Oldalak: 1 ... 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 [639] 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914510 alkalommal)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #9570 Dátum: 2013. Október 09. - 07:15:16 »

http://erdo-mezo.hu/2013/10/07/12-kilogramm-feletti-trofeak-zalaban-1329-kilogramm-volt-a-legnagyobb-iden/

Akárhogyan erőlködöm, csak a sakálra mutat a link, pedig az idei gímbikákról készült riportot szerettem volna beilleszteni.
Na mindegy, aki kíváncsi Lázár Attila nyilatkozatára, a hivatkozott oldalon még egy kattintással elolvashatja.

Aszongya', hogy a  nagy gímbikák fele korai kilövés volt.

Kevesebb kapitális trófea Zalában
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #9571 Dátum: 2013. Október 09. - 07:29:23 »


Lehet, hogy elértünk oda, hogy már nem csak az állomány, hanem a teríték is csökken?
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #9572 Dátum: 2013. Október 09. - 08:32:23 »

Már régen fel akartam tenni ezeket a képeket, most jött el az ideje:

A bikát apám találta dögön, valamikor a 90-es években, egy disznóhajtásban. Szerintetek mi okozhatta a lyukat a homlokán? Én kispuskára tippelek:



Szerintem verekedés.

Kispuskánál egyértelműen nagyobb a lyuk.

Ha meg ezen a helyen lövik valami "kaliberazonos" lövedékkel, akkor nem megy egy lépést sem. Sőt valószínűleg a két agancsszár is kettéleffenik...

Szóval egy vetélytárs beszúrhatott neki, aztán fertőződött, meg gyógyulni is próbált, aztán csak elvitte mondjuk egy agyhártyagyulladás  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #9573 Dátum: 2013. Október 09. - 08:57:47 »

Én a tavaly előtti évben találkoztam ilyen jelenséggel. Akkor a vadőr barátom is azt mondta, hogy verekedésből származó sérülés, amelyet a szemág okozhatott.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #9574 Dátum: 2013. Október 09. - 09:19:15 »

Lehetséges, hogy verekedésben szerzett sérülés, nem vitatom.

A lyuk nagysága egy kicsit megtévesztő, és én ezért is gondoltam inkább kispuskára, hiszen a kép sokkal meredekebb szögből készült, mint ami a lövés szöge esetleg lehetett... Akkori vadőrünk elég nagy rabsic volt, álítólag a halála után 30-nál több trófeát találtak a padlásán, úgy 7 kg-tól felfelé...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Tajo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164


« Új üzenet #9575 Dátum: 2013. Október 09. - 09:37:31 »

Lehetséges, hogy verekedésben szerzett sérülés, nem vitatom.

A lyuk nagysága egy kicsit megtévesztő, és én ezért is gondoltam inkább kispuskára, hiszen a kép sokkal meredekebb szögből készült, mint ami a lövés szöge esetleg lehetett... Akkori vadőrünk elég nagy rabsic volt, álítólag a halála után 30-nál több trófeát találtak a padlásán, úgy 7 kg-tól felfelé...


Péter a "lik" hogyan "folytatódik a koponya szájpadlás felőli oldala irányába? A túl oldal egy éles szögben csúcsosodó csontformátum.
Naplózva

Amat Victoria Curam.
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #9576 Dátum: 2013. Október 09. - 09:51:54 »


Péter a "lik" hogyan "folytatódik a koponya szájpadlás felőli oldala irányába? A túl oldal egy éles szögben csúcsosodó csontformátum.

Majd holnap, ha megyek apámhoz, megnézem!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #9577 Dátum: 2013. Október 09. - 12:34:59 »

Annak idején raktam fel képet a bakról, amit meglőttek előlem...a koponyájában megvolt a beletört ághegy
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #9578 Dátum: 2013. Október 09. - 14:23:05 »

És hol kapható?  Stoel
Szék alatt kapható.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #9579 Dátum: 2013. Október 09. - 14:24:56 »

Ez engem is érdekelne. Ja és persze elfogultság nélkül vajon melyik "könyv" lenne a tuti?
Wildheger vagy elacc összes?  Fejvakarás Vállat von  Ördög
Elaccc összes már most tuti.
Az enyémet még egy ideig írom.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #9580 Dátum: 2013. Október 09. - 14:51:14 »

Pl. ez a 10 cm-enkénti szeletelés.
Hogy ott mit kell nézni, mi mit jelent.

A másik (ez talán jobban érdekelne) a villás bikák selejtezése.
Mert én is hajlok afelé, hogy a koronára selejtezés révén elvesztjük a szárhosszat.
Bár ez meg lehet, hogy abból adódik, hogy én bizony odaadnék egy tizennégykilós ágasbogast egy tízkilós nyolcasért.
Nade ez már ízlés dolga, arról meg fölösleges vitatkozni...  Vigyorog

Szóval mi a jó?
Meghagyni egy hosszúszárú villás (vagy esetleg dárdás) fiatal bikát, és lőni inkább amelyiknek gyenge koronája van?
Pl. a második agancsúak közül nem inkább a hosszúszárú dárdásokat kellene meghagyni? Egyáltalán: ebben a korosztályban mennyire mutatkoznak meg egy bika képességei?

Stb.-stb. Vigyorog

 Emelem
Akinek jó a megfigyelő képessége,az látja a keresztmetszetek azonosságát,vagy különbözőségét.
Ez segít eldönteni,hány bikáé az összehasonlítandó két,vagy több agancs.
Egyik hullott agancs szemlére a baráti társaságom egy tagja hozott három páros agancsot,melyeket különböző években vett fel azonos községhatárban. Én még a kiállított hullott agancsokat fényképeztem,mikor társaim már egy bikáénak minősítették a párosokat.
Odaérkezésemkor nekem szögezték a kérdést-
-Hány bika agancsai ezek szerinted?
-Három bikáé!
Felzúdult a társaság.
-Miért?
-Nézzétek meg!Háromféle szemágtípus,másmilyen ágtípusok,más ívelésű szárak,más koronatípusok!
-De hát évről évre fejlődés is létezik a világon!
-Igen.De a típus nem változik a fejlődéssel együtt,még ha árnyalatnyi különbségnek látjátok is,az általam felsoroltak  a véleményemet erősítik.Egyedül a testszínük lehet azonos,vagy hasonló.
-Nehogy már a testszínt megállapítsd a hullott agancs alapján!
-Gyerekek!Ha kiáll elétek egy bika,Ti mit néztek rajta? Az ötszázadiknál sem kerestek ilyen összefüggéseket?Bementek a házba és elmesélitek,hogy hú mekkora jószág jött ki elém.Ennyi elég?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #9581 Dátum: 2013. Október 09. - 15:18:12 »

Pl. ez a 10 cm-enkénti szeletelés.
Hogy ott mit kell nézni, mi mit jelent.

A másik (ez talán jobban érdekelne) a villás bikák selejtezése.
Mert én is hajlok afelé, hogy a koronára selejtezés révén elvesztjük a szárhosszat.
Bár ez meg lehet, hogy abból adódik, hogy én bizony odaadnék egy tizennégykilós ágasbogast egy tízkilós nyolcasért.
Nade ez már ízlés dolga, arról meg fölösleges vitatkozni...  Vigyorog

Szóval mi a jó?
Meghagyni egy hosszúszárú villás (vagy esetleg dárdás) fiatal bikát, és lőni inkább amelyiknek gyenge koronája van?
Pl. a második agancsúak közül nem inkább a hosszúszárú dárdásokat kellene meghagyni? Egyáltalán: ebben a korosztályban mennyire mutatkoznak meg egy bika képességei?

Stb.-stb. Vigyorog

 Emelem
"a koronára selejtezés révén elvesztjük a szárhosszat"
Ezt ilyen egyértelműen nem szabad kijelenteni!
Anno- Galamb Gábor és csapata tudta,mert kiválasztotta,melyik koronatípusra szabad selejtezni a szárhosszúság megtartásával.
A második üzemtervi ciklusban már ott tartottak,hogy a bikák ahány évesek,annyi kilós trófeájúak legyenek.
Sok bika 120 cm-es szárhossznál bőven 15 kg fölé jutott.
Ma ott követik el a hibát,hogy mindent egyformán lőnek,ha csak dárdás a második agancs.Pedig a szemágtípus már ott van,látható segítség a kiválasztásban.
A következő évben sem mindegy,hogy mi alapján ítélek.
Én is elkövettem egy olyan hibát,hogy elfogadtam az országos előírást.
Koronásak közül kilőni a villást.
Megtettem,Öreg Kollégám méltatlankodása után alaposan megnéztem,milyen bélyegek erősítik az Ő véleményét.Akkor ismertem fel,hogy van egy olyan, már fiatalon morcos tekintetű típus,mely örökös villásan bőven 10 kg fölé jut,még egy átlagos hegyvidéki élőhelyen is,ha hagyják,hogy  megérje az öregkort.
Kérdésedre a válasz:
Fiatal korban a típus határozottan látható,a képességet erősen befolyásolja a születési idő,a születési súly és az élőhely a továbbiakban.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #9582 Dátum: 2013. Október 09. - 15:23:44 »

Ma kijött elém három bikácska 50 méterre! Egy spíszer, úgy 60cm-es agancsú, jól látható szemágkezdeményekkel, vastag, bunkós végű aganccsal és akkora testtel, mint a vele lévő két második agancsú! Azok meg mindketten normális szem, jég és középágakkal, az egyik mindkét oldalt hármas koronával, a másik meg csak az egyik oldalon, a másikon szép villa volt.
Nincs rózsa-első agancs!
Van rózsa-második agancs!
A másik két bika megítéléséhez tudnom kéne:milyen alakúak a szem- és középágak,milyen a villa- a villa első ága,vagy a hátsó ága a szár folytatása.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #9583 Dátum: 2013. Október 09. - 15:26:06 »

Tízen túliak Társasága:  Meglepődött Vigyorog





Csontmetsző!
A képen,a jobb sarokban félig látható trófeáról tudnál-e képet feltenni?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #9584 Dátum: 2013. Október 09. - 15:33:02 »

A mesterségesen növelt Ca bevitel, ilyet még nem okozott.. (felénk) Ja, és a jó vitaminbevitel sem!..  Fejvakarás
Az általad is elvetett "szakvélemény" a tudáshiányra épül és nem biztos,hogy gyógyítható.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Oldalak: 1 ... 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 [639] 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: