Oldalak: 1 ... 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 [762] 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914521 alkalommal)
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #11415 Dátum: 2016. Január 04. - 14:34:45 »

Tudjátok, jó ez a vita és egy ilyen tudatlan közjáger sokat tanulhat belőle, mint én. Csak úgy még jobb lenne, ha ismert lenne a végeredmény. De abban teljesen biztos vagyok, hogy ha esetleg tényszerűen bizonyítottá válna valamelyik fél igaza, akkor sem ismerné el tévedését a másik oldal  Kacsint. De mivel erre esély sincsen, így 30 oldal és 200 hozzászólás múlva ugyanitt fogunk tartani.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #11416 Dátum: 2016. Január 04. - 14:50:11 »

Tudjátok, jó ez a vita és egy ilyen tudatlan közjáger sokat tanulhat belőle, mint én. Csak úgy még jobb lenne, ha ismert lenne a végeredmény. De abban teljesen biztos vagyok, hogy ha esetleg tényszerűen bizonyítottá válna valamelyik fél igaza, akkor sem ismerné el tévedését a másik oldal  Kacsint. De mivel erre esély sincsen, így 30 oldal és 200 hozzászólás múlva ugyanitt fogunk tartani.

Hát, én már ezek után csak a DNS vizsgálatban bíznék. Valamelyik kemény f@szú fél most már igazán bevállalhatná a teljes bizonyítóerejű vizsgálatot, szerintem perselyezzük össze az árát, a végén meg a vesztes állja a cechet. Stoel
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #11417 Dátum: 2016. Január 04. - 14:52:34 »

Hát, én már ezek után csak a DNS vizsgálatban bíznék. Valamelyik kemény f@szú fél most már igazán bevállalhatná a teljes bizonyítóerejű vizsgálatot, szerintem perselyezzük össze az árát, a végén meg a vesztes állja a cechet. Stoel

 Ördög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11418 Dátum: 2016. Január 04. - 15:03:50 »

Hát, én már ezek után csak a DNS vizsgálatban bíznék. Valamelyik kemény f@szú fél most már igazán bevállalhatná a teljes bizonyítóerejű vizsgálatot, szerintem perselyezzük össze az árát, a végén meg a vesztes állja a cechet. Stoel

Én olyan vagyok mint a "szamárpadba" ülő nebuló ! Ördög Ha fizettek se érdekel kinek van igaza ! Egy petákot se láttok tőlem !    Stoel
Naplózva
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #11419 Dátum: 2016. Január 04. - 15:16:58 »

Boldog Új Évet minden Vadásztársnak!

No meg egy kis szarvasbikát is........ Mosolyog



Végre megint meglátogatták a gímek is a szórómat:







Üdv a Vadásznak!
Naplózva
Deer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


WWW
« Új üzenet #11420 Dátum: 2016. Január 04. - 15:41:26 »


Naplózva
kis erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


« Új üzenet #11421 Dátum: 2016. Január 04. - 18:52:35 »

Én nem szeretném a kedélyeket felidegesíteni, de a kilövés évében is találtak egy 7 kilon felüli friss agancsot, amit nem mondok kik találtak meg. Az egy szárat 10 ezer forintért adták el. Párja gondolom ha nem lett meg,akkor a kerka martaléka lett, mert a bika azon keresztül járt ki a repcére. Hangsúlyozom, hogy nem a vadásztársaság tulajdonában vannak az agancsok, nem is peterföldiek találták. Kedves ismerősöm találta meg sokszor ezeket az agancsokat egymás követő években, amit tőle egy vállalkozó vett meg. Azt szeretném, hogy nem veszekednénk ezen, mert tényleg csak egy DNS vizsgálattal lehetne kideríteni! De mivel helyi vagyok, ezért mondtam el ezt nektek, nem azért, hogy ezután én legyek a szavak tárgya!  Ja és ezt a bikát egyszer sem látták, újabb gondolat, hogy ez a bika a bőgésre jött valahonnan, de mellettünk szlovéniába is találtak ezekhez hasonló súlyú agancsokat akkor!  Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #11422 Dátum: 2016. Január 04. - 18:56:42 »

Hát, én már ezek után csak a DNS vizsgálatban bíznék. Valamelyik kemény f@szú fél most már igazán bevállalhatná a teljes bizonyítóerejű vizsgálatot, szerintem perselyezzük össze az árát, a végén meg a vesztes állja a cechet. Stoel
Valamikor már nekem is ez volt az ötletem... Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #11423 Dátum: 2016. Január 04. - 19:05:33 »

Valamikor már nekem is ez volt az ötletem... Vállat von

Mondjuk az én excentrikus látásmódomból ,és inverz felfogásomból eredően annak örülnék, ha egy másik bikától származnának az előző évi hullajtottak, mert akkor még van esély ara, hogy van hasonló a környéken. Stoel
 
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11424 Dátum: 2016. Január 05. - 07:40:30 »

Minden vita valamilyen szinten arra nevel, ösztönöz, hogy egy adott témában jobbak legyünk!
Itt én most Aranyvesszőnek adnék igazat, mert -szerintem- egyértelmű a képek alapján, hogy adott bika előző évekből származó hullajtott agancsai vannak a trófea mellett!
Egyébként úgy emlékszem, hogy Wildheger eddig minden a fórumra feltett kép alapján, amin egy trófea és korábbi hullajtott agancsai szerepeltek, mindig azt állította, az egy más bikáé!

Emelem Wave
Naplózva
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11425 Dátum: 2016. Január 05. - 07:47:03 »

Szervusztok!
Ahogy fentebb már jeleztem (csak rosszul kezeltem az idézés funkciót), hozzuk össze a helyet és az időpontot Wildhegernek, ahol beszélgethetnénk kicsit a szarvasról, agancsokról.
Addig is (feszültségoldónak) az alábbi linken megnézhettek egy jobb szárról készült fotósorozatot.
Hogy ugyanarról a bikáról van-e szó, vagy nem, azt ki-ki döntse el maga.
Természetesen szeretném kérni Aranyvesszőt és Wildhegert is, hogy mondjanak véleményt a saját maguk által alkalmazott szempontok szerint.

Üdv!
Norbi



https://drive.google.com/file/d/0B5bwrmSqri_CLXpGSm9mNU0wMWc/view egybe

(ha nem látszana a kép, akkor esetleg egy moderátor legyen kedves megoldani, köszönöm)

  Én egyetlen komoly jegyet találtam (több összetartozást erősítő jegy mellett ) ami az agancsok egy bikától való származását bizonyítja. Ez a jel viszont az elejtett bikán ki van takarva vagyis nem látszik....Addig míg a terítéken fekvő bikáról másik képet nem kapok, amely főleg a trófeájának az alsó részét (rózsától a jégágig) nem tartalmazza, addig nem tudok felelősen véleményt mondani. S.Peti
Naplózva
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11426 Dátum: 2016. Január 05. - 08:26:31 »

Egyetértve a Boar által írtakkal, mondjuk, hogy nem akarom elhinni.
Nem kötekedek, csak a kételyeimet fogalmazom meg:

Az első képhez (pár-e a pár?):

A 4-es és ötös szögek esetén nem tudom értelmezni az általad írt tangens szögérték fogalmat. Egy tangens számításához – szerintem – derékszögű háromszögre van szükség.  Vállat von
Másrészt aggályosnak tartok szögeket berajzolni (és ezalapján tangensekre hivatkozni) egy fényképre.
1., Mert nem tudjuk, hogy a két agancsszár párhuzamosan fekszik-e.
2., Mert nem tudjuk, hogy a két agancsszár egy magasságban fekszik-e. (inkább úgy nézem, hogy nem)
3., Mert nem tudjuk, hogy a középre behúzott egyenes tényleg középen van-e, ill. nem ferdül-e pár(???) fokot a képzeletbeli tükörtengelyhez képest.

Ezek mind módosíthatják a szögeket.

Engem kissé zavar a két szemág és a két középág eltérő ívelése, de mondjuk, hogy egy pár a két agancs.

A második képhez (Egy bikáé-e a kettő?):

1., Az 1.-es számmal jelölt szakasz nem tudom, hogy érv lehet-e, vagy perdöntő lehet-e?
2., A jégágak gyertyahosszának egyezősége itt inkább azt erősíti, hogy nem egy bikáé a két agancs, hisz a gyertyahossz a korral csökken (lásd előző kép 3-as pontjában írt érvelésed). Mondjuk szerintem nem egyenlő a két hossz.  Vállat von

Ennek ellenére elfogadom, hogy ugyanazon bikáé a két agancs.

Idáig mondjuk azt, hogy meggyőztél.

De ebből nekem sehol nem következik, hogy az eddig említett három agancs a Lovászi bika hullajtott agancsai.
A csökött jégág tényleg mindkettőn megvan, de ezen kívül semmilyen egyezőséget nem látok a hullott, és a trófeán lévő jobb szár között.
(ha jól tudom a jégág szintén elég instabil az agancson Vállat von)

Tehát érvelésed teljesen rendben van a három agancs egy bikához tartozóságát illetően, de utána szakadékot érzek, és nem látom annak a bizonyítékait (persze nem is tudom olyan mélységekig, mint Ti, hogy mit kellene nézni), hogy a Lovászi bikáé lennének.
Te írod, hogy „a gyöngyök, azok nem ágak és legfőképpen nem főágak, hogy megjelenésükre minden körülmények között számítsunk”
Ennek fényében még inkább le merem írni, hogy a hullott jobb szár középágának semmi hasonlóságát nem látok a Lovászi bika jobb középágához.

Nem tudom, hogy át tud-e alakulni a korona olyan mértékben, hogy egy térbeli koronából egy teljesen síkbeli, szinte wapitiszerű korona legyen.

Mondom mindezeket úgy, hogy élőben is láttam a szóban forgó agancsokat (az általad másodiknak föltett képen ott a lábam  Vigyorog), de ott csak addig jutottunk, hogy húbazzegmilyennagy, meg húbazzegmilyenvastag.

Lehet, hogy nagyot tévedek, de valahogy nekem ez a bika tűnik „rokontípusúnak” a Lovászihoz:





  Nos köszönöm szépen, hogy legalább részletesen pontok szerint végigmentél a témán elmondva a kételyeid sorát.... Senkit nem akarok arra kényszeríteni, hogy  hitet változtasson. Nem nekem kell hinni, hanem azt kell látni, hogy ez a módszer a gyakorlatban eredményes. Nem holmi apikális végződések cseréjéről és a Punnet-táblán való elhelyezkedéséről regélek, mert ezeknek aztán a gyakorló, terepet, sarat taposó erdészeknek, vadászoknak semmi de semmi köze nem lehet. Ez amit a Wildheger propagál egy halott tudás, ami lehet jól jön egy akadémikusnak, de semmiképpen nem áll jól egy vadász szájából ilyen érvelést hallani, ami életidegen a gyakorlati alkalmazástól ráadásul nem hozza a gyakorlati eredményt, mindenre csak az indokolatlan vagy meg nem érthetően indokolt nem a válasza.
    Elnézésedet kell kérnem, hogy a hozott anyagból dolgozásból eredően számodra ilyen kifogásolhatóakra sikerültek hevenyészett rajzaim, de egyáltalán nem az volt a célom, hogy szögpercre pontosan bizonyítsam akárkinek is, hogy mennyire iránytartóak és szimmetrikusak a feltüntetett jegyek. Ha az lett volna a célom, akkor körzővel vonalzóval szerkesztek. Egy sémát nyújtottam, rámutatva, hogy minden egyes bika más és más formai jegyeket vonultat fel az agancsain és ezeket alkalmanként cserélgetheti is és egyes években akár ki is hagyhatja, de vannak olyan jegyek amelyek egy-egy bika agancsának azonosításánál, olyan mint az ujjlenyomat, soha nem változik, még akkor sem ha esetleg évekre eltűnik, de egy idő után visszatér az agancsba. Az öregség pedig nemcsak a bika trófeáját változtatja meg, hanem Téged is és engemet is. Csak halvány árnyékképe leszel a fiatalkori önmagadnak, miért gondolod hogy a gímbika ezt másként éli meg? Miért hiszed azt, hogy az öregség semmiféle változást nem okoz a gímbika trófeájában? A bika minden évben a koronáját építi fel legutoljára, sokszor kifut az időből és egy-egy ágat ki sem tud rendesen nevelni, miáltal jól látszik, hogy az az ág porózusos, éretlen marad abban az esztendőben. Nézd meg a lovászi bika trófeáját, sorra halnak el, letapadnak a régi formát garantáló gének, a középág vége bekunkorodik, egy picinyke ág is megjelenik rajta, visszajött a nagy gyöngy is, miközben a korona menetirány szerint ellaposodik. Mit gondolsz miért? Azért hogy öregkorára megkönnyítse a bikának a bozótosban haladást, ez is az öregkori energiatakarékoskodás egyik megnyilvánulása. Omlik össze az egész korona rendszer, hiszen nem tudja már tartani a korábbi állapotokat, erősen rövidülnek a koronaágak, sőt ágak tűnnek el véglegesen a koronából, mert a bika életereje fogyóban van. A bika rettentően igyekezne, hogy szépre építse trófeáját, de egyre inkább gnómszerűvé válik és látszik, hogy a trófea tér vissza a klasszikus evoluciós alakhoz a korona nélküliséghez és ha sokáig élhetne akkor a dárdához. Én ezt ennél jobban nem tudom elmagyarázni, aki megérti az tudja, aki nem az olvasson még utána, hátha sikerül megértenie.
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11427 Dátum: 2016. Január 05. - 08:44:14 »

Én nem szeretném a kedélyeket felidegesíteni, de a kilövés évében is találtak egy 7 kilon felüli friss agancsot, amit nem mondok kik találtak meg. Az egy szárat 10 ezer forintért adták el. Párja gondolom ha nem lett meg,akkor a kerka martaléka lett, mert a bika azon keresztül járt ki a repcére. Hangsúlyozom, hogy nem a vadásztársaság tulajdonában vannak az agancsok, nem is peterföldiek találták. Kedves ismerősöm találta meg sokszor ezeket az agancsokat egymás követő években, amit tőle egy vállalkozó vett meg. Azt szeretném, hogy nem veszekednénk ezen, mert tényleg csak egy DNS vizsgálattal lehetne kideríteni! De mivel helyi vagyok, ezért mondtam el ezt nektek, nem azért, hogy ezután én legyek a szavak tárgya!  Ja és ezt a bikát egyszer sem látták, újabb gondolat, hogy ez a bika a bőgésre jött valahonnan, de mellettünk szlovéniába is találtak ezekhez hasonló súlyú agancsokat akkor!  Emelem

Azért engedd már meg, hogy mint (egykori) agancsgyűjtő, fanatikus  Vigyorog egy pár mondatban reagáljak erre a "homályzónára"  Fejvakarás amit ide leírtál...

"de a kilövés évében is találtak egy 7 kilon felüli friss agancsot"

Egy darabot! Egy fél szárat! ... Mint ( VALAMIKORI) megszállott gyűjtő, kimerem mondani, hogy egy fél szár 7 kg-os erdőben talált hullott agancs értéke a gyűjtők körében az arany árával vetexik! ( ez régen is és mai is így van) Híre is megy rögtön, főleg, ha egy ostoba agancskereső találja meg, úgysem tudja magában tartani, errefelé ezt tapasztalom és úgy gondolom ez Zalában sincs másképp... főleg, ha el is adja valakinek...  Fejvakarás ( 10000 ft-ért?  Fejvakarás)

Ezt a buta, primitív cigánynép ( tisztelet a kivételnek... de a kivétel is tudja ) is ugyan úgy tudja, mint bárki más aki akarja...

Tehát te is megtudtad, hogy megtalálták... párja nem lett meg...  Fejvakarás  Ha itt talál valaki egy 3 kg-os szárat másnap a fél falu a "kapitális" agancs párját keresi... Na mindegy...  Fejvakarás Ott nem keresik a 7 kg-os szár másik felét ezerrel?  Fejvakarás

"Kerka bedarálta?"  Fejvakarás ...nem tudom mi az  Vállat von de: Én biztos vagyok benne, hogy a mai világban nem létezik olyan mezőn járó mezőgazdasági szerkezet, ami egy 7 kg-os fél szár hullott agancsot nyomtalanul bedaráljon, ráadásul úgy, hogy utána még működőképes...  Fejvakarás

Ha Wildhegernek van igaza és 3 db 15 éves TELJESEN EGYFORMA gímszarvasbika él a környéken, akkor:

Minden évben visszamenőleg, úgy 6-7 évig a környéken, 3 pár, azaz 6 db 7 kg körüli fél szárat kellett volna találni! 7 évre visszamenőleg ez 42 db 7 kg körüli hullott szár! ...és 21 db közel egyforma 7 kg-os balos és 21 db közel egyforma 7 kg-os jobbos! Hol van CSAK kettő egyforma? KINÉL?  Fejvakarás ...ésatöbbi ésatöbbi ésatöbbi...

Hol a 3 db kapitális 15 kg-os trófea? Szlovéniában?  Fejvakarás  ugyanmár...

( Viszont bizonyos értelemben mindkettőjüknek igaza van,  Figyelmes olvasás és hogy ez miért van, még megkell fejtenem...de hamarosan az is meglesz...  Nyihi )

 Emelem
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11428 Dátum: 2016. Január 05. - 08:59:33 »

Azért engedd már meg, hogy mint (egykori) agancsgyűjtő, fanatikus  Vigyorog egy pár mondatban reagáljak erre a "homályzónára"  Fejvakarás amit ide leírtál...

"de a kilövés évében is találtak egy 7 kilon felüli friss agancsot"

Egy darabot! Egy fél szárat! ... Mint ( VALAMIKORI) megszállott gyűjtő, kimerem mondani, hogy egy fél szár 7 kg-os erdőben talált hullott agancs értéke a gyűjtők körében az arany árával vetexik! ( ez régen is és mai is így van) Híre is megy rögtön, főleg, ha egy ostoba agancskereső találja meg, úgysem tudja magában tartani, errefelé ezt tapasztalom és úgy gondolom ez Zalában sincs másképp... főleg, ha el is adja valakinek...  Fejvakarás ( 10000 ft-ért?  Fejvakarás)

Ezt a buta, primitív cigánynép ( tisztelet a kivételnek... de a kivétel is tudja ) is ugyan úgy tudja, mint bárki más aki akarja...

Tehát te is megtudtad, hogy megtalálták... párja nem lett meg...  Fejvakarás  Ha itt talál valaki egy 3 kg-os szárat másnap a fél falu a "kapitális" agancs párját keresi... Na mindegy...  Fejvakarás Ott nem keresik a 7 kg-os szár másik felét ezerrel?  Fejvakarás

"Kerka bedarálta?"  Fejvakarás ...nem tudom mi az  Vállat von de: Én biztos vagyok benne, hogy a mai világban nem létezik olyan mezőn járó mezőgazdasági szerkezet, ami egy 7 kg-os fél szár hullott agancsot nyomtalanul bedaráljon, ráadásul úgy, hogy utána még működőképes...  Fejvakarás

Ha Wildhegernek van igaza és 3 db 15 éves TELJESEN EGYFORMA gímszarvasbika él a környéken, akkor:

Minden évben visszamenőleg, úgy 6-7 évig a környéken, 3 pár, azaz 6 db 7 kg körüli fél szárat kellett volna találni! 7 évre visszamenőleg ez 42 db 7 kg körüli hullott szár! ...és 21 db közel egyforma 7 kg-os balos és 21 db közel egyforma 7 kg-os jobbos! Hol van CSAK kettő egyforma? KINÉL?  Fejvakarás ...ésatöbbi ésatöbbi ésatöbbi...

Hol a 3 db kapitális 15 kg-os trófea? Szlovéniában?  Fejvakarás  ugyanmár...

( Viszont bizonyos értelemben mindkettőjüknek igaza van,  Figyelmes olvasás és hogy ez miért van, még megkell fejtenem...de hamarosan az is meglesz...  Nyihi )

 Emelem


Kerka... rájöttem, gugli segített...

Patak  Röhög Röhög Röhög

...mindegy...  Ördög Egy 6 ágú félszár 7 kg-os agancs nem lesz egyhamar semmilyen természeti erő martaléka... bár a patakban eltűnhet egy fél szár, de a 3 kapitális bika összes hullott agancsát a trófeájukkal együtt csak nem marta tán el?  Röhög
Naplózva

" There is good out there "
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11429 Dátum: 2016. Január 05. - 09:03:04 »

Egy nagy OFF következik, természetesen ki lehet innen radírozni, mert igazán az emberek hitével kapcsolatos....

    Konkrétan az én hitvallásomról szól, amely nagyon materiális és radikális és soha nem hittem az ezotérikus, spiritiszta dolgokban, mert sarlatánságnak tartottam azokat......
    Nos történt, hogy most az esztendős ünnepekre eljött hozzánk egy közeli rokon, aki 27 éves és öt évet kint élt Tibetben egy kolostorban, ahol buddhista szerzetesek között tanult és élte mindennapos életüket. Szépen haladt a szerzetesi  tudás elsajátításában és az ötödik esztendőben szerzetesi beavatást kapott, amely alkalmassá tette volna, hogy rendfőnök legyen egy kolostorban. Kiválóan beszéli az angolt, a tibeti nyelvet amelyen olvas is mégis hazajött végleg, pedig a beavatottságáról két nyelvű örök érvényű diplomát is kapott.
    Csak hülyeségből fordultam hozzá, az ünnepi asztal fölött, mondván neki, hogy mutassa meg mit tanult és ha tud adjon nekem energiát, tisztítsa meg a bensőm a rossztól, feltéve ha van bennem ilyen.....
    Nos semmi hókusz-pókusz, azt mondta maradjak a széken, felállt és mindkét kezét óvón 10 cm-rel a fejem felett tartotta.......Olyan vértolulást kaptam, amelyre életemben egyszer volt példa, amikor egy valódi ginszeng gyökeret nyersen szétrágtam és elfogyasztottam. Azt hittem mindjárt meghalok az ünnepi asztalnál, hatalmas nyomás volt a fejemben, paprika vörös volt az ábrázatom és hozzátartozóim azt hitték, hogy mindjárt megfulladok.
   Joci, (mert József a becsületes keresztneve) azonban szépen lassan engedett a láthatatlan erők  szorításának és pár perc múlva aztán, mint amikor az utcát tisztára seprik és felmossák, nagyon jó közérzetben találtam magam.
   Természetesen velem együtt mindenki leseggelt, mert ilyet még sohasem tapasztaltunk. Kérdések áradatát zúdítottuk a Jocira, aki aztán nevetve mondta el, hogy minden ember számára megtanulható technikáról van szó, az erő az nem az Ő saját ereje, hanem az Univerzumé, amit azonban rajta keresztül és irányítva képes átadni......Szóval a fekete mágia, attól hogy nem hiszünk benne létezik és sajnos be kellett látnom, hogy eddigi hitemben egy ajtót meg kell nyitnom az ezotérikus tudás tanulmányozására is......Joci, itt él kint Németországban és egy világhírű hotel konyháján jelenleg 1400€ nettóért mosogat......ami azért a tibeti kolostor csak sima ellátást nyújtó penziója után számára kész főnyeremény.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 [762] 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: