Oldalak: 1 ... 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 [741] 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914556 alkalommal)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11100 Dátum: 2015. Október 20. - 13:24:26 »


Ja letezik olyan technika hogy eletronikusan svinglis kepet lehet csinalni  Figyelmes olvasás
De arrol ugylatszik mindenki elfeledkezik (vagy nem is tudja) hogy ugyan ugy eletronikus uton azt ki is lehet deriteni.  Kávé Ha valakit erdekelne ....... vagy igy tobbet lehet rola plegykazni? Ezt nevezik ugy hogy spekulacio.
- Az uzleti eletben is van ilyen, valamit leminositenek csak azert hogy beszeljenek rola es a sok beszed utan kiderul hogy nem is olyan rossz az a termek  Effendi Az emberi naivsagot nagyon konnyu kijatszani  S.Peti
A fénykép garantáltan eredeti. Találkoztam a készítővel a helyszínen,én is lefényképeztem mindet.
A trófeák hasonlósága egyszerűen genetika eredménye.Nincs és nem is lehet bennük manipuláció,mert nem tudják,hogy a DNS melyik részéhez nyúljanak.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11101 Dátum: 2015. Október 20. - 13:48:12 »


Ha meg ilyen 6 éves fiatal ígéretes bika trófeája lógna a falamon elásnám magam szégyenembe, főleg ha én lőttem volna:



Ez olyan, mintha ököllel leütnék egy óvodást gyereket és feszíteném a mellem, hogy milyen kemény csávó vagyok! Na aki meglövette és meglőtte az is feszítheti a mellét, hogy milyen "ügyes, legendás vadász vagyok..." Üzenem neki, hogy igen! nagyon kemény és ügyes vadászok vagytok!  Tasli  Hány

( nem hiszem el, hogy nem talált volna egy szép gyöngyözött villást ehelyett...  Fejvakarás Vállat von)

Naplózva

" There is good out there "
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #11102 Dátum: 2015. Október 20. - 14:59:54 »

A trófeás vad többségét kísérővel lövik.
Néhány ritka kivételtől eltekintve nem igazán a fegyvert elsütő felelőssége az, hogy milyen a trófea, nem ő bírál, gyakran szakértelme sincs hozzá.
 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #11103 Dátum: 2015. Október 20. - 15:08:13 »

A trófeás vad többségét kísérővel lövik.
Néhány ritka kivételtől eltekintve nem igazán a fegyvert elsütő felelőssége az, hogy milyen a trófea, nem ő bírál, gyakran szakértelme sincs hozzá.

Igazad van, de:

Nem biztos, hogy jól van az úgy, hogy a vadászok egy része / nagy része / többsége (a kívánt rész aláhúzandó  Vigyorog) nem ért a trófeás vad bírálatához.
Nem csak a kísérőé a felelősség, hisz nem muszály lőni, mikor azt mondják, hogy bittesísszen.
Ezeken a képeken egytől-egyig ígéretes bikák vannak. Persze egy-egy agancs mást mutathat élőben, mikor az ember nem csak az agancs képét látja. Persze lehet, hogy ez egy szubjektíven összeválogatott (értsd: csak a "minuszosak" fotózva) sorozat. De ha nem, ha ezek voltak az adott trófeaszemle büszkeségei, akkor ott nagy baj van.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11104 Dátum: 2015. Október 20. - 15:25:15 »

A trófeás vad többségét kísérővel lövik.
Néhány ritka kivételtől eltekintve nem igazán a fegyvert elsütő felelőssége az, hogy milyen a trófea, nem ő bírál, gyakran szakértelme sincs hozzá.
 

Lajos  Emelem

Vadásznak lenni egy felelősségteljes feladat, + fegyverviselési engedély is kell hozzá! Most őszintén... Aki szarvasbikát akar levadászni, ( vagy egyáltalán vadász akar lenni ) az szerintem alap, hogy legalább azt tudja, hogy van fiatal, középkorú, és öreg gímszarvasbika. Ha ezt tudja, akkor nézzen meg egy-egy fotót mindegyik korosztályból és máris láthatja, hogy ez melyik korosztály tagja. Ha erre nem képes, ne vadásszon gímszarvasbikára! (de semmi másra sem, mert fegyvert sem adnék a kezébe...) Vagy a kísérő vadász, vadászat előtt mutasson 3 fotót mindegyik korosztályból és már ez is sokat segíthet. De emberből is ugyan úgy fellehet ismerni ki a gyerek, ki a középkorú és ki öreg, agancsok nélkül is...( és ezen belül ki az egészséges... ) Nem kell hozzá 200-as IQ. Persze ha minden a pénznek van alárendelve, úgy már "érthető" a dolog, hiszen magyarok vagyunk, a jövő nem számít...  Rííí
Naplózva

" There is good out there "
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #11105 Dátum: 2015. Október 20. - 15:25:38 »

Igazad van, de:

Nem biztos, hogy jól van az úgy, hogy a vadászok egy része / nagy része / többsége (a kívánt rész aláhúzandó  Vigyorog) nem ért a trófeás vad bírálatához.
Nem csak a kísérőé a felelősség, hisz nem muszály lőni, mikor azt mondják, hogy bittesísszen.
Ezeken a képeken egytől-egyig ígéretes bikák vannak. Persze egy-egy agancs mást mutathat élőben, mikor az ember nem csak az agancs képét látja. Persze lehet, hogy ez egy szubjektíven összeválogatott (értsd: csak a "minuszosak" fotózva) sorozat. De ha nem, ha ezek voltak az adott trófeaszemle büszkeségei, akkor ott nagy baj van.
A trófeás vad bírálatához elég sokan hülyék vagyunk (velem az élen).
Az az elszomorító, ha valakinek volna lehetősége mikor, hol, és kitől megtanulni, de nincs rá belső késztetése.
Az őzzel úgy-ahogy elvagyok (persze nagyon sokszor becsapom magam bírálat közben), de a gím bírálata számomra teljes homály, nekem egyik olyan mint a másik. Nincs szemem hozzá, sajnos.
Aki meg kísérést vállal hozzáértés nélkül, az minimum etikátlan.
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11106 Dátum: 2015. Október 20. - 15:45:35 »

A trófeás vad bírálatához elég sokan hülyék vagyunk (velem az élen).
Az az elszomorító, ha valakinek volna lehetősége mikor, hol, és kitől megtanulni, de nincs rá belső késztetése.
Az őzzel úgy-ahogy elvagyok (persze nagyon sokszor becsapom magam bírálat közben), de a gím bírálata számomra teljes homály, nekem egyik olyan mint a másik. Nincs szemem hozzá, sajnos.
Aki meg kísérést vállal hozzáértés nélkül, az minimum etikátlan.

Tök egyszerű:

Ha itt a bal oldali agancs alapján 9 éves, a jobb oldali 12:





Akkor ez szerinted fiatalabb 9 évesnél, vagy öregebb?  Fejvakarás



Naplózva

" There is good out there "
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11107 Dátum: 2015. Október 20. - 15:45:51 »

A fénykép garantáltan eredeti. Találkoztam a készítővel a helyszínen,én is lefényképeztem mindet.
A trófeák hasonlósága egyszerűen genetika eredménye.Nincs és nem is lehet bennük manipuláció,mert nem tudják,hogy a DNS melyik részéhez nyúljanak.

És olyanról hallottál, hogy embrió beültetés...? Mert ami itt látható, az megfelel annak......
Naplózva
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11108 Dátum: 2015. Október 20. - 16:00:21 »

Tök egyszerű:

Ha itt a bal oldali agancs alapján 9 éves, a jobb oldali 12:





Akkor ez szerinted fiatalabb 9 évesnél, vagy öregebb?  Fejvakarás



Akkor én is kérdezek? Szerintetek van a két trófea között 3 év különbség? Ha lenne, akkor hogyan magyarázható, hogy dekára azonos súlyúak, a kilencéves is és a tizenkettő éves is. Ez hagyján lenne, ha nem lenne tökéletesen azonos a két trófea formai felépítése is.


Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11109 Dátum: 2015. Október 20. - 16:03:59 »


Akkor én is kérdezek? Szerintetek van a két trófea között 3 év különbség? Ha lenne, akkor hogyan magyarázható, hogy dekára azonos súlyúak, a kilencéves is és a tizenkettő éves is. Ez hagyján lenne, ha nem lenne tökéletesen azonos a két trófea formai felépítése is.


Én is visszakérdezek:  Ördög

Miért ne lehetne? Gondolj az emberi testvérekre...
Naplózva

" There is good out there "
antlers
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #11110 Dátum: 2015. Október 20. - 16:10:26 »

Wildheger  Emelem   Hasonlóság????  Szerintem klónozás . Ördög  Mindegy legalább elérte-m a célját felkavarta-m az álló(forumot) vizet  Piál Hiszek neked te vagy a prof . Igen
Naplózva
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11111 Dátum: 2015. Október 20. - 16:26:18 »

Tök egyszerű:

Ha itt a bal oldali agancs alapján 9 éves, a jobb oldali 12:





Akkor ez szerinted fiatalabb 9 évesnél, vagy öregebb?  Fejvakarás


A valóságban a bal oldali trófeát viselő bikát (Lasztonya) bírálták 12 évesre és a jobboldali trófeájút pedig 9 évesre..... Akár  fel is cserélhették volna ugye? Nos persze mindenki félti az állását. A név nélkül a helyszínen nyilatkozó hivatásosok szerint mind a két bika hatéves volt. Ez csak egy esetben lehetséges, ha kerti bikák voltak. Erre a kérdésemre viszont senki sem válaszolt igennel, de nemmel sem......

Naplózva
antlers
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #11112 Dátum: 2015. Október 20. - 16:28:18 »

Deer  Emelem Köszi a fotókat tanulságos volt .  Igen Csak így tovább más is követhetné a jó példát . Wave Kávé
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11113 Dátum: 2015. Október 20. - 16:40:32 »


A valóságban a bal oldali trófeát viselő bikát (Lasztonya) bírálták 12 évesre és a jobboldali trófeájút pedig 9 évesre..... Akár  fel is cserélhették volna ugye? Nos persze mindenki félti az állását. A név nélkül a helyszínen nyilatkozó hivatásosok szerint mind a két bika hatéves volt. Ez csak egy esetben lehetséges, ha kerti bikák voltak. Erre a kérdésemre viszont senki sem válaszolt igennel, de nemmel sem......


Ebben az esetben kell elővenni elsődlegesen a fogazatot, ami egyértelműen döntő lehet, hiszen a bikák genetikailag is rokoni kapcsolatban voltak. Ha az sem dönt, jöhet sorban a  többi, harántporc, homlokvarrat, homlokcsap...stb A hullott agancsaik pedig szintén perdöntőek lehetnek.

Ha kerti bikák, akkor lehetnek 6 évesek is, bár ennél a vérvonalnál már nincs túl nagy határvonal a természetben és a kertben...
Naplózva

" There is good out there "
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #11114 Dátum: 2015. Október 20. - 17:37:36 »

[img][/img]

Voltam az Esterhazy "disznós"kertben Eisenstadtban, hát ott minden bika egyforma.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 [741] 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: