más mint lucerna , meg golyós puska .  Csak azt kell tudni , hogy mikor melyikből mennyit !

Na, ezt még én is megértettem.  Emelem
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #11677 Dátum: 2016. Január 25. - 13:59:55 »

De minél többet voltam köztük , annál inkább rájöttem , hogy milyen keveset tudok . 

 Emelem
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11678 Dátum: 2016. Január 25. - 14:17:30 »

Nem tudom hol írtam ilyet...  Fejvakarás Vállat von

Akkor ezek szerint rosszul emlékszem a biológiából tanultakra...

De leírom mégegyszer, (szájbarágósabban).
Attól hogy valahol, valaki összekever (illetve inkább megteremti a lehetőségét a keveredésüknek) eltérő alfajokat (amik pontosan a földrajzi izoláció okán alakultak alfajjá), attól még továbbra is gímszarvasról beszélünk.

Természetesen más a helyzet ha már pl. a wapiti is bekerül a képbe.
És természetesen sehol sem mondtam, hogy az általad föltett képen tisztavérű gímbika lenne.
 Stoel én ennyire nem értek hozzá...  Stoel


Egyébként igen.

Mégegyszer mondom: szeretnék tőletek tanulni!

Melléd állok!
Igenis tisztavérű gímbika van a képen.
Nincs semmi rendellenes a homlok,nyak és gerincszőrzeten.Nálam hozzáértőbb szakember(tudós),nem szobatudós szakmai anyagában egyértelműen leírja,mely test tájakon évszakonként mennyire különböző szőrzetet növeszt az időjárás kellemesebb elviselése érdekében.
A mediterrán területeken szembetűnően uralkodik a szürke,a Kárpátoktól északra pedig a csokoládébarna. A barna színnel párhuzamosan sokkal nagyobb a fent kifogásolt szőrzet mérete.Nálunk Az előbbi kettővel együtt még többféle szőrzet gyakori.
A trófea pedig a természet csodás alkotása.A trófea és a testszín együttesen kizárják a vapiti keresztezést.

 
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 25. - 14:26:55 írta Pyrus » Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #11679 Dátum: 2016. Január 25. - 15:12:47 »

Ha gondolatban kitöltöm az ágak közötti részt, tiszta jávoragancs. Valószínűleg a saját anyukája sem tudná megmondani ki volt a papa, hiszen olyan oltári nagy buli volt akkor, bárki lehetett. Röhög

Szervusz!

Ha egyszer beindulnak a hormonok, akkor nincs megallas!

Na igy keszul a hibrid.


 Röhög


Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #11680 Dátum: 2016. Január 25. - 16:17:41 »

Lehet, hogy a keresztnevemet Tamásra (a Hitetlen) kellene változtatni, mert engem ez a szőrzet dolog nem győzött meg semmiről. Legalább is arról nem, hogy ennek a bikának köze lenne a vapiti-hoz.
 Véleményem az, hogy itt is, egy az évszakhoz alkalmazkodó téli szőrrel állunk szembe. Egyébként a képen szereplő bika testszíne sem mutatja a vapitire jellemző világos szint, hanem -amíg a képen látszik- egyszínű barna.

A 70-es években amikor olyan telek voltak, hogy a Soroksári - Duna jegén lovaskocsival és autóval lehetett közlekedni, nem egy olyan őzsutát ejtettünk el amelyiknek igen csak szokatlan hosszú szőre, a nyakán, főleg annak felső részén, (egészen a gerinctüskéig)  hasonló vastag, és hullámos szőr volt.
Érdekes dolgokra képes az állatvilág ha alkalmazkodásról van szó. Régóta tudjuk, hogy a szőrváltás idejéről és annak minőségéről lehet a közeledő tél milyenségére, a ragadozók szaporodási számából lehet az év "gazdagságára vagy szegénységére" következtetni. De, hogy ők ezt hogyan tudják előre, az rejtély. Azt hiszem, ha ezeknek az előrelátási képességeknek a birtokában leszünk, akkor mondhatjuk csak el, hogy kezdünk kapiskálni valamit a természetből. Addig csak tapogatódzunk mint vak a pi...!
 
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 27. - 04:21:50 írta Sakac » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #11681 Dátum: 2016. Január 25. - 17:25:00 »

Lehet, hogy a keresztnevemet Tamásra (a Hitetlen) kellene változtatni, mert engem ez a szőrzet dolog nem győzött meg semmiről. Legalább is arról nem, hogy ennek a bikának köze lenne a vapiti-hoz.
 
A 70-es években amikor olyan telek voltak, hogy a Soroksári - Duna jegén lovaskocsival és autóval lehetett közlekedni, nem egy olyan őzsutát ejtettünk el amelyiknek igen csak szokatlan hosszú szőre, a nyakán, főleg annak felső részén, (egészen a gerinctüskéig)  hasonló vastag, és hullámos szőr volt.
Érdekes dolgokra képes az állatvilág ha alkalmazkodásról van szó. Régóta tudjuk, hogy a szőrváltás idejéről és annak minőségéről lehet a közeledő tél milyenségére, a ragadozók szaporodási számából lehet az év "gazdagságára vagy szegénységére" következtetni. De, hogy ők ezt hogyan tudják előre, az rejtély. Azt hiszem, ha ezeknek az előrelátási képességeknek a birtokában leszünk, akkor mondhatjuk csak el, hogy kezdünk kapiskálni valamit a természetből. Addig csak tapogatódzunk mint vak a pi...!
 
Vállat von
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 27. - 04:21:00 írta Sakac » Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #11682 Dátum: 2016. Január 25. - 17:28:39 »

Vagy nyiss egy "gímbika vadászat és vadászélmények...fingreszelés nélkül" címen. Hátha tényleg kerül oda teríték fotó és élmény is a hazai fajtából.Szerintem van pár ember még, aki világosban lőtt felvállalható bikát.
Nincs. Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11683 Dátum: 2016. Január 26. - 09:12:12 »

Melléd állok!
Igenis tisztavérű gímbika van a képen.
Nincs semmi rendellenes a homlok,nyak és gerincszőrzeten.Nálam hozzáértőbb szakember(tudós),nem szobatudós szakmai anyagában egyértelműen leírja,mely test tájakon évszakonként mennyire különböző szőrzetet növeszt az időjárás kellemesebb elviselése érdekében.
A mediterrán területeken szembetűnően uralkodik a szürke,a Kárpátoktól északra pedig a csokoládébarna. A barna színnel párhuzamosan sokkal nagyobb a fent kifogásolt szőrzet mérete.Nálunk Az előbbi kettővel együtt még többféle szőrzet gyakori.
A trófea pedig a természet csodás alkotása.A trófea és a testszín együttesen kizárják a vapiti keresztezést.

 


 Köszönöm, hogy ilyen alapos semmitmondó indoklással foglalsz határozottan állást ebben a témában, én ezt ismerem és a többiek is meg fogják ismerni az idő múltával, hiszen egy hullajtott agancsot sem tudsz párba állítani, tagadod a hivatalos bemutatókon a trófea alá pakolt hullajtott agancsok trófeához tartozását..... Most meg lám sasszemed azonnal csalhatatlanul kivágja  a frankót, hogy ez egy tisztavérű gím. Aztán megint jön a semmitmondó rád olyan nagyon jellemző és semmit sem bizonyító "fingfűrészelés", hogy bizony a szarvasnak szőrzete van és változó színezetű blablabla....Ugyanakkor a csontmetsző meg fogta  lényeget, amelyet mások annak ellenére, hogy felhívtam a figyelmet, hogy mit nézzetek képtelenek voltak meglátni veled együtt. Nem tudom milyen szemüveg kellene nektek, hogy a valóságot képesek legyetek meglátni? Szerintem csak szarvast kellene kint a természetben nézni, de nagyon sok alkalommal......
Na mit is ír csontmetsző "Ilyen csigákban bongyorodó szőrt leginkább a vágómarha homlokán láttam, bikán egyenesebb szálúra emlékszem. Semmi melír semmi tupír.."
Itt a lényeg olvtársaim....és ha figyelmesen elolvastátok volna az általam belinkelt cikket az egy állatfaj háziasításáról szólt, nevezetesen a gímszarvas háziasításáról, nemesítéséről vagyis egy nemesítési, (genetikai keresztezések, teljesítményvizsgálatok alapján végzett szelekciók tömegei míg a végtermék előállítása megtörténik) eljárásról szól amelynek végén a faj domesztikálódik.....És bár óvatosan igyekeztek bánni a genetikai dolgokkal, mert meg szerették volna őrízni a domesztikált szarvas eredeti fenologiai megjelenését, hiszen területre kiengedve vadon élő szarvas benyomását kell, hogy keltse, hiszen a vadászat tárgyát képezi. Nos a domesztikációnak mint minden más esetben a nagy eredmények mellett jönnek "mellékhatásai" és a göndörödő, bongyorodó fejszőrzet és nyaki szőrzet erre utal, hogy gyakorlatilag a tenyésztők elmentek a végső határig a domesztikált szarvas megalkotásában, de itt már meg kellett állni, mert ezt követően aztán nem kívánt kültakarói jegyek megváltozása várható. A szőrzet eredeti strukturájának változása már megindult és ez jól látszik..... Akinek volt szeme hozzá és már látott elég szarvast az meg is látta......A feltöltött hatalmas agancsú új-zélandi szarvasbika egy domesztizált szarvas, ami nem is lehet "tisztavérű gím" Na ennyit a fingfűrészelésről.....
   Itt a tisztavérű gímetek....örüljetek neki....

Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #11684 Dátum: 2016. Január 26. - 09:15:46 »

Köszönöm, hogy ilyen alapos semmitmondó indoklással foglalsz határozottan állást ebben a témában, én ezt ismerem és a többiek is meg fogják ismerni az idő múltával, hiszen egy hullajtott agancsot sem tudsz párba állítani, tagadod a hivatalos bemutatókon a trófea alá pakolt hullajtott agancsok trófeához tartozását..... Most meg lám sasszemed azonnal csalhatatlanul kivágja  a frankót, hogy ez egy tisztavérű gím. Aztán megint jön a semmitmondó rád olyan nagyon jellemző és semmit sem bizonyító "fingfűrészelés", hogy bizony a szarvasnak szőrzete van és változó színezetű blablabla....Ugyanakkor a csontmetsző meg fogta  lényeget, amelyet mások annak ellenére, hogy felhívtam a figyelmet, hogy mit nézzetek képtelenek voltak meglátni veled együtt. Nem tudom milyen szemüveg kellene nektek, hogy a valóságot képesek legyetek meglátni? Szerintem csak szarvast kellene kint a természetben nézni, de nagyon sok alkalommal......
Na mit is ír csontmetsző "Ilyen csigákban bongyorodó szőrt leginkább a vágómarha homlokán láttam, bikán egyenesebb szálúra emlékszem. Semmi melír semmi tupír.."
Itt a lényeg olvtársaim....és ha figyelmesen elolvastátok volna az általam belinkelt cikket az egy állatfaj háziasításáról szólt, nevezetesen a gímszarvas háziasításáról, nemesítéséről vagyis egy nemesítési, (genetikai keresztezések, teljesítményvizsgálatok alapján végzett szelekciók tömegei míg a végtermék előállítása megtörténik) eljárásról szól amelynek végén a faj domesztikálódik.....És bár óvatosan igyekeztek bánni a genetikai dolgokkal, mert meg szerették volna őrízni a domesztikált szarvas eredeti fenologiai megjelenését, hiszen területre kiengedve vadon élő szarvas benyomását kell, hogy keltse, hiszen a vadászat tárgyát képezi. Nos a domesztikációnak mint minden más esetben a nagy eredmények mellett jönnek "mellékhatásai" és a göndörödő, bongyorodó fejszőrzet és nyaki szőrzet erre utal, hogy gyakorlatilag a tenyésztők elmentek a végső határig a domesztikált szarvas megalkotásában, de itt már meg kellett állni, mert ezt követően aztán nem kívánt kültakarói jegyek megváltozása várható. A szőrzet eredeti strukturájának változása már megindult és ez jól látszik..... Akinek volt szeme hozzá és már látott elég szarvast az meg is látta......A feltöltött hatalmas agancsú új-zélandi szarvasbika egy domesztizált szarvas, ami nem is lehet "tisztavérű gím" Na ennyit a fingfűrészelésről.....
   Itt a tisztavérű gímetek....örüljetek neki....


Nyilván vágómarhával keresztezték, attól ilyen a szőrzete.  Fejvakarás
Akkora határozottsággal tudod leírni a teljesen fals teóriáidat, hogy néha talán még magad is elhiszed...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 [779] 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: