Oldalak: 1 ... 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 [778] 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914516 alkalommal)
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #11655 Dátum: 2016. Január 24. - 17:38:06 »

Én már nagykisfiú vagyok, nem hiszek a mikulásban.

Nyilván való hogy valamelyik részével nem értesz egyet a hozzászolásnak?
Megmondanád hogy melyik az, ....... és indokolnád is állitásod?
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11656 Dátum: 2016. Január 24. - 18:48:42 »

Filjúk!
Az Uj Zeléndi szarvast egéssz més oldalról kellene megközeliteni.

Csak vegyuk úgy hogy az egy teljesen uj faj. Egy ember alkotta - vérge alkot is, nem csak kiirt – az ember gyurta össze nem kevés odafigyeléssel és szakértelemmel. Hogy köze van a gimhez is ?  Igen, mivel hogy a gim és a wapiti hibridje de manapság már mint egy uj faj képviseli az álatvilágot, ami a természetes körülmények között ugyan olyan utódokat nemez mint a szülei voltak.
Az “ősei” (mindkettő)  is, hagyományos formákban jelen van és vadászható is a szigeten.  Természetesen a természetes környezet, nameg  a táplálék kedvező összetétele ami szintén természetes, sokszor nagyobb testű és mégnagyobb agancsú egyedeket alkot.

Az hogy, az ember hormonkezeli,  teljesen téves demagógia.

Régebben azt tartották,hogy zseninek születni kell.Ma már azt állítja a tudomány,hogy zsenivé fejlődhet sok ember.
Bölcs megállapítás szerint az őrültet egy hajszál választja el a zsenitől.
Döntsd el,hogy Te a hajszál melyik felére akarsz tartozni!
Egy szörnyen őrült megállapítással kezdted hozzászólásodat,a végén pedig megnyugtatóan tisztán látónak tűnsz!
Hidd el nekem,ember még nem képes új faj előállítására,csak kipusztítani,kiirtani tud!
Nem tudom,melyik Új-Zélandon élő szarvasfélére gondoltál,mikor az európai vapitivel  keresztezett  típusáról beszéltél.
Mutass egy képet és írd le a kereszteződést igazoló bélyeget!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11657 Dátum: 2016. Január 24. - 19:49:21 »

Filjúk!
Az Uj Zeléndi szarvast egéssz més oldalról kellene megközeliteni.

Csak vegyuk úgy hogy az egy teljesen uj faj. Egy ember alkotta - vérge alkot is, nem csak kiirt – az ember gyurta össze nem kevés odafigyeléssel és szakértelemmel. Hogy köze van a gimhez is ?  Igen, mivel hogy a gim és a wapiti hibridje de manapság már mint egy uj faj képviseli az álatvilágot, ami a természetes körülmények között ugyan olyan utódokat nemez mint a szülei voltak.
Az “ősei” (mindkettő)  is, hagyományos formákban jelen van és vadászható is a szigeten.  Természetesen a természetes környezet, nameg  a táplálék kedvező összetétele ami szintén természetes, sokszor nagyobb testű és mégnagyobb agancsú egyedeket alkot.

Az hogy, az ember hormonkezeli,  teljesen téves demagógia.


Tökéletesen igazad van! Az új-zélandi, nagy részt skót szarvassal betelepített kistestű szarvasokból álló populációt, jugoszláv és magyar nagy testű közép-európai szarvasok importjával javították fel. Ez már valóban nem egy tiszta vérű gím, hanem alfajok, ember által kiválasztott arányú keveréke. Nincs bizonyíték rá, mert az egész tenyésztési és nemesítési eljárás le van védve a nemzetközi jog által, de nagy valószínűséggel cseppvér keresztezéssel vittek bele wapiti vért is, innen ered legfőképpen a nagy csontozatú  és súlyos élőtest tömeg. Ezt lehetett aztán az agancsképzésben élen járó európai bikákkal feltuningolni. A kedvező új-zélandi klíma csak a hab a tortán, amely eredményesen hozzájárul az elért eredmények sikeres megtartásához.....Az egészről http://www.matud.iif.hu/04apr/05.html ezen a linken tudtok olvasni......

Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #11658 Dátum: 2016. Január 24. - 19:55:44 »

Ez már valóban nem egy tiszta vérű gím, hanem alfajok, ember által kiválasztott arányú keveréke.

Ha alfajok keverednek attól az még tisztavérű faj marad. Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11659 Dátum: 2016. Január 24. - 20:17:47 »

Ha alfajok keverednek attól az még tisztavérű faj marad. Vállat von

Aha..... és a sok alfaj közül, hogyan nevezik megmondanád? C.e. scothicus  mondjuk 23 %, C.e. hipelapphus 70% és C. canadensis 7%...... Na ennek mi is a neve?
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #11660 Dátum: 2016. Január 24. - 20:25:38 »

Régebben azt tartották,hogy zseninek születni kell.Ma már azt állítja a tudomány,hogy zsenivé fejlődhet sok ember.
Bölcs megállapítás szerint az őrültet egy hajszál választja el a zsenitől.
Döntsd el,hogy Te a hajszál melyik felére akarsz tartozni!
Egy szörnyen őrült megállapítással kezdted hozzászólásodat,a végén pedig megnyugtatóan tisztán látónak tűnsz!
Hidd el nekem,ember még nem képes új faj előállítására,csak kipusztítani,kiirtani tud!
Nem tudom,melyik Új-Zélandon élő szarvasfélére gondoltál,mikor az európai vapitivel  keresztezett  típusáról beszéltél.
Mutass egy képet és írd le a kereszteződést igazoló bélyeget!

Amint látod már megelőztek, azért ezt elküldöm.
Amire tudok arra most válaszolok, a többiről ment privát levél.
.........a végén pedig megnyugtatóan tisztán látónak tűnsz!........

“Az hogy, az ember hormonkezeli,  teljesen téves demagógia.”

Uj Zéland területe 267, 710 négyzet km. tegyuk fel hogy egynegyed részen fellelhető a szarvan. Vagyis közel 67 négyzet km-en mügézik a sarvasokat? Fizikai lehetetlenség! Meg akkor is ha ez a terület egy határon belül lenne nem pedig az egyéssz Ország területén szétszorva. Raadásul csak egyes állatok kapnának a tápból, csak azok amikneb “forobban” az agancsa. 

“.........Nem tudom,melyik Új-Zélandon élő szarvasfélére gondoltál,mikor az európai vapitivel  keresztezett  típusáról beszéltél. “

Tudtommal én csak olyat irtam hogy az európai gim (red deer) es a E Ami.vapity kereszteződése.

“Mutass egy képet és írd le a kereszteződést igazoló bélyeget!” 

Több-több képet mutathatnák ahol mindkét fajt igazoló bélyegek, sőtt a rokonfajok béllyegei is megtalálhatók.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11661 Dátum: 2016. Január 24. - 20:38:20 »

Nem potyára tettem fel a képet, csak hát annyi itt a hozzáértő, hogy megint be kellett volna nyilaznom, hogy mit is kellene látni..... Nos nézzétek meg a bika fejét a tarkóján, a nyaka felső vonalán.....igazi gímes mi?
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11662 Dátum: 2016. Január 24. - 21:57:19 »

Nem potyára tettem fel a képet, csak hát annyi itt a hozzáértő, hogy megint be kellett volna nyilaznom, hogy mit is kellene látni..... Nos nézzétek meg a bika fejét a tarkóján, a nyaka felső vonalán.....igazi gímes mi?

Minden tökéletesen gímes a képen,minden olyan,amilyennek ez a típus kialakult.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #11663 Dátum: 2016. Január 24. - 22:42:05 »

Szarvas + kenguru hybrid



Szarvas + hangyász hybrid



 Figyelmes olvasás  Ördög  Vigyorog
Naplózva
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11664 Dátum: 2016. Január 25. - 07:22:15 »

Szarvas + kenguru hybrid



Szarvas + hangyász hybrid



 Figyelmes olvasás  Ördög  Vigyorog
Elnézést, azt hiszem eltévedtem, nem gondoltam, hogy ez az ovisok honlapja. Igaza volt az elacccnak, ezeket a dolgokat nem most kell ide feltölteni.... Okos
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #11665 Dátum: 2016. Január 25. - 08:54:11 »

Nem potyára tettem fel a képet, csak hát annyi itt a hozzáértő, hogy megint be kellett volna nyilaznom, hogy mit is kellene látni..... Nos nézzétek meg a bika fejét a tarkóján, a nyaka felső vonalán.....igazi gímes mi?


Ha lehet,  írjad már meg mi a gond a tarkóval és a nyak felső vonalával, hogy  mi földi halandók is megtudjuk.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #11666 Dátum: 2016. Január 25. - 09:10:57 »

Ilyen csigákban bongyorodó szőrt leginkább a vágómarha homlokán láttam, bikán egyenesebb szálúra emlékszem. Semmi melír semmi tupír... Vigyorog
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #11667 Dátum: 2016. Január 25. - 09:14:28 »

Nem kéne egy külön topikot nyitni ahol lehetne az újzélandi szarvasokról, meg a wapitikeresztezésről a fingot reszelni???

Meg egy másikat, ahol aranyvessző és wildheger beavathatnának bennünket a gímbikák bírálatának csínjába-bínjába.

Ide meg jöhetnének a gímbikás élmények.
Ha még ír valaki...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #11668 Dátum: 2016. Január 25. - 09:16:33 »

Ha gondolatban kitöltöm az ágak közötti részt, tiszta jávoragancs. Valószínűleg a saját anyukája sem tudná megmondani ki volt a papa, hiszen olyan oltári nagy buli volt akkor, bárki lehetett. Röhög
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #11669 Dátum: 2016. Január 25. - 09:20:22 »

Nem kéne egy külön topikot nyitni ahol lehetne az újzélandi szarvasokról, meg a wapitikeresztezésről a fingot reszelni???

Meg egy másikat, ahol aranyvessző és wildheger beavathatnának bennünket a gímbikák bírálatának csínjába-bínjába.

Ide meg jöhetnének a gímbikás élmények.
Ha még ír valaki...


Vagy nyiss egy "gímbika vadászat és vadászélmények...fingreszelés nélkül" címen. Hátha tényleg kerül oda teríték fotó és élmény is a hazai fajtából.Szerintem van pár ember még, aki világosban lőtt felvállalható bikát.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Oldalak: 1 ... 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 [778] 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: