Oldalak: 1 ... 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 [634] 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914539 alkalommal)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #9495 Dátum: 2013. Október 03. - 18:54:03 »

Maradjunk abban, hogy én Ferinek írtam, nem neked! Sajnálom, hogy nem érted miről beszélek, mindent leírtam ami a lényeg! A magadfajtának reszket a keze a 8 éves 10 kilós bikákra ez a nagyon nagy baj! Az őserőt már a bika gyerek agancsain is látni, de ezt te úgy sem fogod megérteni soha, ha már most olyan nagy egoista vadásznak tartod magad! Hülye is vagyok, hogy ilyen hatalmas tapasztalatokkal teli "vadászokkal"  leállok vitázni  Nooormalis?  Röhög  Na szép álmokat, folytasd a nagy tapasztalatokkal teli  példaértékű vadászatod! Azt azé soha ne felejtsd, hogy a vad nem a tiéd, te csak lehetőséget kaptál!   ...hű ezt meg pláne soha nem fogja megérteni...  Figyelmes olvasás

Szerintem Ferinek sem kell megtanítanod, hogy mi a szarvas.
"A magadfajtának reszket a keze a 8 éves 10 kilós bikákra ez a nagyon nagy baj!"
Na látod,  a nagy baj az itt kezdődik, amit írsz.... Ezzel el is mondtál mindent magadról.. Nekem nem remeg meg a kezem egy -3 pontos bikára, mert eszem ágában sincs terítékre hozni. Ezek szerint neked sem mert egyből meglőnéd. Őserő, meg tetszik., "gyerekagancs"és hasonló "szakmai"szempontok alapján.. Szerintem a trófeabírálaton néznének rád kiguvadt szemmel.. Nevetséges vagy, ömlik belőled a hozzá nem értés... Az a szerencse hogy fényképező van a kezedben, nem fegyver. Azt legalább jól használod..  Nem tartom egoista vadásznak magam, csak vadásznak, de nem idézőjelben, ahogy te megtiszteltél ezzel.
Amit csinálsz az olyan, mintha én bemennék egy fotós fórumra, és kioktatnák  mindenkit milyen a jó objektív, és milyenek a megfelelő beállítások... Azért mert nekem is volt régen pajtás meg cmena fényképezőgépem, meg láttam is már fényképet..
Naplózva

Jó szelet!
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #9496 Dátum: 2013. Október 03. - 19:01:56 »

Egy picit álljatok le.Mély levegő.... Türelmetlenül
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #9497 Dátum: 2013. Október 03. - 19:05:51 »

Szerintem Ferinek sem kell megtanítanod, hogy mi a szarvas.
"A magadfajtának reszket a keze a 8 éves 10 kilós bikákra ez a nagyon nagy baj!"
Na látod,  a nagy baj az itt kezdődik, amit írsz.... Ezzel el is mondtál mindent magadról.. Nekem nem remeg meg a kezem egy -3 pontos bikára, mert eszem ágában sincs terítékre hozni. Ezek szerint neked sem mert egyből meglőnéd. Őserő, meg tetszik., "gyerekagancs"és hasonló "szakmai"szempontok alapján.. Szerintem a trófeabírálaton néznének rád kiguvadt szemmel.. Nevetséges vagy, ömlik belőled a hozzá nem értés... Az a szerencse hogy fényképező van a kezedben, nem fegyver. Azt legalább jól használod..  Nem tartom egoista vadásznak magam, csak vadásznak, de nem idézőjelben, ahogy te megtiszteltél ezzel.
Amit csinálsz az olyan, mintha én bemennék egy fotós fórumra, és kioktatnák  mindenkit milyen a jó objektív, és milyenek a megfelelő beállítások... Azért mert nekem is volt régen pajtás meg cmena fényképezőgépem, meg láttam is már fényképet..

Én nem a fegyverekről beszéltem... De úgy is meglehet közelíteni a dolgot, hogy:  Tudod mi a kettőnk között a különbség? Hogy mikor én lenyomom a gombot, az nem szól nagyot és nem fexik le egy állat sem! Mégis ez óriási különbség, és ennek őszintén örülök! De egyszer majd megérted ezt is, eljön az ideje ebben én biztos vagyok!
Naplózva

" There is good out there "
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #9498 Dátum: 2013. Október 03. - 19:21:48 »

............... De egyszer majd megérted ezt is, eljön az ideje ebben én biztos vagyok!

elaccc!

..én meg egyáltalán nem vagyok biztos ebben..  Angyal ..  Vigyorog
És csak azért nem ütöttem le, a feldobott magaslabdád.., mert itt, és most.., nem aktuális!..  Ördög ..
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #9499 Dátum: 2013. Október 03. - 19:28:24 »

Én nem a fegyverekről beszéltem... De úgy is meglehet közelíteni a dolgot, hogy:  Tudod mi a kettőnk között a különbség? Hogy mikor én lenyomom a gombot, az nem szól nagyot és nem fexik le egy állat sem! Mégis ez óriási különbség, és ennek őszintén örülök! De egyszer majd megérted ezt is, eljön az ideje ebben én biztos vagyok!

Ebben szerintem jobban hasonlítunk egymásra, mint gondolod. Már én sem feltétlenül, a fegyver után nyúlok, hanem használom a fényképezőgépet, kamerát is. Biztos vagyok benne, hogy sosem fogok eljutni a Te szintedre ezzel, és ezt most nem cinizmussal írom. Egyrészt mert nem értek hozzá, és nincs is meg hozzá a technikai hátterem, érzékem. Ez a Te asztalod, és sosem vitatkoznék veled ilyen kérdésekben, hanem elfogadnám amit mondasz. A fényképezőgépnél jobban érdekel a vadászat, viszont meglátom benne a "vadászatot" és elismerem, hogy egy jó fotó felér egy trófeával. Ebben a tekintetben, nincs köztünk vita.
Viszont a kutya itt van elásva:" Hogy mikor én lenyomom a gombot, az nem szól nagyot és nem fexik le egy állat sem!"  Ez valóban óriási különbség! Mivel míg a fotó után a "modell" sértetlenül továbbmegy, így nem tudsz kárt okozni. A lövés után már nincs mód visszapörgetni az idő kerekét, így az mindig nagy felelősséggel jár. Ezért nincs helye, az ilyen jellegű megnyilvánulásoknak itt. Ez egy eléggé kardinális kérdés, ahhoz, hogy elbagatellizáljuk és szakmaiatlan kijelentéseket tegyünk, főleg kioktató hangnemben. Bennem nincs harag, Ha megbántottalak ne haragudj, de úgy éreztem nem állhattam meg szó nélkül. Ha Te is úgy gondolod fátylat rá..
Naplózva

Jó szelet!
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #9500 Dátum: 2013. Október 04. - 11:14:05 »

Nah, akkor egy kis bírálni való, a "vadásztató" szemével:
Van mikor csak az agancs látszik, van mikor a test, van amikor egyik sem igazán...

Jöhetnek sorban a vélemények (kor, súly, lőhetőség)!

1.


2.


3.


4.


5.


 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 04. - 11:47:39 írta Voldemort » Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #9501 Dátum: 2013. Október 04. - 12:10:00 »

Szerintem a 4. film főszereplője lőhető. :Mosolyog Vigyorog Okos Stoel
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #9502 Dátum: 2013. Október 04. - 13:23:26 »

Szerintem a 4. film főszereplője lőhető. :Mosolyog Vigyorog Okos Stoel
Tegnap láttam facebookon egy képet, amin Feri és egy vendég emögött a bika mögött pózol, széles vigyorral... Ördög
Szóval ő is hasonlóan gondolta... Vigyorog
Majd ő leírja részletesen és tesz fel fotót, ha akarja (és remélem hogy akarja!) Kacsint Ördög
 Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9503 Dátum: 2013. Október 04. - 14:01:34 »


Feri ! Ez akár egy HT.vadász szakmai vizsgának is beillik ! (sőt)

1- lőhető 2- Fejvakarás 3 Fejvakarás  4.  Nyálcsorog (arra a kacskabacskára gondolok) 5. rövid főág miatt  Vadász      Na most jól beletenyereltem !
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9504 Dátum: 2013. Október 04. - 14:50:47 »



1- lőhető 2- Fejvakarás 3 Fejvakarás  4.  Nyálcsorog (arra a kacskabacskára gondolok) 5. rövid főág miatt  Vadász      Na most jól beletenyereltem !


Ismét megnézve  2. az egyenes szemág miatt lőhető !  (?)    3. a 0.24 körül látott összkép alapján lőhető .         Stoel   ( Nem vagyok szakértő cca csak 18 bika van a rovásomon )               
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #9505 Dátum: 2013. Október 04. - 14:56:37 »

12,07 kg.
Mi róla a véleményetek?

Ma tüzetesen átnézhettem a trófeát centiről centire.
Mindent egybe véve ha több ez a bika 8  évesnél, akkor bárkinek, fényes nappal, zeneszó mellett, tövig.......... Nem Stoel
És:  Rííí
Egyébként No Comment, a többit ti is tudjátok........
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9506 Dátum: 2013. Október 04. - 15:40:16 »

Ma tüzetesen átnézhettem a trófeát centiről centire.
Mindent egybe véve ha több ez a bika 8  évesnél, akkor bárkinek, fényes nappal, zeneszó mellett, tövig.......... Nem Stoel
És:  Rííí
Egyébként No Comment, a többit ti is tudjátok........

Írhatnál az elejtés körülményeiről !  Mail

A feltételezésem hogy a határterületeteken fizetősbe lett meglőve !?    OOO
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #9507 Dátum: 2013. Október 04. - 15:50:10 »

Írhatnál az elejtés körülményeiről
A feltételezésem hogy a határterületeteken fizetősbe lett meglőve
Sem bántani, sem minősíteni nem akarom az elejtőt. Stoel
De a véleményem egyértelmű Rííí
Vt. tagja ejtette el a szomszéd területen, de nem velünk volt "határeset", hanem a további társasággal.
Ott látták többször is, de úgy gondolták, még várnának vele....... hát ennyi....
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9508 Dátum: 2013. Október 04. - 15:54:03 »

Sem bántani, sem minősíteni nem akarom az elejtőt. Stoel
De a véleményem egyértelmű Rííí
Vt. tagja ejtette el a szomszéd területen, de nem velünk volt "határeset", hanem a további társasággal.
Ott látták többször is, de úgy gondolták, még várnának vele....... hát ennyi....

teljesen tipikus a mai állapotokra ! "Meglőjük mert holnap a szomszéd lövi meg!"   Vállat von
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #9509 Dátum: 2013. Október 04. - 17:00:51 »

Ma tüzetesen átnézhettem a trófeát centiről centire.
Mindent egybe véve ha több ez a bika 8  évesnél, akkor bárkinek, fényes nappal, zeneszó mellett, tövig.......... Nem Stoel
És:  Rííí
Egyébként No Comment, a többit ti is tudjátok........

Kár, hogy nem lehet látni oldalról. Lesz rálátásod a trófeabírálatra? Nagyon érdekelne. Ha centiről centire meg tudtad nézni akkor valószínűleg igazad van. Így a képen az látszik, hogy nagyon erős a középág, viszont a koronaágak már hegyesek. Az agancstő is nagyon ül. Sajnos a testet nem lehet látni, viszont jó nyakas bikának néz ki. Nem zárnám ki, hogy öreg bika. Az hogy vastag és erős a középág, megtévesztő is lehet, láttam már ilyet. Egy 12kg-os bikán minden nagy és erős. Bár az agancs ebből a szögből nem egyértelműen mutatja a kort, én tartom magam ahhoz hogy golyó érett a bika. Nem vennék rá mérget, de ez a benyomásom, abból amit látok..
Naplózva

Jó szelet!
Oldalak: 1 ... 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 [634] 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: