Oldalak: 1 ... 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 [655] 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914510 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #9810 Dátum: 2013. December 18. - 18:51:48 »

Mivel Karcsi (bácsi)  Kacsint volt az egyetlen aki magára vette az inget,így neki írom ezt a pár sort: Ne mondd azt,hogy te nem tudsz, vagy akarsz tanítani. Itt nem a katedrán kell állni,nem előadótermet kell    megtölteni,nem kell fogni a kis írástudatlanok kezét. De ha minden héten csak egy képet teszel fel abból a valószínűleg sokezerből, ami életpályád alatt készült máris tanítasz. Gondolkodásra készteted az érdeklődőt,utánaolvasásra, az ismeretek felfrissítésére. Ha minden képhez néhány mondatot is fűzöl,az meg még jobb. Szóval nyugodt légy,(gondolom mennire izgultál e miatt...)  minden hozzászólásodnak van pedagógiai értéke.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #9811 Dátum: 2013. December 18. - 18:58:54 »

Ezzel az egésszel csak az a baj, hogy nem szerencsés általánosítani. Mert ahogy a vadőrök, erdészek, sőt, még vadászati felügyelők között is van szakmájához nem értő, vagy éppenséggel hitvány ember (előbbire épp ma is - immár sokadszor - láttam példát), úgy az Általad meglehetősen lenézett sportvadászok között is akad néhány talpig becsületes, hozzáértő, a vadért, vadászatért élő-haló ember. Akik esetleg sokkal többet megtesznek a magyar vadászatért, mint azok közül néhányan, akiknek viszont kötelességük lenne, de mégsem csinálják...

A tanításról meg annyit, hogy nyilván Te sem úgy születtél, hogy mindent tudtál. Talán Te is voltál kezdő, akinek nagyon is jól jöttek az idősebbek, a tapasztaltabbak tanácsai, vagy ha tanácsot esetleg nem is adtak, próbáltad ellesni tőlük, amit lehetett. Volt egy mozgalmas, sokak számára elérhetetlenül gazdag vadászéleted, rengeteg tudásra, tapasztalatra szert tehettél, ezért is tisztelünk.
Látnod kellene, hogy itt, ezen a fórumon sokan szeretnénk tanulni. Nem csak Tőled, hanem mindenki mástól is, amennyiben az adott témában valaki többet tud nálunk. Azt a tudást például, amit Te nagyvadas területek hivatásos vadászaként megszereztél, egy átlag sportvadász, aki esetleg nem is nagyvadas területen vadászik, hogy a bánatba szerezze meg?
Én úgy gondolom, hogy a tudás, pont ezen a fórumon felelősség is. Mert itt lehet tanítani, oktatni távolról is, és kell is, hiszen láthatod, folyamatosan van igény rá. És azokon, akik itt a fórumon valamilyen tudás birtokában vannak, ott a felelősség, hogy a vadászokat, azokat, akik jobbak szeretnének lenni, tanítsák. Így lehetne előrébb jutni, a magyar vadászat színvonalát egy kicsivel magasabbra emelni...

Teljesen egyetértek Péterrel! Igen Emelem
Egy pár sorral azért kiegészíteném:
Az oktatás és az okítás között van némi különbség! Igen
Megint más kérdés, hogy van akinek hivatása a vadászat és a vadgazdálkodás, másnak pedig "csak" a "hobby"-ja.
Hivatásos vadászként nyilván sokkal több tapasztalatot tud valaki az évek, évtizedek során összegyűjteni, mint egy "sportvadász", mert jóval több az alkalma és lehetősége erre!
Kérdem én: Kit kísér és vadásztat legtöbbször a hivatásos vadász? Hát a "sportvadász"-t!
Azt, aki ezért a lehetőségért anyagiakat áldoz erre, nem pedig ezért kapja a fizetését!
És, hogy ki hogyan kezeli a tapasztalt, vagy kevésbé tapasztalt vendégét csak emberi hozzáállás kérdése. Igen
A munkám során sokféle mentalitású és iskolázottságú (intelligenciájú) emberrel találkoztam/találkozom naponta.
Azonban mindig igyekeztem/igyekszem megadni a tiszteletet és megtalálni a közös hangnemet.
Ezzel pedig sem kevesebb, sem pedig szegényebb nem lettem eddig!
Üdv: J. vadász Emelem







Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #9812 Dátum: 2013. December 18. - 20:36:44 »

A tanulásban van felmérés, minősítés, érdemjegy, osztályzat, ami hűen tükrözi a tanuló teljesítményét!
A fórum nem az a hely.  A fórum a vadról, vadászatról szóló, baráti, beszélgetős, -leginkább-  egy jókedélyű taggyűlésre hasonlító oldal!  Aki itt akar tanulni, az rossz helyen keresgél.  Tanulni csak ellenőrzés alatt, de igazán, leginkább csak az erdőtől lehet . . . !!!  Akármit is hablatyol néhány, - sajnos elég sok -  szekértoló, érdekből kinevezett " vadőrök, erdészek, sőt, még vadászati felügyelők " is!!! Ilyenekkel nekem is volt "szerencsém" találkozni.
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 18. - 21:06:48 írta nagysas » Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #9813 Dátum: 2013. December 18. - 21:20:35 »

A tanulásban van felmérés, minősítés, érdemjegy, osztályzat, ami hűen tükrözi a tanuló teljesítményét !
A fórum nem az a hely.  A fórum a vadról, vadászatról szóló, baráti, beszélgetős, -leginkább-  egy jókedélyű taggyűlésre hasonlító oldal !  Aki itt akar tanulni, az rossz helyen keresgél .  Tanulni csak ellenőrzés alatt, de igazán, leginkább csak az erdőtől lehet . . . !!!  Akármit is hablatyol néhány, - sajnos elég sok -  szekértoló, érdekből kinevezett " vadőrök, erdészek, sőt, még vadászati felügyelők " is !!! Ilyenekkel nekem is volt "szerencsém" találkozni .

Ezzel nem teljesen értek egyet. Igen, van iskolai rendszerű tanulás, ahol van számonkérés és osztályzat is. Ezt hagyjuk most. Ez valóban egy beszélgetős oldal. De azt minek nevezed, hogy ha itt feltesz valaki egy tanulságos történetet, megélt tapasztalatot, amiben olyan dolog szerepel, amit másvalaki nem tudott addig, de a történetből megtanulja? Szerintem ez is tanítás valamilyen szinten.
Úgy sejtem, rengetegen nem csak az irodalmi értékük miatt olvasunk vadászkönyveket, hanem esetleg olyan szemmel is nézzük, hogy mit tanulhatunk belőle?  Abban igazad van, hogy az erdőtől lehet tanulni. És ha szeretnék tőle tanulni, de nem jutok ki annyit, amennyi a saját tapasztalatból való tanuláshoz kellene?

Én biztos vagyok benne, hogy számtalan olyan történet van a tarsolyodban, ami érdekes, izgalmas, és aki akar, még tanulhat is belőle. Azt hiszem, nem csak én örülnék, ha elkezdenéd megosztani őket. Ha Neked úgy jobb, akkor nem tanítási, csak szórakoztatási céllal, vadászatról szóló, baráti beszélgetések gyanánt... Kacsint
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #9814 Dátum: 2013. December 18. - 23:50:42 »

A tanulásban van felmérés, minősítés, érdemjegy, osztályzat, ami hűen tükrözi a tanuló teljesítményét!
A fórum nem az a hely.  A fórum a vadról, vadászatról szóló, baráti, beszélgetős, -leginkább-  egy jókedélyű taggyűlésre hasonlító oldal!  Aki itt akar tanulni, az rossz helyen keresgél.  Tanulni csak ellenőrzés alatt, de igazán, leginkább csak az erdőtől lehet . . . !!!  Akármit is hablatyol néhány, - sajnos elég sok -  szekértoló, érdekből kinevezett " vadőrök, erdészek, sőt, még vadászati felügyelők " is!!! Ilyenekkel nekem is volt "szerencsém" találkozni.
A  didaktika ennél összetettebb dolog.Egyszerűen: A tanítás a tanulás irányítása,de a tanulás önmagában is végbemegy. Wave Látod megint tanultunk valamit...(Ha csak öten nézik meg ,hogy mi is az a didaktika,már ért egy hajítófát ez a vita.)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9815 Dátum: 2013. December 19. - 07:35:40 »

Uraim! Egy hét múlva Karácsony! Ehhez mérten kéretik fórumozni még a "Szarvasbikának" gúnyolt gumiszobában is. Köszönöm.


 Igen   Röhög   Telitalálat ! Ezért csak ritkán járok ide . Majd ha beutalnak .................                  Emelem
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #9816 Dátum: 2013. December 19. - 07:52:26 »

...........  Aki itt akar tanulni, az rossz helyen keresgél.  Tanulni csak ellenőrzés alatt, de igazán, leginkább csak az erdőtől lehet . . . !!!  ................

Így igaz!  Igen  Igen  Igen   Emelem


A vadászatot, mint minden más szakmát.., csak és kizárólagosan  testközelből lehet megtanítani, megtanulni.
 Ez a Fórum, meg a többi is.., csupán arra jó, hogy már egy alapból "nagyf@sz, zsiványvadászt", még nagyobbá képezzen ki..  Kacsint ..     :Mosolyog ..
     Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #9817 Dátum: 2013. December 19. - 08:58:02 »

Így igaz!  Igen  Igen  Igen   Emelem


A vadászatot, mint minden más szakmát.., csak és kizárólagosan  testközelből lehet megtanítani, megtanulni.
 Ez a Fórum, meg a többi is.., csupán arra jó, hogy már egy alapból "nagyf@sz, zsiványvadászt", még nagyobbá képezzen ki..  Kacsint ..     :Mosolyog ..
     Emelem
Fejvakarás
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #9818 Dátum: 2013. December 19. - 08:59:37 »

Így igaz!  Igen  Igen  Igen   Emelem


A vadászatot, mint minden más szakmát.., csak és kizárólagosan  testközelből lehet megtanítani, megtanulni.
 Ez a Fórum, meg a többi is.., csupán arra jó, hogy már egy alapból "nagyf@sz, zsiványvadászt", még nagyobbá képezzen ki..  Kacsint ..     :Mosolyog ..
     Emelem

Szerintem ez nem teljesen így van! Természetesen egyetlen fórum sem alkalmas arra, hogy a nulláról kész "szakembereket" neveljen, de akinek van egy bizonyos tudása, és igénye a tanulásra az igen sok hasznosat tanulhat itt.  Én legalább is  nagyon sokat tanultam itt mások leírásából, felrakott képeiből, hibáiból, tapasztalataiból.

Hol találsz máshol ennyi képet trófeákról, hol hallod ennyi vadász (jó, vagy rossz) véleményét trófeákról,  vagy lőszerekről, távcsövekről, fegyverekről, stb. De azt hiszem egy ilyen közösségnek nagyobb a hatása még az etikai nevelésben is, mint egy szűk közösségnek. Itt azért keményen megkapja bárki a magáét, ha "hülyeséget" csinál. Abban meg csak bízni lehet, hogy a fórumon kívül is alkalmaz belőle valamit!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #9819 Dátum: 2013. December 19. - 09:09:40 »

Szerintem ez nem teljesen így van! Természetesen egyetlen fórum sem alkalmas arra, hogy a nulláról kész "szakembereket" neveljen, de akinek van egy bizonyos tudása, és igénye a tanulásra az igen sok hasznosat tanulhat itt.  Én legalább is  nagyon sokat tanultam itt mások leírásából, felrakott képeiből, hibáiból, tapasztalataiból.

Hol találsz máshol ennyi képet trófeákról, hol hallod ennyi vadász (jó, vagy rossz) véleményét trófeákról,  vagy lőszerekről, távcsövekről, fegyverekről, stb. De azt hiszem egy ilyen közösségnek nagyobb a hatása még az etikai nevelésben is, mint egy szűk közösségnek. Itt azért keményen megkapja bárki a magáét, ha "hülyeséget" csinál. Abban meg csak bízni lehet, hogy a fórumon kívül is alkalmaz belőle valamit!

Attila, azért jelentős túlsúlyba a "szép" történetek vannak, az, hogy ezt vagy azt battam el, eléggé keresgélni kell, bár a való életben is inkább ezt hallani:
Odab@sztam, aztán vagy ott maradt vagy jó vérnyommal könnyen megtaláltuk.
És hogy ne legyen teljesen off: azért túlsúlyban a lőhető trófeák kerülnek "közszemlére", míg ha egy kicsit nézelődsz trófeabírálaton, egy "kicsit" más arányt találsz. Az más kérdés, hogy ott és akkor lőhetőre vagy nem lőhetőre bírálják, mert ez is megérne egy misét.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #9820 Dátum: 2013. December 19. - 09:51:17 »

Attila, azért jelentős túlsúlyba a "szép" történetek vannak, az, hogy ezt vagy azt battam el, eléggé keresgélni kell, bár a való életben is inkább ezt hallani:
Odab@sztam, aztán vagy ott maradt vagy jó vérnyommal könnyen megtaláltuk.
És hogy ne legyen teljesen off: azért túlsúlyban a lőhető trófeák kerülnek "közszemlére", míg ha egy kicsit nézelődsz trófeabírálaton, egy "kicsit" más arányt találsz. Az más kérdés, hogy ott és akkor lőhetőre vagy nem lőhetőre bírálják, mert ez is megérne egy misét.

Csak a szépre emlékezek...... Vigyorog

Persze, ez így igaz, de egy idő, tapasztalat után azt is le lehet venni az írásokból, hogy ez nem teljesen így történt! Röhög
Azért az is egy eredmény, ha kialakul az emberben hogy mi a jó, mi a rossz, és megtanul különbséget tenni.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #9821 Dátum: 2013. December 20. - 07:41:04 »

Csak a szépre emlékezek...... Vigyorog
Persze, ez így igaz, de egy idő, tapasztalat után azt is le lehet venni az írásokból, hogy ez nem teljesen így történt! Röhög
Röhög  Ördög   Vigyorog

Az írói képzelet szabadsága !  J, Verne : - Első disznóm , avagy a vadászat mesterfogásai     Röhög  Röhög

Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #9822 Dátum: 2013. December 20. - 11:24:38 »

Röhög  Ördög   Vigyorog

Az írói képzelet szabadsága !  J, Verne : - Első disznóm , avagy a vadászat mesterfogásai     Röhög  Röhög


Minek kellene a disznóval vesződni. Első vadnak rögtön szarvast,mindegy hány kiló csak a nappaliba mutasson.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9823 Dátum: 2013. December 20. - 14:19:28 »

Minek kellene a disznóval vesződni. Első vadnak rögtön szarvast,mindegy hány kiló csak a nappaliba mutasson.


Nálunk van most egy " új fiú " mindjárt gím bikával nyitott VOLNA . Meg is sebzett vagy négyet . Most szeptember óta a nyolc vagy kilenc sebzésnél és hibázásnál tart. Ugye jól gondolom hogy a vezetőség dolga lenne egy kicsit foglalkozni vele ?   Fejvakarás   
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #9824 Dátum: 2013. December 20. - 14:24:32 »


Nálunk van most egy " új fiú " mindjárt gím bikával nyitott VOLNA . Meg is sebzett vagy négyet . Most szeptember óta a nyolc vagy kilenc sebzésnél és hibázásnál tart. Ugye jól gondolom hogy a vezetőség dolga lenne egy kicsit foglalkozni vele ?   Fejvakarás   
Ha ismertétek előtte,fel sem kellett volna venni!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 [655] 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: