Oldalak: 1 ... 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 [602] 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914506 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9015 Dátum: 2013. Augusztus 25. - 14:18:51 »

Most is van olyan hely, ahol van következménye. Pár "vadász"-unk trófeabíráló "tudása" 500 e-ft-ba és - 6 bikába került (ennyivel lőhetünk kevesebbet), mindenzt kb. 37 % hibás kilövésre alkalmazva.


Rájuk kéne vasalni !  S.Peti   Persze ha csókosok,gazdagok,IB tagok és sógorok vagy komák akkor nehéz.  Ördög
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #9016 Dátum: 2013. Augusztus 25. - 14:22:34 »


Rájuk kéne vasalni !  S.Peti   Persze ha csókosok,gazdagok,IB tagok és sógorok vagy komák akkor nehéz.  Ördög

A -6 bikát hogy "vasalod" át? Kéne valami jó ötlet.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #9017 Dátum: 2013. Augusztus 25. - 15:19:37 »

Szia Pati! Emelem

Nálunk a Házi szabályzatban szerepel egy rész: "5. A vadásztársaság azon tagja, aki vadásztársait, vagy a vadásztársaságot megkárosítja, aki a vadásztársaság eszközeit, vagyonát magánjaként kezeli, nem rendeltetésének megfelelően,jogtalanul használja, vagy eltulajdonítja, azt fegyelmi eljárással a társaságból ki kell zárni, de az okozott kárt, a kizárás tényétől függetlenül, meg kell térítenie!"[/u]
Ez alapján nálunk biztosan behajtanánk -ha a hat bika árát nem is tudnánk- azt a félmillát!

 Wave Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #9018 Dátum: 2013. Augusztus 25. - 15:41:53 »

Szia Pati! Emelem

Nálunk a Házi szabályzatban szerepel egy rész: "5. A vadásztársaság azon tagja, aki vadásztársait, vagy a vadásztársaságot megkárosítja, aki a vadásztársaság eszközeit, vagyonát magánjaként kezeli, nem rendeltetésének megfelelően,jogtalanul használja, vagy eltulajdonítja, azt fegyelmi eljárással a társaságból ki kell zárni, de az okozott kárt, a kizárás tényétől függetlenül, meg kell térítenie!"[/u]
Ez alapján nálunk biztosan behajtanánk -ha a hat bika árát nem is tudnánk- azt a félmillát!

 Wave Attila

Szerbusz Attila!

A hat bika a fájóbb.  Fejvakarás
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9019 Dátum: 2013. Augusztus 25. - 17:07:02 »

A -6 bikát hogy "vasalod" át? Kéne valami jó ötlet.

Ötletelni előre kell mert a most meghozott szabályozással visszamenőleg nem lehet büntetni .
Szerencsére (de tényleg csak a szerencsén múlik ) nálunk nem (volt) ilyen rossz a mínuszosok aránya. Ha rosszabbodna a helyzet akkor én is javasolnám hogy a büntetésér egyetemlegesen álljanak helyt az "elkövetők" ismerve a csapatot mér ennek a kis zsebbenyúlásnak is lenne visszatartó hatálya . A társaság még egy-két év trófeás vad elejtésétől való eltiltással is honorálhatná a meggondolatlan vagy csak egyszerűen tévesztő vadászt. Szerintem szigorúbb szankciókat nem kell alkalmazni  normális körülmények között.       Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #9020 Dátum: 2013. Augusztus 25. - 18:51:55 »

Ötletelni előre kell mert a most meghozott szabályozással visszamenőleg nem lehet büntetni .
Szerencsére (de tényleg csak a szerencsén múlik ) nálunk nem (volt) ilyen rossz a mínuszosok aránya. Ha rosszabbodna a helyzet akkor én is javasolnám hogy a büntetésér egyetemlegesen álljanak helyt az "elkövetők" ismerve a csapatot mér ennek a kis zsebbenyúlásnak is lenne visszatartó hatálya . A társaság még egy-két év trófeás vad elejtésétől való eltiltással is honorálhatná a meggondolatlan vagy csak egyszerűen tévesztő vadászt. Szerintem szigorúbb szankciókat nem kell alkalmazni  normális körülmények között.       Emelem

Előre akarunk gondolkozni, ami elmúlt az elmúlt. A gond az, hogy főleg vendégkíséréskor követnek el örületes baklövéseket (bocsánat bikalövéseket), viszont a "hadra fogható" kísérők száma is véges...  Vállat von
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9021 Dátum: 2013. Augusztus 25. - 19:04:40 »

Előre akarunk gondolkozni, ami elmúlt az elmúlt. A gond az, hogy főleg vendégkíséréskor követnek el örületes baklövéseket (bocsánat bikalövéseket), viszont a "hadra fogható" kísérők száma is véges...  Vállat von


Na ez már tényleg nagy gond !  S.Peti   Hol a hivatásos vadász szakmai hozzáértése ?   OOO
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #9022 Dátum: 2013. Augusztus 25. - 19:09:35 »


Na ez már tényleg nagy gond !  S.Peti   Hol a hivatásos vadász szakmai hozzáértése ?   OOO

A "hivatásosak" tavaly egyetlen minuszos bikát lövettek, a gond az, hogy sokszor nagyobb a "vendéglétszám", mint a hivatásos állomány (3 fő). Ez sajnos a terület adottságai miatt "muszáj", mert 15-20 nap alatt kéne 30 körüli agancsárt terítékre hozni.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #9023 Dátum: 2013. Augusztus 25. - 20:45:19 »

Most is van olyan hely, ahol van következménye. Pár "vadász"-unk trófeabíráló "tudása" 500 e-ft-ba és - 6 bikába került (ennyivel lőhetünk kevesebbet), mindenzt kb. 37 % hibás kilövésre alkalmazva.

Mindenütt ezt kéne!!
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #9024 Dátum: 2013. Augusztus 27. - 08:29:11 »

Valami lesz...  Vigyorog
Első nyöszörgés megvolt tegnap este.
Mátraalja.
Naplózva

Üdv: Bence
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #9025 Dátum: 2013. Augusztus 27. - 16:00:58 »

Valami lesz...  Vigyorog
Első nyöszörgés megvolt tegnap este.
Mátraalja.

Aha..... lassan mondom én vagyok az erdész  és épp ....  Ördög  vagy fáj a fejem... vagy...  Ördög Stoel
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Lehoczki
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #9026 Dátum: 2013. Augusztus 27. - 18:10:08 »

Tisztelt Vadászok!

Elnézést, hogy ide írok, de nem találtam alkalmasabb "topic" címet. Nagyvadat szeretnék fotózni Nagykovácsi környékén.
Többször voltam már kint a Nagy-kopasz környékén, de eddig csak őzeket és nyomokat láttam.
Azoktól szeretném kérdezni, akik járatosak arrafelé, hogy melyik területeken lehet nagy eséllyel gímszarvast vagy vaddisznót látni, fotózni.

Válaszotokat köszönöm, üdv : Csaba
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #9027 Dátum: 2013. Augusztus 27. - 18:24:39 »

Szervusz Csaba! Emelem

Ha rám halgatsz meglátogatod valamelyik vadasparkot.
Egyrészt, ott olyan közeli képeket tudsz késziteni, mint a természetben talán soha.
Másrészt, Indul a szarvasvadászati idény, és nem hiszem, hogy bárhol örülnének a terület zavarásának. A balesetveszélyről meg ne is beszéljünk, mivel nagy valószinűséggel nem a turistautakon sétálnál.


 Wave Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Lehoczki
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #9028 Dátum: 2013. Augusztus 27. - 19:45:42 »

Kedves Attila!

Köszönöm a válaszod. Sejtettem, hogy ezt a választ fogom kapni. Vadasparkban fotózni nekem olyan, mintha a vadásznak vadasparkban kellene vadásznia. Nincs kihívás.
Nem vagyok kezdő, cseszett már le vadász mert letértem a jelzett túrista útról.

Evvel kapcsolatban szeretném kérdezni, hogyha a Pilisi Parkerdő zrt. honlapján kiírják, hogy Nagykovácsinál minden csütörtökön van társasvadászat miatt korlátozás, attól függetlenűl a hét többi napján is (seggbe) lőhetnek ott vagy akkor semmilyen vadászati forma nem engedélyezett? Tehát a hét többi napján nekem szabad-e a pálya?

Boccs, hogy ezt itt kérdezem,de a Parkerdő diszpécsere nem tudott korrekt választ adni, a fővadász telefonon meg nem érhető el, és email-re nem válaszolnak.

Üdv, Csaba
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #9029 Dátum: 2013. Augusztus 27. - 20:33:51 »

Szervusz Csaba! Emelem

A társas vadászat -mint a nevében is benne van- több ember egyidejű vadászatát jelenti, ami jelen esetben gondolom vadkárelháritás miatt van.
Augusztus 31-től   "nagyüzemben" beindul a bérvadászat szarvasbikára! A Pilisi Parkerdőnél reggel este több tucat vendég, és kisérő járja a területet. Azt, hogy meglőnek, elképzelhetetlennek tartom, de, hogy komoly konfliktusba kerülhetsz abban biztos vagyok, főleg azért, mert a vadőröknek már van rendészeti intézkedésre is joguk.

Amit javasolni tudok: vedd fel a kapcsolatot a helyi erdésszel, és próbálj vele egyezkedni!!

 Wave  Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 [602] 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: