Oldalak: 1 ... 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 [595] 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914484 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #8910 Dátum: 2013. Június 13. - 18:32:32 »

Milyen vidám ez a topik.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8911 Dátum: 2013. Június 13. - 22:08:49 »

Milyen vidám ez a topik.
Ezekkel a képekkel és szöveggel kellene tapettázni a termet,amelyikben a vadászbálokat tartják!
Lásstok feleim szümtükkel ez a Nagy Magyar Valóság!Utána lehet osztogatni a plecsniket!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #8912 Dátum: 2013. Június 13. - 23:15:08 »

Csak az az ember lesz boldog, aki tud lelkesedni valamiért.Márpedig a jelen állapotok ezt nem teszik lehetővé!
Ott tartunk,hogy van társaság,ahol augusztus kivételével egész évben lövik a szarvast.
"- Kurva nagy a vadkár.Nyugodtan lődd meg a bikát is!
 -Hát barkás bikát azért talán ne!
 -Mit zavar az téged? Úgyis levágjuk a ftejét!"
Ez a múlt héten hangzott el.

Erre már nem tudok mit mondani... Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8913 Dátum: 2013. Június 14. - 08:18:05 »

Emlékezés:  Vigyorog













































































Ezúton üzenem a Mezőgazdasági Múzeum, szarvastrófeákért felelős emberének, hogy szívesen ingyen és bérmentve esztétikussá, széppé, az eredetihez nagyon közelítővé teszem a koponyákat, (ennek is megvan a technikája) mert ebben az állapotban egyik sem alkalmas egy országos kiállításra, sőt szégyen, hogy ilyen állapotban, igénytelenül felakasztgatták a falra! Minden egyes trófea nemzeti kincs, és megérdemelne egy 3500 ft-os igényesen elkészített faragott talpfát is!  Némelyik 20-30 éves trófea ill. koponya úgy néz ki mint ha 10 000 éves lenne, mikor végigjártam én szégyelltem magam! Ez európai uniós szint????!  Rííí
Naplózva

" There is good out there "
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #8914 Dátum: 2013. Június 14. - 08:46:39 »

 Emelem
Szia elacc
A fotókat nézve nekem is azon akadt meg a szemem, hogy a legtöbb koponya olyan állapotban van, mint amit rothasztásos technikával készítettek volna ki és épp most vették volna ki a trágyadombból egy kis tisztogatásra. Fejvakarás
Szó szerint lerohadnak a falról!

 Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8915 Dátum: 2013. Június 14. - 08:56:44 »

Emelem
Szia elacc
A fotókat nézve nekem is azon akadt meg a szemem, hogy a legtöbb koponya olyan állapotban van, mint amit rothasztásos technikával készítettek volna ki és épp most vették volna ki a trágyadombból egy kis tisztogatásra. Fejvakarás
Szó szerint lerohadnak a falról!

 Emelem


 Emelem Az a probléma, hogy az ex-világrekord trófeák koponyái is porosak, mocskosak gondozatlanok, igénytelenek, pedig semmibe nem telne, és kerülne fehéren tartani őket!
Naplózva

" There is good out there "
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #8916 Dátum: 2013. Június 14. - 15:12:51 »

Hát még ha látnátok, hogy mi, és milyen állapotban van ott a padláson! Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Archer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Új üzenet #8917 Dátum: 2013. Június 14. - 21:54:39 »

Gátszakadás után egy vadmentő domb az elárasztott gemenci Veránka szigeten.....(Legalább is én ilyen információval kaptam a képet!)

Szegény párák!  Sír

Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #8918 Dátum: 2013. Június 15. - 08:20:38 »

Hát ami igaz az igaz, nekik most nagy nyugalomra van szükség, nem kell zargatni őket.
Van elég bajuk most.
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8919 Dátum: 2013. Június 21. - 08:15:34 »

Egy teherautó ütötte el tavasszal ezt a bikát, darabokra tört a medencecsontja, kettétört a hátsó lábszárcsontja, az egyik barkás agancsa tőből letörött és még így is elvonszolta magát a műúttól 50 méterre...






 Emelem

Egy kis érdekesség kezdőknek:  Vigyorog (magamnak is  Ördög)

Természetesen leszedtem a fejét és lefőztem, tanulmányozás céljából...  Vigyorog Vigyorog Vigyorog

(((Múltkor amit mutattam, nagy derecskei-ballai agancsokat leszedtem a koponyákról és az egyik koponya homlokcsapjai szivacsosak voltak és nehezen tartották meg az agancsokat, nem tudtam miért szivacsos a homlokcsap az egyik koponyán...  Vigyorog )))

Szóval leszedtem ennek a szerencsétlenül járt barkás bikának a fejét, és mikor lefőztem, akkor láttam, hogy ennek is szivacsos...

Tehát mikor lehullik az agancs, a homlokcsap már szivacsos állapotú, és később (a hullás után) azon keresztül is építkezik az agancs, azon keresztül kapja a vizes sós, kálciumos... stb vért.
Egyszer Forshtert kérdeztem erről, de nem válaszolt.  Vállat von A külső vérerek is építik az agancsot és a homlokcsapon keresztül is építkezik az agancs, majd mikor teljesen kész, a homlokcsap kőkemény tömör csonttá válik!







Ha nagy hülyeségeket írtam volna, a tapasztalt, sokat olvasott, sokat látott mesterek gyorsan javítsanak!!!  Wave
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8920 Dátum: 2013. Június 21. - 08:25:37 »

Emelem

Egy kis érdekesség kezdőknek:  Vigyorog (magamnak is  Ördög)

Természetesen leszedtem a fejét és lefőztem, tanulmányozás céljából...  Vigyorog Vigyorog Vigyorog

(((Múltkor amit mutattam, nagy derecskei-ballai agancsokat leszedtem a koponyákról és az egyik koponya homlokcsapjai szivacsosak voltak és nehezen tartották meg az agancsokat, nem tudtam miért szivacsos a homlokcsap az egyik koponyán...  Vigyorog )))

Szóval leszedtem ennek a szerencsétlenül járt barkás bikának a fejét, és mikor lefőztem, akkor láttam, hogy ennek is szivacsos...

Tehát mikor lehullik az agancs, a homlokcsap már szivacsos állapotú, és később (a hullás után) azon keresztül is építkezik az agancs, azon keresztül kapja a vizes sós, kálciumos... stb vért.
Egyszer Forshtert kérdeztem erről, de nem válaszolt.  Vállat von A külső vérerek is építik az agancsot és a homlokcsapon keresztül is építkezik az agancs, majd mikor teljesen kész, a homlokcsap kőkemény tömör csonttá válik!

Ha nagy hülyeségeket írtam volna, a tapasztalt, sokat olvasott, sokat látott mesterek gyorsan javítsanak!!!  Wave

Ezek pedig a kifejlett (őszi) agancs tartó homlokcsapok:





Biztos levannak ezek írva valami szakkönyvbe, de nekem nincsenek szakkönyveim  Vigyorog  Ördög
Naplózva

" There is good out there "
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #8921 Dátum: 2013. Június 21. - 09:53:30 »

Szerintem (!!!) az általad "szivacsos"-nak nevezett homlokcsapok gazdája közvetlenül agancslevetés után eshetett el.
A csontfaló sejtek munkája miatt néz így ki, hiszen ugyanaz a képe, mint a levetett agancs levetési síkjának.
Tehát valójában nem szivacsos, vagy csak pár mm mélységig, amíg a falósejtek dolgoztak.
Ha ezt a csapot is lefűrészelnéd mondjuk 1 cm-el lejjebb, akkor szerintem ugyanazt a tömör képet mutatná, mint az őszi agancs csapja. Mert ott már nem dolgoztak a falósejtek, csak a levetési síkban.

Tehát szerintem (!!!) a homlokcsapon keresztül nem futnak erek, mert nehezen tudom elképzelni, hogy a csap belsejében évről-évre kialakuljanak és újra elcsontosodjanak erek.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #8922 Dátum: 2013. Június 21. - 09:56:47 »

Szerintem (!!!) az általad "szivacsos"-nak nevezett homlokcsapok gazdája közvetlenül agancslevetés után eshetett el.
A csontfaló sejtek munkája miatt néz így ki, hiszen ugyanaz a képe, mint a levetett agancs levetési síkjának.
Tehát valójában nem szivacsos, vagy csak pár mm mélységig, amíg a falósejtek dolgoztak.
Ha ezt a csapot is lefűrészelnéd mondjuk 1 cm-el lejjebb, akkor szerintem ugyanazt a tömör képet mutatná, mint az őszi agancs csapja. Mert ott már nem dolgoztak a falósejtek, csak a levetési síkban.

Tehát szerintem (!!!) a homlokcsapon keresztül nem futnak erek, mert nehezen tudom elképzelni, hogy a csap belsejében évről-évre kialakuljanak és újra elcsontosodjanak erek.
A gímbika minden évben "csontritkulást" okoz magának, melyből ki is gyógyítja magát...ha jól emlékszem.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8923 Dátum: 2013. Június 21. - 10:25:05 »

Szerintem (!!!) az általad "szivacsos"-nak nevezett homlokcsapok gazdája közvetlenül agancslevetés után eshetett el.
A csontfaló sejtek munkája miatt néz így ki, hiszen ugyanaz a képe, mint a levetett agancs levetési síkjának.
Tehát valójában nem szivacsos, vagy csak pár mm mélységig, amíg a falósejtek dolgoztak.
Ha ezt a csapot is lefűrészelnéd mondjuk 1 cm-el lejjebb, akkor szerintem ugyanazt a tömör képet mutatná, mint az őszi agancs csapja. Mert ott már nem dolgoztak a falósejtek, csak a levetési síkban.

Tehát szerintem (!!!) a homlokcsapon keresztül nem futnak erek, mert nehezen tudom elképzelni, hogy a csap belsejében évről-évre kialakuljanak és újra elcsontosodjanak erek.

 Emelem

A másik szivacsos homlokcsapú bikafej homlokcsapjai átvannak fúrva, az agancs rögzítése miatt és a homlokcsap végig szivacsos!

Megvágtam ezt is és ez is puha, mintha hungarocellt fűrészelnél, viszont egy "őszi homlokcsap" kőkemény alig viszi a vasfűrész is!

Szerintem félre értettél, mert nem érhálózatot írtam amik a homlokcsapban futnak, hanem az elszivacsosodott csont engedi át a vizes, sós, kálciumos...stb vért ami az agancs táplálására szolgál. Mikor még barkakezdemény van, akkor nincs kialakulva az agancs rózsája, vagy koszorúja, amiben a külső érhálózat lukai is vannak, ezért azokon a külső ereken, nem is tudná felépíteni az agancsot, hiszen még ki sem alakultak. Az első dudort (puklit ) a bika fején, a homlokcsapon felszivárgott véres víz tölti ki. Ennek a bikának a barkás agancsai magától leváltak a vízben, nem volt koszorú még, és az is olyan volt, mint egy véres sós vízben áztatott szivacs...  Wave
 A csontfaló sejtek, gondolom csak addig dolgoznak ameddig mondod, (míg az agancs lenem válik) de az elszivacsosodott csont, meg valószínűleg az S.Peti által felemlített ok miatt van! Gondolom én... Fejvakarás





Naplózva

" There is good out there "
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #8924 Dátum: 2013. Június 24. - 15:22:23 »

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 [595] 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: