Oldalak: 1 ... 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 [648] 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914515 alkalommal)
hivatásos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86


« Új üzenet #9705 Dátum: 2013. November 23. - 00:11:23 »

Mi köze a trófea ranglistának az én büszkeségemhez? Nézd meg az első ötvenből honnan van a legtöbb.
Nem tudom hogyan kell ágszámot csökkenteni, mert koronás bikát csak öreget lövetünk. Persze vannak rossz példák de ne általánosíts, mert ezzel megsérted a gondosan bírálókat.
Valószínű nem sokat vadásztatsz, különben tudnád hogy a felfelé vastagodó szárú bikák nem lőhetők, nem is bántjuk mert fiatalok, honnan veszed hogy "azonnal lövetjük" ?
A középkorú villásokból valóban többet kiveszünk, miért középkorban a koronásokat kellene??
A szarvas létszám dél M.O.-on semmit nem csökkent évek óta, sajnos az öreg bikáké jelentősen, mióta megugrott a vadászlétszám, és szegényednek a társaságok. A mg.-i és erdészeti vadkárok miatt nemkilövési moratórium--( ezt honnan veszed?)-- hanem erőteljes létszámcsökkentés várható hatósági kötelezettségként, nem mi kértük.
Úgyhogy ne tőlünk féltsd a szarvast, hanem a föld-, és erdőtörvény szankcióitól. Ha mi -szarvassal gazdálkodók-nem próbáltuk volna eddig is védeni , lövés előtt bírálni, ellenállni a laikus főnökség nyereség elvárásának, sokkal rosszabb lenne a helyzet. Ezen semmit nem javít az utópikus csodavárás, nézz körül , kinek fontos ma a szarvas minősége a társadalomban. Néhány tucat HIVATÁSOS - akiket úgy lenézel- próbál megtenni amit tud.
És ezek után jönnek a "hozzáértők" és istenítik az Új-z.-i ötvenágúakat, degradálva a magyar természetes állományokat, amikért nem tudom mennyit dolgoztak nap mint nap, mint mi.
Gondolom nem győztelek meg, Te sem engem, csak tisztázni akartam néhány dolgot.
Ezt mondatja veled a magyaros büszkeséged! Pedig ez nem így van!
A mezőgazdasági bikáidnak van súlya és napjainkban ezzel csaknem vége a jó tulajdonságainak.Jelentősen rövidült és rövidül a szárhosszúság,kor hiányában csökkennek a körméretek,aztán majd követi ezeket az ághossz csökkenése.Segítetek az ágszámcsökkenés gyorsulásában is,mert gyűlölitek az ötvenágúakat(ezzel segítitek a koronaágszám csökkenését).
Uhh micsoda bufli jelszóval azonnal lövitek a vastagszárúakat,mert csinált bikának ítélitek,holott merőben más oka van a szár felfelé erőteljes vastagodásának,még csak a lövető érdemének sincs köze hozzá.Kilövitek a szembevillásokat, pedig belőlük lenne a nagy ágszámú trófeás.
Egyszóval fogalmatok sincs,mi miért van, mely cselekedettel mit értek el,csak gyorsítjátok a szarvas négyzetes úttörvény szerinti fogyását!
De nem baj.Majd egyszer jön valaki,aki kilövési moratóriumot hirdetve megmenti,újra szaporodóképes négyzetkilométer per egyedszámúra felhozza a szarvasállományt.
Talán addigra elfelejti a vadásztársadalom a statisztikát segítségül hívni és nem a terítékadatokból számítja ki a populáció létszámát.
Amiket itt leírtam,Új-Zélandon nem ismerik,lehet, hogy ezért is fejlődik jobban a szarvasállományuk.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #9706 Dátum: 2013. November 23. - 07:00:56 »

Mi köze a trófea ranglistának az én büszkeségemhez? Nézd meg az első ötvenből honnan van a legtöbb.
Nem tudom hogyan kell ágszámot csökkenteni, mert koronás bikát csak öreget lövetünk. Persze vannak rossz példák de ne általánosíts, mert ezzel megsérted a gondosan bírálókat.
Valószínű nem sokat vadásztatsz, különben tudnád hogy a felfelé vastagodó szárú bikák nem lőhetők, nem is bántjuk mert fiatalok, honnan veszed hogy "azonnal lövetjük" ?
A középkorú villásokból valóban többet kiveszünk, miért középkorban a koronásokat kellene??
A szarvas létszám dél M.O.-on semmit nem csökkent évek óta, sajnos az öreg bikáké jelentősen, mióta megugrott a vadászlétszám, és szegényednek a társaságok. A mg.-i és erdészeti vadkárok miatt nemkilövési moratórium--( ezt honnan veszed?)-- hanem erőteljes létszámcsökkentés várható hatósági kötelezettségként, nem mi kértük.
Úgyhogy ne tőlünk féltsd a szarvast, hanem a föld-, és erdőtörvény szankcióitól. Ha mi -szarvassal gazdálkodók-nem próbáltuk volna eddig is védeni , lövés előtt bírálni, ellenállni a laikus főnökség nyereség elvárásának, sokkal rosszabb lenne a helyzet. Ezen semmit nem javít az utópikus csodavárás, nézz körül , kinek fontos ma a szarvas minősége a társadalomban. Néhány tucat HIVATÁSOS - akiket úgy lenézel- próbál megtenni amit tud.
És ezek után jönnek a "hozzáértők" és istenítik az Új-z.-i ötvenágúakat, degradálva a magyar természetes állományokat, amikért nem tudom mennyit dolgoztak nap mint nap, mint mi.
Gondolom nem győztelek meg, Te sem engem, csak tisztázni akartam néhány dolgot.
Azért ebben is látok némi igazságot...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #9707 Dátum: 2013. November 23. - 09:23:24 »

Az új-zélandi vadon élő , betelepített szarvas nem rak nagyobb agancsot , mint a magyar , angol , német származású szarvas .  A képen lévő szarvasok mind szarvastenyésztő farmok , értékesítésre kínált produktumai ! Nagy területű farmok , ahol állandó felügyelet alatt , betegségek ellen oltják , vagy gyógyszerezik , generációkon keresztül szelektálják , törzskönyvezik , beltartalmi érték szerint telepített legelőn és természetes kiegészítőkkel etetik , sókeverékekkel látják el , hárem pároztatással , vagy mesterséges megtermékenyítéssel szaporítják , borjú korától nagy figyelemmel követik a fejlődését stb . Végül , ha valamelyik pénzes puskásnak megtetszik , akkor a vadászkertben , vagy akár szabad területen agyonlövetik a Cervus elaphus halfdomesticust ...!!!
Nincs itt semmi istenítés , se ledegradálás .
"ha nem jól vadgazdálkodsz , akkor az apróvad eltűnik , a nagyvad pedig a fejedre nő !"
"nem tudom mennyit dolgoztak nap mint nap, mint mi."   Egy villanyszerelő meg egész nap villanyt szerel !  A többi meg a "mundér becsülete"  sántító kategória !!!
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #9708 Dátum: 2013. November 23. - 09:29:43 »

Azért ebben is látok némi igazságot...

Peti, igen, van benne igazság, csak sajnos nem ez az általános, mármint a bírálás, nem akarok senkit megbántani, de amikor arra kerül a szó, mindenki bírál, de a valóság sajnos nem ezt támasztja alá.

Idén véletlenül ideiglenesen nálam volt egy máshol lőtt bika trófeája, ott jó kilövésként bírálták, megmutattam a helyi "erőknek" (értsd bírálóbizottság), a válaszuk az volt, hogy nagyon jó indulattal -2. "Téphetjük" itt is meg máshol is szánkat, az eredménye annyi, mint a falra hányt borsónak.

Kicsit ehhez kapcsolódó, meg a disznólétszámról feltett kérdésemhez is "csatlakozik: a mezőgazdasági kamara lapjában (11. oldal) van egy cikk a vadkárról, s ott is az a megállapítás, hogy folyamatosan nő a vadállomány és a vadkár.  Fejvakarás
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #9709 Dátum: 2013. November 23. - 09:35:00 »

sókeverékekkel látják el

Szerbusz Károly bátyánk!

Ehhez a sóhoz annyit, hogy egyik ismerősöm ismerősénél pár éve egy másfajta nyalósót "használnak", a tapasztalatuk az, hogy jelentősen csökkent az őzekben az élősködők száma, s ez a trófeasúlyokban is mérhető növekedést okozott. Nálunk idén tavasszal kerültek kihelyezésre "ilyenek", kíváncsi leszek, hogy a tél végén nyúzásra kerülő szarvasok és őzek bőre alatt mennyi bagócs lesz.  Vállat von

 Emelem
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #9710 Dátum: 2013. November 23. - 09:43:08 »

Most nagyon a partvonal mellől kiabálok be, de egy mondat azért megütötte a fülemet, mégpedig a "gímagancs-népvándorlás negatív hatása" összefüggésben.
Én visszaásnék egy kicsit korábbra, hogy valahogy megpróbáljam cáfolni ezt.
Az egyik érdeklődési területem a jégkorszak és faunája. A fosszilis agancsok nem erősítik meg a felvetett állítást: nincs vagy egyáltalán nem jellemző az "újzélandi" típus. Az ásatásokon felbukkanó, nagy számú gím lelet azt mutatja, hogy inkább a ma is hazánkban jellemző forma volt jelen a Kárpát-medencében. A Természettudományi Múzeumban látható kiállított darab jól tipizálja ezt. De ugyanilyen agancsformák kerültek elő az Istállós-kői és Szeleta-barlangból, a tatai Szelim-barlangból, a vértesszőlősi Homo heidelbergensis-telepről, az érdi Fundoklia-völgybeli neanderthalensis vadásztáborból.
(A spanyol és francia barlangrajzokon sem páros 40-es szarvasokat láthatunk...)
 Emelem
  
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #9711 Dátum: 2013. November 23. - 10:16:09 »

Az új-zélandi vadon élő , betelepített szarvas nem rak nagyobb agancsot , mint a magyar , angol , német származású szarvas .  A képen lévő szarvasok mind szarvastenyésztő farmok , értékesítésre kínált produktumai ! Nagy területű farmok , ahol állandó felügyelet alatt , betegségek ellen oltják , vagy gyógyszerezik , generációkon keresztül szelektálják , törzskönyvezik , beltartalmi érték szerint telepített legelőn és természetes kiegészítőkkel etetik , sókeverékekkel látják el , hárem pároztatással , vagy mesterséges megtermékenyítéssel szaporítják , borjú korától nagy figyelemmel követik a fejlődését stb . Végül , ha valamelyik pénzes puskásnak megtetszik , akkor a vadászkertben , vagy akár szabad területen agyonlövetik a Cervus elaphus halfdomesticust ...!!!
Nincs itt semmi istenítés , se ledegradálás .
"ha nem jól vadgazdálkodsz , akkor az apróvad eltűnik , a nagyvad pedig a fejedre nő !"
"nem tudom mennyit dolgoztak nap mint nap, mint mi."   Egy villanyszerelő meg egész nap villanyt szerel !  A többi meg a "mundér becsülete"  sántító kategória !!!
És a dolog szépsége, hogy az új-zélandiakat elsősorban magyar szakemberek tanították meg a "szarvasológiára"...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #9712 Dátum: 2013. November 23. - 10:44:20 »

Peti, igen, van benne igazság, csak sajnos nem ez az általános, mármint a bírálás, nem akarok senkit megbántani, de amikor arra kerül a szó, mindenki bírál, de a valóság sajnos nem ezt támasztja alá.
S ott is az a megállapítás, hogy folyamatosan nő a vadállomány és a vadkár.  Fejvakarás

Sajnos a környékünkön is ez megy az elmúlt pár évben! Pedig még lenne öreg bika is, de azt nehéz elcsípni vendéggel, így agyonlövetik a 8-10 éves, 10-13kg közötti trófeájú bikákat!!! Pedig ott már csak pár évet kellene várni, hogy kiugróan nagy tömegű agancsot növesszen, de ezt már nem várja ki senki, sajnos.

A nagyvadállomány pedig hiába növekszik, de a társaságok nem tudják teljesíteni a hatóság által megemelt kilövési terveket! Kivétel azért akad itt-ott.
Minél több az erdősítés, annál jobban elbújik a nagyvad és sok helyen csak éjszaka mozog, amikor tisztességes vadász alszik. A vadorzók meg garázdálkodnak kedvükre!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Tajo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164


« Új üzenet #9713 Dátum: 2013. November 23. - 10:51:00 »

Mi köze a trófea ranglistának az én büszkeségemhez? Nézd meg az első ötvenből honnan van a legtöbb.
Nem tudom hogyan kell ágszámot csökkenteni, mert koronás bikát csak öreget lövetünk. Persze vannak rossz példák de ne általánosíts, mert ezzel megsérted a gondosan bírálókat.
Valószínű nem sokat vadásztatsz, különben tudnád hogy a felfelé vastagodó szárú bikák nem lőhetők, nem is bántjuk mert fiatalok, honnan veszed hogy "azonnal lövetjük" ?
A középkorú villásokból valóban többet kiveszünk, miért középkorban a koronásokat kellene??
A szarvas létszám dél M.O.-on semmit nem csökkent évek óta, sajnos az öreg bikáké jelentősen, mióta megugrott a vadászlétszám, és szegényednek a társaságok. A mg.-i és erdészeti vadkárok miatt nemkilövési moratórium--( ezt honnan veszed?)-- hanem erőteljes létszámcsökkentés várható hatósági kötelezettségként, nem mi kértük.
Úgyhogy ne tőlünk féltsd a szarvast, hanem a föld-, és erdőtörvény szankcióitól. Ha mi -szarvassal gazdálkodók-nem próbáltuk volna eddig is védeni , lövés előtt bírálni, ellenállni a laikus főnökség nyereség elvárásának, sokkal rosszabb lenne a helyzet. Ezen semmit nem javít az utópikus csodavárás, nézz körül , kinek fontos ma a szarvas minősége a társadalomban. Néhány tucat HIVATÁSOS - akiket úgy lenézel- próbál megtenni amit tud.
És ezek után jönnek a "hozzáértők" és istenítik az Új-z.-i ötvenágúakat, degradálva a magyar természetes állományokat, amikért nem tudom mennyit dolgoztak nap mint nap, mint mi.
Gondolom nem győztelek meg, Te sem engem, csak tisztázni akartam néhány dolgot.
Naplózva

Amat Victoria Curam.
Tajo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164


« Új üzenet #9714 Dátum: 2013. November 23. - 10:55:22 »



Azt mondják mindenkinek éppen az a munka a legnehezebb amit éppen végez.........
Ha most ezen passzust figyelmen kívül hagyjuk,én kiváncsi lennék arra a hihehetlen mértékű ügybuzgalomra amit "pár hivatásos" végez.A kérdés neked szól "hivatásos".
Naplózva

Amat Victoria Curam.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #9715 Dátum: 2013. November 23. - 10:57:05 »

És a dolog szépsége, hogy az új-zélandiakat elsősorban magyar szakemberek tanították meg a "szarvasológiára"...

Így igaz !  A 14 napos tapasztalatcseréből 2 nap szarvasfarmra csodálkozás , 12 nap  a tengerparti és nagyvárosi éjszakai élet beható , gyakorlattal egybekötött tanulmányozása . . . !!!    Ördög   Nyihi
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #9716 Dátum: 2013. November 23. - 11:37:46 »

A fosszilis agancsok nem erősítik meg a felvetett állítást
  


Naplózva
antlers
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #9717 Dátum: 2013. November 23. - 14:10:13 »

 Tajo   Emelem   Igen  Nem vagy egyedül,már ami a kiváncsiságot illeti. Türelmetlenül Fejvakarás
Naplózva
antlers
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #9718 Dátum: 2013. November 23. - 15:47:11 »

 Wildheger  Emelem Uff jól beszéltél  Igen  Magyaros büszkeség igen a múltra Figyelmes olvasás     Új Zéland nekik a jelenre s talán a jövő is övék. Rííí  Ennyit a darázsfészekről Röhög
Naplózva
hivatásos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86


« Új üzenet #9719 Dátum: 2013. November 23. - 16:48:01 »

Azt mondják mindenkinek éppen az a munka a legnehezebb amit éppen végez.........
Ha most ezen passzust figyelmen kívül hagyjuk,én kiváncsi lennék arra a hihehetlen mértékű ügybuzgalomra amit "pár hivatásos" végez.A kérdés neked szól "hivatásos".
Olvasd el mégegyszer hogy miről írtam, nem tudom milyen vadőrökkel találkoztál eddig, de képzeld el,  vannak köztük  akik évtizedek óta próbálnak sokat tenni a szarvas-, és vadállományért mert ez a hivatásuk. Ha nem sütne szavaitokból a megvetés, hosszabban is válaszolnék.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 [648] 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: