Oldalak: 1 ... 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 [757] 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914510 alkalommal)
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11340 Dátum: 2015. December 31. - 22:53:21 »

Halandzsám kérdését gyorsan lehet tisztázni,ugyanis  Dr Galamb Gábor Volt kollégád,Naszladi Géza fórumtársunk telefonján és Géza füle hallatára mondta el másodszor a véleményét az anyagomról.
A szóban forgó hullott agancsokról pedig éppen  a perdöntő apikális elágazás különbsége,illetve hiánya alapján alkotott véleményt.

Ha lennél szíves nyilazni, hogy mi szakmailag félresikeredettek is megértsük a perdöntő apikális elágazás különbségét! Szégyelld magad, Te szakmagyalázó! Nem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #11341 Dátum: 2015. December 31. - 23:30:49 »

Ha lennél szíves nyilazni, hogy mi szakmailag félresikeredettek is megértsük a perdöntő apikális elágazás különbségét! Szégyelld magad, Te szakmagyalázó! Nem
Az év utolsó napja van...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #11342 Dátum: 2016. Január 01. - 10:55:58 »

Az év utolsó napja van...

Hallottam már összeveszni embereket pénzen, pinán, pián, de egy agancsbütykön???   Fejvakarás Vállat von
Gyerekek, ügyesek vagytok!  Ördög Ördög Ördög
Naplózva
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11343 Dátum: 2016. Január 01. - 11:38:24 »

Ma egy agancsbütyök jelentőségét tagadjuk el, holnap egy egész ágét, holnaputánra pedig Wildheger segítségével felépítünk egy hazugságokkal teli világot....... Kávé
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11344 Dátum: 2016. Január 01. - 12:00:11 »

Hallottam már összeveszni embereket pénzen, pinán, pián, de egy agancsbütykön???   Fejvakarás Vállat von
Gyerekek, ügyesek vagytok!  Ördög Ördög Ördög
Az agancsbütyök mögött van egy nagy adag szakmai irigység!Mindezt olyan ember írta,akit barátomnak hittem sok éven át,volt kollégám,aki mindenkivel összeveszve felégetett maga mögött mindent és határon túl éli új életét.
Mindenkinek úgy tűnik,rébuszokban beszélek,szakmai háttértartalom, nélkül.Már tettem javaslatot,hogy egy számomra elérhető helyen rendezett fórumtalálkozón érdeklődő és jó szándékú fórumtagok részére bemutatok anyagomból részleteket.Az egészhez napok kellenek.
Nem mások vadgazdálkodását piszkáló anyag,hanem egy másmilyen szarvas rendszerezési szemlélet,amit én ötven év alatt tanultam meg,de még csak a felénél tartok! Mások viszont,ha kikerekedik,gyorsan elsajátíthatják.Persze ,csak ha megvan a szándék bennük.
Karácsony előtti napokban kaptam egy európai hírű alapítványtól ajánlatot,hogy ha könyv formába rendezem,vállalják a kiadatását.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #11345 Dátum: 2016. Január 01. - 12:03:29 »

Karácsony előtti napokban kaptam egy európai hírű alapítványtól ajánlatot,hogy ha könyv formába rendezem,vállalják a kiadatását.

Első vevőid között leszek!  Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #11346 Dátum: 2016. Január 01. - 12:10:39 »

Ma egy agancsbütyök jelentőségét tagadjuk el, holnap egy egész ágét, holnaputánra pedig Wildheger segítségével felépítünk egy hazugságokkal teli világot....... Kávé

Barátom!
A "hazugságokkal teli világ" már rég' kész van és köszöni jól érzi magát, tőlünk függetlenül! Szomorú
Nekünk nem kéne ráerősíteni. Legalább mi ne "öljük" egymást, nincs elég ellenségünk?
Nézegetem a falon életem első, és valószínűleg utolsó gímbika trófeáját, és ámulok a "csodán", a természet erején.
Kár ezen így összeveszni.
 Emelem
Naplózva
Deer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


WWW
« Új üzenet #11347 Dátum: 2016. Január 01. - 12:34:11 »


Mindenkinek úgy tűnik,rébuszokban beszélek,szakmai háttértartalom, nélkül.Már tettem javaslatot,hogy egy számomra elérhető helyen rendezett fórumtalálkozón érdeklődő és jó szándékú fórumtagok részére bemutatok anyagomból részleteket.

Támogatom egy ilyen "műhelybeszélgetés" összehozását, akár helyszín biztosításával is!

Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #11348 Dátum: 2016. Január 01. - 12:45:24 »

Mindenkinek úgy tűnik,rébuszokban beszélek,szakmai háttértartalom, nélkül.Már tettem javaslatot,hogy egy számomra elérhető helyen rendezett fórumtalálkozón érdeklődő és jó szándékú fórumtagok részére bemutatok anyagomból részleteket.

Támogatom egy ilyen "műhelybeszélgetés" összehozását, akár helyszín biztosításával is!



engem érdekelne  Igen
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11349 Dátum: 2016. Január 01. - 12:50:31 »


Nem mások vadgazdálkodását piszkáló anyag,hanem egy másmilyen szarvas rendszerezési szemlélet,amit én ötven év alatt tanultam meg,de még csak a felénél tartok! Mások viszont,ha kikerekedik,gyorsan elsajátíthatják.Persze ,csak ha megvan a szándék bennük.
Karácsony előtti napokban kaptam egy európai hírű alapítványtól ajánlatot,hogy ha könyv formába rendezem,vállalják a kiadatását.

 Fejvakarás  Eléggé belepiszkítottunk már a gím bikák agancsának alakulásába , alakításába ! Szerintem a Te elméleted is csak egy illúzió és szubjektív fantazmagória mint az én elképzelésem is miszerint ne akarjuk már a mi elképzeléseink szerint alakítani a TERMÉSZET eme csodáját . A szelekció (már ez is egy ronda szó) egyetlen általam elfogadható elmélete Széchenyitől származik. Emlékezetből "lőjük a gyengét és hagyjuk megöregedni az erőset" bőven elegendő vagy még sok is a vadgazdálkodásban- már ha nem a zsebünk tapogatásával vagyunk örökké elfoglalva .
      Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #11350 Dátum: 2016. Január 01. - 14:09:00 »

Fejvakarás  Eléggé belepiszkítottunk már a gím bikák agancsának alakulásába , alakításába ! Szerintem a Te elméleted is csak egy illúzió és szubjektív fantazmagória mint az én elképzelésem is miszerint ne akarjuk már a mi elképzeléseink szerint alakítani a TERMÉSZET eme csodáját . A szelekció (már ez is egy ronda szó) egyetlen általam elfogadható elmélete Széchenyitől származik. Emlékezetből "lőjük a gyengét és hagyjuk megöregedni az erőset" bőven elegendő vagy még sok is a vadgazdálkodásban- már ha nem a zsebünk tapogatásával vagyunk örökké elfoglalva .
      Emelem
Igen
A gim évezredek alatt sok mindent túlélt!
Éhinséget, háborúkat, világégéseket.
A szakétrő, tudományos vadgazdálkodás úgy néz ki,kifog rajta.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11351 Dátum: 2016. Január 01. - 15:48:27 »

Fejvakarás  Eléggé belepiszkítottunk már a gím bikák agancsának alakulásába , alakításába ! Szerintem a Te elméleted is csak egy illúzió és szubjektív fantazmagória mint az én elképzelésem is miszerint ne akarjuk már a mi elképzeléseink szerint alakítani a TERMÉSZET eme csodáját . A szelekció (már ez is egy ronda szó) egyetlen általam elfogadható elmélete Széchenyitől származik. Emlékezetből "lőjük a gyengét és hagyjuk megöregedni az erőset" bőven elegendő vagy még sok is a vadgazdálkodásban- már ha nem a zsebünk tapogatásával vagyunk örökké elfoglalva .
      Emelem
A belepiszkításból én is kivettem a részemet,követtem el hibákat.
Elméletem nem fantazmagória,mert lépten -nyomon igazolódik,mikor sorban nyitom az új mappákat és nem csak egyes példányok részére. A megvalósítási esélye már fantazmagóriának tekinthető,mert a mai szemlélettel ellentétes a gazdálkodásra vonatkozó része.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #11352 Dátum: 2016. Január 01. - 16:21:11 »

engem érdekelne  Igen

Én is szívesen tanulnék!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11353 Dátum: 2016. Január 01. - 16:36:38 »

Én is szívesen tanulnék!
Olvasd el a privátodat! Mindennek eljön az ideje!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #11354 Dátum: 2016. Január 01. - 16:37:52 »

Eddigi 53 évem nagy részét a vadgazdálkodásban, vadászatban töltöttem el, magam részéről Stefivel értek egyet. Számomra teljesen idegen a  szarvasról mindent tudás. Milyen volt, milyen lesz, szerintem erőltetett, és hamis. Sokszor az az érzésem, hogy úgy gondolják egyesek, hogy jobban tudják mint maga a természet. Nincs se Wilhegernél sem másnál a bölcsek köve.Persze ez csak az én véleményem. S.Peti
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Oldalak: 1 ... 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 [757] 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: