Oldalak: 1 ... 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 [769] 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914539 alkalommal)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11520 Dátum: 2016. Január 10. - 18:58:39 »

A szarvassal nincs semmi baj, se 26 éve, se most. Bár én nem vadászom, lehet rosszul látom a dolgokat.
Hidd el nekem,rosszul látod!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #11521 Dátum: 2016. Január 10. - 18:58:54 »

Nem biztos, ámbár egyéves koráig borjúnak nevezzük...szóval nem Istenbizony, hogy a Te okoskodásod a helyénvaló. A hivatalos-és ezért elterjedt- verzió miatt viszont félreértésekre adhat okot, ha a saját elved alapján (kor)osztályozod.

 Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #11522 Dátum: 2016. Január 10. - 19:09:33 »

Hidd el nekem,rosszul látod!
Megkérdeztél már erről akár egyetlen szarvast is?  Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11523 Dátum: 2016. Január 10. - 19:21:38 »

Megkérdeztél már erről akár egyetlen szarvast is?  Ördög Ördög Ördög

IGEN!  Figyelmes olvasás  Csodalk  Csodalk  Csodalk  Csodalk  Csodalk

 Röhög
Naplózva

" There is good out there "
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #11524 Dátum: 2016. Január 10. - 19:59:58 »

Wildheger kérésére .




Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #11525 Dátum: 2016. Január 10. - 20:46:55 »

Cserebere fogadom...? Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11526 Dátum: 2016. Január 10. - 20:58:10 »

Wildheger kérésére .





Nos ,mikor a döbbenetet láttad ronda pofámon,akkor én is lefényképeztem ugyanazon agancsokat.
A döbbenetet meglepetés okozta,hogy Te itt vagy,ráadásul átvetted a szokásomat,korán,a tömeg előtt elmentél.
Aztán rájöttem,hogy azért sietős,mert akikkel én hosszasan beszélgettem,Te nem akartál találkozni.
De térjünk a képekre!
Én is lefényképeztem,a hullottakat úgy,hogy fel sem merült bennem azonosságot keresni,mert messziről látszott,hogy csak dekorációnak rakták ki.
A Fő Tűzési magasságokkal itt is baj van.
És láss csodát,az egyenes levetési síkú villás mintha most a nyolcadik éves hullottjának lenne tekinthető. Ritka eset,hogy ilyen gyorsan öregszik egy bika.Ugye egy hét éves bikának még nem teljesen asztallaphoz hasonlítható a levetési síkja?!
Több levetési sík látszik és azonosnak látszik.Hiába,vannak akik lassabban öregszenek.Végül is,most lassabban,vagy gyorsabban öregszik a bikánk?
Van egy mappám,amelyben olyan szarvasok vannak,melyeknek már hét éves korban is homorú a levetési "sík".
Láttam már ellenkező példát is,hogy öreg korában is domború. A színek sincsenek rendben,a középágak tűzési magasságával is gondok vannak.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11527 Dátum: 2016. Január 10. - 20:58:57 »

Cserebere fogadom...? Ördög
Egyeske Nyert!!!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11528 Dátum: 2016. Január 10. - 22:05:57 »

Nos ,mikor a döbbenetet láttad ronda pofámon,akkor én is lefényképeztem ugyanazon agancsokat.
A döbbenetet meglepetés okozta,hogy Te itt vagy,ráadásul átvetted a szokásomat,korán,a tömeg előtt elmentél.
Aztán rájöttem,hogy azért sietős,mert akikkel én hosszasan beszélgettem,Te nem akartál találkozni.
De térjünk a képekre!
Én is lefényképeztem,a hullottakat úgy,hogy fel sem merült bennem azonosságot keresni,mert messziről látszott,hogy csak dekorációnak rakták ki.
A Fő Tűzési magasságokkal itt is baj van.
És láss csodát,az egyenes levetési síkú villás mintha most a nyolcadik éves hullottjának lenne tekinthető. Ritka eset,hogy ilyen gyorsan öregszik egy bika.Ugye egy hét éves bikának még nem teljesen asztallaphoz hasonlítható a levetési síkja?!
Több levetési sík látszik és azonosnak látszik.Hiába,vannak akik lassabban öregszenek.Végül is,most lassabban,vagy gyorsabban öregszik a bikánk?
Van egy mappám,amelyben olyan szarvasok vannak,melyeknek már hét éves korban is homorú a levetési "sík".
Láttam már ellenkező példát is,hogy öreg korában is domború. A színek sincsenek rendben,a középágak tűzési magasságával is gondok vannak.

A Te fotóidon már nem az eredetileg kitett helyen van a villás agancs......Ezért érdemes korán érkezni, mert akkor még a hivatásosok rakják a helyes helyre az agancsokat, utána pedig akik már kézbe veszik, nem ugyanoda rakják vissza és felcserélődik a sorrendiség Vigyorog Látszik, hogy ez aztán téged meg is akasztott és máris hamis elméletek megalkotására ihletett!!! Amiket pedig a továbbiakban leírsz, azt már eljátszottad a lovászi bika hullajtott agancsaival kapcsolatban is......Nagyon beteg az elméleted és a felfogásod is, hiszen folyamatosan azt feltételezed, hogy az ottani szakemberek nem értenek a szarvashoz és a hullajtott agancsokat csak "dekorációként" helyezik ki a bika trófeája alá....Nos ne aggódj, mert én is beszéltem mindenkivel, aki nekem számított ebben a témában, sőt még segítettem is néhány trófeát a póznákhoz erősíteni.....Legközelebbi bemutatón azért meg foglak várni és bemutatlak a hivatásos körnek, hagy ismerjék már meg személyesen ezt a zsenit, aki a bemutatóikon a trófeák alá helyezett hullajtott agancsokat "csak " dekorációnak tartja...... Fejvakarás
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11529 Dátum: 2016. Január 10. - 22:22:42 »

A Te fotóidon már nem az eredetileg kitett helyen van a villás agancs......Ezért érdemes korán érkezni, mert akkor még a hivatásosok rakják a helyes helyre az agancsokat, utána pedig akik már kézbe veszik, nem ugyanoda rakják vissza és felcserélődik a sorrendiség Vigyorog Látszik, hogy ez aztán téged meg is akasztott és máris hamis elméletek megalkotására ihletett!!! Amiket pedig a továbbiakban leírsz, azt már eljátszottad a lovászi bika hullajtott agancsaival kapcsolatban is......Nagyon beteg az elméleted és a felfogásod is, hiszen folyamatosan azt feltételezed, hogy az ottani szakemberek nem értenek a szarvashoz és a hullajtott agancsokat csak "dekorációként" helyezik ki a bika trófeája alá....Nos ne aggódj, mert én is beszéltem mindenkivel, aki nekem számított ebben a témában, sőt még segítettem is néhány trófeát a póznákhoz erősíteni.....Legközelebbi bemutatón azért meg foglak várni és bemutatlak a hivatásos körnek, hagy ismerjék már meg személyesen ezt a zsenit, aki a bemutatóikon a trófeák alá helyezett hullajtott agancsokat "csak " dekorációnak tartja...... Fejvakarás
Szó szerint a portástól az igazgatóig mindenki ismer,Dódi bácsival és a volt vezérigazgatóval is pertuban vagyok.
Fényképezni bármikor beléphetek,csak a nyitó ceremóniát tiszteljem a többi látogatóval azonosan. Örömmel segítenek az anyag gyűjtésben.
Nem itt,de olyan is elhangzott már, hogy "gyere,mert nélküled meg sem rendezzük a szemlét". Pedig legutóbbi találkozásunkkor a volt vezérigazgatónak is elmondtam,hol látok hibát.De nem támadtam le magyaros virtussal,mert saját tapasztalatomból tudom,hogy az állami cégek kényszerítve vannak a fals becslések és felsőbb szemlélet alapján végrehajtani az előírtakat.Hozott anyagból nem tudnak dolgozni,csak a rendelkezésre állóból.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11530 Dátum: 2016. Január 10. - 22:30:59 »

Szó szerint a portástól az igazgatóig mindenki ismer,Dódi bácsival és a volt vezérigazgatóval is pertuban vagyok.
Fényképezni bármikor beléphetek,csak a nyitó ceremóniát tiszteljem a többi látogatóval azonosan. Örömmel segítenek az anyag gyűjtésben.
Nem itt,de olyan is elhangzott már, hogy "gyere,mert nélküled meg sem rendezzük a szemlét". Pedig legutóbbi találkozásunkkor a volt vezérigazgatónak is elmondtam,hol látok hibát.De nem támadtam le magyaros virtussal,mert saját tapasztalatomból tudom,hogy az állami cégek kényszerítve vannak a fals becslések és felsőbb szemlélet alapján végrehajtani az előírtakat.Hozott anyagból nem tudnak dolgozni,csak a rendelkezésre állóból.

 :Mosolyog tudod csak az égre néztem fel, hogy mikor szakad  már rád.....
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11531 Dátum: 2016. Január 11. - 09:42:06 »

:Mosolyog tudod csak az égre néztem fel, hogy mikor szakad  már rád.....
Kaptam egy privát üzenetet egy mindkettőnknél magasabb végzettségű és nagyobb tudású szakembertől.
"A hullott agancsokban lehet egyezés,de semmiképpen sem lovászi nagy bikáé egyik sem,abban én is biztos lennék."
Létezik egy mérési módszer,de azt nem lehet fotó alapján elvégezni.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #11532 Dátum: 2016. Január 11. - 10:12:10 »

Kaptam egy privát üzenetet egy mindkettőnknél magasabb végzettségű és nagyobb tudású szakembertől.
....

Atya Isten!!!
Hát van olyan egyáltalán valahol???? Meglepődött Meglepődött Meglepődött
 Wave
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #11533 Dátum: 2016. Január 11. - 10:14:52 »

Most már tényleg jó lenne összehozni a szarvastrófea-tudományos ülést, mert ki kéne bogozni a gombolyagot! Macskát tudok vinni!  Vigyorog
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #11534 Dátum: 2016. Január 11. - 10:17:06 »

Atya Isten!!!
Hát van olyan egyáltalán valahol???? Meglepődött Meglepődött Meglepődött
 Wave

Nekem is az jutott eszembe, hogy vajon ki lehet az illető, aki még olvtárs is.

Csak Gálos Druszára tippelnék, aki mostanában tényleg "csak" olvtárs.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 [769] 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: