Oldalak: 1 ... 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 [760] 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914559 alkalommal)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11385 Dátum: 2016. Január 02. - 22:36:30 »

Régóta motoszkál a fejemben, ha Wildhegernek van igaza, a rendezők hogy merték ezt a viccet elkövetni a szakértő (gondolom) meghívottakkal?  Vállat von
Cselekedetük indítója nem rossz szándék,hanem ismerethiány!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11386 Dátum: 2016. Január 03. - 08:59:10 »

Megérkeztek Boar jóvoltából a saját készítésű képeim.
Vitaindítónak: hasonlítsuk össze a rózsák alakját,egész hosszban a szár és ágak keresztmetszeteit,a  "C" (korona kezdetének pontja) elágazásból hány ág indul,van,vagy nincs "D" elágazási pont és végül a perdöntő apikális (Utolsó,vagy legfelső)elágazás méretét.
Szerintem teljes hosszban jelentős különbségek vannak.
Mindenkinek kihangsúlyozom,hogy én  szakmai ismereteim tudatában vitatkozom és nem veszekszem!

    Szerintem eléggé vérszegényre sikerült az érvelésed, nem beszélve a fotóidról, amelyek egy óvodás cél nélküli kattingatásait tükrözik.....A szakember, ha ilyen helyre megy, nem a nézőközönséget fotózza, hanem a témát bontja ki, ráközelített, nagy felbontású képekkel..... Mit gondolsz, hogy ha én  elmegyek egy-egy ilyen bemutatóra akkor miért vagyok ott a kezdés előtt, legalább három órával hamarabb? Mert a szakma mondanivalója érdekel, nem a közönség. Láttam az arcodon a megdöbbenést amikor Te megérkezel, akkor én már távozom a közösen látogatott bemutatókról.Mivel szakmai szempontból felhasználható képekkel nem tudtál szolgálni, kénytelen vagyok a már korábban a Fórumra feltöltött fotókból  dolgozni....aki ezeket készítette legalább értette, hogy hogyan kell ilyen alkalomból fényképezni.

  Én már korábban figyelmeztettelek Téged, hogy az szakmaiatlan ideológiai vonal, amit lassan egy évtizede követsz, a bukásodat fogja okozni. Nem hittél nekem, most ez az idő itt van.

         Na de térjek a lényegre. A hullajtott agancsok beazonosításának és egy bikához való rendelésének nagyon sok módszere van. Ezek közül most természetesen nem foglalkozhatunk azokkal, amelyek a szabad természetben vagy kertben rendszeresen megfigyelt bikákkal kapcsolatos, amelyeknek még a fejen való hordásakor megfigyeltük sajátos formai jegyeiket és elhullajtva azokat rögtön tudjuk ismert bikához kapcsolni.
         Kézbe sem vehetem, súlyt sem mérhetek, pecséteket sem hasonlíthatok, így marad a fotókról való dolgozás, ami egyébként, még akkor is javasolt, ha kézbe tudnám az agancsokat fogni, mert a képek nagyon objektívek és sokszor olyan dolgokra is felhívhatják a figyelmünket, amelyek a közeli szemléléskor elkerülhetik a látásunkat.
         A gím trófeája alapvetően egy jobb és baloldali agancsszáron szimmetrikusan, alulról felfelé építkező bőrcsont képződmény, amely barkában, háncsban nevelkedik, majd kifejlődése után a szarvasbika a beérett agancsairól a bőrt ledörzsöli úgy mondja a vadásznyelv, hogy letisztít. Az itt leírt események következményei teszik aztán lehetővé, hogy a nem ismert bikáktól származó hullajtott agancsokat egy egy bikához köthetően párba illetőleg, amennyiben lehetséges sorozatba rendezzük.
        Nézzük akkor az első, a Fórumról vett képet.....
 

       Sajnos kisebb méretben hozza, mint szerettem volna, de azért a lényeg megérthető belőle.....
       Először azt kell eldönteni két ismeretlen hullajtott agancsról, hogy párba állíthatók-e, vagyis lehetséges-e, hogy a két agancs (jobbos és egy balos) korábban egy bika fejét díszítették.
       Ezt először a szimmetria elveinek megvalósulása vagy hiánya lehetőségeivel vizsgáljuk... A két agancs között meghúzott függőleges vonal ezt hivatott bizonyítani....Jelen esetben nagyon könnyű dolgunk van, mert szimmetrikusságát szemlélve a dolgoknak a két agancs szinte tükörképei egymásnak, egyetlen kis eltérés a jobb szár jégágának mérete és jellegzetes formája, amely későbbiekben perdöntő formai jegy lesz.....
       Na de ne elégedjünk meg ennyivel, hanem keressünk további jegyeket, amelyek mindkét agancson (jobboson és baloson is) egyaránt fellelhetőek, bizonyítva ezzel, hogy korábban ugyanazon szarvasbika fején viselték őket...
       Az 1. sorszám alatt sárga karikával jelölt tisztítási jegyek ugyanazon helyen, ugyanolyan mértékben és ugyanolyan színben vannak jelen a jégág tövénél mindkét agancson, erősítve ezzel összetartozásukat.
       A 2. sorszám alatti sárga karikával jelölt területek ugyanazokon a helyeken és ugyanolyan fakó színben jelennek meg, bizonyítva ezzel azt a körülményt, hogy a bika agancsainak ezt a horpadásos felületét csak nehezen tudta megtisztítani....
       A 3. sorszám alatt lévő sárga karikák a középágak gyertyáinak hosszúságát hasonlítják össze. Ezek teljesen azonos hosszúságúak, jelzik, hogy egykorú agancsokról van szó
       A 4. sorszám alatt levő szögszárak bezáratlan végei egy a mindkét agancson fellelhető főér barázdájának elejét és végét fogják közre. Mindkét agancs esetében hajszál pontosan ugyan az a tangens szögérték mérhető
       Az 5. sorszám alatti mindkét agancson tökéletesen ugyanaz a tangens szögérték, pedig a középágtól a koronáig tartó főér barázdáját jellemzi mind a két agancson.....
 Első körben tehát 100%-os biztonsággal kijelenthetjük, hogy a fotón szereplő agancsok ugyanazon bika párba állított agancsai, összetartozik, ami korábban összenőtt, ehhez kétség nem férhet.

       Most vizsgáljuk meg azt, hogy a harmadik hullajtott agancsnak van-e valami köze ehhez a pároshoz! A feladatunk, hogy olyan erősítő agancsformai és tisztítási jegyeket kutassunk fel, amely a páros agancs balos agancsán is felfedezhetőek.....
     

és ezáltal köthetőek a páros aganccsal jellemzett bikához.
       Az 1. sorszám alatt sárga szakasszal jelölt rész a páros balos agancsánál is ugyanolyan mértékben és ugyanazon a helyen megtalálható, tehát ennek a korábban elhullajtott balos agancsnak ugyanezen bikához való tartozását erősíti.
       A 2. sorszámmal jelzett területek mindkét agancs esetében a jégágak tisztításának szín és méretbeli egyezőségére hívják fel a figyelmet
       A 3. sorszám alatt pedig a már korábban megismert, a bika által nehézkesen elért tisztítandó felületek méret és világos színe szolgál további egyezőséggel....
       A 4. sorszám alatt két hajszálra egyező korona alapágat találunk.... Meg kell jegyezni, hogy a koronában megjelenő ágaknak bizonyításként történő felhasználása, csak egyezőség esetében megengedett. A korábbi években jelentkező koronaág formai eltérések semmi ellenkezőt nem bizonyítanak, mert a korona képzés a szarvasbikánál nagyon labilis, bizonyításra csak utolsó esetekben és csak egyezőség alapján használható fel. Nem egy olyan agancssorozat van, ahol a bika teljes élete során szinte a lehetséges, egymástól merőben eltérő (5-6 különféle) koronaformákat építette fel, melyeket még ráadásul kiszámíthatatlanul cserélgette a jobb és baloldali agancsában. Itt bukik Wildheger elmélete, az apikális elágazások különbözőségével, mert a korona ágainak képzései labilisak, minden évben ad hoc képzési rendszerűek, előre nem kiszámíthatóak, sokszor az egész korona 180 fokban elfordul a szár tengelye körül, ezért hullajtott agancsok összetartozásához való bizonyításra nem alkalmas! Egyébkét a fotón látható két agancs esetében jól látható a hasonló korona képzési metódus, a hasonló korona építkezés, de az előzőekben leírtak miatt, ez nem tartozik a perdöntő jegyek közé. Egyezősége nyilván erősíti az agancsok ugyanazon bikához való kapcsolását.
      Essen szó az első agancson fellelhető nagyméretű gyöngy vagy rossz szóval nevezzük szemölcsnek jelenlétéről. Ez a párhoz tartozó balos agancson hiányzik és ez aztán Wildheger részéről rögtön azt jelentette, hogy ez az agancs másik bikáé.  Nos a gyöngyök, azok nem ágak és legfőképpen nem főágak, hogy megjelenésükre minden körülmények között számítsunk, viszont valahol benne vannak a szarvasbika genomjában azok a gének, amelyek aztán az elejtett lovászi bika bal agancsának szárán ugyanazon a helyen újra megjelenítették, perdöntően bizonyítva, hogy ez az agancs valóban a lovászi bikának a korábban elhullajtott agancsa.

  És akkor az utolsó kép.....


  A jobb szár csökött jégága végül perdöntő bizonyítékká vált, hogy eddig bizony a lovászi bika hullajtott agancsairól beszéltem.....

     Kedves Wildheger! A legkevesebb, hogy itt a nyilvánosság előtt bocsánatot kérsz a zalai trófeabemutató rendezőitől, akiket szakmaiatlansággal vádoltál meg és újra gondolod egyedülállóan hamis elméletedet, ami idáig juttatott.


       
Naplózva
antlers
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #11387 Dátum: 2016. Január 03. - 11:14:29 »

aranyvesszo   Emelem Igen   Tökéletes bírálat .  Figyelmes olvasás   Főleg,ha a rózsa (koszorú) hasonlóságát és a középág vég kifele hajlását is figyelembe vennénk . Angyal  Fénykép alapján is tökéletesen egyezik minden . Ehhez felesleges minden vita .  Taps  Nyertél . Igen Csakígy tovább .   Emelem Emelem Emelem
Naplózva
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11388 Dátum: 2016. Január 03. - 11:47:28 »

aranyvesszo   Emelem Igen   Tökéletes bírálat .  Figyelmes olvasás   Főleg,ha a rózsa (koszorú) hasonlóságát és a középág vég kifele hajlását is figyelembe vennénk . Angyal  Fénykép alapján is tökéletesen egyezik minden . Ehhez felesleges minden vita .  Taps  Nyertél . Igen Csakígy tovább .   Emelem Emelem Emelem

 Nem a magam érdekében, hanem a szakma gyalázása miatt szólaltam meg. Azért minden határon túl ment, amit Wildheger megengedett magának.....Köszönöm méltató szavaid  Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #11389 Dátum: 2016. Január 03. - 11:48:57 »

1. Amilyen alapos az eleje, olyan slendrián a vége. Ezzel csak azt győzöd meg a hinni AKAR neked.
2. A személyeskedésből vegyél vissza mert megy ez a nicked is a levesbe.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11390 Dátum: 2016. Január 03. - 12:02:49 »

1. Amilyen alapos az eleje, olyan slendrián a vége. Ezzel csak azt győzöd meg a hinni AKAR neked.
2. A személyeskedésből vegyél vissza mert megy ez a nicked is a levesbe.

Remélem sok AKAR van itt..... Mosolyog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #11391 Dátum: 2016. Január 03. - 12:36:45 »

Wildheger válaszát várom!  Kacsint
Naplózva
Robixx
Vendég
« Új üzenet #11392 Dátum: 2016. Január 03. - 14:13:43 »

Wildheger válaszát várom!  Kacsint
Üdv Emelem
Még éjjel 0.39-kor még itt volt de mióta napvilágot látott az a bizonyos érvelés még nem jelentkezett.
Várom már nagyon az ellenkező állítást.
Olvasom már mióta megy a harc.
Kiváncsi leszek végül is akkor mi lesz a sztori vége
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #11393 Dátum: 2016. Január 03. - 14:21:44 »

Ezzel az egész őrülettel (mert a zsenit és az őrültet csak egy paraszt hajszál választja el ) már mint a vita indítóval az a bajom , még ha tökéletesen jó is Wildheger elmélete akkor is a megvalósítása a lehetetlen kategória . Annyira komplex dologról beszélünk és ehhez kell venni az emberi kapzsiságtól az ostobaságig mindent . A természet egy kis emberi segítséggel megoldja ezen problémákat . Az külön tetszik , hogy a Wildheger/Aranyvessző páros (mint két megőszült egyetemi professzor) olyan részletességgel megy bele ebbe a vitába amit én és szerintem sokan nem is értünk de tapsolunk és szurkolunk nekik ki-ki a saját oldalának .
  Én meg közben  csak azt látom , hogy -lehet rossz az analógia- de a szarvas pont a disznó útját járja . Azaz alkalmazkodik a változó viszonyokhoz . Azt nem tudom megmondani , hogy ez milyen ráhatással van a minőségre de addig amíg a vadászat ennyire pénz orientált lesz addig a minőség nem fog javulni . A mai valóság szerint a mezőgazdász , vadász , erdész érdekei nem vagy csak nehezen össze egyeztethetőek és itt még bekombinál a sokat emlegetett piac azaz a pénz . Nem érdekes , hogy bármilyen jó ötlettel áll elő valaki egyből azt nézik gazdaságilag megalapozott-e ? Minőségi vadgazdálkodást szvsz. csak az erre specializálódott erdő és vadgazdaságoknál lehet végezni de ott is csak úgy ,hogy az erdő gazdaság érdekeit alávetik a vadgazdálkodásnak . De a legtöbb helyen nincs erre lehetőség és a kellő szakértelemnek és pénznek is híján vannak az akaratról meg ne is beszéljünk .
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #11394 Dátum: 2016. Január 03. - 14:31:07 »

Ha ilyen "zseni"-k nem lennének, még mindig fejenállva közlekednénk a fa tetején, igaz nem lenne ennyi visszeres lábú ember, velem együtt!  Vigyorog Szóval ne nézzük le a zseniket!
Nekem nagyon tetszik ez a vita, természetesen alig értem, de arra büszke vagyok, hogy a szarvast meg tudom különböztetni az őztől nappal, jó látási viszonyok között! Nem röhög! Volt itt már olyan "jó vadász fórumozó", aki nem tudta!  Ördög
Szóval: Csak így tovább, Fiúk!  Vigyorog
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11395 Dátum: 2016. Január 03. - 15:12:30 »

 Nincs miért bocsánatot kérnem! A trófeaszemlét a Zalaerdő rendezte,a trófea és a hullott agancsok pedig a Lovászi Vt birtokában voltak.
Óvodás képeimen nem a döbbent nézőket,hanem a szakmailag szükséges látnivalókat fényképeztem a trófeán és a hullott agancsokon összehasonlítható pozíciókban.Képeimen látható az ágak tűzési magassága,tűzési pontok száma és égbolt háttérrel a trófea koronájának térbelisége,mely egyik képemen összehasonlítható a hullottakéval.
Diákkoromban is mindig nevettem azokon,akik feleléskor mindegy,hogy mit kérdezett a tanár,összefüggően beszélt valamiről,csak nem a kérdésre válaszolva.
Mértanból azért biztosan csak kettes voltál! Nézd meg jobban,mihez húztad a vonalakat!
Összehasonlítottad a Motzl Rozit a Motzl Terivel, pedig a feladat az volt,hogy a Magas Böskével hasonlítsd össze.
Mértani képességed fejlesztésére használd inkább az én utolsó képemet!
De ha úgy gondolod maradhatunk a Te képeidnél.
Ügyesen mérd meg a vonalkázott agancsnál a rózsaátmérőt,jelöld fel egy papírra,majd ugyanerre jelöld rá a jégághosszat,mindkettőnek adj 1-es sorszámot,azután a trófeán ugyanezeket megmérve jelöld ugyanerre a papírra 2-es sorszámmal. Ha jól mértél,akkor 1,2,2,1 a sorrend.Újra méréssel hasonlítsd össze hogyan aránylik a két azonos szám egymáshoz.Ég és Föld!
Aztán ha úgy gondolod,hogy ebbe belebuktam,akkor vesd figyelő szemedet a hullottak és a trófea koronáira. Ha sikerül bizonyítanod,hogy azonosak a "C","D" és "E" tűzési magasságok,valamint a térbeliségük azonos,akkor feladom a vitát.
Nem tudom megmutatni,mert ellopták tőlem azt az öt db hullott agancsot,melyeket én három mappába rendszereztem,de testvér típusok(legalább is az én bukott elméletem szerint). Azonos az"A","Á",És "B" tűzési magassága.Szem -és jégágak alakja nem,de a középágak alakja (Íve)annyira azonos,hogy mozaikképen kicserélésük után nem volna ember,aki változást látna.Külön mappába kerülésüket a szemág alakja és a korona sík,vagy térbelisége valamint a "C"-"D" tűzési pontok távolsága és az apikális (rózsától számított utolsó) ág mérete és alakja döntötte  el.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11396 Dátum: 2016. Január 03. - 15:31:12 »

Nincs miért bocsánatot kérnem! A trófeaszemlét a Zalaerdő rendezte,a trófea és a hullott agancsok pedig a Lovászi Vt birtokában voltak.
Óvodás képeimen nem a döbbent nézőket,hanem a szakmailag szükséges látnivalókat fényképeztem a trófeán és a hullott agancsokon összehasonlítható pozíciókban.Képeimen látható az ágak tűzési magassága,tűzési pontok száma és égbolt háttérrel a trófea koronájának térbelisége,mely egyik képemen összehasonlítható a hullottakéval.
Diákkoromban is mindig nevettem azokon,akik feleléskor mindegy,hogy mit kérdezett a tanár,összefüggően beszélt valamiről,csak nem a kérdésre válaszolva.
Mértanból azért biztosan csak kettes voltál! Nézd meg jobban,mihez húztad a vonalakat!
Összehasonlítottad a Motzl Rozit a Motzl Terivel, pedig a feladat az volt,hogy a Magas Böskével hasonlítsd össze.
Mértani képességed fejlesztésére használd inkább az én utolsó képemet!
De ha úgy gondolod maradhatunk a Te képeidnél.
Ügyesen mérd meg a vonalkázott agancsnál a rózsaátmérőt,jelöld fel egy papírra,majd ugyanerre jelöld rá a jégághosszat,mindkettőnek adj 1-es sorszámot,azután a trófeán ugyanezeket megmérve jelöld ugyanerre a papírra 2-es sorszámmal. Ha jól mértél,akkor 1,2,2,1 a sorrend.Újra méréssel hasonlítsd össze hogyan aránylik a két azonos szám egymáshoz.Ég és Föld!
Aztán ha úgy gondolod,hogy ebbe belebuktam,akkor vesd figyelő szemedet a hullottak és a trófea koronáira. Ha sikerül bizonyítanod,hogy azonosak a "C","D" és "E" tűzési magasságok,valamint a térbeliségük azonos,akkor feladom a vitát.
Nem tudom megmutatni,mert ellopták tőlem azt az öt db hullott agancsot,melyeket én három mappába rendszereztem,de testvér típusok(legalább is az én bukott elméletem szerint). Azonos az"A","Á",És "B" tűzési magassága.Szem -és jégágak alakja nem,de a középágak alakja (Íve)annyira azonos,hogy mozaikképen kicserélésük után nem volna ember,aki változást látna.Külön mappába kerülésüket a szemág alakja és a korona sík,vagy térbelisége valamint a "C"-"D" tűzési pontok távolsága és az apikális (rózsától számított utolsó) ág mérete és alakja döntötte  el.

 Nekem nincsenek képeim, mert a bemutató időpontjában külföldön tartózkodtam, ezért használtam fel a Fórum képeit. Ha majd a tanácsaidra szorulok, hogy mit méregessek, meg vonalkázzak és mit mivel hasonlítsak össze, akkor szólni fogok. Egyelőre ezek a saját gondolataim és nem szorulok a Te tanácsaidra.
 Ami nagyon tetszett az érvelésedbe az a következő, ha megengeded idézem is...azt mondja, hogy    Aztán ha úgy gondolod,hogy ebbe belebuktam,akkor vesd figyelő szemedet a hullottak és a trófea koronáira. Ha sikerül bizonyítanod,hogy azonosak a "C","D" és "E" tűzési magasságok,valamint a térbeliségük azonos,akkor feladom a vitát.Hát persze, mert ez lehetetlen, normális ésszel be is látnád....
 Nos felesleges a bika trófeáján a koronában olyan pontokat keresni, amelyek még a nyolcadik, kilencedik agancsán meg voltak a koronában, mert ez a bika immáron 14 éves és mutatja a visszarakás jeleit, vagyis ágak rövidülnek, tűnnek el a koronában, mert a koronaágak képzése a leglabilisabbak a gím trófeaképzésében......Ezen aztán vitatkozhatsz a továbbiakban, de nem velem
 Aztán hogy Te milyen mappába pakolsz az a Te dolgod, ne magadról írogass, hanem a témát fejtsd ki......nem haragudok meg ha egy kis geometriát is bedobsz, ki tudja hátha még tanulhatok is tőled valami újat....
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11397 Dátum: 2016. Január 03. - 16:37:47 »

Nekem nincsenek képeim, mert a bemutató időpontjában külföldön tartózkodtam, ezért használtam fel a Fórum képeit. Ha majd a tanácsaidra szorulok, hogy mit méregessek, meg vonalkázzak és mit mivel hasonlítsak össze, akkor szólni fogok. Egyelőre ezek a saját gondolataim és nem szorulok a Te tanácsaidra.
 Ami nagyon tetszett az érvelésedbe az a következő, ha megengeded idézem is...azt mondja, hogy    Aztán ha úgy gondolod,hogy ebbe belebuktam,akkor vesd figyelő szemedet a hullottak és a trófea koronáira. Ha sikerül bizonyítanod,hogy azonosak a "C","D" és "E" tűzési magasságok,valamint a térbeliségük azonos,akkor feladom a vitát.Hát persze, mert ez lehetetlen, normális ésszel be is látnád....
 Nos felesleges a bika trófeáján a koronában olyan pontokat keresni, amelyek még a nyolcadik, kilencedik agancsán meg voltak a koronában, mert ez a bika immáron 14 éves és mutatja a visszarakás jeleit, vagyis ágak rövidülnek, tűnnek el a koronában, mert a koronaágak képzése a leglabilisabbak a gím trófeaképzésében......Ezen aztán vitatkozhatsz a továbbiakban, de nem velem
 Aztán hogy Te milyen mappába pakolsz az a Te dolgod, ne magadról írogass, hanem a témát fejtsd ki......nem haragudok meg ha egy kis geometriát is bedobsz, ki tudja hátha még tanulhatok is tőled valami újat....
Előző hozzászólásom utolsó mondata: "Külön mappába kerülésüket a szemág alakja..."
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #11398 Dátum: 2016. Január 03. - 17:54:15 »

Minden vita valamilyen szinten arra nevel, ösztönöz, hogy egy adott témában jobbak legyünk!
Itt én most Aranyvesszőnek adnék igazat, mert -szerintem- egyértelmű a képek alapján, hogy adott bika előző évekből származó hullajtott agancsai vannak a trófea mellett!
Egyébként úgy emlékszem, hogy Wildheger eddig minden a fórumra feltett kép alapján, amin egy trófea és korábbi hullajtott agancsai szerepeltek, mindig azt állította, az egy más bikáé!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11399 Dátum: 2016. Január 03. - 18:19:18 »

Minden vita valamilyen szinten arra nevel, ösztönöz, hogy egy adott témában jobbak legyünk!
Itt én most Aranyvesszőnek adnék igazat, mert -szerintem- egyértelmű a képek alapján, hogy adott bika előző évekből származó hullajtott agancsai vannak a trófea mellett!
Egyébként úgy emlékszem, hogy Wildheger eddig minden a fórumra feltett kép alapján, amin egy trófea és korábbi hullajtott agancsai szerepeltek, mindig azt állította, az egy más bikáé!

Üdvözöllek Fegbock!
Szeretném,ha ebből a vitából még jobban látóvá válnál!
Boar által feltett képeimből a hatodikon nézd meg amit írok!
A hullott agancsok koronái térbeliek.A trófea koronája síkbeli. Mérd meg a "C","D","E" tűzési pontok távolságát egymástól!Nézd meg,hogy mindkét esetnél a jobb száron a "C" pontból hány ág indul! Mondd meg nekem,hogy a trófea jobb szárán van-e egyáltalán "E" tűzési pont és ha már a koronánál vagy,hasonlítsd össze az apikális ágak hosszát!
Aztán,hogy Aranyvesszőnek igaza legyen,a filogenetikailag legöregebb szakaszt is mérjük már meg! Mérd meg a rózsaátmérőket  és jégágakat.A jégág hossza hányszorosa  a rózsaátmérőnek.Ha mindkét esetben azonosnak méred,akkor én beiratkozom  egy mérőtanfolyamra.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Oldalak: 1 ... 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 [760] 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: