Oldalak: 1 ... 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 [777] 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914515 alkalommal)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11640 Dátum: 2016. Január 16. - 14:44:54 »

Igen Igen Igen Bravó

Akár milyen hihetetlen, de ez a valóság!   És, hogy miért olyan viszonylagosan kevés a dárdás bika, az pedig abból adódik, hogy a tehén génjei örökítenek 60-80 százalékban, így a kevés dárdás  örökítése elenyésző!
Mindezt nem kitaláltam, hanem több, hosszas, a témával kapcsolatos beszélgetés után,  ezt a választ kaptam (a 70-es évek végén, 80-as évek elején) Szederjei Ákostól is.



Attila!  Emelem

"És, hogy miért olyan viszonylagosan kevés a dárdás bika, az pedig abból adódik, hogy a tehén génjei örökítenek 60-80 százalékban, így a kevés dárdás  örökítése elenyésző!"

Akárhogyan töröm a fejem nem értem ezt a mondatod  Fejvakarás Vállat von pedig szeretném!  Figyelmes olvasás

tehát: Kevés a gyilkos bika...és ez azért van, mert a születendő kis szarvasbika borjú 60-80 százalékban az anyukája génjeit örökölte, ezért koronás agancsú lesz!  Fejvakarás ( Mondta Szederjei Ákos)

Mi következik ebből?  Vállat von Az, hogy minden tehén génjei koronás bikától (öröklöttek) származnak?  Vállat von Vagyis minden ezelőtt született szarvastehén "apukája" koronás bika volt? De akkor visszatértünk ismét a kérdéshez nem? Miért van az, hogy kevés a dárdás bika és mindig a koronás örökít?  Woest Fejvakarás Vállat von
Vagy a tehenek örökítő génjei olyanok, hogy a gyilkos agancs genetikai kódjából, koronást csinálnak?  OOO Akárhogyan erőlködöm nem értem ebbe a gondolatmenetbe a logikát...  Fejvakarás Hiába no nem vagyok genetikus.  Vadász Valaki genetikus aki tudja, segítsen megérteni!  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #11641 Dátum: 2016. Január 17. - 09:51:17 »


forrás: https://www.facebook.com/Po%C4%BEovnictvo-na%C5%A1a-l%C3%A1ska-560165954016253/timeline
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
Deer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


WWW
« Új üzenet #11642 Dátum: 2016. Január 18. - 15:06:55 »

Ha prezentálja valaki a hullott agancsokat, illetve a trófeát, akkor a DNS vizsgálat megoldható.
Gondolom a trófea nincs már hazánkban. Szóval ha csak a hullott agancsok közötti azonosság a kérdés, az megoldható szerintem emészthető áron.
Ezenkívül bármilyen hasonló kérdésben DNS vizsgálat kapcsán keressetek privátban (pár-e a két szár, azonos bikától van-e a két v. több agancs, stb.)

Üdv!

Nos az emészthető ár 10-20 ezer Ft között van mintánként. Minél több a minta, annál olcsóbb lehet az egységár.
Részletekkel kapcsolatban privátban keressen, akit érdekel!
Vadászüdv!
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #11643 Dátum: 2016. Január 18. - 16:59:30 »



Miért tűnik nekem úgy, hogy ez az agancs erősen hipermangánnal van kezelve?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #11644 Dátum: 2016. Január 18. - 18:06:09 »

Mert ezeket az utánzatokat egy aucklandi preparátor készíti .  Tavaly raktam fel képeket , amiken vagy hat nagy agancs van és a készítés menete is látható .     Wave  Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #11645 Dátum: 2016. Január 18. - 18:32:06 »

Mert ezeket az utánzatokat egy aucklandi preparátor készíti .  Tavaly raktam fel képeket , amiken vagy hat nagy agancs van és a készítés menete is látható .     Wave  Emelem
Emelem Emelem Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #11646 Dátum: 2016. Január 19. - 18:20:49 »

Sajnálom, hogy nem olvashatom a bikák elejtésének történeteit. Gratulálok hozzájuk!

Köszönöm.

Szerinted érdekelne valakit?...

Különben sincs a történetükben semmi kvantumfizikai elem, meg az ufók se voltak ott egyikük elejtésénél sem - így aztán lassacskán nincs is helyük a fórumon...

ui.: azért majd egyszer lehet, hogy nekidurálom magam.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #11647 Dátum: 2016. Január 19. - 18:32:50 »


Szerinted érdekelne valakit?...

ui.: azért majd egyszer lehet, hogy nekidurálom magam.

Szerintem igen!
Ne várj túl sokáig!!!  Türelmetlenül  Vigyorog  Wave
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #11648 Dátum: 2016. Január 19. - 20:36:26 »

Köszönöm.

Szerinted érdekelne valakit?...

Különben sincs a történetükben semmi kvantumfizikai elem, meg az ufók se voltak ott egyikük elejtésénél sem - így aztán lassacskán nincs is helyük a fórumon...

ui.: azért majd egyszer lehet, hogy nekidurálom magam.
Én szívesen olvasnám, mindenféle ezotéria nélkül is. Sőt, leginkább úgy.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #11649 Dátum: 2016. Január 20. - 08:03:35 »

Én szívesen olvasnám, mindenféle ezotéria nélkül is. Sőt, leginkább úgy.

December-januárban én is lőttem 1-1 gyenge fiatal selejt bikát... mert kell lőni a megemelt tervhez. 
De az elmúlt időben mások által feltett képek és azokat ért kritikák után egyáltalán nem vagyok már biztos semmiben sem... lehet, hogy a páratlan 4-es második agancsú bika elejtésekor végeztem ki a jövőt, a Mátra nagy reménységét, amelyik abba a tizenkilós típusba tartozik...pedig sokáig válogattam.
üdv: Egy szakbarbár
Naplózva

Üdv: Bence
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #11650 Dátum: 2016. Január 20. - 08:10:59 »

a páratlan 4-es második agancsú bika elejtésekor végeztem ki a jövőt, a Mátra nagy reménységét, amelyik abba a tizenkilós típusba tartozik...pedig sokáig válogattam.
üdv: Egy szakbarbár

Lehet, hogy így van.
Sőt, ha bikaborjút lősz, ez akkor még esélyesebb.
De ha egy tehenet, akkor meg főleg...
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #11651 Dátum: 2016. Január 20. - 10:41:15 »

Lehet, hogy így van.
Sőt, ha bikaborjút lősz, ez akkor még esélyesebb.
De ha egy tehenet, akkor meg főleg...

Amiben benne van már a zigóta...  Nyihi

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #11652 Dátum: 2016. Január 21. - 20:07:52 »


Tegnapi hajtáson botlottam bele. Érdekessége, hogy egy tiszta akácosban, a föld szélétől 15-20 méterre volt és mégsem találta meg senki. Látták régebben a bikát, nem sebezve lett, hacsak nem orvvadászok voltak, amire sajnos van esély. Kár érte.
Naplózva

Üdv! Viko.
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #11653 Dátum: 2016. Január 23. - 21:04:09 »

Filjúk!
Az Uj Zeléndi szarvast egéssz més oldalról kellene megközeliteni.

Csak vegyuk úgy hogy az egy teljesen uj faj. Egy ember alkotta - vérge alkot is, nem csak kiirt – az ember gyurta össze nem kevés odafigyeléssel és szakértelemmel. Hogy köze van a gimhez is ?  Igen, mivel hogy a gim és a wapiti hibridje de manapság már mint egy uj faj képviseli az álatvilágot, ami a természetes körülmények között ugyan olyan utódokat nemez mint a szülei voltak.
Az “ősei” (mindkettő)  is, hagyományos formákban jelen van és vadászható is a szigeten.  Természetesen a természetes környezet, nameg  a táplálék kedvező összetétele ami szintén természetes, sokszor nagyobb testű és mégnagyobb agancsú egyedeket alkot.

Az hogy, az ember hormonkezeli,  teljesen téves demagógia.


Én már nagykisfiú vagyok, nem hiszek a mikulásban.
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #11654 Dátum: 2016. Január 23. - 21:09:06 »

Szerintem se a szarvassal van a baj, Mert az még mindig enni, pihenni, aludni, bőgni, vándorolni, csámborogni, sokasodni akar.

A területszerkezet, a vetésforgók, a kerítések, a vasútvonalak, az autópályák, a "gombászok" a kirándulók, a traktorosok, a .......................................
Ha elfogy a normális, és ideális élettér, közbejön még a gazdasági nyomás, akkor hiába elmélkedtek melyik volt a hozzátartozó hullott agancs, meg mikor mit örökít, meg miért nem 15 évesen van lelőve.

Szerintem több száz oldal arról szól, hogy ki mit saccol jó kilövésnek, meg melyik a rokon meg hozzátartozó hullott agancs, de senki nem akarja észrevenni, hogy ottan kint a szarvasnak több baja van
mint hogy mikor vagyon meglőve....

Csak egy apró pl.: 15 éve nem volt szarvas egy apróvadas területen, megváltozott a területszerkezet és így most borjak születnek, és minden évben bőgés van, sőt 6-7 kg fölötti bikák esnek.
Akkor itt pl mi baj a szarvassal... semmi él szépen, sokasodik, alkalmazkodik...

Na mindegyyy én nem értek hozzá, sőt még elbírálni se tudom, de mégis elngette az idén is kettő olyan Nimrodós spiesert...

 Stoel

Itt a lényeg. Az ostoba, önző, gőgős emberekkel van a baj, illetve azzal hogy egyre többen vannak.
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Oldalak: 1 ... 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 [777] 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: