Oldalak: 1 ... 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 [753] 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914546 alkalommal)
oszi111
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 74


« Új üzenet #11280 Dátum: 2015. December 13. - 13:21:15 »

Az elfiatalosodásért a bérkilövés és a szakértő személyzet a felelős.

Ezzel nem értek egyet. Sajnos a kényszer nagy úr, (vadkárt fizetni kell), a tervet is hozni kell.

Amig a magyar vadászok többsége nem hajlanó áldozni a hobbijáért, addig a tiszteségesen működö társaságoknál is az árbevétel lesz a döntő szempont.
Szerinted mekkora ez az összeg?
Nálunk a tagok által befizetett tagdíj visszaosztva meglőtt vadakkal kb a SEFAG árlista alapján lőjük a vadakat.
Megkérdezhetem mekkora összegű vadkárt fizettek?

Gyakran van módom kísérni, nem bérkilövőt, vendéget, barátot.
Soha nem hangzik el utasítás, lőj.
Mindíg kérdés!
Tetszik?
Sajnos a vendégek igen kis számban nevezhetőek vadásznak, inkább csak puskásnak. Többségüket csak az érdekli, hogy szóljon a puska és feküdjön valami. Tisztelet a kivételnek.
Naplózva

" Bagoly mondja verébnek, hogy  nagyszerű !"
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11281 Dátum: 2015. December 13. - 13:24:32 »

Három területen vadászom nagyobb rendszerességgel.
A gim köszöni szépen mindegyiken jól van!
A Medves alján az elmúlt 5-6 évbe robbanásszerűen növekedett állomány.
Egyik területen sincs bérvadásztatás, mindent a tagok lőnek.
Az elfiatalosodásért a bérkilövés és a szakértő személyzet a felelős.
Jelent ez nagy problémát?
Szerintem nem, az 5-6 éves bika ugyan úgy hordozza a géneket mint a 10-12 éves.
Az ember se 50-60 éves korába csinál gyereket.
Amig a magyar vadászok többsége nem hajlanó áldozni a hobbijáért, addig a tiszteségesen működö társaságoknál is az árbevétel lesz a döntő szempont.
Gyakran van módom kísérni, nem bérkilövőt, vendéget, barátot.
Soha nem hangzik el utasítás, lőj.
Mindíg kérdés!
Tetszik?
Sanyooo, gratulálok a bikádhoz!

"Három területen vadászom nagyobb rendszerességgel.
A gim köszöni szépen mindegyiken jól van!
A Medves alján az elmúlt 5-6 évbe robbanásszerűen növekedett állomány."

Ezt honnan tudod, tudjátok? Ja mert megvolt a kilövési létszám? Vagy járjátok a területet és feljegyzitek a szarvasállományt, esetleg videózzátok őket? Mutass már nekem valami bizonyítékot ezzel kapcsolatban légyszíves!

Mert itt is szólnak legendák 20-30-as rudlikról amiket a vadőrök a területen látnak, aztán ha kimegyünk fotózni, agancsot keresni látok két 6-8-as rudlit aminek a fele csapos... és agancsokat se találni csak kiló körülieket...  Vállat von Amint említettem az őszi felhozatal is siralmas...
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11282 Dátum: 2015. December 13. - 13:30:04 »

Emelem

Óriási tévedés!  Figyelmes olvasás

A Természet és az evolúció nem így működik! Tapasztalás útján adhatók tovább a megfelelő géntulajdonságok!!!+!

Mit gondolsz, miért csak erős középkorban, esetleg öregkorban (típus függő is) szépül a Gímszarvasbika agancsa? Miért csak később alakul ki a korona? Miért az életerősebb, erőszakosabb harcias bika juthat tehenekhez?

Mit gondolsz a kerti bikáknál miért olyan színtelen, rövid és gyöngytelen az agancs soxor? Még a tenyésztők sem kapták meg eddig a választ! De kérdezd meg csak a tenyésztőt fiatal vagy öreg bika génjeit adta-e tovább?  Na itt a bibi...  Figyelmes olvasás

Az én testem még 20 éves koromban is nyúlt 10 cm-t!!! Pedig "örökítésre képes" voltam már taknyos tapasztalatok nélküli fejletlen testű 12 éves koromban is! A természetben mindennek van egy folyamata, amit csak az emberi beavatkozás tör meg, de látszik is a negatív eredménye mindenhol! Ne csak a jelennek éljünk és a jelenbe gondolkozzunk emberek!



Aztán az állatok többségénél miért a tapasztalt erős, életrevaló egyed a falkavezér? Ráadásul csikis ő örökíthet... ..és miért jó egy tarvad rudliban egy öreg vezértehén?  Fejvakarás Vállat von  ...stb.
Naplózva

" There is good out there "
oszi111
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 74


« Új üzenet #11283 Dátum: 2015. December 13. - 13:39:38 »

Mert itt is szólnak legendák 20-30-as rudlikról amiket a vadőrök a területen látnak, aztán ha kimegyünk fotózni, agancsot keresni látok két 6-8-as rudlit aminek a fele csapos... és agancsokat se találni csak kiló körülieket...  Vállat von Amint említettem az őszi felhozatal is siralmas...

Nálunk nem volt ritka télen 6-7 évvel ezelőttig a 40- 60-as bika rudli amibe aztán láttál csodákat. Most már 10-12-es rudlik 2-3. agancsú bikákkal.
Az egyik oldala csak a szaporodás a másik a bevétel kiesés.
Úgy fogalmaznék megettük reggelire a vacsoránkat. Sajnos ez nem minket gazdagított, sem élménnyel sem gazdaságilag.
 
Naplózva

" Bagoly mondja verébnek, hogy  nagyszerű !"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #11284 Dátum: 2015. December 13. - 13:41:01 »

Aztán az állatok többségénél miért a tapasztalt erős, életrevaló egyed a falkavezér? Ráadásul csikis ő örökíthet... ..és miért jó egy tarvad rudliban egy öreg vezértehén?  Fejvakarás Vállat von  ...stb.
Ennek nem sok köze van ahhoz, amit az életkorral változó génállományról összehordtál...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Coachman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115



« Új üzenet #11285 Dátum: 2015. December 13. - 14:03:35 »

Üdv ! 
Írtam a Csevegőbe egy szerintem érdekes filmről, itt nem terelném vele el a beszélgetés irányát, de talán mint jelenség kapcsolódhat ide is.
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11286 Dátum: 2015. December 13. - 14:09:24 »

Ennek nem sok köze van ahhoz, amit az életkorral változó génállományról összehordtál...

A mentális tapasztalás szükséges az evolúció folyamatának a fenntartásához! Mi az a klónozás? Miért félnek a tudósok az emberi klónoktól? "Mert embernek hardvert lehet klónozni, de szoftvert soha!"

Nézd..., a legjobb példát amit az élet vagy a Természet mutat nekünk, azt a saját testünkön keresztül mutatja. Eltudtad volna képzelni magad 13 évesen apukaként? ( vagy "falkavezérként"? ) Vagy nem 50 meg 60 évet kell rögtön felhozni  Figyelmes olvasás, egyből a szélsőség... Az állatok között a falka vezér nem lehet egy "taknyos" fiatal egyed, azért a rangért tapasztalatot kell felmutatni, meg kell küzdeni és így van ez a gímszarvasnál is. Kijelenteni, hogy minden mindegy, elég a gén a hardver... ez egy felelőtlen, minden gondolkodást és racionális érvet mellőző odadobott mondat számomra, semmi más.  Emelem

Naplózva

" There is good out there "
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #11287 Dátum: 2015. December 13. - 14:17:20 »

A mentális tapasztalás szükséges az evolúció folyamatának a fenntartásához! Mi az a klónozás? Miért félnek a tudósok az emberi klónoktól? "Mert embernek hardvert lehet klónozni, de szoftvert soha!"

Nézd..., a legjobb példát amit az élet vagy a Természet mutat nekünk, azt a saját testünkön keresztül mutatja. Eltudtad volna képzelni magad 13 évesen apukaként? ( vagy "falkavezérként"? ) Vagy nem 50 meg 60 évet kell rögtön felhozni  Figyelmes olvasás, egyből a szélsőség... Az állatok között a falka vezér nem lehet egy "taknyos" fiatal egyed, azért a rangért tapasztalatot kell felmutatni, meg kell küzdeni és így van ez a gímszarvasnál is. Kijelenteni, hogy minden mindegy, elég a gén a hardver... ez egy felelőtlen, minden gondolkodást és racionális érvet mellőző odadobott mondat számomra, semmi más.  Emelem



Akkora tévedésben vagy, mint ide Lacháza, szerintem. Kevered a tapasztalatot az öröklöttel.
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11288 Dátum: 2015. December 13. - 14:57:07 »

Akkora tévedésben vagy, mint ide Lacháza, szerintem. Kevered a tapasztalatot az öröklöttel.

"Kevered a tapasztalatot az öröklöttel. "

Fejtsd már ki bővebben könyörgöm!   Figyelmes olvasás Figyelmes olvasás Figyelmes olvasás  Mail Borz Mire gondolsz? Vállat von
Naplózva

" There is good out there "
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #11289 Dátum: 2015. December 13. - 14:59:27 »

"Kevered a tapasztalatot az öröklöttel. "

Fejtsd már ki bővebben könyörgöm!   Figyelmes olvasás Figyelmes olvasás Figyelmes olvasás  Mail Borz Mire gondolsz? Vállat von

Veled én nem vitázom. Veheted megfutamodásnak is.  Vigyorog Amit akartam leírtam, ha van itt biológus, genetikus, elmeorvos  Ördög majd megcáfol, vagy megerősít!
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11290 Dátum: 2015. December 13. - 15:17:27 »

Veled én nem vitázom. Veheted megfutamodásnak is.  Vigyorog Amit akartam leírtam, ha van itt biológus, genetikus, elmeorvos  Ördög majd megcáfol, vagy megerősít!

Ez nem egy fórum? Beszélgetünk! De ha te csak hülyézni meg szavakkal vagdosódni tudsz, akkor mit keresel itt ? Látod ezt se értem  Vállat von Ha valamit meg te nem értesz, nem kell okosnak látszó félmondatokkal és "elmeorvosokkal dobálózni"...  Wave
Naplózva

" There is good out there "
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #11291 Dátum: 2015. December 13. - 15:22:26 »

Mély levegő, nyugalom!
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #11292 Dátum: 2015. December 13. - 15:27:26 »

Egyébként elgondolkodtató számokat hallottam a napokban az idei szarvasidény somogyi érmes bikáiról.
Nem jegyeztem meg a pontos adatokat, ha valakinek esetleg rendelkezésre áll, megoszthatná velünk.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11293 Dátum: 2015. December 13. - 15:48:41 »

Egyébként elgondolkodtató számokat hallottam a napokban az idei szarvasidény somogyi érmes bikáiról.
Nem jegyeztem meg a pontos adatokat, ha valakinek esetleg rendelkezésre áll, megoszthatná velünk.


 Emelem

én ezt találtam:

http://erdo-mezo.hu/2015/10/19/kilencven-ermes-trofeat-mutatott-be-a-sefag-zrt-kepek/#more-24017
Naplózva

" There is good out there "
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #11294 Dátum: 2015. December 13. - 15:56:53 »

Mély levegő, nyugalom!
Elaccc!
Igen, fotózom és dokumentálom!
Csatlakoztass egy USB-t az agyamhoz, és letöltheted.
Javaslom, az öröklött és szerzett tudással kapcsolatba kicsit frissítsd fel az ismereteidet.
A jelenlegi gim állományt, nem az evolució hanem az emberi gyarlóság alakította ki.
Egyébként a dárdás bikák uralnák a mezőnyt, mert párválasztásba ők lennének a nyerők.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 [753] 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: