Oldalak: 1 ... 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 [713] 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914506 alkalommal)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #10680 Dátum: 2015. április 14. - 22:04:48 »

Mindig benne van a pakliban a tévesztés lehetősége.... Benindét is azzal vádolták meg, hogy az egyik általánosnak vélt ősi agancstípusa csak  egy egyedhez köthető egyedi változat és semmiképpen nem tartozik a gímhez mint fajhoz az az agancsforma. Nos én ezt sikeresen megcáfoltam....Egy zalai agancsbemutatón előfordult az az agancsforma, természetesen az eltelt 25 ezer év már egy kicsit módosított a formáján, de a gének még mindig előhívhatók....


A Milan Balis  (Cseh írású "s" betűvel)-Jelenia zver c. könyvéből vett képet ne forgasd már ki,mert teljesen falsch,amit írsz!
Ezek mind pleisztocén leletek,az első nem az őse a másik képeken láthatóknak,hanem kortárs más típus törött szárú példánya.
Azonkívül tartalmazza Beninde tévesen acoronatus-nak elnevezett típusát,ami nem létezett. Volt és van örökös villás szarvasféle,de acoronatus nem volt.Az elmúlt huszonötezer év meg arra volt elég a szarvasnak,hogy sikerült megmaradnia,nemhogy az agancstípusa változott volna.
Az agancs ivari jellegét a rénszarvas női agancsa egy kicsit cáfolja! Nemde?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #10681 Dátum: 2015. április 15. - 20:15:07 »

Igen a rénszarvas legalább akkora kivétel a szarvasok között, mint te az emberek között.....na de kivételeknek is kell lenni.... Emelem
Naplózva
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #10682 Dátum: 2015. április 16. - 16:01:07 »

Írországban egyre-másra találgatják a nyolcezer éve kipusztult ír óriásszarvas maradványait....Némely lelet igen jó állapotba hozható....

Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #10683 Dátum: 2015. április 17. - 07:44:57 »

Írországban egyre-másra találgatják a nyolcezer éve kipusztult ír óriásszarvas maradványait....Némely lelet igen jó állapotba hozható....


A dodót annyira nem sajnálom, de ennek kár volt kihalnia. Gyönyörű. Milyen lehetett a színe? Gondolom az eltelt idő miatt ilyen barnásvörös. Múltkor egy homokpadon találtam egy darab csövescsontot, annak is ilyen színe van.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #10684 Dátum: 2015. április 17. - 08:35:06 »

Mire képes az ír sör !

Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #10685 Dátum: 2015. április 17. - 08:59:20 »

Mire képes az ír sör !


Megmondom én: Múltkor bátyám ivott egyet, dobozost. Volt benne egy kis golyó (a hab miatt vagy mi). A kisfia addig nyavajgott, hogy vágják szét a golyót (kiváncsi volt mi lehet benne), míg bátyám beadta a derekát, és szétvágta.... a hüvelykujját. Négy öltés.
Hát erre képes OOO
Bocs az offért
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #10686 Dátum: 2015. április 17. - 09:01:59 »

A dodót annyira nem sajnálom, de ennek kár volt kihalnia. Gyönyörű. Milyen lehetett a színe? Gondolom az eltelt idő miatt ilyen barnásvörös. Múltkor egy homokpadon találtam egy darab csövescsontot, annak is ilyen színe van.

 Egyformán látjuk! Igen
Naplózva

" There is good out there "
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #10687 Dátum: 2015. április 17. - 09:31:27 »

A dodót annyira nem sajnálom, de ennek kár volt kihalnia. Gyönyörű. Milyen lehetett a színe? Gondolom az eltelt idő miatt ilyen barnásvörös. Múltkor egy homokpadon találtam egy darab csövescsontot, annak is ilyen színe van.
Olyan mintha festve lenne.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #10688 Dátum: 2015. április 17. - 11:12:02 »

Olyan mintha festve lenne.
Az meglehet, de amit én találtam, az pont ugyanilyen, és tuti nem festett. Azért gondoltam, hogy az eltelt idő miatt. Gondolom az sem mindegy milyen talajban, mocsárban stb. tölt el röpke évezredeket.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #10689 Dátum: 2015. április 17. - 11:30:34 »

Dehogy festik már be múzeumban!   Vadász
Naplózva

" There is good out there "
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #10690 Dátum: 2015. április 17. - 14:06:07 »

Megmondom én: Múltkor bátyám ivott egyet, dobozost. Volt benne egy kis golyó (a hab miatt vagy mi). A kisfia addig nyavajgott, hogy vágják szét a golyót (kiváncsi volt mi lehet benne), míg bátyám beadta a derekát, és szétvágta.... a hüvelykujját. Négy öltés.
Hát erre képes OOO
Bocs az offért
 Emelem

Ha csak egy kis dobozzal ivott volna és nem ilyen naggyal, talán nem vágja el az ujját!  Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #10691 Dátum: 2015. április 17. - 15:19:53 »

Dehogy festik már be múzeumban!   Vadász
Az a helyzet, hogy a múzeumban néhány lelet csontjait vastag speciális festékkel (fekete mint a kőolaj) lefestik a sugárzás csökkentése miatt. Ugyanis tetszik vagy nem tetszik még mindig nagyon keveset tudunk arról, hogy egyes faunák miért pusztultak ki annak idején tömegesen. Viszont vannak olyan csontvázak amik eléggé rendesen sugároznak kifelé, ami csak valami kozmikus becsapódásról, de egyesek még az emberiség korai hajnalán lezajlott atomháborúról is mesélnek...... Egy biztos, némely, nem is kevés lelet sugároz és speciális festékkel kell azt tompítani, hogy egészségkárosodás nélkül tudjuk a múzeumokban őket megcsodálni.
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #10692 Dátum: 2015. április 17. - 15:52:14 »

Az a helyzet, hogy a múzeumban néhány lelet csontjait vastag speciális festékkel (fekete mint a kőolaj) lefestik a sugárzás csökkentése miatt. Ugyanis tetszik vagy nem tetszik még mindig nagyon keveset tudunk arról, hogy egyes faunák miért pusztultak ki annak idején tömegesen. Viszont vannak olyan csontvázak amik eléggé rendesen sugároznak kifelé, ami csak valami kozmikus becsapódásról, de egyesek még az emberiség korai hajnalán lezajlott atomháborúról is mesélnek...... Egy biztos, némely, nem is kevés lelet sugároz és speciális festékkel kell azt tompítani, hogy egészségkárosodás nélkül tudjuk a múzeumokban őket megcsodálni.


Köszönöm!

Hű... de sokat tudunk egymástól tanulni!  Piál  ...ez nagyon jó!  Táncol

Régebben is az írásaid vezettek rá sokmindenre  Kacsint

 Emelem
Naplózva

" There is good out there "
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #10693 Dátum: 2015. április 17. - 17:37:24 »

Na akkor lehet nekem egy kicsit segíteni......Ugyanis arra jöttem rá, hogy a vízözön után megváltozott a gímbikák agancstő csontjának a magassága a korábban élt gímekéhez képest. Lényegesen kisebb vagyis rövidebb lett és ez szerintem az élettartam, a megélhető évek számának a csökkenésével is járt. Vagyis azt akarom mondani, hogy a vízözön előtti gím ( kb. 10 ezer évvel ezelőttről beszélgetünk ) legalább egy harmad idővel tovább élhetett, mint a jelenkori gímszarvas. Az akkori leleten talált agancs tő magasság lényegesen hosszabb volt, többszöri hullajtást tett lehetővé mint a ma élő gímnél ez lehetséges. Ha ma azt mondjuk, hogy a megélhető életkora 20-22 év, akkor a Holocén előtt ez minimálisan 30 esztendő lehetett, de érzésem szerint inkább egy kicsivel több. A Bibliában is vannak utalások, hogy az özönvíz előtt az emberek magasabbak voltak és lényegesen nagyobb kort értek meg mint manapság. Nem akarok bele menni az évek számának közlésébe, mert nagyon durva, a magasság az 10-12 láb volt átlagosan. Egy láb talán 33 cm.
   Valami történhetett az özönvíz előtt, ami genetikájában átírta az embereket és az állatokat is. Megjelent az öregség génje, ami korábban ismeretlen volt és meglehetősen rövidre szabta az utána megélhető földi életkorokat.
Ez csak azért jutott az eszembe, merthogy a csontok és a leletek egy része sugárszennyezett és maga is erősen sugároz. A sugárzás pedig alkalmas az élőlények genomjának a megváltoztatására.
Felteszek két képet az első egy özönvíz előtti gím leletanyag tudományos vizsgálata, amelyen látszik, hogy a kb. harmadfüves bikának milyen hosszú agancstöve van. A második képen egy mai nyársas gím agancstöve látható...

Jól látható a képen, hogy a már koszorúval rendelkező agancs, minimum 3 éves bikának milyen magas az agancstöve....

Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #10694 Dátum: 2015. április 17. - 18:11:32 »

 A láb mértékegység= 46-os láb= 30,6 cm
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Oldalak: 1 ... 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 [713] 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: