Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914527 alkalommal)
forsterh
Vendég
« Új üzenet #570 Dátum: 2008. Október 04. - 20:20:12 »

Szervusz Wetzlar!

10 kg ! Egy dekával sem több!!! Bion
Üdv. forsterh Wave
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #571 Dátum: 2008. Október 04. - 21:36:41 »

"Mi is pontosan az ok és az okozat ebben az esetben?
Én csupán azt látom, hogy adott egy olyan trófea, ami a tipikus visszarakás jeleit mutatja, ugyanakkor van hozzá egy olyan fogsor, amely gyakorlatilag szinte kopásmentes. Nekem ez inkább ellentmondás.
Csatolom a koponyavarratról készült fotót."

Szerintem egy kicsit másképpen értelmezed az öregség megjelenését a szarvasbikánál.
A szarvasbika többnyire azért kezd el visszarakni, mert elromlik a fogazata és ezzel együtt az öregedést előidéző gének dominánsan működésbe lépnek. Ez a bika ugyan megöregedett és ezt a trófeájáján lévő agancsainak formája  és ágainak méretei is jól tükrözik, a rózsa háztatően,  rézsút lecsorgóra áll, szóval ezekkel jegyekkel nincsen semmi baj. Ami valóban szokatlan az a hibátlan fogazat. Hogy ez miért hibátlan arra nem tudom a választ, de hogy miért tudott ilyen hatalmas körméreteket és ezáltal ilyen bazi nagy súlyt beépíteni a trófeájába, annak a hibátlan fogazat az oka. Tehát itt az ok és okozat!
Ha pedig a koponyavarratokról és azok elcsontosodásról esik szó, akkor mifelénk nem a külső kponyavarratokat, hanem a pajzsporc elcsontosodását szoktuk vizsgálni, ehhez azonban le kellet volna akasztani a trófeát a szegről! Wave

Üdv.  forsterh


A koponyavarrat az koponyavarrat. Az nem harántporc, ami egy másik, szintén korbecslésre "elvileg" alkalmas bélyeg. Ahogy van még egy pár ezekből a jegyekből. Kérdés az, hogy ezek közül kiemeltként kezelem-e valamelyiket, vagy megnézem az összeset és amit a többségük mutat, azt a korosztályt fogadom el a becsült kornak.
Mi van akkor, ha a pajzsporc is fiatalabbat mutat? Őzbaknál láttam már olyat, hogy testalkatra, viselkedésre, és agancsra nézve visszarakott öreg bakot mutatott kilövés előtt a vad, azután a trófeát kézbe véve a koponya alapján (agancstő, varratok...) kiderült, hogy max. 4 éves korosztály volt. Az idő előtti agancs visszarakás oka rossz kondíció, külső-belső élősködők, valamilyen betegség...stb. miatt fordulhatott elő. Persze a bikáknál nem tudom, hogy ez miként van, és előfordulhat e egyáltalán? És ha így lett volna, akkor meg honnan ez a nem mindennapi trófea tömeg? Lehetséges, hogy nem azt ette amit ezen az élőhelyen a többi bika, és ezért nem kopott a foga...? Lehet, hogy az igazságot sosem tudjuk meg, vagy csak egyszerűen piszok kemény fogai voltak.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #572 Dátum: 2008. Október 04. - 22:34:00 »



A koponyavarrat az koponyavarrat. Az nem harántporc, ami egy másik, szintén korbecslésre "elvileg" alkalmas bélyeg. Ahogy van még egy pár ezekből a jegyekből. Kérdés az, hogy ezek közül kiemeltként kezelem-e valamelyiket, vagy megnézem az összeset és amit a többségük mutat, azt a korosztályt fogadom el a becsült kornak.
[/quote]

Bocsánat, hogy ennyire fenn akadtam ennél a nem mindennapi bikánál, csak tanulni szeretnék olyanoktól, Akiktől van mit. Szóval a második pillantásnál az agancsról készült képen úgy tűnik a szárvastagság a felső harmadban a legkomolyabb. Ha a koponyáról készült további két képet is figyelembe vesszük nem lehet, hogy egyszerűen egy középkorú nagysúlyú selejt bika tréfál meg minket (engem OOO) a korához képest igen gyenge koronákkal? Vállat von
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #573 Dátum: 2008. Október 04. - 22:53:23 »

Nos akkor az esélytelenek nyugalmával gyakorlatozom is egyet, tippem a köv.:
1.kép: 10.6kg (brutál vastag, de nem túl rövid?)
2.kép: 11,10kg
3.kép: 11,20kg
4.kép: 10,00kg (meglőtték a szárat?mintha foghíjas lenne)
Wetzlarék bikája: 9.20kg
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #574 Dátum: 2008. Október 05. - 00:55:44 »

Üdv Forsterh!

Nagyon meglepett a 3. bika az előző körből! Igaz, jól kitünnek az öregségre utaló jegyek a trófeánál, de szemmel látható a robosztusság és a nagy szárkörméret is!
Sajnos, ebbe én is belebuktam! Zavarodott Nem nagyon "bíráltam" még zempléni bikákon kívűl, de hát mindennek eljön az ideje. Vigyorog

Tipjeim a 2. körre:
1, 11,20kg
2, 11,70kg
3, 10,80kg
4, 9,90kg

Wetzlar bikáját 8, 70kg-ra saccolom! Nem tudom, lehet hogy több, majd elávik:D

Üdvözlettel: Fábián Ferenc
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
forsterh
Vendég
« Új üzenet #575 Dátum: 2008. Október 05. - 07:00:57 »

"Mi is pontosan az ok és az okozat ebben az esetben?
Én csupán azt látom, hogy adott egy olyan trófea, ami a tipikus visszarakás jeleit mutatja, ugyanakkor van hozzá egy olyan fogsor, amely gyakorlatilag szinte kopásmentes. Nekem ez inkább ellentmondás.
Csatolom a koponyavarratról készült fotót."

Szerintem egy kicsit másképpen értelmezed az öregség megjelenését a szarvasbikánál.
A szarvasbika többnyire azért kezd el visszarakni, mert elromlik a fogazata és ezzel együtt az öregedést előidéző gének dominánsan működésbe lépnek. Ez a bika ugyan megöregedett és ezt a trófeájáján lévő agancsainak formája  és ágainak méretei is jól tükrözik, a rózsa háztatően,  rézsút lecsorgóra áll, szóval ezekkel jegyekkel nincsen semmi baj. Ami valóban szokatlan az a hibátlan fogazat. Hogy ez miért hibátlan arra nem tudom a választ, de hogy miért tudott ilyen hatalmas körméreteket és ezáltal ilyen bazi nagy súlyt beépíteni a trófeájába, annak a hibátlan fogazat az oka. Tehát itt az ok és okozat!
Ha pedig a koponyavarratokról és azok elcsontosodásról esik szó, akkor mifelénk nem a külső kponyavarratokat, hanem a pajzsporc elcsontosodását szoktuk vizsgálni, ehhez azonban le kellet volna akasztani a trófeát a szegről! Wave

Üdv.  forsterh


A koponyavarrat az koponyavarrat. Az nem harántporc, ami egy másik, szintén korbecslésre "elvileg" alkalmas bélyeg. Ahogy van még egy pár ezekből a jegyekből. Kérdés az, hogy ezek közül kiemeltként kezelem-e valamelyiket, vagy megnézem az összeset és amit a többségük mutat, azt a korosztályt fogadom el a becsült kornak.
Mi van akkor, ha a pajzsporc is fiatalabbat mutat? Őzbaknál láttam már olyat, hogy testalkatra, viselkedésre, és agancsra nézve visszarakott öreg bakot mutatott kilövés előtt a vad, azután a trófeát kézbe véve a koponya alapján (agancstő, varratok...) kiderült, hogy max. 4 éves korosztály volt. Az idő előtti agancs visszarakás oka rossz kondíció, külső-belső élősködők, valamilyen betegség...stb. miatt fordulhatott elő. Persze a bikáknál nem tudom, hogy ez miként van, és előfordulhat e egyáltalán? És ha így lett volna, akkor meg honnan ez a nem mindennapi trófea tömeg? Lehetséges, hogy nem azt ette amit ezen az élőhelyen a többi bika, és ezért nem kopott a foga...? Lehet, hogy az igazságot sosem tudjuk meg, vagy csak egyszerűen piszok kemény fogai voltak.
Szervusz kedves Csontmetsző!

Szerintem nagyon okosan, nagyon komoly dolgokat feszegetsz.Valóban vannak olyan körülmények egy őzbaknál, egy szarvasbikánál, amelyek elszenvedése során (barkás agancs építése időszakában kialakult tartós betegség, komolyabb testi sérülések elszenvedése, tüdő letapadás stb.) a felrakott trófeájában az öreg korra jellemző jegyek dominálnak. A jelenlegi trófeasúlyt tippelő fordulónkban az első képen szereplő bika pontosan erről fog szólni. Valószínű, hogy egyes megbetegedések által kiváltott lázas állapotok egy jónéhány gén működésének érvényesülését az agancsfelrakás időszakában gátolják és az időskori állapotokra jellemző formai jegyek jelennek meg döntően az agancsokon. Ezért fordulhat elő az, hogy valóban még életében a trófeajellemzők alapján elbírált bak vagy bika, lefőzés utáni trófeáját kézbe véve meglepődve tapasztaljuk, hogy más bizonyítékként szolgáló csontozati jegyek (fogkopás, harántporc, koponyavarratok, bikánál a grandli színe és kopottsága stb.) középkorú egyedre jellemzőek. Ebből én azt a következtetést vonom le, hogy a reális kormeghatározás ezközei minden esetben a kézbevett trófeán megtapasztalható jegyek (csontképletek) míg az agancsok kivétel nélkül az az évi felrakás körülményeiről rajzol hiteles képet. Mivel azonban ilyen mélységekben kevesen ismerjük még azokat a betegségeknek és egyéb más körülmények hatásainak az agancsépítés során leképződő formai jegyeit, így kissé tanácstalanul állunk minden hasonló, számunkra még ismeretlen és szokatlan jelenség megtapasztalása előtt.
Viszont nagyon fontos lenne tudni  és még a szabad természetben különbséget tenni, a valóban koros és az ideiglenesen betegség vagy más kedvezőtlen környezeti hatás miatt a trófeájában a visszarakás jegyeit megjelenítő egyedek között.
Ez egy nagyon szép téma és a szarvasokkal való kutatásnak ma még egy fehér foltja.Hogy ilyen gyakorlati szakmai beszélgetések által tudjuk-e aprópénzre váltani vagyis gyakorlatban alaklmazhatóvá tenni az itt leszűrődött tapasztalatokat azt majd csak a jövő mutatja meg.
Mindenesetre nagyon örülök, hogy vannak már olyan vadgazdák és vadászok, akiket trófeanevelés gyakorlati kérdései ilyen mélységben érdekelnek.
Valóban az utolsó képen látható trófeát viselő bika az utánkeresése alkalmával sebzetten a vadászoknak támadott. A "golyózáporban" a bal szárat aztán rendesen elkapta egy lövedék. Ez megint nagyon tanulságos lesz, mert vannak egészen közeli felvételeim is a lőcsatornáról.
Addig is míg erre sor kerül szorgalmasan tegye meg mindenki a tippsorát, ha lehet tanuljunk egy kicsit közösen.
Üdv. forsterh
« Utoljára szerkesztve: 2008. Október 05. - 07:47:12 írta Voldemort » Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #576 Dátum: 2008. Október 05. - 08:03:15 »

 Igen  Köszönöm a választ. Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Sziju
Vendég
« Új üzenet #577 Dátum: 2008. Október 05. - 08:10:26 »

Sziasztok!
Az agancs felrakása a bikáknál érdekes téma. A ciklus során a csontjaik sűrűsége is változik. A csontokban tárolt anyagokból rakják fel az agancsot. (Láttam erről egy filmet. Az emberi csontritkulás gyógyítása érdekében vizsgálták a szarvasokat.)

Láttam olyan bikát, amelyiknek egy darab gyönyörűen fejlett, hatalmas agancsa volt. Az állatot előző évben meglőtték, amiből felgyógyult. Erősen sántított, de meg tudta védeni magát, és tudott táplálkozni, nem volt lesoványodva.

Úgy gondolom, az egészség energia egyensúlyi állapot állatnál és embernél egyaránt.

Energia egyensúly akkor van, ha a genetikai képesség jó, a táplálék megfelelő mennyiségre és minőségre, nincsenek extrém

Vagyis az állat életmódja, tápláléka a lehető legtermészetesebb! Ha az egyensúly bármelyik részen felbomlik, akkor torz agancs, vagy más anomália léphet fel. Az energia egyensúly felborulása eredményezheti a bikáknál ezeket az eltéréseket, ahol a kormeghatározás nem szabvány szerinti. Ha bármi többnek mutatja a korát a valósnál, pl. a porcok korai csontosodása, ez energia hiány miatti korai öregedésnek felel meg.

Megjegyzés: nem vagyok bika szakértő, de sokat foglalkozom az egészséggel, amely embernél és állatnál hasonló törvények szerint működik.
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #578 Dátum: 2008. Október 05. - 08:53:04 »

Kedves Sziju!
Én mindig érdeklődéssel olvasom az agancs fejlődése témakörében tett, szerintem nagyon is megszivlelendő szakmai hozzászólásaid.Teljesen igazat adok Neked a tekintetben, hogy az agancs normális formai megjelenése az egyed szervezetének harmonikus és egészséges energiaháztartásával is összefüggésben van. Elsősorban a saját szervezet létfenntartásának enegiaszükségletét  kell biztosítania és az ez utáni energiatöbblet fordítható csak az agancs megnevelésére. Ezért egy egészséges egyed, amely harmóniában tudja hasznosítani a környezete által felkínált lehetőségeket, természetes formájú szép trófea megnevelésére válik képessé. Minden betegség, sérülés, de táplálék megvonás vagy vízhiány is, amely a szervezet energia szükségletének beviteli korlátozásával jár, leképződik az aktuális agancsépítés idény az évben felrakott agancsaiban.Ebben lenne jó, ha tudnánk olvasni, csak még kevés a gyakorlati ismeretünk e vonatkozában.
Derűs szép napot kívánok! Wave
forsterh
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #579 Dátum: 2008. Október 05. - 10:32:06 »

Nos ezért csalókák a fotók, elég szélsőséges tippek születtek, a 3. agancsból semmiképpen sem nézném ki ezt a hatalmas tömeget.
Nálunk esett egy korábban említett torz bika, megvan a mért tömege is.
Felteszem ide, hátha lesz valakinek tippje a tömegére vonatkozóan. (márcsak az érdekessége miatt)

Szia wetzlar!
Szerintem 9,20kg
Üdv HSanyi
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #580 Dátum: 2008. Október 05. - 16:36:04 »

Üdv!

Nos akkor a torz bikáról - pontosabban a fotó okozta "optikai csalódásról" - annyit, hogy amikor ott feküdt, mindannyian kivétel nélkül, köztük 2 vadőr is, olyan 7 kiló körülire tippeltük.
Nagyon csalós a fotó alapján, mert mi lefelé tévedtünk majd 1 kilót, pedig ott álltunk mellette többen is, a feltett fotó alapján pedig mindenki kilót/kilókat "tévedett" felfelé... Kacsint
Egyébként a trófea tömege 8,08 kg.  Kacsint
(hát ennyire tudja becsapni a fotó az embert... Mosolyog)
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #581 Dátum: 2008. Október 05. - 16:59:04 »

Szervusztok!
Trófeasúlybecslés  2. forduló
 A helyes tippsor a következő:
1.     9,75 kg  (8,30-11,20 kg)
2.     9,60 kg  (8,20-11,00 kg)
3.   11,20 kg  (9,50-12,90 kg)
4.     9,75  kg  (8,30-11,20 kg)

A következőkben minden trófeát  külön megtárgyalunk.
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #582 Dátum: 2008. Október 05. - 17:08:44 »

Az első sorszám alatt szereplő bikát több éve ismerték, mert ezen a területen tartózkodott nem csak bőgésben,  hanem  a  téli beállásban is. Ezért két évre visszamenően be tudták mutatni a bika korábban elhullajtott agancsait is. Ezek párban  vannak  és sok információt közvetítenek felénk. Sajnos nem gondoltam,  hogy  ilyen komoly témák vetődnek fel a fórumon, mert ha tudtam volna, akkor azért konkrétan megmértem volna a bemutatott hullott agancsok száraz súlyait, hogy valamiképpen természetes mértékegységben mért adatokkal is alá tudjam támasztani a mondanivalóm lényegét.
Mivel azonban  ennek  a bikának a két évre visszamenő élettörténetét a legilletékesebbel, a területet kezelő hivatásos vadásszal  áttárgyaltuk, így higgyétek el nekem adatok közlése nélkül is a következőket. Az első pár hullott  agancsot  ha kézbe vehettük, akkor  ennek a bikának a legjobb méretekkel rendelkező agancsait tapogathattuk meg.  Ezek a  legszemrevalóbbak ,  ekkor a korát a bikának már 10 évre becsülték.  Nos mielőtt azonban ezeket az agancsait elhullajthatta volna egy januári disznóhajtáson (nem ezen a területen) magas lapockalövést kapott, amit azonban szerencsésen túlélt.  Az idén tavasszal  párban  megtalált agancsai azonban jelentősen eltértek a tavaly tavaszitól. A szár- és ághosszak jelentősen zsugorodtak, az ágak íveltsége drasztikusan csökkent, a koronaágakban visszarakásra utaló lécesedések jelentek meg, az egész agancs zömökebb lett és egy kimondottan öreg bikától származó jelleget  vett  fel, holott ekkor még  „csak” tizenegy éves korúra volt becsülhető. A mért agancssúlyokban is volt visszaesés, összességében több mint fél kilogramm az előző tavaszihoz képest.
Nos, az idén bőgésben aztán megmutatta magát a bika és fejdíszével meglepte az őt jól ismerő hivatásos vadászt is. A szarvasbika 12 éves korához képest egy fiatalabb korosztályt megjelenítő formai  jegyekkel  megtűzdelt trófeát rakott fel. A koronában az ágak fiatalosan hosszúak, az ágvégek pedig   a korábbi évekkel ellentétben nem hegyesen kifentek, hanem ujjbegyszerűen vastagok,  és a főágak ismét jól íveltek lettek, ami megint csak a fiatalabb korosztály agancsfelépítésének egy formai jegye. A bal száron megjelenő középág szokatlanul mély tűzése és a jobb szár koronaágainak valamilyen kényszerű hullámossága, csavarodása azért valamit jelzett, csak ezen üzenetek megfejtéséhez még kevés ismeretanyaggal rendelkezünk. Mindenesetre a szárak alja,  jégág magasságig jelentősen emelte a körméretét, (pakolt bele) ami pedig az öreg bikákra jellemző.
A bika azonban  sántított, húzta az egyik első lábát, elejtése utáni zsigereléskor pedig megállapították, hogy tüdeje jó 30%-ban a korábbi  elszenvedett lövés kihatásaként le volt tapadva.
Ez a trófeája még most sem éri el, a két  évvel  ezelőtti hullajtott agancsok mért súlyai által és a koponya súlyának figyelembevételével már akkor elért, becsült 10 kg-os trófeasúlyt.
Azért adtak neki egy lehetőséget, hogy felépüljön és nagyon szép és tanulságos szakmai tapasztalatokat gyűjtöttek e bika megfigyelése kapcsán.
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #583 Dátum: 2008. Október 05. - 17:15:41 »

A második képen szereplő trófea véleményem szerint egy korai kilövés. Az erő nagyon fent van, a főágak  szakaszán  a szár vékony, éretlen. Oldalról nézve a  trófeát,  még nagyon jellegzetes négyszögbe foglalható, mindazok ellenére, hogy úgy tűnik, hogy a korona ágszámból mindkét oldalon a korábbi évhez képest már egy-egy ágat lespórolt. Ezzel azonban figyelemmel az előzőekben leírtakra is (esetleges  betegség  stb.) óvatosan kell bánni. Nos, én kilencévesnek gondolom, szerintem kaphatott volna még legalább két évre lehetőséget javítani a trófeáján, mert egyébként egy jó képességű bika volt.
A harmadik képen  látható trófeát viselő bika egy nagyon jó kilövés volt. Korát 12-13 évre becsültem, igazi érett trófea, a jobb szár koronájában már a visszarakás jeleit mutató enyhe lapátosodással. Egy nagyon értékes hosszú szárú típust jelenít meg, ami egyre ritkább manapság a nyugati típusú szarvas általános térhódítása miatt.  A főágakkal határolt szárszakaszon már szépen pakolt bele súlyt az agancsaiba.
A negyedik képen látható trófeát viselő bika is egy jó kilövést jelenít meg. Korát 9-10 év  körülire becsültem.  Nem kimondottan öreg, de az látszik, hogy jövőre már a bal szár koronájában nagy valószínűséggel villa következett volna. Ezt  ilyen kevés összes ágszámmal rendelkező, huzatos trófea esetében  nem lett volna érdemes megvárni, ezért időben történt a kilövés, a legnagyobb értéket produkáló  életciklusban.  Ez is egy hosszú szárú típust képvisel, eddigi állományban tartása nagyon is dicséretes és jó hatású a populáció átlagos szárhosszának megőrzése érdekében.
Ezt a bikát sebezték és  után keresés alkalmával megtámadta a vadászokat. A végleges leterítése során aztán kapott egy lövedéket a bal szár is.
Itt megállunk egy röpke pillantásra, mert egyszer egy másik fórumon egy fórumozó nekem azt próbálta bizonygatni, hogy a szarvasbika fején lévő agancs az egy élettelen „dolog”, mert miután a bika letisztította a barkás agancsait, a szállítósejtek, vérerek eltömődnek, „trombocitálódnak” és attól kezdve csak  egy élettelen  bőrcsont képlettel van dolgunk.
Nos hiába hoztam fel  érvként, hogy a szarvasbika fején lévő agancsra hullott hópelyhek elolvadnak, mert az agancsnak hőmérséklete, tehát keringése van,  vagy hogy a pecséten a levetési felület síkján sokszor gombostűfejnyi vércseppek találhatók, hogy a frissen mély hóba hullott agancsokra fagyos bunkóként ráolvad a hó, mert a belőle távozó hő megolvassza azt, majd kihűlve visszafagy.
Akkor most nézzünk egy-két fotót  egy bőgési idényben  (tehát jó bő  két hónappal a tisztítás után)
agancs száron lőtt trófeáról. Kiválóan látszik, ahogy a rotorszerűen a tengelye körül forgó lövedéktest mély lő csatornát mélyít keresztben az agancsszáron.  Ezt a lövést követően aztán más lövések hatására a bika végleg megszűnt élni, mégis a lő csatorna két oldalán az agancsszár csontanyagában végig vastag alvadt vér szivárgás tapasztalható.  Na, ennyit akkor a nagy okoskodásról!
Az agancs mind addig míg a szarvasbika fején van él!!! Az igaz, hogy ahogy haladunk a tavasz felé, úgy folyamatosan tömődnek el a koronától kezdődően visszafelé a szállító szövetek és szárad bele a vér, de az elvetés pillanatáig ezek  a szállító pályák, ha csökkent módon is de működnek.

Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #584 Dátum: 2008. Október 05. - 17:25:36 »

Ami a  tipposzlop  helyes megfejtését illeti úgy tűnik Hegedűs vadászbarátunknak bérlete van az első helyre, mert megint az övé a legjobb megfejtés. Hiába a tudást nem lehet eltagadni! Vadászüdvözlettel köszöntöm ebből az alkalomból. Igen Wave
forsterh
Naplózva
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: