Oldalak: 1 ... 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 [774] 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914520 alkalommal)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #11595 Dátum: 2016. Január 14. - 20:33:13 »

Az én mappáim nincsenek ráhatással az evolúcióra.
Ebben biztos vagyok!
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11596 Dátum: 2016. Január 14. - 20:35:06 »

Oké, de akkor ugye nem a dárdás a nyerő evolúciós szempontból? Hogy kárpáti jellegű van-e, vagy hogy mit hívunk annak, és miért, az más kérdés. Ez -gondolom- nagyon új fogalom, ha abból indulunk ki, hogy a szarvas alapvetően síkvidéki faj.
A Te mappáidból szerinted milyen lenne a gímagancs, mindenféle beavatkozés nélkül, nagyragadozókkal stb.?
Ahol a mai szarvasfélék kialakultak és élnek, napjainkig volt és van oroszlán.( Sok európai címerben nem azért van oroszlán,mert járt a címerválasztó Afrikában,hanem a saját életterében szembetalálkozhatott vele.) De nem mindegy,milyen családszerveződésben élt és vadászott.A pleisztocén oroszlán vadászata a tigriséhez hasonlítható. Az egyedül vadászó oroszlán sosem volt híres a kitartó üldözésről.A szarvas pedig bírja hosszú távú futást.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11597 Dátum: 2016. Január 14. - 21:22:20 »

Oké, de akkor ugye nem a dárdás a nyerő evolúciós szempontból?

 Az evolúció az nem más mint folyamatos ALKALMAZKODÁS az állandóan változó körülményekhez. Ha ez egyes fajoknak nem megy, akkor kipusztulnak, míg mások helyzetbe kerülnek illetve új alkalmazkodóbb fajokká alakulnak.....A gím a jelenlegi körülmények között, itt a Kárpát medencében megengedheti magának, hogy koronát neveljen.....nincs nagymacska ellensége, a túlélés koronásan is megy és úgy néz ki, hogy a teheneknek jobban tetszik a hatalmas koronás bika......Bár erről meg van a magam véleménye, mert a tehén amint rájön a folyatás az első ott tartózkodó bikával boríttatja magát, legyen az egy nyálas 3-4 éves dárdás, vagy villás, a tehénnek teljesen mindegy csak megdugják már végre......
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11598 Dátum: 2016. Január 14. - 21:29:21 »

Nem azon múlik, mi van a kezedben, hanem hogy mennyire tudod használni. Ha én belépek a tőrkés hatótávolságába melléd, akkor cseszheted a fejed fölé emelt szívlapátot, halott vagy...

Igen  Igen van ( volt-lesz ) jó pár halott koronás bika, amit gyilkos agancsú döfött le, ez a "Boar féle" intelligens gyilkos  Figyelmes olvasás Ördög ...aki nem csak a fegyverét az intelligenciáját is használja...  Figyelmes olvasás

Viszont a zöme megfutamodik a "szívlapát láttán",( embereknél is így van) vagy egyszerűen a közelébe sem merészkedik... ha ész nélkül támad a koronaágaktól és a nagyobb testtől együttesen kap egy nagy sallert... ami mentálisan rögzül és az evolúció csodájának köszönhetően utódokban is előjön... akik ebből következően kerülik a nagytestű koronást  OOO Ördög
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11599 Dátum: 2016. Január 14. - 21:33:55 »

Üdv !

Előre bocsájtva , laikusként, de több éve olvasva ezt a topikot itt a fórumon kérdeznék valamit. Lehet butaság. Szóval, nem lehet az, hogy a valóban hatékonyabb fegyvernek tűnő dárdás koronák a tehenek "szimpátiája" miatt nem kerülnek többségbe ? Arra gondolok, hogy rajtuk is múlik már eleve a párzás létrejötte is, és az állatvilágban a párválasztást befolyásolja nagy mértékben a hím egyed díszessége, ereje, mérete, stb. És esetleg a dárdások a győztes csata ellenére sem jutnak annyi tehénhez amennyi a jellegzetesség tágabb, nagyobb egyedszámú elterjedéséhez kellene ?

 Emelem Jól látod!

Már egyszer írtam, hogy egy olyan hullott agancsot találtam tavasszal, hogy még egy fél év után is illatozott a vörös tölgy gyantától a szekrény tetején! A tehénkék is szerethették... még az agancs dörzsölésnek, tisztításnak is több féle szerep jut! Nem egyszerű a Gímszarvas kérdés, ezért csodálatos!
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11600 Dátum: 2016. Január 14. - 21:40:10 »

Istennek(már ha van) annál jobb ízlése van annál ,hogy ilyet teremtsen.



Minden-minden Isten teremtménye! Nem csak a földön a "mennybe is"! Ha csak egymilliomod részét látnád a teremtményeinek itt a földön, már akkor letérdelnél előtte! Mindent megadott neked, hogy lásd őt és a teremtményeit, csak ki kellene bontanod az elméd, de ezt rád bízta, minden csak rajtad múlik!  Figyelmes olvasás  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11601 Dátum: 2016. Január 14. - 21:42:53 »

Emelem Jól látod!

Már egyszer írtam, hogy egy olyan hullott agancsot találtam tavasszal, hogy még egy fél év után is illatozott a vörös tölgy gyantától a szekrény tetején! A tehénkék is szerethették... még az agancs dörzsölésnek, tisztításnak is több féle szerep jut! Nem egyszerű a Gímszarvas kérdés, ezért csodálatos!

Bocsánat vörös fenyő gyantától!  Vigyorog Emelem
Naplózva

" There is good out there "
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #11602 Dátum: 2016. Január 14. - 21:56:30 »

Ahol a mai szarvasfélék kialakultak és élnek, napjainkig volt és van oroszlán.( Sok európai címerben nem azért van oroszlán,mert járt a címerválasztó Afrikában,hanem a saját életterében szembetalálkozhatott vele.) De nem mindegy,milyen családszerveződésben élt és vadászott.A pleisztocén oroszlán vadászata a tigriséhez hasonlítható. Az egyedül vadászó oroszlán sosem volt híres a kitartó üldözésről.A szarvas pedig bírja hosszú távú futást.
Ez még mindig nem válasz arra, hogy miért nem a dárdás felé halad az evolúció. Én sem tudom, csak kíváncsi vagyok. Aranyvessző hozzászólása valamit selytet, de ott is még mindig előnyösebb volna a sima dárda.
Azt gondolnám, hogy a harc előtti rituálék (mivan, mivan , mivan? Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #11603 Dátum: 2016. Január 14. - 22:05:57 »

Ez még mindig nem válasz arra, hogy miért nem a dárdás felé halad az evolúció. Én sem tudom, csak kíváncsi vagyok. Aranyvessző hozzászólása valamit selytet, de ott is még mindig előnyösebb volna a sima dárda.
Azt gondolnám, hogy a harc előtti rituálék (mivan, mivan , mivan? Emelem
A végit meg nem küldte el.
Szóvala rituálék is azért lehetnek, hogy legyen mód a meghátrálásra, mert egyik fajnak sem jó, ha az egyedeik ész nélkül ölik egymást. Úgy gondolnám, hogy a dárdás legkésőbb az ,,előjáték" sorén kitér a nagy koronás elől, hacsak nincs korábbi pozitív tapasztalata. Aztán a vak tyúk is talál szemet alapon mindig lesz dárdás, de az evo nem afelé halad.
De mi köze ennek a hosszútávfutáshoz?
Tényleg nem kötekedés, mert nem értek hozzá, csak érdekel.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11604 Dátum: 2016. Január 14. - 22:09:02 »

Ez még mindig nem válasz arra, hogy miért nem a dárdás felé halad az evolúció. Én sem tudom, csak kíváncsi vagyok. Aranyvessző hozzászólása valamit selytet, de ott is még mindig előnyösebb volna a sima dárda.
Azt gondolnám, hogy a harc előtti rituálék (mivan, mivan , mivan? Emelem
Az agancsalakulás kezdete a dárdás forma.Lépésről lépésre ágszámnövekedés van.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11605 Dátum: 2016. Január 14. - 22:18:04 »

A végit meg nem küldte el.
Szóvala rituálék is azért lehetnek, hogy legyen mód a meghátrálásra, mert egyik fajnak sem jó, ha az egyedeik ész nélkül ölik egymást. Úgy gondolnám, hogy a dárdás legkésőbb az ,,előjáték" sorén kitér a nagy koronás elől, hacsak nincs korábbi pozitív tapasztalata. Aztán a vak tyúk is talál szemet alapon mindig lesz dárdás, de az evo nem afelé halad.
De mi köze ennek a hosszútávfutáshoz?
Tényleg nem kötekedés, mert nem értek hozzá, csak érdekel.
 Emelem
A lesből vadászó robusztus felépítésű macskafélék alkatukból kifolyólag alkalmatlanok a hosszas üldözésre. A melegebb területek karcsú sprinter macskái a nagyon hosszú sprint után a légszomjba bele is pusztulhatnak.Ilyen és hasonló tényezők következtében a hosszú gyors menekülésre alkalmas legelő példányok tudtak tovább szaporodni,az alkalmatlanok pedig áldozatul estek a ragadozóknak.
A falkában vadászó ragadozók mindig kiválasztják a menekülésre legalkalmatlanabb egyedeket,aztán a végsőkig kitartóan hajszolják.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #11606 Dátum: 2016. Január 15. - 07:30:50 »

Akkor nem érdemes 10 kilós csontot felrakni a fejére. Szerintem azzal egy kicsit nehezebb futni.
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11607 Dátum: 2016. Január 15. - 09:58:23 »

Akkor nem érdemes 10 kilós csontot felrakni a fejére. Szerintem azzal egy kicsit nehezebb futni.

 Emelem

10 kg két felé oszlik és terpesztéstől függ, hogy milyen a súlyarány... 5 kiló oldalanként a bika nyakának és marjának az egész testfelépítésének semmi! Főleg egy "12 kg trófeát hordozó" hatalmas döhér bikának... Szerintem egy ember is felülhetne a nyakára és simán elfutna vele... Soxor a bika fején lévő agancsok a futásnál a hegyoldalazásnál még az egyensúly megtartását is segítik! Tanulmányozd a szarvas anatómiát, mozgás közben is, ha érdekel...  Emelem De miért ne érdekelne  Kacsint Wave
Naplózva

" There is good out there "
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #11608 Dátum: 2016. Január 15. - 11:08:27 »


Szegény tarfejű teheneknek akkor nem lehet könnyű...  Röhög
Naplózva

Üdv: Bence
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #11609 Dátum: 2016. Január 15. - 11:19:07 »

Emelem

10 kg két felé oszlik és terpesztéstől függ, hogy milyen a súlyarány... 5 kiló oldalanként a bika nyakának és marjának az egész testfelépítésének semmi! Főleg egy "12 kg trófeát hordozó" hatalmas döhér bikának... Szerintem egy ember is felülhetne a nyakára és simán elfutna vele... Soxor a bika fején lévő agancsok a futásnál a hegyoldalazásnál még az egyensúly megtartását is segítik! Tanulmányozd a szarvas anatómiát, mozgás közben is, ha érdekel...  Emelem De miért ne érdekelne  Kacsint Wave

Potyognak is le a hegyoldalról szegény tehenek.... szerintem ne erőltesd ezt a vonalat, ez már kezd egyre nagyobb gáz lenni. Tudom, a viking lovak is azért voltak gyorsabbak, mert a fejükre biggyeszetettek valami jó nagy sisakot, jó nagy szarvval..... Fej a falba
Naplózva
Oldalak: 1 ... 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 [774] 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: