Oldalak: 1 ... 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 [761] 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914559 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #11400 Dátum: 2016. Január 03. - 19:19:36 »

http://magyar-irodalom.elte.hu/sulinet/igyjo/setup/portrek/arany/fulem.htm
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
forester73
Vendég
« Új üzenet #11401 Dátum: 2016. Január 03. - 19:52:11 »

Géza ! Emelem
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #11402 Dátum: 2016. Január 03. - 19:54:05 »





Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11403 Dátum: 2016. Január 03. - 20:28:55 »






Ezúttal Karl segítségére szorultam képfelrakásban.
Ugyanabban a mappában gyűjtöttem őket,mert az én nézetem szerint többé-kevésbé egy típust képviselnek.
Fiatalabbak,mint az összehasonlítási lehetőségre újra felkerült lovászi.Tehát egyértelmű,hogy nem visszarakás következtében ekkora méretű mindegyiken az apikális kis ág.
Azért írtam,hogy többé-kevésbé.mert a Punnet-sakktáblán máshol vannak.A sakktáblán a bal alsó sarokból indulva a margóra  ugyanabban a sorrendben felírjuk vízszintes és függőlegesen a típusokat.Minden sor és oszlop találkozási kockáiban az oldalt felírt típusok kereszteződési példányai vannak.Balról jobbra az átlón levő kockákban mindegyik önmaga típusától származó utód látható.
Gyakran  egy bikától származónak vélik a  közeli rokonok agancsait.Innen származik az a nézet,hogy egyik évben ilyen,másik évben olyan a korona.
Pedig a koronában éppen úgy kódolva vannak a tűzési magasságok és irányok,mint az agancs más részein.
Ennek szellemében értékeljétek át véleményeteket!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11404 Dátum: 2016. Január 03. - 21:07:58 »

Üdv Emelem
Még éjjel 0.39-kor még itt volt de mióta napvilágot látott az a bizonyos érvelés még nem jelentkezett.
Várom már nagyon az ellenkező állítást.
Olvasom már mióta megy a harc.
Kiváncsi leszek végül is akkor mi lesz a sztori vége

Szép szép hogy valaki ennyire belevájja magát a tudomány egy szeletkéjébe de sajnos értelme annyi mint mikor valaki belevájja magát valamely holt nyelv nyelvtanába .   Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #11405 Dátum: 2016. Január 03. - 21:45:21 »

Szép szép hogy valaki ennyire belevájja magát a tudomány egy szeletkéjébe de sajnos értelme annyi mint mikor valaki belevájja magát valamely holt nyelv nyelvtanába .   Emelem
Igazad van Stefi...
Mennyivel jobb gyermeki rácsodálkozással szemlélni Isten teremtményeit-mielőtt halomra lövöldözzük őket...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11406 Dátum: 2016. Január 04. - 10:22:20 »

Igazad van Stefi...
Mennyivel jobb gyermeki rácsodálkozással szemlélni Isten teremtményeit-mielőtt halomra lövöldözzük őket...


  Fejvakarás........................................Ja !!!!!         Röhög
Naplózva
Deer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


WWW
« Új üzenet #11407 Dátum: 2016. Január 04. - 11:49:36 »

Szervusztok!
Ahogy fentebb már jeleztem (csak rosszul kezeltem az idézés funkciót), hozzuk össze a helyet és az időpontot Wildhegernek, ahol beszélgethetnénk kicsit a szarvasról, agancsokról.
Addig is (feszültségoldónak) az alábbi linken megnézhettek egy jobb szárról készült fotósorozatot.
Hogy ugyanarról a bikáról van-e szó, vagy nem, azt ki-ki döntse el maga.
Természetesen szeretném kérni Aranyvesszőt és Wildhegert is, hogy mondjanak véleményt a saját maguk által alkalmazott szempontok szerint.

Üdv!
Norbi



https://drive.google.com/file/d/0B5bwrmSqri_CLXpGSm9mNU0wMWc/view

(ha nem látszana a kép, akkor esetleg egy moderátor legyen kedves megoldani, köszönöm)
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 04. - 13:00:35 írta Boar » Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #11408 Dátum: 2016. Január 04. - 12:01:59 »

Szervusztok!
Ahogy fentebb már jeleztem (csak rosszul kezeltem az idézés funkciót), hozzuk össze a helyet és az időpontot Wildhegernek, ahol beszélgethetnénk kicsit a szarvasról, agancsokról.
Addig is (feszültségoldónak) az alábbi linken megnézhettek egy jobb szárról készült fotósorozatot.
Hogy ugyanarról a bikáról van-e szó, vagy nem, azt ki-ki döntse el maga.
Természetesen szeretném kérni Aranyvesszőt és Wildhegert is, hogy mondjanak véleményt a saját maguk által alkalmazott szempontok szerint.

Üdv!
Norbi

https://drive.google.com/file/d/0B5bwrmSqri_CLXpGSm9mNU0wMWc/view

(ha nem látszana a kép, akkor esetleg egy moderátor legyen kedves megoldani, köszönöm)

Ha ez mind "ugyanaz",akkor nem ugyanaz. Stoel
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #11409 Dátum: 2016. Január 04. - 12:06:28 »



https://drive.google.com/file/d/0B5bwrmSqri_CLXpGSm9mNU0wMWc/view

(ha nem látszana a kép, akkor esetleg egy moderátor legyen kedves megoldani, köszönöm)


Hát ez legalább 3 különböző bikáé az biztos még nekem is.  Meglepődött
Naplózva

Üdv: Bence
antlers
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #11410 Dátum: 2016. Január 04. - 12:25:01 »

Deer  S.Peti A terítéken fekvő bikáé a másik két szár is .99% még fénykép alapján is . Egy ág formája alakulása miatt . Vajon melyik????? S.Peti Figyelmes olvasás    Igen
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #11411 Dátum: 2016. Január 04. - 12:59:34 »

Nos a gyöngyök, azok nem ágak és legfőképpen nem főágak, hogy megjelenésükre minden körülmények között számítsunk, viszont valahol benne vannak a szarvasbika genomjában azok a gének, amelyek aztán az elejtett lovászi bika bal agancsának szárán ugyanazon a helyen újra megjelenítették, perdöntően bizonyítva, hogy ez az agancs valóban a lovászi bikának a korábban elhullajtott agancsa.

A jobb szár csökött jégága végül perdöntő bizonyítékká vált, hogy eddig bizony a lovászi bika hullajtott agancsairól beszéltem.....

Egyetértve a Boar által írtakkal, mondjuk, hogy nem akarom elhinni.
Nem kötekedek, csak a kételyeimet fogalmazom meg:

Az első képhez (pár-e a pár?):

A 4-es és ötös szögek esetén nem tudom értelmezni az általad írt tangens szögérték fogalmat. Egy tangens számításához – szerintem – derékszögű háromszögre van szükség.  Vállat von
Másrészt aggályosnak tartok szögeket berajzolni (és ezalapján tangensekre hivatkozni) egy fényképre.
1., Mert nem tudjuk, hogy a két agancsszár párhuzamosan fekszik-e.
2., Mert nem tudjuk, hogy a két agancsszár egy magasságban fekszik-e. (inkább úgy nézem, hogy nem)
3., Mert nem tudjuk, hogy a középre behúzott egyenes tényleg középen van-e, ill. nem ferdül-e pár(???) fokot a képzeletbeli tükörtengelyhez képest.

Ezek mind módosíthatják a szögeket.

Engem kissé zavar a két szemág és a két középág eltérő ívelése, de mondjuk, hogy egy pár a két agancs.

A második képhez (Egy bikáé-e a kettő?):

1., Az 1.-es számmal jelölt szakasz nem tudom, hogy érv lehet-e, vagy perdöntő lehet-e?
2., A jégágak gyertyahosszának egyezősége itt inkább azt erősíti, hogy nem egy bikáé a két agancs, hisz a gyertyahossz a korral csökken (lásd előző kép 3-as pontjában írt érvelésed). Mondjuk szerintem nem egyenlő a két hossz.  Vállat von

Ennek ellenére elfogadom, hogy ugyanazon bikáé a két agancs.

Idáig mondjuk azt, hogy meggyőztél.

De ebből nekem sehol nem következik, hogy az eddig említett három agancs a Lovászi bika hullajtott agancsai.
A csökött jégág tényleg mindkettőn megvan, de ezen kívül semmilyen egyezőséget nem látok a hullott, és a trófeán lévő jobb szár között.
(ha jól tudom a jégág szintén elég instabil az agancson Vállat von)

Tehát érvelésed teljesen rendben van a három agancs egy bikához tartozóságát illetően, de utána szakadékot érzek, és nem látom annak a bizonyítékait (persze nem is tudom olyan mélységekig, mint Ti, hogy mit kellene nézni), hogy a Lovászi bikáé lennének.
Te írod, hogy „a gyöngyök, azok nem ágak és legfőképpen nem főágak, hogy megjelenésükre minden körülmények között számítsunk”
Ennek fényében még inkább le merem írni, hogy a hullott jobb szár középágának semmi hasonlóságát nem látok a Lovászi bika jobb középágához.

Nem tudom, hogy át tud-e alakulni a korona olyan mértékben, hogy egy térbeli koronából egy teljesen síkbeli, szinte wapitiszerű korona legyen.

Mondom mindezeket úgy, hogy élőben is láttam a szóban forgó agancsokat (az általad másodiknak föltett képen ott a lábam  Vigyorog), de ott csak addig jutottunk, hogy húbazzegmilyennagy, meg húbazzegmilyenvastag.

Lehet, hogy nagyot tévedek, de valahogy nekem ez a bika tűnik „rokontípusúnak” a Lovászihoz:




Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #11412 Dátum: 2016. Január 04. - 13:04:03 »

Ha már így előjött a Lovászi bika, meg az a szentpéterföldei trófeaszemle...

Ott láttam azt a fess vadászembert, aki szépnadrágban, szépzakóban, szépingben felöltözve, egy jó nagyméretű rózsából kifaragott madzagosnyakkendőt viselt.
És nem találjátok ki, hogy mi volt belefaragva...

Neem nem. Nem szalonka, nem is bőgő bika.

Egy spriccelő f@sz volt ott nagy műgonddal megformázva.   Csodalk

Először odapillantva azt hittem rosszul látok, de aztán kiderült, hogy nem...  Rííí
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
antlers
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #11413 Dátum: 2016. Január 04. - 13:30:23 »

Wildheger   Emelem   ,,Gyakran egy bikától származónak vélik a közeli rokonok agancsait,,   Fejvakarás    Szerinted akkor a Lovászi bika hullott agancsai közeli rokonok ?? Fejvakarás Szerintem nem. Vállat von   Közeli helyett hasonló .Így fer . Táncol   Piál      Igen Emelem
Naplózva
Deer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


WWW
« Új üzenet #11414 Dátum: 2016. Január 04. - 13:46:33 »

Hát ez legalább 3 különböző bikáé az biztos még nekem is.  Meglepődött

Leglább 3? Az is lehet, hogy 4?   Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 [761] 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: