Oldalak: 1 ... 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 [647] 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914506 alkalommal)
hivatásos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86


« Új üzenet #9690 Dátum: 2013. November 22. - 19:55:45 »

Azt már tudjuk hogy a " mindig zöld fű, a gondos szelektálás" stb... okozza  az ötvenágú agncsot, ( Elacctól tanultuk), de azért engedtessék meg , hogy ezt butaságnak vegyük, millió tény igazolja az Új-zélandi állat-, és szarvastenyésztés, agancs"termelés" magas színvonalát, eredményeit. Az ilyen agancs lehet érdekes, sokaknak szép is, de ne hasonlítgassuk a természetes állományok agancsaihoz. Na már megint darázsfészekbe nyúltam... Tasli
Naplózva
Sárkány
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #9691 Dátum: 2013. November 22. - 20:30:28 »

Abban az egyben egyetértek,hogy Party István nem érdemli meg,hogy hülyeségekkel hozzák összefüggésbe!
A többivel nem!
Se nem felfújt,se nem eltorzult és egyszerűen a legtermészetesebb módon génjeiknek megfelelően fejlődött agancsok láthatók a képeken.
A harmadik ráadásul mínusz három pontos a korai terítékre hozatala miatt.
Kondor Tanár Úr sokszor mondta nekünk a következőt:
-Aki nem tud arabusul,az vagy tanuljon meg,vagy ne beszéljen arabusul!
Arabus tudásod felmérése céljából kérdezem Tőled,hogy a négy képen hány féle szarvast látsz,ha egyáltalán látsz rajtuk megkülönböztető bélyegeket!
Ha úgy gondolod,szívesen megtanítlak az arabus beszédre!
De ha úgy reagálsz kérdéseimre,mint Elaccc,akkor soha nem tanulod meg látni azt,amit én látok rajtuk!


Én nem vagyok vevő az okosságaidra, így az oktatást el se kezd, és ezt az egészet veled le is zártam. Olvasgattam már eddig is amiket írtál, nem vagy teljesen százas, így arra kérlek engem hanyagolj! Üdv.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #9692 Dátum: 2013. November 22. - 20:37:19 »

Ha úgy gondolod,szívesen megtanítlak az arabus beszédre!

Talán mondhatom, hogy vagyunk itt páran, akik szívesen megpróbálnánk az arabus-tanulást...
 Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #9693 Dátum: 2013. November 22. - 20:44:33 »


Én nem vagyok vevő az okosságaidra, így az oktatást el se kezd, és ezt az egészet veled le is zártam. Olvasgattam már eddig is amiket írtál, nem vagy teljesen százas, így arra kérlek engem hanyagolj! Üdv.
Öcsi!
Fiatal én is voltam,de szemtelen nem!
Ezt tanultad a Szüleidtől,ha valamit nem értesz,akkor így kell válaszolni?Szégyelld magad!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #9694 Dátum: 2013. November 22. - 20:47:45 »

Uraim, ezen a ponton fejezzétek be a személyeskedést.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #9695 Dátum: 2013. November 22. - 21:10:18 »

Azt már tudjuk hogy a " mindig zöld fű, a gondos szelektálás" stb... okozza  az ötvenágú agncsot, ( Elacctól tanultuk), de azért engedtessék meg , hogy ezt butaságnak vegyük, millió tény igazolja az Új-zélandi állat-, és szarvastenyésztés, agancs"termelés" magas színvonalát, eredményeit. Az ilyen agancs lehet érdekes, sokaknak szép is, de ne hasonlítgassuk a természetes állományok agancsaihoz. Na már megint darázsfészekbe nyúltam... Tasli
Az nem elég,hogy mindig zöld a fű. Fontos a legelő fajösszetétele.Tény,hogy Új-Zélandon többet tudnak a szarvasról,mint a hazai átlag hivatásos vadászok.
Manipulálni azonban még sehol sem tudják,csak a kiválasztást tanulták meg.
Sajnálattal  kell közölnöm,hogy ezek az agancstípusok,a génjeik a természet szülöttei.Ez az agancstípus az európai gímszarvas evolúciós fejlődésének eddig utolsó állomása.A vándorló Szkíta és a Hun-Magyar népek még az ábrázolásaikban is megőrizték,sőt a középkori hímzések mintáiban is jelen van!
A népvándorlás és a letelepedések oly mértékű kárt okoztak a flóraváltoztatással a  faunáknak,hogy recesszíven maradtak ezek a bélyegek,csak ritkán jelentek meg olyan egyedek,melyeken dominánsan láthatók.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #9696 Dátum: 2013. November 22. - 21:24:12 »

Az nem elég,hogy mindig zöld a fű. Fontos a legelő fajösszetétele.Tény,hogy Új-Zélandon többet tudnak a szarvasról,mint a hazai átlag hivatásos vadászok.
Manipulálni azonban még sehol sem tudják,csak a kiválasztást tanulták meg.
Sajnálattal  kell közölnöm,hogy ezek az agancstípusok,a génjeik a természet szülöttei.Ez az agancstípus az európai gímszarvas evolúciós fejlődésének eddig utolsó állomása.A vándorló Szkíta és a Hun-Magyar népek még az ábrázolásaikban is megőrizték,sőt a középkori hímzések mintáiban is jelen van!
A népvándorlás és a letelepedések oly mértékű kárt okoztak a flóraváltoztatással a  faunáknak,hogy recesszíven maradtak ezek a bélyegek,csak ritkán jelentek meg olyan egyedek,melyeken dominánsan láthatók.
A jávorok háborítatlan területeken miért nem produkálnak ilyet?
Vagy a Kárpátokban a gím?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #9697 Dátum: 2013. November 22. - 21:30:52 »

A jávorok háborítatlan területeken miért nem produkálnak ilyet?
Vagy a Kárpátokban a gím?
Az eddig ismert legnagyobb kárpáti bika 40-es agancsa 32 kg-ot nyom a mérlegen.
Jávorkérdésben pedig nézd meg a kamcsatkai jávor trófeáit!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #9698 Dátum: 2013. November 22. - 21:37:38 »

Az eddig ismert legnagyobb kárpáti bika 40-es agancsa 32 kg-ot nyom a mérlegen.
Jávorkérdésben pedig nézd meg a kamcsatkai jávor trófeáit!
Mikoriak?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #9699 Dátum: 2013. November 22. - 21:40:33 »

Mikoriak?
Értsd jól...melyik század?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
hivatásos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86


« Új üzenet #9700 Dátum: 2013. November 22. - 21:55:49 »

A gím nagyon sok területen él természetes körülmények között, mégis a magyar "mezőgazdasági" szarvas a legjobb, érdekes hogy pont Új-Z.-i alpesi legelőkön élnek az ötvenágúak. Mért nem az osztrák Alpokban élnek ilyenek?
Naplózva
hivatásos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86


« Új üzenet #9701 Dátum: 2013. November 22. - 22:01:14 »

Az alaszkai-kamcsatkai jávor az Új-Z.-i tenyésztésbe fogva valószínű 50% -kal nagyobb agancsot hozna.
Naplózva
hivatásos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86


« Új üzenet #9702 Dátum: 2013. November 22. - 22:15:33 »

Az eddig ismert legnagyobb kárpáti bika 40-es agancsa 32 kg-ot nyom a mérlegen.
Jávorkérdésben pedig nézd meg a kamcsatkai jávor trófeáit!
[/
Persze mindenhol lehet ötvenágút tenyészteni, Ausztriában vagy Kiskunröcsögén is de pont arról vitázunk, hogy ez nem természetes dolog.quote]
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #9703 Dátum: 2013. November 22. - 22:25:31 »

Mikoriak?
Kárpáti 19. század,kamcsatkai napjaink bikái.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #9704 Dátum: 2013. November 22. - 23:04:32 »

A gím nagyon sok területen él természetes körülmények között, mégis a magyar "mezőgazdasági" szarvas a legjobb, érdekes hogy pont Új-Z.-i alpesi legelőkön élnek az ötvenágúak. Mért nem az osztrák Alpokban élnek ilyenek?
Ezt mondatja veled a magyaros büszkeséged! Pedig ez nem így van!
A mezőgazdasági bikáidnak van súlya és napjainkban ezzel csaknem vége a jó tulajdonságainak.Jelentősen rövidült és rövidül a szárhosszúság,kor hiányában csökkennek a körméretek,aztán majd követi ezeket az ághossz csökkenése.Segítetek az ágszámcsökkenés gyorsulásában is,mert gyűlölitek az ötvenágúakat(ezzel segítitek a koronaágszám csökkenését).
Uhh micsoda bufli jelszóval azonnal lövitek a vastagszárúakat,mert csinált bikának ítélitek,holott merőben más oka van a szár felfelé erőteljes vastagodásának,még csak a lövető érdemének sincs köze hozzá.Kilövitek a szembevillásokat, pedig belőlük lenne a nagy ágszámú trófeás.
Egyszóval fogalmatok sincs,mi miért van, mely cselekedettel mit értek el,csak gyorsítjátok a szarvas négyzetes úttörvény szerinti fogyását!
De nem baj.Majd egyszer jön valaki,aki kilövési moratóriumot hirdetve megmenti,újra szaporodóképes négyzetkilométer per egyedszámúra felhozza a szarvasállományt.
Talán addigra elfelejti a vadásztársadalom a statisztikát segítségül hívni és nem a terítékadatokból számítja ki a populáció létszámát.
Amiket itt leírtam,Új-Zélandon nem ismerik,lehet, hogy ezért is fejlődik jobban a szarvasállományuk.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Oldalak: 1 ... 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 [647] 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: