Oldalak: 1 ... 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 [624] 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914518 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #9345 Dátum: 2013. Szeptember 21. - 19:02:58 »

Így , képről   a bika     9 - 10 éves ,  10 - 11 kiló                    - - -  vagy nem ... !
             K. Ferenc   35 - 37 éves ,   85 - 90 kiló                    - - -  vagy nem ... !   OOO   Emelem
.......................


Ez nagyon jóóóóóóóóóóóóóóó! Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
dnt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116


« Új üzenet #9346 Dátum: 2013. Szeptember 21. - 19:52:23 »

Elnézést ha bele zavargok a magasröptű nemzetiségi spráhűbungba, de ezért a bikáért talán megbocsájtjátok nekem.... Vigyorog

Ma reggel esett a Hőgyészi Erdészet Kurd-Lengyel közötti területén.
Bő 2 órás és kb. 5 km-es cserkelés után maradt helyben egy cirkalmas szívlövést követően a térdig érő haragoszöld csodabogyó tengerben.....
Játékos kedvűek elkezdhetnek tippelgetni rá (kor, tömeg....)
A képen K. Ferenc munkatársunk látható a tavalyi hullott agancsokkal (Neki köszönhetjük az Ödönkéről készült filmek java részét is és nem mellesleg jobban ismeri a hőgyészi 8 ezer hektár bikáit, mint a saját szülő édesanyjuk. Egy vérbeli megszállott erdei ember  Igen ).


Szerintem 10 kg simán megvan, én 10,5-re tippelem, főleg hogy az a páros hullott 8,4 kg, ha jól tudom... 
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #9347 Dátum: 2013. Szeptember 21. - 20:01:40 »

főleg hogy az a páros hullott 8,4 kg, ha jól tudom... 
Ja, így könnyű!!!  Vigyorog
Valahová 11 közelébe várjuk....
A kora az biztosan 10 feletti, majd főzés után megnézzük a fogait is.
A grandlija eléggé kopott, de holnap nyúzva lesz, addig nem látjuk, mi van a szájában beljebb.
A tavalyi hullott agancsok vetési síkja már szép gödrös.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #9348 Dátum: 2013. Szeptember 21. - 20:48:34 »

De bátorkodik úgy gondolni....sőt nincs is egyedül ezzel a véleményével (főleg, hogy pár napot-éjszakát a bika közelében töltött hullatáskor) Ördög
Ha a vadászságot csak a vadászjeggyel mérnénk, akkor valóban nem vadász.
De ha eltekintünk ettől a kis apróságtól, akkor az egyik "legvadászabb" ember, akivel valaha találkoztam  Igen  Emelem
Annyira nincs egyedül a véleményével,hogy még én is azt mondom,azonos bikáé a négy agancs.
Azonosak a tűzési magasságok,mindenhol,még az ágakban is azonosak a keresztmetszetek.Egy apró változást látok:a középágak végei kezdenek visszagörbülni.Ez a korral járó tünet.
Az erdei embernek javasolom,cserélje le a pantallót más anyagúra,mert ez az anyag vonzza a kullancsokat a szaga miatt!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #9349 Dátum: 2013. Szeptember 21. - 20:56:09 »

azonos bikáé a négy agancs.


 Pezsgő
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #9350 Dátum: 2013. Szeptember 21. - 23:01:54 »

Történelmi pillanatot élünk át! Kérek én is egy pohár pezsgőt!
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #9351 Dátum: 2013. Szeptember 21. - 23:51:11 »

Történelmi pillanatot élünk át! Kérek én is egy pohár pezsgőt!
Én maradtam aki voltam! Nem a pillanatban van a lényeg,hanem az értékelendő képanyag  és a szemlélet szakmai megfelelőségében!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #9352 Dátum: 2013. Szeptember 22. - 07:23:55 »

Én maradtam aki voltam! Nem a pillanatban van a lényeg,hanem az értékelendő képanyag  és a szemlélet szakmai megfelelőségében!

Meg időnként némi humorérzékben, esetleg csipetnyi öniróniában.
Sokat segít abban, hogy egy élhetetlen világot élhetővé tegyünk magunknak.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #9353 Dátum: 2013. Szeptember 22. - 08:31:54 »

Meg időnként némi humorérzékben, esetleg csipetnyi öniróniában.
Sőt Lajos, abban van igazán!  Igen
Látom a közvetlen kollégáimon is, hogy aki genetikailag képtelen ebbe az irányba fejleszteni magát, abból kiégett, megsavanyodott f@szkalap válik igen rövid idő alatt....
Aztán ez egy öngerjesztő folymattá válik és a faszikám menthetetlen Stoel
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #9354 Dátum: 2013. Szeptember 22. - 08:41:21 »

Ez egy igen f.sza lőhető bika bárhol!



Még a Vértesben is !



Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #9355 Dátum: 2013. Szeptember 22. - 09:01:43 »

Karcsi bátyám! Igen
A Te képeidről igazán lehet nosztalgiázni! Az a 353-as a háttérben, meg pár oldallal korábban az
a bukócsöves 50-es......., mintha most tolták volna őket ki a gyárból! Ördög Stoel Vigyorog
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #9356 Dátum: 2013. Szeptember 22. - 09:18:01 »

A Te képeidről igazán lehet nosztalgiázni! Az a 353-as a háttérben, . . .

Nahallod !  Futotta a 10%-ból . . . !!!   Nyihi

 Wave Emelem
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #9357 Dátum: 2013. Szeptember 22. - 09:32:44 »

A vadásztatási pénzekből , még 1 km műutat is tudtam építtetni a vadászházig ,a Bányával !!!  Némi besegítéssel , az igaz . . !    Vigyorog
Naplózva
vadaszfun
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 197


« Új üzenet #9358 Dátum: 2013. Szeptember 22. - 12:11:02 »

Üdv. Urak!  Kacsint
Gyönyörű volt a reggel, szép eredménnyel. Elég gyengén bőgicséltek ezen a reggelen a bikák. Mindenhonnan fel-felszólalt 1-2, csak abból a körzetből nem, ahova beírtuk magunkat Apámmal reggel, én még fegyver nélküli kísérőként. Mindig jóval hamarabb mentünk ki reggelente, mint a virradat, hisz hosszas várakozás alatt szépen fellehetett mérni a terepet, honnan, milyen bika bőg. Péntek reggel volt a legjobb bőgés, de virradatkor elvágták őket, 5:40től egy hang se. Tegnap reggel már csak-csak felszólalt 1-2 még világosba is, de nem volt szerencse, nem találkoztunk a hang tulajával személyesen. Ez azonban ma reggel máshogy alakult. Mint feljebb írtam, mi körzetünkbe teljes csend. Szomszéd körzetbe pedig egy igen jó mély hangú bika folyamatosan nyomta. Még sötétben elindultunk felé, de csak a körzethatárig, onnan hallgattuk, hogy és hol bőg. Így is bőven több mint 250-300 méterre volt tőlünk. Kezdett világosodni. Mi is bőgtünk neki, tehénhanggal próbáltuk hívni felénk, de nem igazán akart mozdulni. Már világos volt annyira, hogy keresőbe jól lehetett látni. A bika felment a gerincre, és nekiállt egy fenyő alacsony gallyainak. Hangján is lehetett hallani, valamiért ideges. Pár perc után elindult oda, ahonnan még sötétbe hallottuk bőgni. Csupasz oldalon kis foltokba sűrű részek is voltak, mint kiderült, 2 mellékbikájának nekirontva, győzedelmes hangon bőgött fel ismét. Nekünk ez tökéletes volt, hisz ez a két bika, és egy gyenge ünő egyenesen felénk vették az irányt. Menet közbe Apa bírált, az egyik elég nagy, lőhető, pont nekünk való. Tudni illik, hogy társaság házi szabálya miatt, aki lőtt egy bikát, az utána következő 3 évben nem lőhetett. Ez Apámnak tavaly járt le, tavaly nem sikerült lőni, nagyon sok bikát nézett/néztünk meg, hívtunk be, de egyik se volt olyan igazán "jó". Most már ezt a szabályt törölték, csak következő év szeptemberében nem lőhet bikát az, aki előtte való év szeptemberében elejt egy bikát. Visszatérve a történetre, a 3 szarvas bement alattunk egy sűrű részbe, de gondoltuk, hogy hamar ki is fognak onnan jönni, hisz a fekvőhely a mögöttünk lévő rész volt, oda tarthattak. Mi gyorsan leültünk a kökény közé, vártuk őket. A nagyobb bika lépett ki először a sűrűből, olyan 80 méterre tőlünk. Lövést nem kapkodta el Apa, várt. Bika meg csak jött és jött. Egyenesen felénk. Pedig már nem hívtuk tehénhanggal, nem bőgtünk, csak ültünk mozdulatlanul. Ja, bocsánat, csak én ültem így, Apa óvatosan biztosított, vállhoz emelte a puskát. Mikor már a bika nem volt messzebb, 15-20 méternél, sajnos még mindig szembe, pillanatok kérdése volt, mikor vesz már észre, hisz csak a nem olyan magas kökény között ültünk, a szarvasnak meg jó a látása, pont egy kicsit, nagyon kicsit elfordult a bika, akkor dördült a lövés, a bika elesett. Újratöltés, felállunk. Bika elég intenzívebben rugdal, majd próbál felállni, először sikertelenül. Másodjára egész jól sikerült neki, ekkor már nem várta meg Apa, hogy újra visszafeküdjön, a biztosra ment, még 1 lövéssel helyben marasztalta. Hatalmas öröm  Taps , végre fekszik az, aminek már feküdni-e kell. Erre vártunk. Sok reggeli, sok esti vadászat van benne, sok elkocsikázott benzin, de megérte.


Képekért bocsánat, nagy örömre elfelejtettem normális képeket csinálni, egyik a helyszínen van, utána pedig elrakásra került a fényképezőgép,  Rííí , másikat pedig az agancsról készítettem. Szidom is magam a kép miatt, hogy nem csináltam többet Tasli . Azért lehet bírálgatni, érdekel, ki mit mond róla. Holnap pedig már nyugodtan megyek iskolába, hisz nem kell attól félni, hogy Apa nélkülem lövi meg a régóta keresett bikát!
Ui.: Mindenkinek kívánok ilyen élményekkel teli vadászatot. Hatalmas élmény volt!  Mosolyog
 Emelem
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #9359 Dátum: 2013. Szeptember 22. - 12:27:04 »

Jól tettétek, hogy meglőttétek, nekem is tetszik, gratulálok! Gyenge képességű 7-8 éves 6,5-7 kg lehet a kép alapján legalább is erre tippelnék.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Oldalak: 1 ... 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 [624] 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: