Oldalak: 1 ... 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 [654] 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914520 alkalommal)
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #9795 Dátum: 2013. December 17. - 20:22:29 »

Vagy esetleg nyitni mostani "félszavakból se értjük egymást de kavarjuk a szart félértemű mondatokkal "- ból helyett  egy új topikot "nem révedezem a múltról, hanem most a dolgom a szarvas, de tisztelettel fogadok minden építő, a jelen helyzetet is szem előtt tartó hozzászólást" címmel? Csak a fiatal, konstruktív, 98 év alatti korosztály számára?
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #9796 Dátum: 2013. December 17. - 20:29:38 »

Úgy látszik itt erre van szükség: pár sértődött és meg nem értett IGAZI VADÁSZ-ra, akik mindenkit lenéznek, de értelmesen tanítani nem tudnak.  Nem
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #9797 Dátum: 2013. December 17. - 22:33:43 »

de értelmesen tanítani nem tudnak.  Nem

Én adtam órákat Csongrádon  a mester iskolán , volt nyolc gyakornokom , kihelyezett vadászosztálynak tartottam előadásokat a szzarvasgazdálkodásról , - - - - de nagyon nem szerettem ! Pár év után abba is hagytam . Tanítson vadészjelölt nyúlkergetőket a bánat ! ! !    Vállat von  Nyihi
Mostanság inkább erdő- , vadgazda-mérnök , erdész , vadőr , vadászati felügyelö , genetikus a beszélgető társaim . Akikkel félszavakból is megértjük egymást . . . !  Egyébként meg sértődött a rosseb , és jócskán vannak , akik megértenek és hasonlóan  gondolkodnak , mint én !  A többi meg hááát - érezze jól magát .   jól van
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #9798 Dátum: 2013. December 18. - 08:22:27 »

Gondolom ide már csak pusztán mazochizmus miatt jársz.
Naplózva
antlers
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #9799 Dátum: 2013. December 18. - 11:28:09 »

  Zsolt68   Emelem     Építő jelen hozzászólást. Fejvakarás Vállat von   Nosza rajta halljuk. Türelmetlenül Stoel Wave
Naplózva
antlers
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #9800 Dátum: 2013. December 18. - 11:37:20 »

 CID   Emelem     Taníts hát CID mester legalább halad a szarvas topik ellentéttel a hullott agancs topik(forummal) szemben. Kávé Igen    Ez mi ?  Nem     Emelem
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #9801 Dátum: 2013. December 18. - 12:13:26 »

Uraim! Egy hét múlva Karácsony! Ehhez mérten kéretik fórumozni még a "Szarvasbikának" gúnyolt gumiszobában is. Köszönöm.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #9802 Dátum: 2013. December 18. - 12:45:08 »

CID   Emelem     Taníts hát CID mester legalább halad a szarvas topik ellentéttel a hullott agancs topik(forummal) szemben. Kávé Igen    Ez mi ?  Nem     Emelem

Üdv!

Én nem tanítani akarok, hanem tanulni. Bár ami a helyesírásodat illeti, lenne mit átadnom.  Kacsint Emelem
Naplózva
antlers
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #9803 Dátum: 2013. December 18. - 14:57:33 »

  CID   Emelem          Most is tanultál valamit. Taps Kacsint Figyelmes olvasás Okos
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #9804 Dátum: 2013. December 18. - 16:00:43 »

Uraim! Egy hét múlva Karácsony! Ehhez mérten kéretik fórumozni még a "Szarvasbikának" gúnyolt gumiszobában is. Köszönöm.
Az a baja ennek a fórumnak,hogy nem mindig derül ki, kinek szól a hozzászólás.
CID néhánnyal előrébb irta-"nem tudnak tanítani". Kinek és miért írta?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9523


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #9805 Dátum: 2013. December 18. - 16:10:29 »

Az a baja ennek a fórumnak,hogy nem mindig derül ki, kinek szól a hozzászólás.

Ha mindenki venné a fáradságot, és használná az idézet gombot, nem lenne gond.
Nagy általánosságban így sincs, mert vagy megszólítja az illetőt, vagy kiderül a szövegkörnyezetből ki is a címzett. Vagy nem, de az biztos  Ördög

Ezért lenne célszerű a fórum meglevő eszközeivel élni...
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #9806 Dátum: 2013. December 18. - 16:41:16 »

Ha mindenki venné a fáradságot, és használná az idézet gombot, nem lenne gond.
Nagy általánosságban így sincs, mert vagy megszólítja az illetőt, vagy kiderül a szövegkörnyezetből ki is a címzett. Vagy nem, de az biztos  Ördög

Ezért lenne célszerű a fórum meglevő eszközeivel élni...

Ez így igaz Voldi! Igen
Valamint arra sem árt visszaemlékezni, hogy kit és mikor idézett, ha ezzel az eszközzel él! Vigyorog
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #9807 Dátum: 2013. December 18. - 17:20:45 »

Én adtam órákat Csongrádon  a mester iskolán , volt nyolc gyakornokom , kihelyezett vadászosztálynak tartottam előadásokat a szzarvasgazdálkodásról , - - - - de nagyon nem szerettem ! Pár év után abba is hagytam . Tanítson vadészjelölt nyúlkergetőket a bánat ! ! !    Vállat von  Nyihi
Mostanság inkább erdő- , vadgazda-mérnök , erdész , vadőr , vadászati felügyelö , genetikus a beszélgető társaim . Akikkel félszavakból is megértjük egymást . . . !  Egyébként meg sértődött a rosseb , és jócskán vannak , akik megértenek és hasonlóan  gondolkodnak , mint én !  A többi meg hááát - érezze jól magát .   jól van

Ezzel az egésszel csak az a baj, hogy nem szerencsés általánosítani. Mert ahogy a vadőrök, erdészek, sőt, még vadászati felügyelők között is van szakmájához nem értő, vagy éppenséggel hitvány ember (előbbire épp ma is - immár sokadszor - láttam példát), úgy az Általad meglehetősen lenézett sportvadászok között is akad néhány talpig becsületes, hozzáértő, a vadért, vadászatért élő-haló ember. Akik esetleg sokkal többet megtesznek a magyar vadászatért, mint azok közül néhányan, akiknek viszont kötelességük lenne, de mégsem csinálják...

A tanításról meg annyit, hogy nyilván Te sem úgy születtél, hogy mindent tudtál. Talán Te is voltál kezdő, akinek nagyon is jól jöttek az idősebbek, a tapasztaltabbak tanácsai, vagy ha tanácsot esetleg nem is adtak, próbáltad ellesni tőlük, amit lehetett. Volt egy mozgalmas, sokak számára elérhetetlenül gazdag vadászéleted, rengeteg tudásra, tapasztalatra szert tehettél, ezért is tisztelünk.
Látnod kellene, hogy itt, ezen a fórumon sokan szeretnénk tanulni. Nem csak Tőled, hanem mindenki mástól is, amennyiben az adott témában valaki többet tud nálunk. Azt a tudást például, amit Te nagyvadas területek hivatásos vadászaként megszereztél, egy átlag sportvadász, aki esetleg nem is nagyvadas területen vadászik, hogy a bánatba szerezze meg?
Én úgy gondolom, hogy a tudás, pont ezen a fórumon felelősség is. Mert itt lehet tanítani, oktatni távolról is, és kell is, hiszen láthatod, folyamatosan van igény rá. És azokon, akik itt a fórumon valamilyen tudás birtokában vannak, ott a felelősség, hogy a vadászokat, azokat, akik jobbak szeretnének lenni, tanítsák. Így lehetne előrébb jutni, a magyar vadászat színvonalát egy kicsivel magasabbra emelni...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #9808 Dátum: 2013. December 18. - 18:24:07 »

Ezzel az egésszel csak az a baj, hogy nem szerencsés általánosítani. Mert ahogy a vadőrök, erdészek, sőt, még vadászati felügyelők között is van szakmájához nem értő, vagy éppenséggel hitvány ember (előbbire épp ma is - immár sokadszor - láttam példát), úgy az Általad meglehetősen lenézett sportvadászok között is akad néhány talpig becsületes, hozzáértő, a vadért, vadászatért élő-haló ember. Akik esetleg sokkal többet megtesznek a magyar vadászatért, mint azok közül néhányan, akiknek viszont kötelességük lenne, de mégsem csinálják...

A tanításról meg annyit, hogy nyilván Te sem úgy születtél, hogy mindent tudtál. Talán Te is voltál kezdő, akinek nagyon is jól jöttek az idősebbek, a tapasztaltabbak tanácsai, vagy ha tanácsot esetleg nem is adtak, próbáltad ellesni tőlük, amit lehetett. Volt egy mozgalmas, sokak számára elérhetetlenül gazdag vadászéleted, rengeteg tudásra, tapasztalatra szert tehettél, ezért is tisztelünk.
Látnod kellene, hogy itt, ezen a fórumon sokan szeretnénk tanulni. Nem csak Tőled, hanem mindenki mástól is, amennyiben az adott témában valaki többet tud nálunk. Azt a tudást például, amit Te nagyvadas területek hivatásos vadászaként megszereztél, egy átlag sportvadász, aki esetleg nem is nagyvadas területen vadászik, hogy a bánatba szerezze meg?
Én úgy gondolom, hogy a tudás, pont ezen a fórumon felelősség is. Mert itt lehet tanítani, oktatni távolról is, és kell is, hiszen láthatod, folyamatosan van igény rá. És azokon, akik itt a fórumon valamilyen tudás birtokában vannak, ott a felelősség, hogy a vadászokat, azokat, akik jobbak szeretnének lenni, tanítsák. Így lehetne előrébb jutni, a magyar vadászat színvonalát egy kicsivel magasabbra emelni...

Péter, erről nekem egy Michael J. Fox film jutott az eszembe. Az, amikor kezdőként sehová sem akarják felvenni, s egy rokona ad neki pár percet, hogy meggyőzze, miért vegye fel gyakorlat nélkül.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #9809 Dátum: 2013. December 18. - 18:29:26 »

Peti tökéletessen egyetértek veled! Az nem megy,hogy mindenki okosabb akar lenni a másiknál. Az odadobott félmondatok nem vezetnek sehová!
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
Oldalak: 1 ... 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 [654] 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: