Oldalak: 1 ... 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 [651] 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914493 alkalommal)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #9750 Dátum: 2013. November 24. - 08:33:28 »

Egyik sem a mai gímszarvas őse, ebből a korból normál gímagancsok- kis ágszámú- is előkerültek, jól tudom?
Igen. Ha emlékezetem nem csal, a megalocerosnak (melynek Irish elk az egyik nem tudományos neve) a dámmal volt/lehetett közös őse. Az eucladocerosnak pedig a szambár szarvassal. A kihalásuk ismét felvet egy izgalmas kérdést. A jelenlegi (mondjuk inkább úgy, legutolsó...  Nyihi ) álláspont az, hogy a klímaváltozással bekövetkező táplálékmódosulás következtében beálló csontritkulás és szövődményei.   
A gím más. Ez volt a kiindulópont is. A kevés ágszám-kontra "karácsonyfa" a történelem előtti időkből.



 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #9751 Dátum: 2013. November 24. - 09:52:17 »

Megalocerosok


Eucladocerosok




Ez a mai gím vajon mikből és mikor lett összerakva ...?  Vértes .

meg ez

meg ez


 Emelem
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #9752 Dátum: 2013. November 24. - 10:06:00 »

Sziasztok!

Egy tegnapi üzenetváltás után derült ki számomra, hogy "hivatásos" nicknevű fórumtárssal régóta ismerjük egymást. Nem tisztem megvédeni senki előtt, de nincs is rá szüksége!
Csak röviden annyit, hogy ha minden területen úgy menne a gímszarvassal való gazdálkodás, mint nála, akkor még mindig vadászati nagyhatalom lennénk! Van szerencsém minden évben megtekinteni a náluk elejtett szinte összes bikát és nem azt mondom, hogy soha nem csúszik be egy-egy korai elejtés, de ez sem mindig a hivatásos hibája!
Ott is az a nagyobb probléma, hogy nem marad meg egy területen a szarvas, hanem több vadászatra jogosult gazdálkodik vele és persze nem egyformán.

Több hivatásos vadászt ismerek, ismertem az idők folyamán, de itt is úgy van, mint a többi szakmánál. Van ilyen is, meg olyan is. Ezt nagyobb területeknél mindenki láthatja, ahol már több vadőr van, ott észre lehet venni a különbséget!!!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #9753 Dátum: 2013. November 24. - 10:13:12 »

Igen. Ha emlékezetem nem csal, a megalocerosnak (melynek Irish elk az egyik nem tudományos neve) a dámmal volt/lehetett közös őse. Az eucladocerosnak pedig a szambár szarvassal. A kihalásuk ismét felvet egy izgalmas kérdést. A jelenlegi (mondjuk inkább úgy, legutolsó...  Nyihi ) álláspont az, hogy a klímaváltozással bekövetkező táplálékmódosulás következtében beálló csontritkulás és szövődményei.   
A gím más. Ez volt a kiindulópont is. A kevés ágszám-kontra "karácsonyfa" a történelem előtti időkből.



 Emelem
A tudomány egyértelműen bizonyította,hogy a megaloceros giganteus genetikailag közelebb áll a mai gímszarvashoz,mint a dámhoz.
Az eucladocerosnak pedig köze sincs a szambárhoz,mert a rusa áll hozzá a legközelebb.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #9754 Dátum: 2013. November 24. - 10:22:58 »

Sziasztok!

Egy tegnapi üzenetváltás után derült ki számomra, hogy "hivatásos" nicknevű fórumtárssal régóta ismerjük egymást. Nem tisztem megvédeni senki előtt, de nincs is rá szüksége!
Csak röviden annyit, hogy ha minden területen úgy menne a gímszarvassal való gazdálkodás, mint nála, akkor még mindig vadászati nagyhatalom lennénk! Van szerencsém minden évben megtekinteni a náluk elejtett szinte összes bikát és nem azt mondom, hogy soha nem csúszik be egy-egy korai elejtés, de ez sem mindig a hivatásos hibája!
Ott is az a nagyobb probléma, hogy nem marad meg egy területen a szarvas, hanem több vadászatra jogosult gazdálkodik vele és persze nem egyformán.

Több hivatásos vadászt ismerek, ismertem az idők folyamán, de itt is úgy van, mint a többi szakmánál. Van ilyen is, meg olyan is. Ezt nagyobb területeknél mindenki láthatja, ahol már több vadőr van, ott észre lehet venni a különbséget!!!
Nem kell megvédened,mert senki sem bántotta "hivatásos" fórumtársunkat,csak rosszul értelmezte írásomat.
Ismertem és ismerek kiváló,szinte hivatásos tudással rendelkező "sportvadászt" , ismertem és ismerek  alkalmatlan hivatásos vadászokat.
Én is követtem már el hibát,de nem annyit és nem úgy,mint a jelenlegiek zöme.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #9755 Dátum: 2013. November 24. - 10:29:12 »

A tudomány egyértelműen bizonyította,hogy a megaloceros giganteus genetikailag közelebb áll a mai gímszarvashoz,mint a dámhoz.
Az eucladocerosnak pedig köze sincs a szambárhoz,mert a rusa áll hozzá a legközelebb.
Látod, nekem az utolsó információim pedig az általam leírtak voltak. Ezért jó ez, hogy így beszélgetünk.
Nem azt állítottam, hogy egymásból eredeztethetőek, hanem az ősük volt közös.
 A szambár-párhuzamot pedig mind a hazai, mind az angol nyelvű irodalom erősítette; fogképlet-koponyaforma alapján.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
hivatásos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86


« Új üzenet #9756 Dátum: 2013. November 24. - 10:39:46 »

Szevasztok! Most jelent meg a Vadászlap online-on a hiv. vadászokról egy Vt elnök tollából egy cikk, ajánlom mindenkinek.
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #9757 Dátum: 2013. November 24. - 11:33:34 »

Szevasztok! Most jelent meg a Vadászlap online-on a hiv. vadászokról egy Vt elnök tollából egy cikk, ajánlom mindenkinek.

Sok igazság vagyon a cikkben, viszont szerintem nem az állami alkalmazás a megoldás, az csak olaj lenne a tűzre, s még nagyobb lenne az ellentét (ellenérdekeltség) a "vadőr" és a "társaság" között.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
hivatásos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86


« Új üzenet #9758 Dátum: 2013. November 24. - 11:45:21 »

A biztos fizetés, járandóságok, a szabálytalanságok elleni fellépés lehetősége, a nem függés esélye csak megérné az állami alkalmazást. A társaságnak is egyszerűbb volna, főleg ha nincs takargatnivalója.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #9759 Dátum: 2013. November 24. - 11:51:31 »

Végre egy nagyon érdekfeszítő vita. Gondolom Attila sem gondolta volna pár napja,amikor feltette az általam kiszáradt fának titulált zélandi agancsost. Néhány éve, volt szerencsém nagyon nyitott régészekkel együttműködni a Bodrogközben folyó ásatások kapcsán. Az egyik feltárás során egy középső bronzkori tell-típusú település leletei között rengeteg szarvasagancs-darabot gyűjtöttek be a régészek. Emlékeim szerint,bár most nem találtam képeket,az agancsok vastag,de nem túl hosszú szárral rendelkeztek. Wildhegerrel sok mindenben nem értek egyet,de kitartása az elvei mellett becsülendő példa lehetne minden hivatásosnak,hiszen az "ebbe a vitába már bele sem megyek" szemlélet nem visz előbbre.Igenis szükség van az ehhez hasonló eszmecserékre (is). Aki meg jobban tud valamit az átlagnál és nem osztja meg azt az érdeklődőkkel,nem végzi jól a dolgát. Tanítani,tanítani,tanítani...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #9760 Dátum: 2013. November 24. - 12:21:00 »

A biztos fizetés, járandóságok, a szabálytalanságok elleni fellépés lehetősége, a nem függés esélye csak megérné az állami alkalmazást. A társaságnak is egyszerűbb volna, főleg ha nincs takargatnivalója.

A hv-nek jobb lenne, de többek között eléggé visszás helyzet, amikor nálad dolgozik valaki, akinek a fizetését állod, viszont a munkáltatói jogokat nem te gyakorlod. Akkor már átláthatóbb megoldás, ha minden területet állami "kezelésbe" vesznek. Erre ugye állam bácsinak nincs meg az anyagi fedezete. Erre öszvér megoldás, hogy átveszi a szakmai irányítást (amely vagy jó irányú vagy nem), mások költségén.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
hivatásos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86


« Új üzenet #9761 Dátum: 2013. November 24. - 12:50:35 »

Végre egy nagyon érdekfeszítő vita. Gondolom Attila sem gondolta volna pár napja,amikor feltette az általam kiszáradt fának titulált zélandi agancsost. Néhány éve, volt szerencsém nagyon nyitott régészekkel együttműködni a Bodrogközben folyó ásatások kapcsán. Az egyik feltárás során egy középső bronzkori tell-típusú település leletei között rengeteg szarvasagancs-darabot gyűjtöttek be a régészek. Emlékeim szerint,bár most nem találtam képeket,az agancsok vastag,de nem túl hosszú szárral rendelkeztek. Wildhegerrel sok mindenben nem értek egyet,de kitartása az elvei mellett becsülendő példa lehetne minden hivatásosnak,hiszen az "ebbe a vitába már bele sem megyek" szemlélet nem visz előbbre.Igenis szükség van az ehhez hasonló eszmecserékre (is). Aki meg jobban tud valamit az átlagnál és nem osztja meg azt az érdeklődőkkel,nem végzi jól a dolgát. Tanítani,tanítani,tanítani...

Egyenlőre csak Elacc és én tartottunk ki elveink mellett Wildhegerrel szemben, mármint hosszabb vitában, de ha harmadszorra is ugyanazon vitázol már nem túl érdekes. Mosolyog
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #9762 Dátum: 2013. November 24. - 13:20:26 »

Aki meg jobban tud valamit az átlagnál és nem osztja meg azt az érdeklődőkkel,nem végzi jól a dolgát. Tanítani,tanítani,tanítani...

Ahhoz olyan tanító lelkületű ember kell .   Vagy taggyűlési önfényező szónok , aki szereti hallani , hogy  "azannyát , ez aztán tud !"    Vállat von  Fej a falba
Én azt mondanám , hogy akit nagyon érdekel a szarvas , annak tanulni , tanulni , tanulni !  Aztán vigyen sót a sózókba , már ha van , és műveljen vadföldet --- kikapcsolódásként ... !!!    Emelem
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #9763 Dátum: 2013. November 24. - 13:37:23 »

Olyan szerencsésnek érezhetem magam, hogy nem kell Új-Zélandi bikákról álmodnom, mert elég átugrani Fegbock barátomhoz szomszédolni és olyan hatkilós fél szárakat ad a kezembe, hogy majd  el rántanak.  Igen Igaz nincsen egyiken sem ötven ág. Nem is kell, csak annyi, amennyi muszáj. Szemág, középág, emberes korona vastagabb és hosszabb ágakkal, mint az alkarom. Na de a szár olyan legyen, hogy mindenhol csak két marokkal érjem körbe! Ördög
(Persze ezt csak én látom így.)  Vigyorog



Minek a föld túloldalára vágyakozni, azzal kellene megtanulnunk helyesen gazdálkodnunk, amink van, nem igaz?   Emelem
Vannak a megyehatárokon belül is olyan csodák, még manapság is, nekem ez a "valami"!  Wave Bár meg tudnának ezek a bikák mind így öregedni, hogy akkora legyen a pecsét a levetett száron, mint a kistányér!
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #9764 Dátum: 2013. November 24. - 13:39:39 »

Ahhoz olyan tanító lelkületű ember kell .   Vagy taggyűlési önfényező szónok , aki szereti hallani , hogy  "azannyát , ez aztán tud !"    Vállat von  Fej a falba
Én azt mondanám , hogy akit nagyon érdekel a szarvas , annak tanulni , tanulni , tanulni !  Aztán vigyen sót a sózókba , már ha van , és műveljen vadföldet --- kikapcsolódásként ... !!!    Emelem
Emelem
Az elmúlt három oldalon,nagyon sok számomra érdekes információt találtam.A tanulás folyamatának fontos része a tanítók személyisége és felkészültsége. A fórumon való részvétel önkéntes,ebből kifolyólag evidensnek látszik,hogy aki elolvassa a hozzászólásokat érdeklődő,motivált "tanuló". Sok feltétel adott az eredményes tanítás-tanuláshoz.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 [651] 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: