Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914532 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #420 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 01:08:39 »


"Egyértelmű, hogy a te Bikád jövőre már lespórolta volna a kis koronaágakat és jó kis villás selejtként élte volna tovább életét."

Horridó!
Mire alapozod ezt? Azt akarod mondani, hogy ez a bika 5-6 évesen felrakta a legjobb agancsát??!! Eléb hosszúak, és vastagok, határozottak azok a koronaágak, hogy itt elspórolásrol beszéljünk. és nézd meg a középágat. Ugyanakkora mint a szemág.
Én úgy tanúltam, ha koronás, és más selejtezési ok nincs, akkor golyóérett korban lehet elejteni. Mivel selejtnek nem selejt, golyóérettnek nem nevezhető (131 kg a zsigerelt tömeg) Ezért NEM LŐHETŐ! Valószínüleg nem lett volna belőle sosem jobb, egy közepes bikánál, de szerintem a kulmináció csúcsán ott lett volna 8 kg-nál. Korai kilövés, maradhatott volna. 
Jan!
ha tudnál feltenni oldalról képet megköszönném.

Szia Csaba!
Nem tudom nálatok miről szólnak az éves lelövési tervek.
Magam úgy tudom,hogy fiatal, középkorú és érett/öreg kategóriák léteznek. Selejt, meg golyóérettről már nem beszélnek.
Ez a bika a közepkorú kategóriába tartozik és ha van erre kvóta (nyilván volt), akkor lőhető.

Üdv,H



Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
forsterh
Vendég
« Új üzenet #421 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 06:28:02 »

"Nem tudom nálatok miről szólnak az éves lelövési tervek.
Magam úgy tudom,hogy fiatal, középkorú és érett/öreg kategóriák léteznek. Selejt, meg golyóérettről már nem beszélnek.
Ez a bika a közepkorú kategóriába tartozik és ha van erre kvóta (nyilván volt), akkor lőhető.

Üdv,H


Bravó! Attól hogy egy bika a középkorú kategóriába tartozik már lőhető is! Wave Az már nem is számít hogy milyen "szarva van nékije"  Istenem hova tévedtem? A csevegőben vagyunk?!
Kedves minden a gímszarvashoz ennyire értő "vadász" vegyétek már a fáradtságot és ha egyébként úgy vadászat közben általában nagy ívben is szartok rá, de most azért olvassátok már el, hogy mit ír erről a jelenleg hatályos magyar vadászati törvény és ne kreáljatok selejtezési szabályokat minden általatok elejtett szarvasbika bírálatához. A minuszpontrendszer a mai napig működik és a gímtrófeabírálatának alapját képezi. Más kérdés az, hogy a helytelen elejtést nem szankcionálják, amit itt olvasva Titeket végtelenül sajnálok, mert nagy többségeteknek nem ártana egy kis herce-hurca szarvasbika ügyben, hogy egy kicsit visszavegyetek ebből a hatalmas nagy arcotokból! Természetesen tisztelet annak  az egy-két kivételnek akit aztán a "művelt többség" igyekszik lehurrogni!
Ha a Jan által elejtett bikát, mint itt többen kifejtették hatéves korúnak fogadjuk el és elolvassuk a Jan által közölt száradatokat és látva a két szabályos hármas koronát akkor is jó bő -1 pontos az elejtett szarvasbika. Figyelmes olvasás
Na további jó értekezést, immáron nélkülem gyerekek, mert nincs további mondanivalóm  a számotokra! Wave
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #422 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 06:34:06 »


Ja még adós vagyok, hogy mindezeket honnét vettem: A Harka Csaba által feltöltött NIMRÓD cikk táblázatából.
A csatolmányban megnézhetitek. Pirossal körbeszegtem az idevágó részt nehogy eltévedjetek és másról kezdjetek el beszélni!
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #423 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 08:06:36 »

A múltkori "bikagyilkosság" első számú gyanúsítottja:

Tegnap kétszer is meglőhettem volna, de sajnos fegyverszünet.....
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #424 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 08:18:15 »

Jan gratulálok! Igen
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #425 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 08:23:59 »

A múltkori "bikagyilkosság" első számú gyanúsítottja:

Tegnap kétszer is meglőhettem volna, de sajnos fegyverszünet.....

Lajos, ebben az esetben fel kellene oldani a fegyverszünetet. Nagyon sok bajt okozhat még ez a bika, minnél előbb ki kellene venni az állományból.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #426 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 08:25:05 »

"Nem tudom nálatok miről szólnak az éves lelövési tervek.
Magam úgy tudom,hogy fiatal, középkorú és érett/öreg kategóriák léteznek. Selejt, meg golyóérettről már nem beszélnek.
Ez a bika a közepkorú kategóriába tartozik és ha van erre kvóta (nyilván volt), akkor lőhető.

Üdv,H


Bravó! Attól hogy egy bika a középkorú kategóriába tartozik már lőhető is! Wave Az már nem is számít hogy milyen "szarva van nékije"  Istenem hova tévedtem? A csevegőben vagyunk?!
Kedves minden a gímszarvashoz ennyire értő "vadász" vegyétek már a fáradtságot és ha egyébként úgy vadászat közben általában nagy ívben is szartok rá, de most azért olvassátok már el, hogy mit ír erről a jelenleg hatályos magyar vadászati törvény és ne kreáljatok selejtezési szabályokat minden általatok elejtett szarvasbika bírálatához. A minuszpontrendszer a mai napig működik és a gímtrófeabírálatának alapját képezi. Más kérdés az, hogy a helytelen elejtést nem szankcionálják, amit itt olvasva Titeket végtelenül sajnálok, mert nagy többségeteknek nem ártana egy kis herce-hurca szarvasbika ügyben, hogy egy kicsit visszavegyetek ebből a hatalmas nagy arcotokból! Természetesen tisztelet annak  az egy-két kivételnek akit aztán a "művelt többség" igyekszik lehurrogni!
Ha a Jan által elejtett bikát, mint itt többen kifejtették hatéves korúnak fogadjuk el és elolvassuk a Jan által közölt száradatokat és látva a két szabályos hármas koronát akkor is jó bő -1 pontos az elejtett szarvasbika. Figyelmes olvasás
Na további jó értekezést, immáron nélkülem gyerekek, mert nincs további mondanivalóm  a számotokra! Wave

No comment. Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #427 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 08:26:15 »

A múltkori "bikagyilkosság" első számú gyanúsítottja:

Tegnap kétszer is meglőhettem volna, de sajnos fegyverszünet.....

Huhh... Ez aztán biztos nem lenne minuszpontos... Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #428 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 08:30:05 »

A múltkori "bikagyilkosság" első számú gyanúsítottja:

Tegnap kétszer is meglőhettem volna, de sajnos fegyverszünet.....

Huhh... Ez aztán biztos nem lenne minuszpontos... Ördög Ördög

Szia Horrido!

Látod, erre mondják, hogy középkorú bika és lőhető, mert selejt bika. Az a tény, hogy nem írják ki, hogy a fiatal, középkorú bika kilövésénél alapvető követelmény, hogy selejt, még nem azt jelenti, hogy az igéretes bikát is ki szabad lőni.
Ezt szerintem sokan nem veszik figyelembe, pedig alapvető szabály.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #429 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 09:03:19 »


Lajos, ebben az esetben fel kellene oldani a fegyverszünetet. Nagyon sok bajt okozhat még ez a bika, minnél előbb ki kellene venni az állományból.

Már okoz!
A helyszínből és "fegyverből" ítélve vélhetően ő szúrkált agyon egy 7-8 kg-os középkorú bikát, és kíséri a tarvadrudlit, ami aug. közepe óta együtt van. 11 tarvad, amiből 4 vagy 5 borjú.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #430 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 11:57:48 »

Szia Horrido!

Látod, erre mondják, hogy középkorú bika és lőhető, mert selejt bika. Az a tény, hogy nem írják ki, hogy a fiatal, középkorú bika kilövésénél alapvető követelmény, hogy selejt, még nem azt jelenti, hogy az igéretes bikát is ki szabad lőni.
Ezt szerintem sokan nem veszik figyelembe, pedig alapvető szabály.
Zoli!
Gondolom tudod, hogy tudom, mi a selejt. Wave
Mégha bele is beszélik a mondandómban, nem állítottam hogy ígéretes középkorú bikát meg szabad lőni.... Van abban a korosztályban is bőven bika, mely nem felel meg a klasszikus selejtezés szempontjainak. Mit csinálsz az 5-6-7 éves gyenge koronás tizesekkel?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #431 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 12:21:39 »

Szia Horrido!

Látod, erre mondják, hogy középkorú bika és lőhető, mert selejt bika. Az a tény, hogy nem írják ki, hogy a fiatal, középkorú bika kilövésénél alapvető követelmény, hogy selejt, még nem azt jelenti, hogy az igéretes bikát is ki szabad lőni.
Ezt szerintem sokan nem veszik figyelembe, pedig alapvető szabály.
Zoli!
Gondolom tudod, hogy tudom, mi a selejt. Wave
Mégha bele is beszélik a mondandómban, nem állítottam hogy ígéretes középkorú bikát meg szabad lőni.... Van abban a korosztályban is bőven bika, mely nem felel meg a klasszikus selejtezés szempontjainak. Mit csinálsz az 5-6-7 éves gyenge koronás tizesekkel?

Szia! Wave
Hogy mit csinálok az 5-6-7 éves, gyenge, koronás tizesekkel? Mint a kérdésből is kiderül, ha gyenge, tehát nem felel meg a kívánalmaknak, amik a selejtezésben meg vannak határozva, mert az hogy koronás, még nem jelenti azt feltétlen, hogy kímélendő, de különös szakértelmet és gyakorlati hátteret kíván az elbírálása, mert ilyen esetekben ismerni kell az adott területen élő bikák adottságait, pl. mikor érik el az ott élő bikák agancsa a végleges, meghatározó formát, becsülhető súlyt, akkor ha ezt ismerve rámondható, hogy nem kívánatos az állományba, kilőném.
Amennyiben az általánosságban gyengének ítélt bika a helyi állományhoz képest megfelelő, úgy kímélném.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #432 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 12:40:40 »

Szia Horrido!

Látod, erre mondják, hogy középkorú bika és lőhető, mert selejt bika. Az a tény, hogy nem írják ki, hogy a fiatal, középkorú bika kilövésénél alapvető követelmény, hogy selejt, még nem azt jelenti, hogy az igéretes bikát is ki szabad lőni.
Ezt szerintem sokan nem veszik figyelembe, pedig alapvető szabály.
Zoli!
Gondolom tudod, hogy tudom, mi a selejt. Wave
Mégha bele is beszélik a mondandómban, nem állítottam hogy ígéretes középkorú bikát meg szabad lőni.... Van abban a korosztályban is bőven bika, mely nem felel meg a klasszikus selejtezés szempontjainak. Mit csinálsz az 5-6-7 éves gyenge koronás tizesekkel?

Szia! Wave
Hogy mit csinálok az 5-6-7 éves, gyenge, koronás tizesekkel? Mint a kérdésből is kiderül, ha gyenge, tehát nem felel meg a kívánalmaknak, amik a selejtezésben meg vannak határozva, mert az hogy koronás, még nem jelenti azt feltétlen, hogy kímélendő, de különös szakértelmet és gyakorlati hátteret kíván az elbírálása, mert ilyen esetekben ismerni kell az adott területen élő bikák adottságait, pl. mikor érik el az ott élő bikák agancsa a végleges, meghatározó formát, becsülhető súlyt, akkor ha ezt ismerve rámondható, hogy nem kívánatos az állományba, kilőném.
Amennyiben az általánosságban gyengének ítélt bika a helyi állományhoz képest megfelelő, úgy kímélném.
Hasonlóra szerettem volna utalni én is. Aztán kicsit, hogyismondjam, excentrikus reakciót váltott ki, bizonyos paranoiától nem mentes körökből...Szomorú
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #433 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 12:44:59 »

Szia Horrido!

Látod, erre mondják, hogy középkorú bika és lőhető, mert selejt bika. Az a tény, hogy nem írják ki, hogy a fiatal, középkorú bika kilövésénél alapvető követelmény, hogy selejt, még nem azt jelenti, hogy az igéretes bikát is ki szabad lőni.
Ezt szerintem sokan nem veszik figyelembe, pedig alapvető szabály.
Zoli!
Gondolom tudod, hogy tudom, mi a selejt. Wave
Mégha bele is beszélik a mondandómban, nem állítottam hogy ígéretes középkorú bikát meg szabad lőni.... Van abban a korosztályban is bőven bika, mely nem felel meg a klasszikus selejtezés szempontjainak. Mit csinálsz az 5-6-7 éves gyenge koronás tizesekkel?

Szia! Wave
Hogy mit csinálok az 5-6-7 éves, gyenge, koronás tizesekkel? Mint a kérdésből is kiderül, ha gyenge, tehát nem felel meg a kívánalmaknak, amik a selejtezésben meg vannak határozva, mert az hogy koronás, még nem jelenti azt feltétlen, hogy kímélendő, de különös szakértelmet és gyakorlati hátteret kíván az elbírálása, mert ilyen esetekben ismerni kell az adott területen élő bikák adottságait, pl. mikor érik el az ott élő bikák agancsa a végleges, meghatározó formát, becsülhető súlyt, akkor ha ezt ismerve rámondható, hogy nem kívánatos az állományba, kilőném.
Amennyiben az általánosságban gyengének ítélt bika a helyi állományhoz képest megfelelő, úgy kímélném.
Hasonlóra szerettem volna utalni én is. Aztán kicsit, hogyismondjam, excentrikus reakciót váltott ki, bizonyos paranoiától nem mentes körökből...Szomorú

Megnyugtattál, mert lehet én értelmeztem rosszúl az írásod, de egész mást véltem kiolvasni a szavaidból.
Örülök, hogy Te is így látod helyesnek a bírálatot. Wave
Naplózva
Roland
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 123



« Új üzenet #434 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 15:57:58 »

Nem vagyok rá buszke,de az én bikám,és felválalom a kritikát,bírálatot.Bizony ezt elsiettem,de a korulmények és a helyzet így hozta .....
4 év után ismét kaptam a régi-új v.szervezetemben bika kilovést.Azalott minden évben volt erre lehetoség,de 2004-ben az akkori elnok tudatta velunk,az év végétol O és 3 tobbségi foldtulajdonos átvette a teruletet.A tagságot meghagyták,de trófeás vadat nem lohettunk.
Na szóval,tavaly már kaptam egy ozbakot a revírben és szervezetben végzett munkámért,az idén nagy meglepetésemre beírták a BIKÁT!
Vadászni nagyon keveset jutok ki,ott a munka,család-két hónapja szuletett a második fiam,de a revírt napi szinten látogatom,etetésre,vadfoldek muvelésére,lesek-etetok-sózók építésére,utak karbantására mindig szakítok idot.
Na szóval,most úgy búcsuztam a családtól,hogy nem lovok semmit,de korulnézek,a szivem már nagyon húzott bogést hallgatni,egy kicsit kint ulni,feltoltodni,magamba szívni a "kinti" levegot.Arra a  helyre mentem,ahol már évektol mindig ugyanott bog egy jóhangú bika,de meglátni még sosem sikerult.Abban az idoben édesapámmal csak úgy hívtuk,a nagy bika helye.Hozzáteszem nálunk a 12-es,6-7 kg koruli bika már nagyon jónak számít.10 percet ulhettem a lesen mikor megszólalt az ismeros hang,majd nemsokára a kis réten megjelent 3 tehén és egy borjú.Kozben a kozelbol még két bika hallatta hangját,ami számomra megannyi gyonyoru emléket idézett fel,amikor még édesapámmal hallgathattuk egyutt a természetnek ezt a csodáját.
..... az imámból és emlékeimbol egy mélyhangú bombolés(elnézést,hogy nem bogést írok,de akkor ott ezt így éltem meg) térített vissza a jelenbe,a bika megjelent a réten,vibrált a levego és érezni lehetett,itt O a KIRÁLY.Fenséges,tiszteletet parancsoló úr,szavakkal leírni nem lehet,aki már átélte biztosan tudja millyen érzés.
Remego kézzel a keresoben csak azt láttam 14-es,talán álmaim bikája áll ott,automatikusan nyúltam a fegyverért.Még egy utolsó addigiaknál talán még erosebb és mélyebb hangú búcsú az élettol,erdotol,attól a helytol ahol O uralkodott.A dorrenés után tudatosult bennem,hogy millyen csodás teremtmény életét vettem el,tiszta szivembol sajnáltam,és mikor ott álltam felette,a bánatot,szégyent és a buntudatot éreztem ....visszaidézve még mosti is konny szokik a szemembe ........

Jó volt kiírni magamból érzéseimet,most már johetnek a kovek,megérdemlem,mert ennek a bikának még maradni kellett volna,kb. 10 évesre becsultuk.





Naplózva
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: