Oldalak: 1 ... 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 [693] 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914511 alkalommal)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #10380 Dátum: 2014. Október 10. - 20:17:17 »

    Ördög Vigyorog
Karl képén a harmadik a középág.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #10381 Dátum: 2014. Október 10. - 20:30:40 »

Jagdterier!

Ha nem haragszol, itt válaszolok a leveledre, ezzel talán másnak is válaszolok a kérdésére.


Nekem így képről nem tűnik többnek, mint 6 éves. A fejformája, nyaka, "arca", agancstő magassága, valamint az agancs felépítése is mind-mind egyértelműen fiatal, de maximum középkor elején járó bikára utal. Ráadásul ez a "tipusú" korona alakulás egy nagyon jó vérvonalra utal (majd wildheger is leírja, ha ideér!), ami 10 éves kor felett bőven 10 kiló felett tud lenni.
Kifőzés után mindenképpen mutass képet, akkor lehet még jobban pontosítani.

Egyébként tetszik a hozzáállásod, hogy nem egyből a "mocskolódásos" reakció van.
Mindettől függetlenül szerintem nagy hiba volt meglőni ezt a bikát. Dehát hibáiból tanul az ember, én is lövettem már kímélendő bikát, volt, hogy benéztem, volt, hogy láttam, hogy mit lövetek. Ez egy ilyen szakma, igazából okosnak nem, sokszor csak okoskodónak lehet lenni.

Üdv,  Emelem
JF
Mi általában egyformán látunk,de kicsit bátran írtad le a hat évet,a terület ismerete nélkül.
Én azonnal az orrszélességet néztem, amit vékonynak látok.Lefőzés után a homlokcsap magasságának(belül mérve) és az átmérőjének ismeretében pontosan megállapíthatjuk a korát.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #10382 Dátum: 2014. Október 10. - 20:32:31 »

Üdv Wildheger!
Igazán megtehetted volna, hogy eljössz a trófeabemutatónkra ahhelyett, hogy magadat egy botcsinálta fotóssal helyettesíted.... Vigyorog
Szívesen meghallgattam volna a Te véleményedet pár trófeáról és az összképről.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #10383 Dátum: 2014. Október 10. - 21:01:03 »

Üdv Wildheger!
Igazán megtehetted volna, hogy eljössz a trófeabemutatónkra ahhelyett, hogy magadat egy botcsinálta fotóssal helyettesíted.... Vigyorog
Szívesen meghallgattam volna a Te véleményedet pár trófeáról és az összképről.
 Emelem
Üdvözöllek!
A "Botcsinálta Fotósban" megbízom!
Munkahelyi elfoglaltságom akadályozott,azonkívül későn tudtam meg az időpontot.
Bízom benne,hogy lesz még alkalmunk találkozni!
Ha tavasszal lesz hullott agancs szemle és persze nem Nagypénteken,akkor a "Botcsináltával" egyeztetünk és elmegyünk.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #10384 Dátum: 2014. Október 11. - 07:09:56 »

Karl képén a harmadik a középág.

Arra akasztom a kalapot . . . !   Ördög   Vigyorog          Wave







Naplózva
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #10385 Dátum: 2014. Október 11. - 07:14:08 »

Köszönöm a Gratulációkat.

Szerintem részben van igaza svferinek. Van pár hatéves bikám,és ennek jobban ülnek az agancstövei,és sokkal jobban dőlnek kifelé. Középág alatt mind két szár vastagabb mint felette, Marha hosszú szemágak,jégágak.és sokkal rövidebb középág.
Nem érzem rossznak,de persze lehet h tévedek. Tisztelet a vadnak!  Emelem
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #10386 Dátum: 2014. Október 11. - 20:19:46 »

Köszönöm a Gratulációkat.

Szerintem részben van igaza svferinek. Van pár hatéves bikám,és ennek jobban ülnek az agancstövei,és sokkal jobban dőlnek kifelé. Középág alatt mind két szár vastagabb mint felette, Marha hosszú szemágak,jégágak.és sokkal rövidebb középág.
Nem érzem rossznak,de persze lehet h tévedek. Tisztelet a vadnak!  Emelem
Én is azt írtam,hogy bátran jelentette ki a hat évet.Ha megkapom a kért adatokat,akkor táblázat alapján meg tudom mondani a korát,de pontosan csak fogcsiszolattal lehet megállapítani.
A homlokcsapok egymással bezárt szöge nem kor,hanem származás (genetika) kérdése.
Az előbb néztem meg négy trófeát, a spiessernek és a legöregebbnek azonos szögben állnak a homlokcsapok,míg a kettő közötti,de nem azonos korúaknak szétállóbbak.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
T.Máté
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86

Vadásznövendék


« Új üzenet #10387 Dátum: 2014. Október 12. - 22:26:19 »

Kíváncsi lennék az urak véleményére erről a kiváló és "lőhető" bikáról...
Naplózva
Sárkány
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #10388 Dátum: 2014. Október 13. - 13:20:18 »

Kíváncsi lennék az urak véleményére erről a kiváló és "lőhető" bikáról...




Ez egy kb. 8éves bika, óvatos becsléseim szerint is 260 pont feletti trófeát hozott volna kb. 4-5 év múlva!!
Hatalmas gratuláció a nagytudásúaknak, akik eldöntötték a sorsát!
Naplózva
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #10389 Dátum: 2014. Október 14. - 11:16:08 »

Most olvastam:

"Farkasok járják a zempléni erdőket

Index, 2014. 10. 14. 08:35

http://index.hu/belfold/2014/10/14/farkasok_jarjak_a_zempleni_erdoket/

Állandósulni látszik a farkas jelenléte a zempléni állami erdőkben, írja az MTI. Az elmúlt időszakban többször észlelték, hogy farkas él a belső-zempléni területeken. Telkibánya, Gönc és Háromhuta térségében néhány alkalommal látták is a nagyragadozót, ráadásul többször találták meg frissen hátrahagyott lábnyomait, valamint egy-egy zsákmányának maradványait.

Az erdészet szakemberei megfigyelték azt is, milyen látható hatása van a farkasnak a potenciális zsákmányállatokra, elsősorban a gímszarvasra és a muflonra. A bőgés gyakorlatilag hang nélkül, némán zajlott le azokon a területeken, ahol a szarvasok észlelték a ragadozót, és azt is tapasztalták, hogy az állatok elkerülték az érintett részeket. A muflonok elsődleges védekezési reakcióként nagyobb nyájakba verődtek, de ők is elhagyták az ilyenkor használt területeiket.

Az Északerdő Zrt. által kezelt Aggteleki-karszton, a Szín-Szelcepusztai vadászterületen már egy évtizede jelen vannak a farkasok, a Bükk hegységben pedig az elmúlt években jelentek meg. A Zemplénben nemcsak a farkas telepedett meg, tavaly egy hiúzról készített felvételt az egyik vadkamera."

Megtapasztalt már valaki innen a fórumról ilyet?
Naplózva
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #10390 Dátum: 2014. Október 14. - 13:27:17 »

Szevasztok! Én az Aggteleki karszton is vadászom. Előfordul a farkas a területen. Valóban érzékelhető valami, de sajnos akkora a zavarás a területen, hogy igazából én nem tudom eldönteni, hogy a farkas hatása-e?! Én személy szerint még nem találkoztam farkassal, csak nyomát láttam. Szomszéd vadőr kétszer fényképezett valamelyik télen. Amit észleltünk: az őzek eltűntek, a szarvasok pedig nagyon idegesek voltak. Folyamatosan mozgásban voltak, topogtak. Látszódott, hogy valamitől idegesek. Találtam borjút is dögön, de mivel nem friss volt és közel a műút, így a fene tudja. Több "nagyragadozó" garázdálkodik sajnos, és nem a farkasra gondolok! Szomorú

Ha már bejelentkeztem itt egy pár képes összefoglaló a bőgésről:

http://lesig.blogspot.hu/

Nekem gyengébb volt a tavalyitól. Még kevesebb, és még gyengébb bikákat láttam. Némelyik rudlival villás 8as fiatal bikák bőgtek a főbőgésben. Ennek ellenére esett a környéken 8,6 kg-os, 9kg-os bika is, igaz mind minuszos Szomorú

Ezen a héten pénteken lesz az Északerdő trófeaszemléje a Bekényi vadászházban (Kisgyőr-mocsolyás) akit érdekel, ott kint lesznek a bikák. Üdv: Lesi  Emelem
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #10391 Dátum: 2014. Október 14. - 13:42:42 »

Szevasztok! Én az Aggteleki karszton is vadászom. Előfordul a farkas a területen. Valóban érzékelhető valami, de sajnos akkora a zavarás a területen, hogy igazából én nem tudom eldönteni, hogy a farkas hatása-e?! Én személy szerint még nem találkoztam farkassal, csak nyomát láttam. Szomszéd vadőr kétszer fényképezett valamelyik télen. Amit észleltünk: az őzek eltűntek, a szarvasok pedig nagyon idegesek voltak. Folyamatosan mozgásban voltak, topogtak. Látszódott, hogy valamitől idegesek. Találtam borjút is dögön, de mivel nem friss volt és közel a műút, így a fene tudja. Több "nagyragadozó" garázdálkodik sajnos, és nem a farkasra gondolok! Szomorú

Ha már bejelentkeztem itt egy pár képes összefoglaló a bőgésről:

http://lesig.blogspot.hu/

Nekem gyengébb volt a tavalyitól. Még kevesebb, és még gyengébb bikákat láttam. Némelyik rudlival villás 8as fiatal bikák bőgtek a főbőgésben. Ennek ellenére esett a környéken 8,6 kg-os, 9kg-os bika is, igaz mind minuszos Szomorú

Ezen a héten pénteken lesz az Északerdő trófeaszemléje a Bekényi vadászházban (Kisgyőr-mocsolyás) akit érdekel, ott kint lesznek a bikák. Üdv: Lesi  Emelem
A Szarvasbőgés albumodban a 14/25-ös bikáról mit mondasz kor és súly tekintetében?
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #10392 Dátum: 2014. Október 14. - 14:33:05 »

Most olvastam:

"Farkasok járják a zempléni erdőket

Index, 2014. 10. 14. 08:35

http://index.hu/belfold/2014/10/14/farkasok_jarjak_a_zempleni_erdoket/

Állandósulni látszik a farkas jelenléte a zempléni állami erdőkben, írja az MTI. Az elmúlt időszakban többször észlelték, hogy farkas él a belső-zempléni területeken. Telkibánya, Gönc és Háromhuta térségében néhány alkalommal látták is a nagyragadozót, ráadásul többször találták meg frissen hátrahagyott lábnyomait, valamint egy-egy zsákmányának maradványait.

Az erdészet szakemberei megfigyelték azt is, milyen látható hatása van a farkasnak a potenciális zsákmányállatokra, elsősorban a gímszarvasra és a muflonra. A bőgés gyakorlatilag hang nélkül, némán zajlott le azokon a területeken, ahol a szarvasok észlelték a ragadozót, és azt is tapasztalták, hogy az állatok elkerülték az érintett részeket. A muflonok elsődleges védekezési reakcióként nagyobb nyájakba verődtek, de ők is elhagyták az ilyenkor használt területeiket.

Az Északerdő Zrt. által kezelt Aggteleki-karszton, a Szín-Szelcepusztai vadászterületen már egy évtizede jelen vannak a farkasok, a Bükk hegységben pedig az elmúlt években jelentek meg. A Zemplénben nemcsak a farkas telepedett meg, tavaly egy hiúzról készített felvételt az egyik vadkamera."

Megtapasztalt már valaki innen a fórumról ilyet?


Ez a tipikus fregoli hír: ha kell kihúzom, ha nem kell betolom mint a ruhaszárítót. Én is Zemplénben élek. Majd télen jön a hiúzos történet nyugalom. Az, hogy van senki sem vitatja, csak nem kell neki akkora feneket keríteni. Élőhely szempontjából bármennyire is jó Zemplén nem biztos, hogy megfelelő ezeknek a ragadozóknak, és az egy két vadkamerás felvétel és zavartnak vélt szarvasból még nem következik egyenesen, hogy itt telepedésről beszélhetünk.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #10393 Dátum: 2014. Október 15. - 08:19:21 »



Ez egy kb. 8éves bika, óvatos becsléseim szerint is 260 pont feletti trófeát hozott volna kb. 4-5 év múlva!!
Hatalmas gratuláció a nagytudásúaknak, akik eldöntötték a sorsát!

Maximálisan egyetértek a véleményeddel. A türelem termi a nagy trófeákat... Emelem
Naplózva
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #10394 Dátum: 2014. Október 15. - 08:26:46 »

Igen, ha azonos a tűzési magassága, vagy szorosan egy "tőről" fakadnak.
De jelen esetben ilyenről szó sincsen.
Ha alattuk nem lenne már egy pár középág, akkor azok is lennének Vigyorog
 Wave


A C.I.C. gím trófeabírálati rendszer alapján a szemág felől számított harmadik ág számít középágnak. Innen kezdve fordul parttalanba a vita, mert ugyan lehet a valóságban tényleg középág a negyedik ág, de a trófeabírálati rendszer pontozása, már a koronaágakhoz sorolja.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 [693] 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: