Oldalak: 1 ... 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 [703] 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914504 alkalommal)
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #10530 Dátum: 2015. Február 01. - 10:46:26 »

Sziasztok!
Ti mit gondoltok, január végén jó kilövés volt ez? Most bukkantam rá az interneten.

 Wave

A bikának semmi esetre nem volt jó lövés. Akik lövették,lőtték, biztos tudják az "okosat".

Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #10531 Dátum: 2015. Február 01. - 10:56:13 »

Selejt bika, ezekkel a girbe-gurba ágakkal.
Ha, celeb lett volna, kivasaltatja mint Berki Krisztián a herezacskóját.
Kb. 9 év nagy idő, fárasztó volt már ezt a nehéz terhet cipelnie.
A nagy csöcsű nőknek is fáj egy idő után a hátuk! Ördög

 Wave Röhög Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #10532 Dátum: 2015. Február 01. - 11:09:28 »

Ezeknek is csak vadhúsértékük, mint a többi szarvasnak manapság. Legalább büszke rá ha már kirakta ország világ elé. Ördög
Felénk még ekkora becsületük sincs manapság. 9 bikából ötöt tarkón lőnek, mert se trófea se hús se bőr se belsőség se teríték fotó nem kell.....darab darab, az etikusok meg virítsák a húspénzt zsebből és intézzék a gazdákkal a vadkárt, utána lehet etikuskodni.  Hány Pillanatnyilag ez a trendi hozzáállás. Meg hogy azért van sötétben behozva a bika, mert soká kellett utánkeresni. Meg trendi a rendesen beiratkozott tag elé beírni délben és bekocsikázni a bika fekhelyéhez és nyakszirten suppantani....aztán meg felhívni az illetőt, hogy már csak úgy is pár nap volt az idényből...meg még sok más trendi dolog is megsavanyítja az ember szája ízét, csak azért mert rohadtul irigy és összeférhetetlen... Hú, mennyi minden kiszalad az emberből, ha irigy vadász ugye. Nyihi Szóval jó manapság szarvasnak lenni. Ördög Wave Én nem is értem, ennek a bikának hogy nem törött a középága, mert akkor már selejt, vagy nem. Nyihi
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #10533 Dátum: 2015. Február 01. - 11:14:29 »

Egyébként bírálaton nem csak egész koponyával lehet bemutatni, ugye? Mondjuk szarul néz ki egyik másik rommá lőtt fejű bika, de az elejtőnek úgy sem kell, még a 6 kiló felettinél sem probléma, ha csípi az agykoponyát a lövés...
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #10534 Dátum: 2015. Február 01. - 11:49:23 »

Öreg tanítóm szerint: Ha az emberek nem lennének irigyek, elég lenne egy faluba egy nő is.  Ördög
De hát ez van.
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #10535 Dátum: 2015. Február 01. - 12:06:01 »

 Röhög Taps Igen

Egyébként a fenti fotóval kapcsolatban azt is el kell mondani, hogy ki tudja valójában hogyan-miért került kilövésre. Nálunk is kellett már kényszerűségből hasonlót megváltani a szenvedéseitől, mert a végét járta. Az fennakadhatott valahol drótkerítésben és leszakadt a lába, hozzánk úgy tévedt, hogy már a csont-bőr volt és a fekhelyéről alig tudott feltápászkodni. Elpusztult volna mindenképp.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #10536 Dátum: 2015. Február 01. - 12:34:55 »

Selejt bika, ezekkel a girbe-gurba ágakkal.
Ha, celeb lett volna, kivasaltatja mint Berki Krisztián a herezacskóját.
Kb. 9 év nagy idő, fárasztó volt már ezt a nehéz terhet cipelnie.
A nagy csöcsű nőknek is fáj egy idő után a hátuk! Ördög
Nem láttam mozgás közben,de a feje alapján nincs 9 éves!
Nem látok girbe-gurba,csak szép szabályos ágakat.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #10537 Dátum: 2015. Február 01. - 13:07:58 »

9 bikából ötöt tarkón lőnek, mert se trófea se hús se bőr se belsőség se teríték fotó nem kell.....

Akkor miért lövi meg?
Egyáltalán: mi a fasznak "vadászik"?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #10538 Dátum: 2015. Február 01. - 13:23:22 »

Addig kell az ilyet lőni, amíg egyáltalán van, mert később még ilyen se lesz.
Remélem ezt nem komolyan gondolod!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #10539 Dátum: 2015. Február 01. - 13:27:57 »

Egyik jó vadászcimborám említette az egyik régi puskásnak, hogy ő is szivesen lőne bikát.
Kérdés: Miért, kellene az agancsa?
Válasz: Persze, meg az élmény!
Mire a "nagy vadász": Adok én neked, van elég a padláson!!!

Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #10540 Dátum: 2015. Február 01. - 14:16:45 »

Akkor miért lövi meg?
Egyáltalán: mi a fasznak "vadászik"?

Nehéz lenne megmondani, hiszen én az én eszemmel szintén nem tudom mivel magyarázni. Belső kényszer, ölési vágy, ....vagy TF. Ennek ellenére reszket érte, hogy 7-9 bikánkból legalább 5-6 darabot ő lőjön. És mintha a vad is érezné a dolog élét, egymás után a legprímább bikák állnak oda, hogy engem is. (Vannak olyan típusú emberek, akiknek a kotorék mellett ülve is nagy kan-nagy bika bújik ki a föld alól.) Például féloldalas, torz agancsú nagy bika, szemághiányos rendellenes,...stb. Aztán néhány trófea fészerben marad, néhányat a társalgóban kirakunk a vadászházba, néhány a faterja előszobájában landol (szintén ilyen beállítottságú), haza egy sem. Ő szerinte ez a legtisztább, legősibb, csak az a pillanat kell neki, amikor elkapja.
Hát, ha valaki húsért vadászik, azt én, ha szépen vadászik az illető, el tudom könyvelni legősibb indíttatásnak. Ez a fentebbi hozzáállás viszont nekem kevésbé olyan, amivel azonosulni tudnék.   Vállat von
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #10541 Dátum: 2015. Február 01. - 15:51:52 »

Nem láttam mozgás közben,de a feje alapján nincs 9 éves!
Nem látok girbe-gurba,csak szép szabályos ágakat.
Szia!
Tréfámat a két behajló koronaágra alapoztam, ami minden szakmaiságot nélkülöz. Stoel
A kb. 9 évet viszont átgondoltam.
A fej, nekem 6-7 évesnek tűnik,de nem tudni mennyit állt egy kamrába a fotó előtt.
Az agancs, az élőhely ismerete nélkül, a tömegeloszlás alapján 8-9-nek.
Sokat tévedtem?
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #10542 Dátum: 2015. Február 01. - 16:48:21 »

Nehéz lenne megmondani, hiszen én az én eszemmel szintén nem tudom mivel magyarázni. Belső kényszer, ölési vágy, ....vagy TF. Ennek ellenére reszket érte, hogy 7-9 bikánkból legalább 5-6 darabot ő lőjön. És mintha a vad is érezné a dolog élét, egymás után a legprímább bikák állnak oda, hogy engem is. (Vannak olyan típusú emberek, akiknek a kotorék mellett ülve is nagy kan-nagy bika bújik ki a föld alól.) Például féloldalas, torz agancsú nagy bika, szemághiányos rendellenes,...stb. Aztán néhány trófea fészerben marad, néhányat a társalgóban kirakunk a vadászházba, néhány a faterja előszobájában landol (szintén ilyen beállítottságú), haza egy sem. Ő szerinte ez a legtisztább, legősibb, csak az a pillanat kell neki, amikor elkapja.
Hát, ha valaki húsért vadászik, azt én, ha szépen vadászik az illető, el tudom könyvelni legősibb indíttatásnak. Ez a fentebbi hozzáállás viszont nekem kevésbé olyan, amivel azonosulni tudnék.   Vállat von
Néhány éve egy spanyol üzletfelem, meghívott a házába vacsorára, ami már önmagága se kis szó, mert ők minket kelet Európaiakat, válogatás nélkül cigánynak tartanak.
Kis idő múlva kiderült, hogy mind a ketten vadászunk. Ő otthon főleg kiniglire, a Kanári-szigeteken a birtokán, zergére az Alpokba és őz bakra Magyarországon és Szerbiába, amiből már 100 fölött lőtt.
Büszkén mutogatta a puskáit, amiből én csak a 20-as "cigánygyereket" irigyeltem. Rííí
Aztán rákérdeztem a trófeáira?
Behozott egy vastag fotóalbumot és azzal dicsekedett, mert hogy ő döglött állatok koponyáit nem hozza be a lakásába!?????????????????????????
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #10543 Dátum: 2015. Február 01. - 18:11:01 »

A szankciót meg már eltörölték, mióta demokráciában, szabadságban élünk.

Ez azért így kiegészítésre szorul. Zalai gyakorlatot tudok mondani: közvetlen szankció nincs, viszont X százalék minuszpontos után van, korosztolymegvonás vagy csökkentés, "darabszám" csökkentés, bírság.

Ezt a mondatot pedig mindenki úgy értelmezi, ahogy akarja: Ugye az a minuszpontos trófea, amely a bírálaton azt kap.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10544 Dátum: 2015. Február 01. - 19:21:09 »

Ezeknek is csak vadhúsértékük, mint a többi szarvasnak manapság. Legalább büszke rá ha már kirakta ország világ elé. Ördög
Felénk még ekkora becsületük sincs manapság. 9 bikából ötöt tarkón lőnek, mert se trófea se hús se bőr se belsőség se teríték fotó nem kell.....darab darab, az etikusok meg virítsák a húspénzt zsebből és intézzék a gazdákkal a vadkárt, utána lehet etikuskodni.  Hány Pillanatnyilag ez a trendi hozzáállás. Meg hogy azért van sötétben behozva a bika, mert soká kellett utánkeresni. Meg trendi a rendesen beiratkozott tag elé beírni délben és bekocsikázni a bika fekhelyéhez és nyakszirten suppantani....aztán meg felhívni az illetőt, hogy már csak úgy is pár nap volt az idényből...meg még sok más trendi dolog is megsavanyítja az ember szája ízét, csak azért mert rohadtul irigy és összeférhetetlen... Hú, mennyi minden kiszalad az emberből, ha irigy vadász ugye. Nyihi Szóval jó manapság szarvasnak lenni. Ördög Wave Én nem is értem, ennek a bikának hogy nem törött a középága, mert akkor már selejt, vagy nem. Nyihi

Te nem mi társaságunkban vadászol ?    Nem szól szám
Naplózva
Oldalak: 1 ... 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 [703] 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: