Oldalak: 1 ... 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 [715] 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914536 alkalommal)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #10710 Dátum: 2015. április 18. - 20:51:46 »

Lajos  Emelem

Szerintem az a sci-fi mikor valaki azt mondja , hogy 4 milliárd évvel ezelőtt mi történt a földön! Először gondolja már át, hogy mi az a 4 milliárd földi év, aztán okoskodjon, hogy mi történt akkor... De a 4 milliárd fényév meg sci-fi a 4 milliárdodikon!  Vadász szóval csak 1 millió földi évet rakj össze evolúciós szempontból, még az sem megy, minden csak találgatás. De csak azt nézd meg mi volt 2015 évvel ezelőtt!  és az CSAK 2015 földi év!  Vagy nézd meg az utóbbi 50 évet evolúciós fejlődés szempontjából. Gondoltad volna gyerekkorodban, hogy 2015-ben egy számítógépnek nevezett, a földből ("összegyúrt") származó intelligens szerkezetnek adsz ---011110010110111101110101--- jeleket és ezáltal szöveges és képi információt kapsz és az egész emberiséggel kommunikálhatsz? Pláne, hogy az egyik tenyeredben is tarthatod ezt az intelligens szerkezetet? Az evolúció hihetetlen gyors is tud lenni! Mikor is gyártották le, az első atombombát? ...és ha putyin elvtárs most megnyomja a gombot mennyi idő alatt válnánk környezet szennyező anyaggá?  Fejvakarás és a föld története szempontjából mennyi idő alatt zajlott le egy intelligensnek mondott földi civilizáció ha most elpusztulunk? jelentéktelen...

de: Nézd meg a kerti szarvasbikák, emberi beavatkozással mivé mutálódtak 50 év alatt!  Nem 50 millió év alatt! Vulkánok, özönvíz, meteorit becsapódás, jégkorszak... minden tünteti el a régmúlt fajok "civilizációk" nyomait! Azt sem tudjuk mi van a tengerek, óceánok vizei alatt, de mégcsak azt sem tudjuk, hogyan került ennyi víz a Föld-Anyára! Minden csak találgatás és sci-fi, mindegy ki mondja, milyen beosztású, vagy agytrösztnek számító ember... És szerinted mi lesz belőlünk, mostani földi emberekből ---ne menj messze--- 1000 év múlva? és a szarvasbikából?   Csodalk sci-fi  OOO

Vagy az is sci-fi számomra még, hogy innen Egerből lyukat fúrok és Kínába lyukadok ki  Röhög Röhög Röhög Pedig a tudósok ezt állítják! Ezt nem én találtam ki!  Kávé


A szomszéd falu lakói származástól függetlenül a harmadik generációban mind alacsony,nagyfejű,dór oszlopra hasonlítóak voltak.
Kaptak vezetékes karsztvizet,jódozott konyhasót és két generáció után ugyanolyan magasak,arányos testalkatúak lettek,mint mi vagyunk.
Mindenféle mutáció nélkül!
A kerti szarvasok is csak táplálék hatására mutatták meg,hogy a génjeik révén mire képesek.Nem történt semmiféle mutáció!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #10711 Dátum: 2015. április 18. - 21:04:18 »

Amerikai wapiti téli migrációja. A video alatti kommentekből kiderül, hogy minden államban van a wapiti fajnak téli migrációja, van ahol 9000 állat verődik egy rudliba. Óhatatlanul is a jégkorszaki időket idézi fel a szarvasnak ez a vándorlása.
https://www.facebook.com/MOJOOutdoorsTV/videos/10152643972547595/?pnref=story
A jégkorszak meghatározás a következőképpen kezdődik:
A Sarkokat jég borítja.Glaciális és interglaciális időszakok 40- 100 ezer évenként váltják egymást. A korszakokon belül is hullámzó a hőmérséklet.
Ebből következik a kérdésem:
Elolvadt a sarki jég?
Emelkedtek a tengerszintek száz méterrel?
Nem?
Akkor a fajok migrációja nem idézi,hanem bizonyítja, hogy a jégkorszak napjainkban is létezik.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #10712 Dátum: 2015. április 18. - 21:45:39 »

A szomszéd falu lakói származástól függetlenül a harmadik generációban mind alacsony,nagyfejű,dór oszlopra hasonlítóak voltak.
Kaptak vezetékes karsztvizet,jódozott konyhasót és két generáció után ugyanolyan magasak,arányos testalkatúak lettek,mint mi vagyunk.
Mindenféle mutáció nélkül!
A kerti szarvasok is csak táplálék hatására mutatták meg,hogy a génjeik révén mire képesek.Nem történt semmiféle mutáció!

Nem tudom, te mit értesz mutáció alatt! De benne van a szóban is egyébként! Az irányított szelekciót, az emberi beavatkozást kihagytad, pedig nagyon nagyon fontos!
Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #10713 Dátum: 2015. április 19. - 00:08:32 »

Nem tudom, te mit értesz mutáció alatt! De benne van a szóban is egyébként! Az irányított szelekciót, az emberi beavatkozást kihagytad, pedig nagyon nagyon fontos!
A mutáció az örökítő anyag spontán,maradandó megváltozása,amelynek során új genetikai tulajdonság keletkezik.
Dr Orosz László az idei FEHOVA alkalmával javasolta dr Bán Istvánnak,hogy hívja össze csapatunkat,mert beszámol a kutatások-a hazai szarvas teljes genomjának feltérképezéséről.
Lövöldözéssel,injekciózással pedig sem a  populáció középfelé tartó törekvését, meghatározó összetételét,sem az egyed örökletes megváltoztatását nem tudjuk elérni.
Tehát a régebben általad feltett képeken (amiknek én személy szerint nagyon örültem és újfent köszönöm!) látható ritkaságok nem a helytelen "selejtezés" eredményei,hanem egyszerűen öröklötten ilyenek!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #10714 Dátum: 2015. április 19. - 08:34:20 »

Nem tudom, te mit értesz mutáció alatt! De benne van a szóban is egyébként! Az irányított szelekciót, az emberi beavatkozást kihagytad, pedig nagyon nagyon fontos!

Tökéletesen igazad van elaccc!  Igen

A németországi Kieli Egyetem Professzorának van egy nagyméretű genetikai vizsgálata amely azt a címet viseli, hogy "A válogató vadászat befolyása a szarvas genetikájára....."
Na ebben gyönyörűen levezeti a professzor, hogy a szarvas állomány selejtezése kapcsán a minél több koronaágra történő válogató vadászat gyakorlata génvesztést okoz a szarvasbikáknál. Mivel a koronában nagyobb ágszámot nevelő egyedek maradnak meg kedvezményezettként az állományban, folyamatosan ezek borítanak és állandósítják a nagyobb koronaágszámot az állományban. A szaporodás folyamán mindig ugyanazon gének megszólítása, aktivizálása pedig kizárja a szaporodásból a korábban az állományban még dominánsan meglévő, kevesebb koronaágszámú és hosszabb agancsszárat közvetítő géneket, mert ezek ki esnek a dominanciából és tartósan allél génekként rögzülnek. És mivel az ezeket hordozó példányokat ki is lövik az állományból bizonyos gének teljesen el is veszhetnek az így kezelt állományok genomjából. Ez pedig egy emberi tudatos behatásra kikényszerített mutáció, mely tartósan képes a szarvasbika agancsképzésének formai módját befolyásolni. A teheneknek akiknek a szerepe lényegesen nagyobb az örökítésben egy ideig-óráig tudnak ezen az állapoton késleltetni, de az ismételt azonos gének részvétele a borítás során az ő génkészletüket is a bikákéhoz hasonlóan módosítja.
Ebből a vizsgálati tanulmányból, amelyben még a folyamatokban résztvevő enzimek és gének is a nevükön vannak nevezve egyértelműen két dolog derül ki
1. Igenis van genetikai ráhatása a szigorúan egységes elvek alapján a trófea forma alakítására selejtezett szarvasállományokban a válogató vadászatnak
2. Ez a tevékenység mivel egyes korábbi géneket recesszív allélként gyakorlatilag kikapcsol a működésből, bőven felér egy mutációval

Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9523


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #10715 Dátum: 2015. április 19. - 12:02:58 »

Azt gondolom, hogy erősen kezdünk elkanyarodni a topik témájától, kéretik a Csevegőben folytatni!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #10716 Dátum: 2015. április 19. - 13:40:25 »

Azt gondolom, hogy erősen kezdünk elkanyarodni a topik témájától, kéretik a Csevegőben folytatni!

Ha ők elkanyarodnak akkor a többiek mit csinálnak mikor nem írnak egy hozzászólást se  hónapokon át? Talán mert a legtöbb embert csak a falon érdekli a szarvas...
Ez a topic régen kihalt, vastapssal kéne fogadni ha valakinek van véleménye, érdekli a szarvas múltja, jelene, jövője. Azért fórum, hogy kifejtse mindenki a véleményét.
De mint  korábban is, most is a régi hozzászólók pörgették meg a  fórumot.
Feleslegesnek érzem a moderátori  aktivitást.
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #10717 Dátum: 2015. április 19. - 14:19:13 »

Ha ők elkanyarodnak akkor a többiek mit csinálnak mikor nem írnak egy hozzászólást se  hónapokon át? Talán mert a legtöbb embert csak a falon érdekli a szarvas...
Ez a topic régen kihalt, vastapssal kéne fogadni ha valakinek van véleménye, érdekli a szarvas múltja, jelene, jövője. Azért fórum, hogy kifejtse mindenki a véleményét.
De mint  korábban is, most is a régi hozzászólók pörgették meg a  fórumot.
Feleslegesnek érzem a moderátori  aktivitást.

Bátorkodom én is kritizálni a téves moderátori megítélést.
Lehet egy témát több részre szedni,mint ebben a fórumban a gímszarvas kérdése négyfelé szedve tanulmányozható.De hogy lehet a szarvasbikával kapcsolatos kérdésekről beszélni a hullott agancs,a trófeabírálathoz kapcsolható gondolatok,vagy múlt és jelen genetikát érintő gondolatok mellőzésével?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #10718 Dátum: 2015. április 19. - 15:28:00 »

Bátorkodom én is kritizálni a téves moderátori megítélést.
Lehet egy témát több részre szedni,mint ebben a fórumban a gímszarvas kérdése négyfelé szedve tanulmányozható.De hogy lehet a szarvasbikával kapcsolatos kérdésekről beszélni a hullott agancs,a trófeabírálathoz kapcsolható gondolatok,vagy múlt és jelen genetikát érintő gondolatok mellőzésével?
Nos a világ az ilyen, mert ilyenné tesszük.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9523


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #10719 Dátum: 2015. április 19. - 20:44:39 »

Ha ők elkanyarodnak akkor a többiek mit csinálnak mikor nem írnak egy hozzászólást se  hónapokon át? Talán mert a legtöbb embert csak a falon érdekli a szarvas...
Ez a topic régen kihalt, vastapssal kéne fogadni ha valakinek van véleménye, érdekli a szarvas múltja, jelene, jövője. Azért fórum, hogy kifejtse mindenki a véleményét.
De mint  korábban is, most is a régi hozzászólók pörgették meg a  fórumot.
Feleslegesnek érzem a moderátori  aktivitást.


Szerintem meg nem volt felesleges. Amíg a szarvasbikáról volt szó, még ha a távoli ősfejlődésről is, semmi probléma, de sikerült egy misztikus, bizonyítatlan, gyakran homályos fejtegetésbe forduló idegenelméleti  teória felé elvinni a topikot, annak pedig nem itt van a helye. A csevegő alkalmas színtér tessék ott folytatni, ezt meg valóban meghagyni a szarvasbikának!

Nem is értem a reakciód, nem töröltem egy hozzászólást sem, áthelyeztem máshova, ami nem idevaló. Minek is kellene vastapsolni a szarvasbikás topikban? Hogy hány méteres óriások éltek a Földön?

 Fejvakarás
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #10720 Dátum: 2015. április 20. - 12:31:31 »

A szomszéd falu lakói származástól függetlenül a harmadik generációban mind alacsony,nagyfejű,dór oszlopra hasonlítóak voltak.
Kaptak vezetékes karsztvizet,jódozott konyhasót és két generáció után ugyanolyan magasak,arányos testalkatúak lettek,mint mi vagyunk.
Mindenféle mutáció nélkül!
A kerti szarvasok is csak táplálék hatására mutatták meg,hogy a génjeik révén mire képesek.Nem történt semmiféle mutáció!

"Tehát a régebben általad feltett képeken (amiknek én személy szerint nagyon örültem és újfent köszönöm!) látható ritkaságok nem a helytelen "selejtezés" eredményei,...!"

Ezt hol olvastad? Hol írtam?  Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás Mégcsak egy szó hasonló dolgot sem írtam! Ne beszélj félre!  Woest

///// Azt sem írtam soha, hogy genetikai változás megy végbe egy szarvasbikában amikor élete hanyatló részében visszarakja az agancsait! ( de fizikális változás hatására változhat az agancsa...pl.heresérülés, sebzés) De minden mentális észlelést raktározott és az utódoknak ezt tovább adja, és az utód is tovább adja majd, az Ő tulajdonságait is hozzárakva...stb és így tovább... ez az evolúció... ///// Remélem az én kislányom az én tulajdonságaimat örökli majd, nem a Tiédet!   Ördög

..."hanem egyszerűen öröklötten ilyenek"

A kislányom is csak "egyszerűen" öröklötten olyan lesz mint én!

Tovább bontva:

"egyszerűen"

Sokan arra a kérdésre: "Mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás?" ... csak egyszerűen ennyit válaszolnak: " Hülyeségeket minek kérdezel..."

Milyen egyszerű a válasz! ...és ezzel elintézve minden... PEDIG...  Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás Tényleg mi volt?

Emléxel itt nemis olyan rég amikor bekapcsolódtam a vitába (jó értelmű vitába  Kacsint), a szarvasbikáról hová jutott a beszélgetés? A kardfogú tigrishez!

Mi volt előbb a ragadozó, vagy az áldozata?

Azok a "vadászok" akik vadásznak valamilyen élőlényre itt a földön, hogyan néznek ki? Nem akarok itt könyvet írni ezért csak röviden:

Azok a leghatékonyabb ragadozók, akik ( amik ) minden porcikájukban ismerik áldozatuk viselkedését, szokásait, mindent tudnak róluk... és annak érdekében, hogy elkaphassák áldozatukat, mindent megtesznek... még a fizikális ( genetikai ) képességeiket is megtudják változtatni, ami pedig szerinted lehetetlen, mert a genetikád ezt nem engedi, az szerinted valami fix dolog...

Nem tudom hogyan tudlak rávezetni arra, hogy az evolúció nem csak egy fizikális ( materiális ), hanem mentális folyamat is. A kettő csakis együtt működik.

Az ember az agyával, az elméjével irányítja a testét, viszont szüksége van a testre, hogy legyen agya, vagyis elméje... Te a kettőt nem fogadod el, csakis a kódolt genetikában hiszel. De miért hiszel a kódolt genetikában? Egyébként is: Az Elméd hisz benne és nem a tested!   OOO OOO OOO

Egyszer itt mondtad, hogy Te a szarvasagancsot nem ösztönös hülyegyerek módjára keresed, hanem a szarvasbika elméjével gondolkozva... Abból indulsz ki, hogy a bika merre járhat, hol pihenhet..stb Ez mi ? ha nem mentális tudat felhasználás?

De van olyan ember, aki a mentális képességével, megöli saját magát! Hallottál már olyan emberről, amelyik valamilyen külső képi ingertől, vagy egy nagyon rossz hírtől szívrohamot kapott és meghalt?

Olyanról hallottál már, hogy egy vadászlesen ülve várva a vadat, a vad hirtelen előtűnésekor a vadász keze elkezd reszketni, a vérnyomása iszonyatosan felszalad, alig kap levegőt ...stb. Pedig csak képi információt kap és máris megváltoztatta a teste tulajdonságait, amit soha nem is fog aztán elfelejteni! Mentálisan jeleket küldött a testnek, ami reagált...

Röviden és tömören az evolúciós folyamatokat két irányból kell vizsgálni... Mentális síkon és fizikai síkon. Ha valamelyiket kihagyod, zsákutca... Te a mentális síkot nem fogadod el, mi következik ebből... Az, hogy mikor már mindenki más tudja amit akar, Te még mindig kérdéseket teszel fel magadnak és agancsokat vizsgálgatsz, rakosgatod egyik mappából a másikba. Egyszer vizsgálj meg két agancsot ( ha már elfűrészelted őket ) részecske szinten is  Nyihi és rájössz, hogy nincs két egyforma! De semmiből nincs két egyforma ezen a bolygón!

A kerti szarvasokat pl. Boki-ék nem hiszem, hogy úgy szelektálják, hogy halomra lövik a villásokat, a koronásokat pedig meghagyják... Ugye ezt nem gondolod komolyan...

Annál Ők sokkal jobban szeretik a szarvasokat és az állatokat! A zártkerti szarvasbikák szelektálása, a tenyésztő számára domináns egyed továbbszaporítása + az életterük lecsökkentése, beszabályozása + betegségük gyógyítása, etetésük, nyugodt környezet kialakítása ( agancsuk lefűrészelése...stb ), nem kell kihívóval, ragadozókkal bajlódniuk...stb. különböző mentális ráhatásoknak nagy szerepük van a hatalmas szarvasagancs felrakásában.

Természetes élőhelyén vagy erdős területeken, főleg ott ahol agyon van hajszolva az állat, vagy sokat tud vándorolni, helyet változtatni, teljesen máshogyan működik minden, ezt bizonyítja az itteni mostani gímszarvasbika állomány...

"A mutáció az örökítő anyag spontán,maradandó megváltozása,amelynek során új genetikai tulajdonság keletkezik."

Spontán maradandóan megváltozik? Fordítsd már le nekem ezt a mondatod? Ja értem... csak úgy egyik pillanatról a másik pillanatra külső behatások, ingerek nélkül... vagy nincs is itt pillanat? mert ha van, akkor már nem is spontán... pedig jól hangzó mondatocska... csak értelmetlen!  Wave ...midikloriánok gondolkodása, spontán gazdatest változtatása... ahhan  Ördög

Új genetikai tulajdonságot, jórészt a mentális tulajdonságok megváltozása eredményez... vagyis a "kettős ( ? ) evolúciós folyamat" eredménye!

Én itt a szarvasbikáról beszélek!  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #10721 Dátum: 2015. április 20. - 12:42:43 »

Nos a világ az ilyen, mert ilyenné tesszük.


 Igen Emelem
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #10722 Dátum: 2015. április 20. - 13:01:31 »

Itt a Mátraalján pedig ilyenné:







3 éves szarvasbika, 30 dkg páros agancs!  Igen
Naplózva

" There is good out there "
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #10723 Dátum: 2015. április 20. - 14:35:41 »

Itt a Mátraalján pedig ilyenné:







3 éves szarvasbika, 30 dkg páros agancs!  Igen
Jól van az, minek sietni. Magyarország jól teljesít. Jön az új vadászati törvény és mindent rendbe tesznek. 20 évre fognak szólni a területbérleti szerződések....

Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #10724 Dátum: 2015. április 20. - 16:42:04 »

Jól van az, minek sietni. Magyarország jól teljesít. ...

Elallélok  ( Nyihi ) , minek ide genetika  ! ?     Röhög  Ördög Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 [715] 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: