Oldalak: 1 ... 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 [771] 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914494 alkalommal)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #11550 Dátum: 2016. Január 14. - 11:21:50 »


E mögött ( hogy ez az állat életre kelhetett ) a tenyésztő részéről, iszonyatos állatszeretet és ÉPÍTŐ munka van!

 Azt az állatot mutasd nekünk amit te "tenyésztettél", óvtál védtél, amit a tisztességes és becsületes etetőépítésed és vadföldlétesítményeid eredményeképpen született. Hiszen a vadász óvja és védi, gondozza ápolja a vadat!  Emelem

Plank Csaba  Emelem nemrég mutatott nekem ilyen fotókat!  Figyelmes olvasás Köszönöm!  Wave



Igen, és nem kis üzleti érzék van még mögötte. Nem nagyon értem a kirohanásodat, mért kéne bármit is mutogatnia neked, leírta  a véleményét, ami nem egyezik a tiéddel. Ezt az állatot úgy hívják GÍMSZARVAS, nem úgy kell kinéznie, mint a képen levőnek. Ennyi.
Nekem sem tetszik. Mondjuk ettől még nem lesznek anyagi gondjaik...
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #11551 Dátum: 2016. Január 14. - 11:26:39 »

Nekem sem tetszik. Mondjuk ettől még nem lesznek anyagi gondjaik...
Rá is jöttem hamar, hogy mi hiányzik belőle. Hát nem más, mint az az ,,őserő", vagy mi a szösz, amit a hosszú szárú, viszonylag kevés ágú bikák sugároznak.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #11552 Dátum: 2016. Január 14. - 11:31:16 »

Azt az állatot mutasd nekünk amit te "tenyésztettél", óvtál védtél, amit a tisztességes és becsületes etetőépítésed és vadföldlétesítményeid eredményeképpen született. Hiszen a vadász óvja és védi, gondozza ápolja a vadat!

'!4-es , 16-os , 18-as , 20-as bikák , pühapöcsű kínaiak részére !



 Ördög  Vigyorog  Nyihi


Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11553 Dátum: 2016. Január 14. - 11:41:34 »


E mögött ( hogy ez az állat életre kelhetett ) a tenyésztő részéről, iszonyatos állatszeretet és ÉPÍTŐ munka van!

 Azt az állatot mutasd nekünk amit te "tenyésztettél", óvtál védtél, amit a tisztességes és becsületes etetőépítésed és vadföldlétesítményeid eredményeképpen született. Hiszen a vadász óvja és védi, gondozza ápolja a vadat!  Emelem

Plank Csaba  Emelem nemrég mutatott nekem ilyen fotókat!  Figyelmes olvasás Köszönöm!  Wave



Igen, és nem kis üzleti érzék van még mögötte. Nem nagyon értem a kirohanásodat, mért kéne bármit is mutogatnia neked, leírta  a véleményét, ami nem egyezik a tiéddel. Ezt az állatot úgy hívják GÍMSZARVAS, nem úgy kell kinéznie, mint a képen levőnek. Ennyi.

"Nem nagyon értem a kirohanásodat"

Nem tudom milyen kirohanásról beszélsz! Halálos nyugalommal, átgondoltan írtam mindent!  Figyelmes olvasás

"Igen, és nem kis üzleti érzék van még mögötte."

... és a hazai gímszarvasbika vadászat mögött nincs?

" mért kéne bármit is mutogatnia neked"

Nekem bamme nem kell mutogatni semmit, nektek kell mutatni egymásnak itt a fórumon, meg saját magatoknak mutassátok mit tettetek le az asztalra ezen a téren! Mert nem csak agyonlövöldözni kellene a gímszarvasbikát, ahogyan errefelé nagyon sokat teszik, hanem tenni is kellene azért, hogy a jövő nemzedéke is láthassa őket és tudjanak gyönyörködni bennük, esetleg gazdálkodhassanak is velük!

"leírta  a véleményét, ami nem egyezik a tiéddel"

Én nem szoktam tudathasadásosnak nevezni azokat az állattenyésztőket akik megalkottak, megteremtettek valamit! Mindegy milyen érdek van mögötte! Ha gazdasági érdek, akkor is érti a dolgát... és ahhoz, hogy valaki eljusson a gímszarvasbikával erre a szintre, hatalmas szív, lélek és ÁLLATSZERETET is szükséges!  Figyelmes olvasás

"Ezt az állatot úgy hívják GÍMSZARVAS, nem úgy kell kinéznie, mint a képen levőnek"

Ez egyéni ízlés kérdése! Az a te zenéd a te szemed, az enyém mást lát és még azoké is akik örülnek ennek a hírnek!

Üdvözlöm, hogy van a földbolygón olyan hely ahol Teremtenek, nem csak rombolnak...  Kávé és ezzel a teremtéssel neked senki sem árt! sőt legyen előtted példa!  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11554 Dátum: 2016. Január 14. - 11:42:47 »

'!4-es , 16-os , 18-as , 20-as bikák , pühapöcsű kínaiak részére !


 Ördög  Vigyorog  Nyihi



Te már elvagy látva egy darabig!  Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva

" There is good out there "
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #11555 Dátum: 2016. Január 14. - 12:09:38 »

...  Vigyorog mégvalami...

E mögött ( hogy ez az állat életre kelhetett ) a tenyésztő részéről, iszonyatos állatszeretet és ÉPÍTŐ munka van!

 Azt az állatot mutasd nekünk amit te "tenyésztettél", óvtál védtél, amit a tisztességes és becsületes etetőépítésed és vadföldlétesítményeid eredményeképpen született. Hiszen a vadász óvja és védi, gondozza ápolja a vadat!  Emelem

Plank Csaba  Emelem nemrég mutatott nekem ilyen fotókat!  Figyelmes olvasás Köszönöm!  Wave

Szervusz Laci! Emelem

Ezzel a hozzászólással több dologban is "mellélőttél"!

- nagyon nagyon rossz helyre címezted,
- ez egyáltalán nem állatszeretet, és -még ha építő munka is- ez keményen a profitról szól! Ez nem más mint a természet megerőszakolása! Mint itt is megírták már, ott mások az adottságok, mások az életfeltételek,  de arról senki nem tudott eddig meggyőzni, hogy ezekben az agancsokban nincs mesterséges "adalék"! Ha nem így lenne, akkor természetes körülmények között -még ha elvétve is- máshol is kellene ilyen agancsokat nevelnie a szarvasnak. Egyébként kíváncsi lennék mit szólna a szarvas ehhez az állatszeretethez, ha megkérdeznék, hogy mi a véleménye a brutális súlyú agancsról a fején. Vigyorog
- azt pedig te sem gondolhatod komolyan, hogy a hazai 60 000 vadásznak egyenként kellene vadgazdálkodni, vadföldet művelni,  és bemutatni munkája eredményét. Ez csapatmunka, még ha nem is mindenütt, és nem is a legjobban működik.

Üdv. Attila Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11556 Dátum: 2016. Január 14. - 12:35:12 »

Szervusz Laci! Emelem

Ezzel a hozzászólással több dologban is "mellélőttél"!

- nagyon nagyon rossz helyre címezted,
- ez egyáltalán nem állatszeretet, és -még ha építő munka is- ez keményen a profitról szól! Ez nem más mint a természet megerőszakolása! Mint itt is megírták már, ott mások az adottságok, mások az életfeltételek,  de arról senki nem tudott eddig meggyőzni, hogy ezekben az agancsokban nincs mesterséges "adalék"! Ha nem így lenne, akkor természetes körülmények között -még ha elvétve is- máshol is kellene ilyen agancsokat nevelnie a szarvasnak. Egyébként kíváncsi lennék mit szólna a szarvas ehhez az állatszeretethez, ha megkérdeznék, hogy mi a véleménye a brutális súlyú agancsról a fején. Vigyorog
- azt pedig te sem gondolhatod komolyan, hogy a hazai 60 000 vadásznak egyenként kellene vadgazdálkodni, vadföldet művelni,  és bemutatni munkája eredményét. Ez csapatmunka, még ha nem is mindenütt, és nem is a legjobban működik.

Üdv. Attila Wave


Attila!  Emelem

Ha lesz "több időm" részletesen... válaszolok... A természetet itt és most a környezetemben erőszakolják meg...  Figyelmes olvasás

Röviden még: A szarvasagancs nem egy rákos daganat, ami megöli és kihasználja az állatot, annyiból hasonlít, hogy az állat testéből fejlődik...de jórészt mentális és fizikális állapotát mutatja, amit minden évben megújítva mutat... stb...
 

Naplózva

" There is good out there "
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #11557 Dátum: 2016. Január 14. - 12:54:41 »

Lenne egy javaslatom. Ha arról fog menni most a csevely, hogy miért szép az ilyen agancs és ez a természetes, akkor tisztelettel kérem, hogy nyissunk egy új topikot "ír óriásszarvas reinkarnációi", esetleg "a szarvasfarmokról kikerült termékek" vagy valami hasonló címen. Elfogadom, hogy vannak, akiknek ez tetszik, de ha lehet, ne a szarvasbika topikot gyalázzuk meg vele.
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #11558 Dátum: 2016. Január 14. - 12:57:06 »

"Nem nagyon értem a kirohanásodat"

Nem tudom milyen kirohanásról beszélsz! Halálos nyugalommal, átgondoltan írtam mindent!  Figyelmes olvasás

"Igen, és nem kis üzleti érzék van még mögötte."

... és a hazai gímszarvasbika vadászat mögött nincs?

" mért kéne bármit is mutogatnia neked"

Nekem bamme nem kell mutogatni semmit, nektek kell mutatni egymásnak itt a fórumon, meg saját magatoknak mutassátok mit tettetek le az asztalra ezen a téren! Mert nem csak agyonlövöldözni kellene a gímszarvasbikát, ahogyan errefelé nagyon sokat teszik, hanem tenni is kellene azért, hogy a jövő nemzedéke is láthassa őket és tudjanak gyönyörködni bennük, esetleg gazdálkodhassanak is velük!

"leírta  a véleményét, ami nem egyezik a tiéddel"

Én nem szoktam tudathasadásosnak nevezni azokat az állattenyésztőket akik megalkottak, megteremtettek valamit! Mindegy milyen érdek van mögötte! Ha gazdasági érdek, akkor is érti a dolgát... és ahhoz, hogy valaki eljusson a gímszarvasbikával erre a szintre, hatalmas szív, lélek és ÁLLATSZERETET is szükséges!  Figyelmes olvasás

"Ezt az állatot úgy hívják GÍMSZARVAS, nem úgy kell kinéznie, mint a képen levőnek"

Ez egyéni ízlés kérdése! Az a te zenéd a te szemed, az enyém mást lát és még azoké is akik örülnek ennek a hírnek!

Üdvözlöm, hogy van a földbolygón olyan hely ahol Teremtenek, nem csak rombolnak...  Kávé és ezzel a teremtéssel neked senki sem árt! sőt legyen előtted példa!  Emelem

Kedves elaccc!
Engedd meg, hogy saját értékrendem szerint eldöntsem, hogy mit tekintek magam előtt példának mit nem. Ezt nem szeretném. Ellenben, itt a fórumon sem nagyon látom, hogy rajtad kívül annyira ujjongana érte valaki. Hogy ki mit tett eddig a szarvasért és a magyar vadállományért gondolom tudja. Nekem a 32  vadász év és a 20 év vadőrség alatt saját értékrendem szerint nincs szégyenkezni valóm.  Annyira nem is gyilkoltam a bika állományt, hisz 2 db 5 kiló körüli selejt bikát lőttem összesen, pedig lehetőségem lett volna.  
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #11559 Dátum: 2016. Január 14. - 13:36:17 »

Ha már írtam ebben a témában, had folytassam egy kicsit.
 
Sokszor leírtam már, hogy a gímagancs egyáltalán nem az erősségem,(sőt) ezért nem is szoktam a témába beleszólni. Reméltem, hogy na majd most tanulok valami lényegeset, de meggyőzni most sem tudott senki az igazáról. Ez az egész vita számomra sajnos nem más, mint két "rivális szakértőjelölt" harca egymással, amelyik nem nélkülözi a személyeskedést sem. Nem hiszem, hogy ez a vita a fórumlakókra tartozik.
A magam részéről valóban szeretnék végre itt (vagy bármelyik szaklapban) olvasni egy olyan, bizonyítottan tényeken alapuló leírást, amelyik meggyőz bárkinek a csalhatatlan igazáról, mert az, hogy ki mit lát, vagy akar belelátni egy agancsba, az nálam nem bizonyíték. Hogy a bánatban van az, hogy egyiketek szerint a hullajtott agancsok egy azon bikától, a másikotok szerint más-más bikától származnak, és  mind a ketten bizonyítottnak érzitek állításotokat?
 Természetesen azt az energiát amit néhányan belefektetnek tudásuk gyarapításába azt elismerésre méltónak tartom, de valahogy nekem a bizonyítékok hiányoznak! Hajlok afelé, amit itt többen is javasoltak, hogy csináltassatok egy DNS vizsgálatot, aztán el lehet dönteni végre kinek van igaza. Ez elsősorban a saját érdeketek lenne, mert valóban bizonyítva lenne melyik a jó elmélet. Addig pedig nekem ez csak egy izzadságszagú meddő vita marad.

Édesapám révén abban a szerencsés helyzetben voltam, hogy ismerhettem olyan szakembereket, vadászokat akiknek szakmai tudása nem csak  hazánkban volt elismert, és akiknek fennmaradt munkáit a mai napig tanítják.  Sokban különböztek egymástól, de azt biztosan merem állítani, hogy ilyen kategorikus kijelentéseket egyik sem tett trófeáról -főleg fényképek alapján - amilyenek itt elhangzanak pro és kontra.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #11560 Dátum: 2016. Január 14. - 13:43:51 »

Ha már írtam ebben a témában, had folytassam egy kicsit.
 
Sokszor leírtam már, hogy a gímagancs egyáltalán nem az erősségem,(sőt) ezért nem is szoktam a témába beleszólni. Reméltem, hogy na majd most tanulok valami lényegeset, de meggyőzni most sem tudott senki az igazáról. Ez az egész vita számomra sajnos nem más, mint két "rivális szakértőjelölt" harca egymással, amelyik nem nélkülözi a személyeskedést sem. Nem hiszem, hogy ez a vita a fórumlakókra tartozik.
A magam részéről valóban szeretnék végre itt (vagy bármelyik szaklapban) olvasni egy olyan, bizonyítottan tényeken alapuló leírást, amelyik meggyőz bárkinek a csalhatatlan igazáról, mert az, hogy ki mit lát, vagy akar belelátni egy agancsba, az nálam nem bizonyíték. Hogy a bánatban van az, hogy egyiketek szerint a hullajtott agancsok egy azon bikától, a másikotok szerint más-más bikától származnak, és  mind a ketten bizonyítottnak érzitek állításotokat?
 Természetesen azt az energiát amit néhányan belefektetnek tudásuk gyarapításába azt elismerésre méltónak tartom, de valahogy nekem a bizonyítékok hiányoznak! Hajlok afelé, amit itt többen is javasoltak, hogy csináltassatok egy DNS vizsgálatot, aztán el lehet dönteni végre kinek van igaza. Ez elsősorban a saját érdeketek lenne, mert valóban bizonyítva lenne melyik a jó elmélet. Addig pedig nekem ez csak egy izzadságszagú meddő vita marad.

Édesapám révén abban a szerencsés helyzetben voltam, hogy ismerhettem olyan szakembereket, vadászokat akiknek szakmai tudása nem csak  hazánkban volt elismert, és akiknek fennmaradt munkáit a mai napig tanítják.  Sokban különböztek egymástól, de azt biztosan merem állítani, hogy ilyen kategorikus kijelentéseket egyik sem tett trófeáról -főleg fényképek alapján - amilyenek itt elhangzanak pro és kontra.

 Emelem Emelem Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #11561 Dátum: 2016. Január 14. - 13:57:58 »

Szervusz Laci! Emelem

Ezzel a hozzászólással több dologban is "mellélőttél"!

- nagyon nagyon rossz helyre címezted,
- ez egyáltalán nem állatszeretet, és -még ha építő munka is- ez keményen a profitról szól! Ez nem más mint a természet megerőszakolása! Mint itt is megírták már, ott mások az adottságok, mások az életfeltételek,  de arról senki nem tudott eddig meggyőzni, hogy ezekben az agancsokban nincs mesterséges "adalék"! Ha nem így lenne, akkor természetes körülmények között -még ha elvétve is- máshol is kellene ilyen agancsokat nevelnie a szarvasnak. Egyébként kíváncsi lennék mit szólna a szarvas ehhez az állatszeretethez, ha megkérdeznék, hogy mi a véleménye a brutális súlyú agancsról a fején. Vigyorog
- azt pedig te sem gondolhatod komolyan, hogy a hazai 60 000 vadásznak egyenként kellene vadgazdálkodni, vadföldet művelni,  és bemutatni munkája eredményét. Ez csapatmunka, még ha nem is mindenütt, és nem is a legjobban működik.

Üdv. Attila Wave

Igen
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #11562 Dátum: 2016. Január 14. - 14:30:09 »

Még csak annyit, hogy nekem olyan ez a bika, mint a kínai kopaszkutya. Az alapot ott is a természet adta, aztán jól elcseszték. Pedig jól is lehet azt csinálni, lásd. pl. a vizsla és társai, szóval a rendes kutyák.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #11563 Dátum: 2016. Január 14. - 15:14:20 »

Egyébként kíváncsi lennék mit szólna a szarvas ehhez az állatszeretethez, ha megkérdeznék, hogy mi a véleménye a brutális súlyú agancsról a fején. Vigyorog

Gondolom valami olyasmit, mint a nagymellű nők.
Akinek a természet adta, az (sok esetben) szívesen odaadná másnak, akinek meg nem adott a természet, az csináltat magának.

Szóval ez is ilyen csináltatott.
Csak itt nem a szarvas döntötte el, hogy "megcsináltatja"-e...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #11564 Dátum: 2016. Január 14. - 15:17:27 »

Ha már írtam ebben a témában, had folytassam egy kicsit.
 
Sokszor leírtam már, hogy a gímagancs egyáltalán nem az erősségem,(sőt) ezért nem is szoktam a témába beleszólni. Reméltem, hogy na majd most tanulok valami lényegeset, de meggyőzni most sem tudott senki az igazáról. Ez az egész vita számomra sajnos nem más, mint két "rivális szakértőjelölt" harca egymással, amelyik nem nélkülözi a személyeskedést sem. Nem hiszem, hogy ez a vita a fórumlakókra tartozik.
A magam részéről valóban szeretnék végre itt (vagy bármelyik szaklapban) olvasni egy olyan, bizonyítottan tényeken alapuló leírást, amelyik meggyőz bárkinek a csalhatatlan igazáról, mert az, hogy ki mit lát, vagy akar belelátni egy agancsba, az nálam nem bizonyíték. Hogy a bánatban van az, hogy egyiketek szerint a hullajtott agancsok egy azon bikától, a másikotok szerint más-más bikától származnak, és  mind a ketten bizonyítottnak érzitek állításotokat?
 Természetesen azt az energiát amit néhányan belefektetnek tudásuk gyarapításába azt elismerésre méltónak tartom, de valahogy nekem a bizonyítékok hiányoznak! Hajlok afelé, amit itt többen is javasoltak, hogy csináltassatok egy DNS vizsgálatot, aztán el lehet dönteni végre kinek van igaza. Ez elsősorban a saját érdeketek lenne, mert valóban bizonyítva lenne melyik a jó elmélet. Addig pedig nekem ez csak egy izzadságszagú meddő vita marad.

Édesapám révén abban a szerencsés helyzetben voltam, hogy ismerhettem olyan szakembereket, vadászokat akiknek szakmai tudása nem csak  hazánkban volt elismert, és akiknek fennmaradt munkáit a mai napig tanítják.  Sokban különböztek egymástól, de azt biztosan merem állítani, hogy ilyen kategorikus kijelentéseket egyik sem tett trófeáról -főleg fényképek alapján - amilyenek itt elhangzanak pro és kontra.

Minden szavaddal egyetértek!
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Oldalak: 1 ... 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 [771] 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: