Oldalak: 1 ... 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 [766] 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914539 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #11475 Dátum: 2016. Január 08. - 21:45:57 »

Hol van a hiba a képen?


Megelőztél.

Január elsején nyitottam ki a januári Nimródot, és hogy-hogy-nem pont ennél a képnél nyílt ki.
Hát fölhördültem én is...

Nem az a baj, hogy mekkora spíszer (Illetve dehogynem, az a fő baj! Az ilyenért fővesztés kellene, hogy járjon...), mert mindenki tévedhet.
De a fotózáskor senki nem mondta, hogy Józsi Bátyám azt a spíszert ne tegyük má' oda a lugas mellé, mert mégiscsak a Nimródba megy a fotó...  Fejvakarás Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11476 Dátum: 2016. Január 09. - 00:07:07 »

Megelőztél.

Január elsején nyitottam ki a januári Nimródot, és hogy-hogy-nem pont ennél a képnél nyílt ki.
Hát fölhördültem én is...

Nem az a baj, hogy mekkora spíszer (Illetve dehogynem, az a fő baj! Az ilyenért fővesztés kellene, hogy járjon...), mert mindenki tévedhet.
De a fotózáskor senki nem mondta, hogy Józsi Bátyám azt a spíszert ne tegyük má' oda a lugas mellé, mert mégiscsak a Nimródba megy a fotó...  Fejvakarás Vállat von
Legalább őszinték,nem takargatják.
Majd eltakarja a 20 éves üzemterv.Egyáltalán ki fogja nekik elkészíteni és milyen szemlélettel?
Nem tudom megemészteni ezt a húzást.
44 év,7 hónap,nyári gyakorlatokkal 44 év,293 nap szolgálatidőm két erdőgazdaságnál.Nem találkoztam a tő melletti kollégáktól a vezérigazgatókon,Eszterházy Főerdészektől az ERTI főigazgatójáig bezárólag senkivel,akinek a 120 éves vágásforduló okán az erdőgazdálkodási üzemtervet 120 évesre akarta volna módosítani,mert a 10 éves üzemtervet hogy lehet a 120 éves vágásfordulóval hogy lehet összeegyeztetni.Sőt a tíz éves terv három sürgősségi fokozatba van sorolva és minden évben még a következő évre is kell tervet készíteni.Ez így van több,mint 100 éve.
Új Vadászati Törvény... alcím: A szarvas halála
Aki kételkedik abban,hogy baj van a szarvassal,jöjjön velem egy országjárásra!
Nem ülünk lesre,nem cserkelünk,csak végignézünk területeket,mennyi és milyen korú szarvasnyomokat találunk.Csak nehogy úgy járjak,mint amikor Főnökömnek mondtam,miért nem ül ki egy adott területre,ott van egy öreg bika.
-Honnan tudod,hogy öreg? Láttad?
-Nem .
-Akkor miért mondod bátran,hogy öreg?
Útközben azt is megnéznénk,mennyi téli etetőt töltenek fel a rengeteg szarvasnak lucernával!
Ja,hogy a szarvas nem eszi meg a lucernát? Biztosan GMO szarvasok.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11477 Dátum: 2016. Január 09. - 09:05:22 »

Hol van a hiba a képen?


Ezek azt hiszik, hogy ez egy gyilkos bika!  Tasli

Ha tudnák, hogy egy magasan aranyéremre képes, hosszú szárú első agancs, nem tennék a Nimródba!

Na erről beszélek, már évek, (lassan évtizedek) óta!

Ez itt az itteni bikák halála, aztán jön a gazdasági gond, etető és vadföldhiány és a pénzéhség, önzőség, harácsolás, lopás, rablás...

"Tisztelet a vadnak" ! ???????

Ti legyetek a kivételek, akik itt fórumoztok, tanulni és etikusan vadászni akartok!  Emelem

ui.: /( Mindig mikor autóból meglátom az útszélére kidobott szemetet, arra gondolok, megállok és felszedem... Fejvakarás Semmit nem oldok meg vele, kilett próbálva a közhasznúak egy időben szedték... de volt aki ezért dobta ki,  Fejvakarás ....majd a közhasznú úgy is felszedi !!!!... Fejvakarás "magyar" gondolat, "magyar" ész  Figyelmes olvasás Rííí 

Mi a megoldás?  Fejvakarás

Nekem nem szabad szemetelni, én nem dobálom szét! Mindenkinek így kell gondolkozni, ha egy élhető és tiszta világban szeretne élni!  Emelem) /
Naplózva

" There is good out there "
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11478 Dátum: 2016. Január 09. - 09:50:13 »

Ezek azt hiszik, hogy ez egy gyilkos bika!  Tasli

Ha tudnák, hogy egy magasan aranyéremre képes, hosszú szárú első agancs, nem tennék a Nimródba!

Na erről beszélek, már évek, (lassan évtizedek) óta!

Ez itt az itteni bikák halála, aztán jön a gazdasági gond, etető és vadföldhiány és a pénzéhség, önzőség, harácsolás, lopás, rablás...

"Tisztelet a vadnak" ! ???????

Ti legyetek a kivételek, akik itt fórumoztok, tanulni és etikusan vadászni akartok!  Emelem

ui.: /( Mindig mikor autóból meglátom az útszélére kidobott szemetet, arra gondolok, megállok és felszedem... Fejvakarás Semmit nem oldok meg vele, kilett próbálva a közhasznúak egy időben szedték... de volt aki ezért dobta ki,  Fejvakarás ....majd a közhasznú úgy is felszedi !!!!... Fejvakarás "magyar" gondolat, "magyar" ész  Figyelmes olvasás Rííí  

Mi a megoldás?  Fejvakarás

Nekem nem szabad szemetelni, én nem dobálom szét! Mindenkinek így kell gondolkozni, ha egy élhető és tiszta világban szeretne élni!  Emelem) /

Ez ma a színvonal...elfogyott az öreg és erősen megcsappant a középkorú bikák korosztályába tartozók létszáma és a selejtnek valók kiegyelése már a fiatal korosztályból történik....Az az igazi gond, hogy sokan ezt szakmailag megalapozott dolognak tekintik, vakvágányra váltva a trófeás vaddal történő gazdálkodást.....Lehet szólni ellene, de falra hányt borsó......

   Vadászbarátságot ápoltam régen egy illetővel az Alföldön, mindaddig míg egy alkalommal megtekinthettem a nem a lakásán, hanem a nyaralójában falra tett őz trófea gyűjteményét....Több mint 400 trófea sorakozott példás rendben, mind egyforma szépen faragott alátéttel. A gazda mindnek tudta a történetét, látszott, hogy nagyon szívén viseli, kedvesek számára az elejtett trófeák vadászemlékei és nagy becsben is tartotta őket.....Elborult homlokomon megjelenő ráncokat is talán a vadászirigységnek tudta be, pedig nem az volt.....A 400 trófea közül talán kettő volt olyan, ami kulminálódott öreg bak trófeája volt, aztán egy két mechanikai sérült, egy parókás és a többi kivétel nélkül második-harmadik agancsú, ígéretes bakok trófeáinak tömege. Persze, hogy megnyúlt a képem, de mondtam volna azt, hogy kis komám Te egy nagy here  ember vagy, egy síszer, aki 30 éve válogatás nélkül heréled az őzállományotokat..... egy vadorzó nem okoz ekkora kárt, mint ez az ember, aki egyébként törvényesen a vadásztársak jóváhagyásával vadászott. nem csak az ő szakmai tudása volt ezen a szinten, hanem a környezetéé is, mert Ő egy elismert vadász volt,  hiszen egyedülálló őz trófea gyűjteménye volt, már csak kellett értenie az őzhöz.....
   Ez pedig a jövőben sem lesz másként.....http://zaol.hu/gazdasag/csak-a-gazdagok-maradnak-annyi-lett-a-pluszteher-hogy-varhatoan-sokan-kiszallnak-a-legalis-vadaszatbol-1746912

« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 09. - 11:12:48 írta Voldi » Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11479 Dátum: 2016. Január 09. - 10:06:08 »




"Ez ma a színvonal...elfogyott az öreg és erősen megcsappant a középkorú bikák korosztályába tartozók létszáma és a selejtnek valók kiegyelése már a fiatal korosztályból történik....Az az igazi gond, hogy sokan ezt szakmailag megalapozott dolognak tekintik, vakvágányra váltva a trófeás vaddal történő gazdálkodást.....Lehet szólni ellene, de falra hányt borsó......

   Vadászbarátságot ápoltam régen egy illetővel az Alföldön, mindaddig míg egy alkalommal megtekinthettem a nem a lakásán, hanem a nyaralójában falra tett őz trófea gyűjteményét....Több mint 400 trófea sorakozott példás rendben, mind egyforma szépen faragott alátéttel. A gazda mindnek tudta a történetét, látszott, hogy nagyon szívén viseli, kedvesek számára az elejtett trófeák vadászemlékei és nagy becsben is tartotta őket.....Elborult homlokomon megjelenő ráncokat is talán a vadászirigységnek tudta be, pedig nem az volt.....A 400 trófea közül talán kettő volt olyan, ami kulminálódott öreg bak trófeája volt, aztán egy két mechanikai sérült, egy parókás és a többi kivétel nélkül második-harmadik agancsú, ígéretes bakok trófeáinak tömege. Persze, hogy megnyúlt a képem, de mondtam volna azt, hogy kis komám Te egy nagy here  ember vagy, egy síszer, aki 30 éve válogatás nélkül heréled az őzállományotokat..... egy vadorzó nem okoz ekkora kárt, mint ez az ember, aki egyébként törvényesen a vadásztársak jóváhagyásával vadászott. nem csak az ő szakmai tudása volt ezen a szinten, hanem a környezetéé is, mert Ő egy elismert vadász volt,  hiszen egyedülálló őz trófea gyűjteménye volt, már csak kellett értenie az őzhöz.....
   Ez pedig a jövőben sem lesz másként.....http://zaol.hu/gazdasag/csak-a-gazdagok-maradnak-annyi-lett-a-pluszteher-hogy-varhatoan-sokan-kiszallnak-a-legalis-vadaszatbol-1746912 "

6 évig az OMH ( Országos Mérésügyi Hivatal) -nak (velük karöltve) dolgoztam, mint labortechnikus, ennek már 15 éve. Játék és pénznyerő-automatákat hitelesítettünk, papíroztunk szereltük az új IEK ( Integrált Ellenőrző Készülékeket) 2 évre műszaki vizsgáztattuk a gépeket...

Mondanom sem kell milyen pénzes emberekkel találkoztam az ország minden szegletében...!  Figyelmes olvasás

Rengeteg snob, nagyképű pénzes "vadász" is volt köztük... soxor a falaikon lévő vadra és vadászatra terelődött a beszélgetés...

Sok "szép" felejthetetlen történetet végighallgattam, de egy ami nagyon bennem maradt:

Kérdeztem, hogy mit élvez legjobban a vadászatban:

"Húúúúú hát az csodálatos érzés amikor meghúzom a ravaszt, aztán puffan egy hatalmasat az állat oldala..."   Fejvakarás Vállat von ILYEN IS VAN!  Én ezeknek az embereknek a kezébe fegyvert sem adnék! Aztán ilyennek magyarázd el, hogy ígéretes, vagy selejt bika... Magasról sz@rja le. Kávé
Naplózva

" There is good out there "
antlers
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #11480 Dátum: 2016. Január 09. - 12:35:06 »

Wildheger  Emelem  Boldogabb újévet neked és a fórum tagjainak . Igen    Kellemes nyomolvasást a korösszetétel keresgetéséhez . Tasli Mindenben igazat adok valóban baj van a szarvassal   már huszonhat éve lassan . Mit lehetne (kellene) ez ellen tenni ez itt a kérdés ???? OOO Fejvakarás   Emelem Kávé Vadász----- Sam6
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #11481 Dátum: 2016. Január 09. - 13:06:29 »

"Sok "szép" felejthetetlen történetet végighallgattam, de egy ami nagyon bennem maradt:

Kérdeztem, hogy mit élvez legjobban a vadászatban:

"Húúúúú hát az csodálatos érzés amikor meghúzom a ravaszt, aztán puffan egy hatalmasat az állat oldala..."   Fejvakarás Vállat von ILYEN IS VAN!  Én ezeknek az embereknek a kezébe fegyvert sem adnék! Aztán ilyennek magyarázd el, hogy ígéretes, vagy selejt bika... Magasról sz@rja le. Kávé "


Hidd el, az itt fórumozók döntő többségének ugyanez a véleménye, sajnos aki ilyen, az pedig nem olvassa vagy ha igen, nem érdekli  Rííí
Naplózva
Deer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


WWW
« Új üzenet #11482 Dátum: 2016. Január 09. - 15:20:47 »

Sziasztok!
Felismeri valaki az alábbi linken látható bikát? Tud róla esetleg valaki bármilyen információt (mikor, hol esett; mekkora trófeatömeg)
https://drive.google.com/file/d/0B5bwrmSqri_CQXBPTjR0ZGhaZDg/view?usp=sharing

Köszi
Vadászüdv!
BN
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11483 Dátum: 2016. Január 09. - 15:55:38 »

Sziasztok!
Felismeri valaki az alábbi linken látható bikát? Tud róla esetleg valaki bármilyen információt (mikor, hol esett; mekkora trófeatömeg)
https://drive.google.com/file/d/0B5bwrmSqri_CQXBPTjR0ZGhaZDg/view?usp=sharing

Köszi
Vadászüdv!
BN
Szervusz!
Franz Vogt Schneeberg /Sudeten/  14 kg
Bencze Lajos
A vadállomány fenntartásának lehetőségei
Akadémiai Kiadó Budapest 1979
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #11484 Dátum: 2016. Január 09. - 16:36:36 »





 Wave
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11485 Dátum: 2016. Január 09. - 16:58:04 »

Szervusz!
Franz Vogt Schneeberg /Sudeten/  14 kg
Bencze Lajos
A vadállomány fenntartásának lehetőségei
Akadémiai Kiadó Budapest 1979
Elejtés éve 1935,az előbb lemaradt.A Bencze könyv 223.oldalán található a kép.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #11486 Dátum: 2016. Január 09. - 20:01:09 »

a selejtnek valók kiegyelése már a fiatal korosztályból történik...

Szerintem így van megírva a nagykönyvben, nem?
Vagy csak én értelmeztem rosszul a tanultakat?  Vállat von

Az az igazi gond, hogy sokan ezt szakmailag megalapozott dolognak tekintik, vakvágányra váltva a trófeás vaddal történő gazdálkodást.....

Hááát, nem tudom.
Honnét kellene a selejteket kigyomlálni, ha nem a fiatalok közül?  Vállat von
Szerinted ez vakvágány?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11487 Dátum: 2016. Január 09. - 21:58:09 »

Szerintem így van megírva a nagykönyvben, nem?
Vagy csak én értelmeztem rosszul a tanultakat?  Vállat von

Hááát, nem tudom.
Honnét kellene a selejteket kigyomlálni, ha nem a fiatalok közül?  Vállat von
Szerinted ez vakvágány?
Igen,így tanultuk mindannyian,hogy a fiatalok közül kell szelektálni.
Egyre inkább úgy látom,hogy nem tudjuk,hogy mit csinálunk,mert nem ismerjük a szarvast.
Nem okozunk kárt,ha az apasztást öt éves korban végezzük el.Addigra megmutatják,mire képesek és szebb trófeákat tehetünk a falra.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #11488 Dátum: 2016. Január 09. - 22:53:43 »

"Sok "szép" felejthetetlen történetet végighallgattam, de egy ami nagyon bennem maradt:

Kérdeztem, hogy mit élvez legjobban a vadászatban:

"Húúúúú hát az csodálatos érzés amikor meghúzom a ravaszt, aztán puffan egy hatalmasat az állat oldala..."   Fejvakarás Vállat von ILYEN IS VAN!  Én ezeknek az embereknek a kezébe fegyvert sem adnék! Aztán ilyennek magyarázd el, hogy ígéretes, vagy selejt bika... Magasról sz@rja le. Kávé "


Hidd el, az itt fórumozók döntő többségének ugyanez a véleménye, sajnos aki ilyen, az pedig nem olvassa vagy ha igen, nem érdekli  Rííí

Biztos?
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11489 Dátum: 2016. Január 10. - 09:23:22 »

Szerintem így van megírva a nagykönyvben, nem?
Vagy csak én értelmeztem rosszul a tanultakat?  Vállat von

Hááát, nem tudom.
Honnét kellene a selejteket kigyomlálni, ha nem a fiatalok közül?  Vállat von
Szerinted ez vakvágány?

Igen ez egy hatalmas nagy vakvágány, ami partvonalra küldte a magyar szarvasgazdálkodást. Ugye a magyar szarvasgazdálkodás fellegvára Zala megye. Nos nézzük meg, hogy milyen jó csinálják ottan ezt. És akkor mi lehet az országos helyzet? Nézd meg az OVA kimutatásait. Ledöbbentő. A baj amikor már a számokat sem lehet manipulálni......



Na akkor egy kis magyarázat az első ábrához. A szakmailag kívánatos az lenne, ha a zöld szín tökéletesen kitöltené az egyenlő szárú háromszöget, amit nevezhetünk az állomány ideális korpiramisának is. Ezzel szemben azt tapasztaljuk, hogy a 10 év feletti korosztályok létszámukban kiürültek, gyakorlatilag nincsen öreg, golyóra érett bika, ( a piros szín a korosztály létszámbeli kitöltetlenségét példázza) az öt és kilenc év közötti korosztály folyamatos vadászati túlhasznosítás alatt áll (piros szín mutatja a korosztály létszámhiányát) (a zöld színű terület a törzsállománynak a korosztályban lerontott, torzó struktúráját). Ez a korosztály mindinkább a gazdaságilag érett, és nem a golyóra érett szarvasbikák elejtésének területe. Ebből aztán gyönyörűen következik az érmes arány szárnyaló romlása és az átlagos trófeasúly drasztikus csökkenése. Jól kiolvasható a táblázatból, hogy a szarvasgazdálkodás fellegvárának tartott Zala megyében is, ahol országosan a legjobb minőségű gímállománnyal gazdálkodnak, az 1994-ben még a bőgésben elejtett összes szarvasbika aranyérmes aránya 33% volt, addig az utolsó 10 esztendő átlagában ez lecsökkent írd és mondd 14 %-ra. Az ezüstérmesek bőgési terítékaránya 1994-ben 45 % volt, ami most az utolsó tíz esztendő átlagában 25 %-ra csökkent. Na de, hogy ne legyünk ennyire ünneprontók, tapsoljunk a lelkiismeretes selejtezési mechanizmusunk sikerének (ebben Kama teljesítménye is meglapul) , mert az 1994-bena bronzérmesek a 12 %-os bőgési terítékarányát az utolsó tíz esztendő átlagában bőven megdupláztuk egészen 26 %-ra. Nahát, ez jó mulatság, férfi munka volt! Essen szó, a terítékre kerülő nem érmes bikák számáról is....Itt is kiválóan teljesítettek a magyar vadászok, hiszen az 1994-ben még csak 10 %-os terítékaránnyal rendelkező éremmel nem rendelkező trófeájú bikák számát tíz esztendő átlagában, áldásos selejtezési módszereik eredményeképpen, közel meg négyszerezték, vagyis 36 %-os terítékarányra fokozták. Valamit biztos nagyon jól csináltok, hogy ezek az eredmények jönnek.... És akkor persze ennek függvényeként az 1994-ben a minden bőgésben elejtett bikára eső 8,81 kg /db trófeaátlagsúly az utolsó tíz esztendő átlagában, na szégyellem leírni.....6,94 kg/ db eredményt hozott. Közel 7 kg-os trófeasúlyt Zalában az 5-6 éves bikák tudják hozni. Vagyis itt jártok most, az 5-6 éves korosztályok kizsigerelése van soron, bár a legfrissebb adatok még szomorúbbak lehetnek......
   Én ezekről az anomáliákról még nagyon időben írtam egy cikket, egy karácsonyi Nimródban meg is jelent. Akkor még a Feiszt Ottó volt a nagy hajja kend....... A hivatalos válasz, amit aztán ugyancsak a NIMRÓD harsogott, hogy semmi baj a zalai szarvassal, köszöni jól van él és virul....... http://www.nimrod.hu/uploads/files/nimrodujsag-tartalom/Nimrod_9_elozetes.pdf Nos úgy látom,  most már mások statisztikáinak a fényében is, hogy azért ez nem lehet így......

Naplózva
Oldalak: 1 ... 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 [766] 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: