Oldalak: 1 ... 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 [750] 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914539 alkalommal)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #11235 Dátum: 2015. December 11. - 07:30:50 »


???
Előbb mentél?
Vagy most ez mi??

Gratulálok!!!  Beszámoló?  Ördög  Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11236 Dátum: 2015. December 11. - 11:20:09 »

Szerinted mi az a szárhossz, amivel somogyban egy hat éves bikát gondolkodás nélkül agyon kell lőni, függetlenül az ágak számától? Egyáltalán van ilyen, elfogadható selejtezési szempont ez?

Szerintem a számítógépes program e szerint működik !  (?)   Emelem

Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11237 Dátum: 2015. December 11. - 11:25:41 »

Szerinted mi az a szárhossz, amivel somogyban egy hat éves bikát gondolkodás nélkül agyon kell lőni, függetlenül az ágak számától? Egyáltalán van ilyen, elfogadható selejtezési szempont ez?
Vannak kidolgozott elméletek,amikhez lehet igazodni ésszel és ész nélkül is.
Számomra elfogadhatatlan a középág hosszára vonatkozó elmélet.Ismerek egy olyan típust, amelyik Hollandiától a Tarim-medencéig ugyanolyan hosszú szárú (115-130 cm) és max 25 cm-es középágú. A táblázat megfelelőségét feltétel nélkül elfogadó vadász elé kiáll ez a típus,gondolkodás nélkül meglövi,pedig jó élőhelyen hozná az aranyérmet.
Én Dr Galamb Gábor elméletével tartom a legjobbnak,de az Ő elméletének is a nagy populációlétszám az alapkövetelménye.
Ha megfelelően nagy a létszám,akkor nem fontos a "különleges agancsúak" azonnali kilövése,megöregedhetnek és csodálatos trófeákhoz juthatnak az ott vadászó tagok,vagy vendégek.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11238 Dátum: 2015. December 11. - 11:30:02 »

Szerintem a számítógépes program e szerint működik !  (?)   Emelem

Hibáimat ilyen táblázat szerinti vadásztatások során követtem el!
Pl: meglövettem az egykorúak közül a sokkal többre képes villásat a koronás mellől.Hogy többre képes,arra csak sok év múlva jöttem rá.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11239 Dátum: 2015. December 11. - 11:59:23 »

Vannak kidolgozott elméletek,amikhez lehet igazodni ésszel és ész nélkül is.
Számomra elfogadhatatlan a középág hosszára vonatkozó elmélet.Ismerek egy olyan típust, amelyik Hollandiától a Tarim-medencéig ugyanolyan hosszú szárú (115-130 cm) és max 25 cm-es középágú. A táblázat megfelelőségét feltétel nélkül elfogadó vadász elé kiáll ez a típus,gondolkodás nélkül meglövi,pedig jó élőhelyen hozná az aranyérmet.
Én Dr Galamb Gábor elméletével tartom a legjobbnak,de az Ő elméletének is a nagy populációlétszám az alapkövetelménye.
Ha megfelelően nagy a létszám,akkor nem fontos a "különleges agancsúak" azonnali kilövése,megöregedhetnek és csodálatos trófeákhoz juthatnak az ott vadászó tagok,vagy vendégek.

"Számomra elfogadhatatlan a középág hosszára vonatkozó elmélet.Ismerek egy olyan típust, amelyik Hollandiától a Tarim-medencéig ugyanolyan hosszú szárú (115-130 cm) és max 25 cm-es középágú. "

Igen van egy ilyen rövid középágú (aranyéremre képes) típus errefelé is, az agancsai a kezemben voltak, villásról indult, később ellaposodott és gyönyörű koronát rakott, egy itteni tag lőtte ki 10 évesen... Teljesen hasonló ehhez:



A másik típus a törpe:



Nem összetéveszteni, de ha élőben meglátjátok nem is lehet, óriási a különbség!  Figyelmes olvasás
Naplózva

" There is good out there "
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11240 Dátum: 2015. December 11. - 13:26:42 »

Hibáimat ilyen táblázat szerinti vadásztatások során követtem el!
Pl: meglövettem az egykorúak közül a sokkal többre képes villásat a koronás mellől.Hogy többre képes,arra csak sok év múlva jöttem rá.

Dolgozd át a bírálati rendszert !  Kacsint Jelen pillanatban szerintem minden bizottság e szerint minősít így lehet hogy úgy érzed magad mint az aki autópályán szembe halad a forgalommal és bemondja a rádió ...............................     Ördög
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11241 Dátum: 2015. December 11. - 18:51:03 »

Dolgozd át a bírálati rendszert !  Kacsint Jelen pillanatban szerintem minden bizottság e szerint minősít így lehet hogy úgy érzed magad mint az aki autópályán szembe halad a forgalommal és bemondja a rádió ...............................     Ördög
Van egy a hivatalostól részben eltérő bírálati rendszerem.
Amikor Boar-nak részben megmutattam,úgy döntött,hogy mégsem zár ki a fórumozók közül.
Svferi azonnal elfogadta. Egy vadgazda mérnök kollégám másfél óra után azt mondta,hogy megrendült a hite a hivatalos selejtezési szisztéma megfelelőségében.
Feiszt Ottó másfél óra után azt mondta,hogy ez egy doktori anyag és teljesen valóságalapú.
Galamb Gábor másfél óra után úgy vélekedett,hogy hatalmas munka van ebben és ez egy nagydoktori anyag.Négy óra múlva úgy bővítette a véleményét,hogy Ő még Magyarországon egy ilyen hatalmas,rendszerezett anyagot a szarvasról még nem látott és kérte,hogy az anyag másik felét szeretné megismerni.
Aztán voltak olyan vadgazda mérnökök is,akik berögzülve a hivatalos álláspontba leráztak,vagy egyszerűen baromságnak tartották a gondolataimat. Ez utóbbiakhoz már hozzászoktam az utóbbi 45 év alatt.
Visszatérve a hivatalos verzióhoz: működőképes lenne,ha olyan nagy lenne a szarvaslétszám,mint a hetvenes évek második felében.
Segítenénk a populációt a középérték felé törekvésében,mellette hagynánk a különlegeseket fennmaradásukban.
Unalmasnak tűnik,hogy mindig a populációlétszámmal vagyok elfoglalva. Tudjátok,hogyan halt ki Európában a pleisztocén oroszlán?
Populációlétszámuk oly mértékben lecsökkent,hogy a génállományuk elszegényedett,majd a faj kihalt.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #11242 Dátum: 2015. December 11. - 18:55:35 »

Tudjátok,hogyan halt ki Európában a pleisztocén oroszlán?


Oroszlánfiú:
-Naaaa...
Oroszlánlány:
-Ne most...
Oroszlánfiú:
-Naaaa...
Oroszlánlány:
-Ne most...
Oroszlánfiú:
-Naaaa...
Oroszlánlány:
-Ne most...

Aztán ki is haltak...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11243 Dátum: 2015. December 11. - 19:07:46 »

Oroszlánfiú:
-Naaaa...
Oroszlánlány:
-Ne most...
Oroszlánfiú:
-Naaaa...
Oroszlánlány:
-Ne most...
Oroszlánfiú:
-Naaaa...
Oroszlánlány:
-Ne most...

Aztán ki is haltak...
Ez a variáció nem jutott eszembe,de tanulmányozni fogom!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #11244 Dátum: 2015. December 11. - 20:14:32 »

Oroszlánfiú:
-Naaaa...
Oroszlánlány:
-Ne most...
Oroszlánfiú:
-Naaaa...
Oroszlánlány:
-Ne most...
Oroszlánfiú:
-Naaaa...
Oroszlánlány:
-Ne most...

Aztán ki is haltak...
Az igazából úgy volt,hogy az oroszlánfiú odaszólt a cicafiúnak...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #11245 Dátum: 2015. December 11. - 20:36:37 »

Az igazából úgy volt,hogy az oroszlánfiú odaszólt a cicafiúnak...
Neszójjábe vazze, nem vó'tá' ott...
 Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11246 Dátum: 2015. December 11. - 20:44:54 »

Oroszlánfiú:
-Naaaa...
Oroszlánlány:
-Ne most...
Oroszlánfiú:
-Naaaa...
Oroszlánlány:
-Ne most...
Oroszlánfiú:
-Naaaa...
Oroszlánlány:
-Ne most...

Aztán ki is haltak...

Ezé halnak ki a magyarok is...  Ördög

/ Főleg a családosok  Figyelmes olvasás /  (  Fejvakarás má megint magamból indultam ki  S.Peti Hahota )
Naplózva

" There is good out there "
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11247 Dátum: 2015. December 11. - 23:11:37 »

Van egy a hivatalostól részben eltérő bírálati rendszerem.
Amikor Boar-nak részben megmutattam,úgy döntött,hogy mégsem zár ki a fórumozók közül.
Svferi azonnal elfogadta. Egy vadgazda mérnök kollégám másfél óra után azt mondta,hogy megrendült a hite a hivatalos selejtezési szisztéma megfelelőségében.
Feiszt Ottó másfél óra után azt mondta,hogy ez egy doktori anyag és teljesen valóságalapú.
Galamb Gábor másfél óra után úgy vélekedett,hogy hatalmas munka van ebben és ez egy nagydoktori anyag.Négy óra múlva úgy bővítette a véleményét,hogy Ő még Magyarországon egy ilyen hatalmas,rendszerezett anyagot a szarvasról még nem látott és kérte,hogy az anyag másik felét szeretné megismerni.
Aztán voltak olyan vadgazda mérnökök is,akik berögzülve a hivatalos álláspontba leráztak,vagy egyszerűen baromságnak tartották a gondolataimat. Ez utóbbiakhoz már hozzászoktam az utóbbi 45 év alatt.
Visszatérve a hivatalos verzióhoz: működőképes lenne,ha olyan nagy lenne a szarvaslétszám,mint a hetvenes évek második felében.
Segítenénk a populációt a középérték felé törekvésében,mellette hagynánk a különlegeseket fennmaradásukban.
Unalmasnak tűnik,hogy mindig a populációlétszámmal vagyok elfoglalva. Tudjátok,hogyan halt ki Európában a pleisztocén oroszlán?
Populációlétszámuk oly mértékben lecsökkent,hogy a génállományuk elszegényedett,majd a faj kihalt.


 Fejvakarás Vállat von  Biztos én is meg tudnálak érteni de nemrégen jöttem be a területről - vaddisznó nyom és mozgás igen kevés de szarvas nyomok mindenfelé és egész 16 órától 21 óráig tőlem három irányba kisebb csoportokban verekedtek a fiatal bikák . Mikor a 10 éve 7 ről 10- re majd 17 -re növelték apróvadas besorolásunk ellenére a kilőhető (és kilövendő) bikák számát kissé aggódtunk de közben dörzsöltük a tenyerünket . Idén 21 re nőt a keret - már 20 db megvan de semmi képen nem maradhatunk el a kerettől mert van talonban 4 db. 40 cm alatti kereten kívül elejthető és elesett első agancsú . Eddig álmodtunk ezüst vagy aranyérmes bikáról . Idén kettő tiz kiló fölötti esett. Lehet hogy igazad van de szerinted én mit gondolok a Te vészharang zúgatásodról .    Emelem
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11248 Dátum: 2015. December 12. - 00:27:27 »

Fejvakarás Vállat von  Biztos én is meg tudnálak érteni de nemrégen jöttem be a területről - vaddisznó nyom és mozgás igen kevés de szarvas nyomok mindenfelé és egész 16 órától 21 óráig tőlem három irányba kisebb csoportokban verekedtek a fiatal bikák . Mikor a 10 éve 7 ről 10- re majd 17 -re növelték apróvadas besorolásunk ellenére a kilőhető (és kilövendő) bikák számát kissé aggódtunk de közben dörzsöltük a tenyerünket . Idén 21 re nőt a keret - már 20 db megvan de semmi képen nem maradhatunk el a kerettől mert van talonban 4 db. 40 cm alatti kereten kívül elejthető és elesett első agancsú . Eddig álmodtunk ezüst vagy aranyérmes bikáról . Idén kettő tiz kiló fölötti esett. Lehet hogy igazad van de szerinted én mit gondolok a Te vészharang zúgatásodról .    Emelem
Benne van abban a mondatban,mely így kezdődik: "Aztán voltak..."
Azért maradjon benned egy kis aggodalom,hátha mégis nekem van igazam!
A húsz éves vadgazdálkodási üzemtervvel kihúzták a kártyavárból azt a lapot,ami után az összeomlás jön.
Az öreg sváb is a következő magyar közmondással intette óvatosságra fiatal vitapartnerét: " Nem eszik a kutya télen!"
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
antlers
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #11249 Dátum: 2015. December 12. - 12:42:52 »

Wildheger  Emelem A kutya kutyát nem eszik,vagy eszik ????  Stoel  Populációlétszám . Unalmasnak tűnik már akinek nekem nem .Kifejtenéd bővebben mire célzol ?  Figyelmes olvasás    Igen
Naplózva
Oldalak: 1 ... 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 [750] 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: