Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914484 alkalommal)
forsterh
Vendég
« Új üzenet #405 Dátum: 2008. Szeptember 19. - 19:55:34 »

Viszont a szemága mintha a szokásosnál meredekebben, szinte merőlegesen tartana felfelé...  Vállat von
Igen!
És a lábait is hogy kinyújtja és az egyik szemét meg becsukja.....és  hogy oldalra dőlt....nahát...
Csatlakozom azokhoz, akik az első képen lévő elejtett bika korát 5 évben becsülik meg. Szerintem is negyedik agancsát viseli. Én nem tartom szerencsésnek, hogy mindkét száron szabályos hármas korona van!!! Én a kor és a meglévő koronák miatt nem lőttem volna ki, akárhány vadőr is látta már korábban ezt a bikát. Egy ilyen korú bikától még nem várható el a 100 cm-es szárhosszúság, mert éppen csak hogy testileg kifejlődött.  Agancsának teljes szárhosszúságát a szarvasbika 12-13. életévére éri el. Ekkor a magyarországi szarvasbikák átlagos szárhosszúsága 108 cm. A sokat vitatott, de gyakorlati alkalmazásban volt minuszpont rendszer a gímbikánál a megfelelő élőhelyen a -1 pontos kategóriában csak a bika kilencedik életévében vagyis a nyolcadik agancs felrakásától kezdődően számol 100 cm-es szárhosszal. Ettől korban a Te általad elejtett bika nagyon messze esik még! Ezért indokolásod inkább magyarázkodásnak tűnik. Attól, hogy eddig még jégágat nem nevelt ez a bika, nem lehet indok a korai kilövésre, mert még az sem biztos, hogy így maradt volna, annak ellenére, hogy már a harmadik agancson is megjelenik általában a jégág. Sajnálom, hogy első bikád elejtését ilyen véleményemmel illetem, de a az elejtés soha nem felejthető élményeit  ez egyáltalán nem rövidíti meg. A vadásztársad által elejtett bikáról viszont kifejezetten jó a véleményem. Az Ő bikája, számára bizonyosan megnyugvást hozott és nem okozott  álmatlan éjszakát.
Mindezektől függetlenül gratulálok első szarvasbikád terítékre hozása alkalmából.
Nos a közöltek kizárólag az egyéni privát véleményemet tükrözik és elismerem mindenki jogát, hogy ne értsen vele egyet!
Üdv. forsterh
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #406 Dátum: 2008. Szeptember 19. - 21:36:55 »

Üdv!

Kicsit csodálkozom ezen a dolgon. Azt nyilván félreérthetően írtam, de az a hat ember akit emlitettem már az elejtés után látta a bikát, úgy mondtak róla véleményt. Azóta még többen látták, kézbefogták, stb... de az fel sem merült hogy ez a bika -pontos lenne. Én sem gondolom.
Az idézőjeles rész a Vadgazdálkodás, vadászat II. c tankönyv 186 és 190.old-ról származik. Ezen nincs mit ragozni.

 "Sajnálom, hogy első bikád elejtését ilyen véleményemmel illetem, de a az elejtés soha nem felejthető élményeit  ez egyáltalán nem rövidíti meg"   Ezt én is pontosan így gondolom, sajnálnod meg igazán nincs mit, mégha nem is egyezik a véleményünk.

Nem tudom pontosan mikor lesz a bírálat, de tudatni fogom az eredményét. Wave



Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #407 Dátum: 2008. Szeptember 19. - 21:42:31 »

Nem tudom pontosan mikor lesz a bírálat, de tudatni fogom az eredményét. Wave

Jani bácsi küldtem mailt, ha nem kaptad meg, itt is  Igen Igen Igen

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
forsterh
Vendég
« Új üzenet #408 Dátum: 2008. Szeptember 20. - 06:30:34 »

Üdv!

Kicsit csodálkozom ezen a dolgon. Azt nyilván félreérthetően írtam, de az a hat ember akit emlitettem már az elejtés után látta a bikát, úgy mondtak róla véleményt. Azóta még többen látták, kézbefogták, stb... de az fel sem merült hogy ez a bika -pontos lenne. Én sem gondolom.
Az idézőjeles rész a Vadgazdálkodás, vadászat II. c tankönyv 186 és 190.old-ról származik. Ezen nincs mit ragozni.

 "Sajnálom, hogy első bikád elejtését ilyen véleményemmel illetem, de a az elejtés soha nem felejthető élményeit  ez egyáltalán nem rövidíti meg"   Ezt én is pontosan így gondolom, sajnálnod meg igazán nincs mit, mégha nem is egyezik a véleményünk.

Nem tudom pontosan mikor lesz a bírálat, de tudatni fogom az eredményét. Wave




Szervusz Kedves Jan!
Kezeld csak a véleményemet a maga helyén, egy hozzászólásként a sok között! Semmiképpen ne vedd szívre amit írtam, de szakmailag azért végiggondolhatod. Én tudom, hogy Te egy kiváló erdész-vadász ember vagy, mert egy másik fórumon mi már nem egyszer találkoztunk. Ezért számodra ez nem jelenthet problémát, hogy reálisan értékeld az elvégzett munkád. A trófeabírálattal kapcsolatosan felvázolt értesítésedet számomra teljesen szükségtelennek tartom, ismerve a manapság jellemző bírálati viszonyokat. A szakmailag indokolt véleményemet az esetben is fenntartom, ha a kérdéses trófeát 240 IP meghaladó kapitálisnak vagy ahogy én gondolom, a bronz minősítést erősen megközelítő, 176 IP bírálati pontszám körüli érték körül landoló, minuszpontos trófeára bírálják!Erdészüdvözlettel forsterh
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #409 Dátum: 2008. Szeptember 20. - 18:08:41 »

Üdv!

Kicsit csodálkozom ezen a dolgon. Azt nyilván félreérthetően írtam, de az a hat ember akit emlitettem már az elejtés után látta a bikát, úgy mondtak róla véleményt. Azóta még többen látták, kézbefogták, stb... de az fel sem merült hogy ez a bika -pontos lenne. Én sem gondolom.
Az idézőjeles rész a Vadgazdálkodás, vadászat II. c tankönyv 186 és 190.old-ról származik. Ezen nincs mit ragozni.

 "Sajnálom, hogy első bikád elejtését ilyen véleményemmel illetem, de a az elejtés soha nem felejthető élményeit  ez egyáltalán nem rövidíti meg"   Ezt én is pontosan így gondolom, sajnálnod meg igazán nincs mit, mégha nem is egyezik a véleményünk.

Nem tudom pontosan mikor lesz a bírálat, de tudatni fogom az eredményét. Wave




Iszonyú megtévesztő ám egy kép.... én mindenesetre még egyszer gratulálok!
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #410 Dátum: 2008. Szeptember 20. - 23:41:17 »

Üdv!

Kicsit csodálkozom ezen a dolgon. Azt nyilván félreérthetően írtam, de az a hat ember akit emlitettem már az elejtés után látta a bikát, úgy mondtak róla véleményt. Azóta még többen látták, kézbefogták, stb... de az fel sem merült hogy ez a bika -pontos lenne. Én sem gondolom.
Az idézőjeles rész a Vadgazdálkodás, vadászat II. c tankönyv 186 és 190.old-ról származik. Ezen nincs mit ragozni.

 "Sajnálom, hogy első bikád elejtését ilyen véleményemmel illetem, de a az elejtés soha nem felejthető élményeit  ez egyáltalán nem rövidíti meg"   Ezt én is pontosan így gondolom, sajnálnod meg igazán nincs mit, mégha nem is egyezik a véleményünk.

Nem tudom pontosan mikor lesz a bírálat, de tudatni fogom az eredményét. Wave
Kedves Jan!
Szakmai alapon a kép alapján nem mertem véleményemet kitárni. Vagyis más helyett nem mertem volna.  Most, hogy megmozdult a topic elmondom. Azért írtam, hogy jó a bika, mert én, ha a képet látva és szemből kiállna ez a bika, csak addig várnék amig keresztbe nem fordulna.
Koronás? Ez van. Sajnos jellemző a mai magyar bikátlőhetek társadalomra, hogy kimondja az elnök vagy főmufti, hogy csak a villást lehet lőni. Azzal nem lehet baj. Állítólag.  Ez a vélemény uralkodott el. És mivel több egy középkorú ptlan. 12-es egy ugyanolyan villás tizesnél vagy nyolcasnál? Semmivel.
Egyértelmű, hogy a te Bikád jövőre már lespórolta volna a kis koronaágakat és jó kis villás selejtként élte volna tovább életét. Így képről hatévesre saccolnám és 5,2 kg.
Mégegyszer gratulálok! Wave




Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #411 Dátum: 2008. Szeptember 21. - 11:42:57 »

Jan!

Most nézem csak, hogy meglőtted az első bikádat, amihez garantálok!
Nálunk - ismétlem NÁLUNK - ezt a bikát én nem mertem volna meglőni...de!

...az is hozzátartozik a dologhoz, ha szemből állt oda volna nekem - ahogyan azok a hátsó ágak nem látszottak volna - bizony előfordulhat, hogy azonnal puskára cserélem a keresőt és meglövöm, mert szemből ez az agancs egy "kész" agancsot mutat.

Azt én nem tudom, hogy lespórolta-e volna jövőre az a hátsó koronaágat, de az biztos, hogy meglehetősen kicsi a másik két ághoz képest.

Persze kép alapján már nagyon okos tud lenni az ember... :-\
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #412 Dátum: 2008. Szeptember 21. - 12:19:01 »

Wetzlar!
"de az biztos, hogy meglehetősen kicsi a másik két ághoz képest."
Szerintem ez a kép becsapós. ha oldalról látnád szerintem meglepődnél. Csodálkoznék ha nem lenne legalább min. 10-10 cm a hátsó két koronaág.
Csak ebből a szögből nem látszik jól szerintem.
Meg nincs is miről beszélni.. Koronás fiatal bika. És ennyi. Ne írjuk már át kényünkre kedvünkre a selejtezési szempontokat.


Naplózva

Jó szelet!
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #413 Dátum: 2008. Szeptember 21. - 14:40:00 »

Szia Jan!
Először is, mivel gratula fórumon vagyunk, szívből gratulálok, és én azt mondom, nyugodtan felhőtlenül örülj neki. Szerintem jó bikát lőttél, úgy gondolom, ha a nálatok dolgozó nagy gyakorlattal bíró, helyi viszonyokat ismerő hivatásos vadászok meglőhetőnek tartják a bikát, én hiszek nekik. Szerintem egyébként is nagyon sok a belemagyarázás, tudálékosság a bírálatainkban, én is ebben élek 20 éve, de komolyan mondom, engem megmosolyogtat, amikor valaki egy 5-6 éves bikáról, tudja, és elmondja, milyen lett volna évek múlva, vagy akár előre le is pontozza. Ugyanígy nem tartom fontosnak, hogy a harmadik koronaág 6, vagy tíz cm hosszú.
Vadásztatáskor, vadászatkor általában középkortól nem tudok pontos kort lövés előtt meghatározni, Nagyon fontos számomra az első benyomás, az összkép. Természetesen a hiba lehetősége mindig fenn áll, és utólag a mérőszalaggal kézben, fogakat nézegetve, koponyavaratot simogatva, kicsit könnyebb bírálni. Persze ez csak az én véleményem, de nygodtan mondom, ezt a bikát adott körülmények között én is meglövettem volna.
Üdv.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #414 Dátum: 2008. Szeptember 21. - 14:51:52 »

Szia Jan!
Először is, mivel gratula fórumon vagyunk, szívből gratulálok, és én azt mondom, nyugodtan felhőtlenül örülj neki. Szerintem jó bikát lőttél, úgy gondolom, ha a nálatok dolgozó nagy gyakorlattal bíró, helyi viszonyokat ismerő hivatásos vadászok meglőhetőnek tartják a bikát, én hiszek nekik. Szerintem egyébként is nagyon sok a belemagyarázás, tudálékosság a bírálatainkban, én is ebben élek 20 éve, de komolyan mondom, engem megmosolyogtat, amikor valaki egy 5-6 éves bikáról, tudja, és elmondja, milyen lett volna évek múlva, vagy akár előre le is pontozza. Ugyanígy nem tartom fontosnak, hogy a harmadik koronaág 6, vagy tíz cm hosszú.
Vadásztatáskor, vadászatkor általában középkortól nem tudok pontos kort lövés előtt meghatározni, Nagyon fontos számomra az első benyomás, az összkép. Természetesen a hiba lehetősége mindig fenn áll, és utólag a mérőszalaggal kézben, fogakat nézegetve, koponyavaratot simogatva, kicsit könnyebb bírálni. Persze ez csak az én véleményem, de nygodtan mondom, ezt a bikát adott körülmények között én is meglövettem volna.
Üdv.

Milyen szempontok alapján lövetted volna meg??
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #415 Dátum: 2008. Szeptember 21. - 15:02:21 »

Ruger!
Én is gratuláltam neki, mivel első bika nem is említettem volna meg. Troja feldobta ezt a kérdést és ezen a vonalon indultunk el. Nem kötözködés. De ez a bika nem lőhető. A golyóérett kort levitték SAJNOS 8 évre. De semmiképpen nem 5-6 évre. A bika nem selejt ezért nem lőhető. Még ha neked nem szimpatikus, vagy nem tettszik az öszkép, vagy pattanás van a seggén akkor sem. Részemről a téma lezárva. Sajnos elég rugalmas manapság a bírálat, meg is lesz (meg is van) az eredménye.
Naplózva

Jó szelet!
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #416 Dátum: 2008. Szeptember 21. - 20:44:21 »

Szia Csaba!

Nem gondoltam, hogy kötekedsz bárkivel, eddigi írásaid alapján ezt nem tételezném fel rólad, mint ahogy én sem szeretnék sem veled, sem mással kötekedni. Attól hogy nem mindig egyezik a véleményünk,  még lehet, hogy mindketten értünk valamit, a szarvashoz, és a vadászathoz. Azt kérdezed, mi alapján.. Nos. Jan írása szerint a bika , az ő, és hivatásos személyzet szerint is 6 éves, 4,8-5,3 kg. Nekem ebben nincs okom kételkedni, hiszen szakemberek mondják, aki helyszínen latták a bikát teljes egészében, nem csupán egy fotón szemből, egy beállításban.
Abban pedig ne kételkedj, hogy én legalább úgy féltem a magyar Gímszarvast, mint te, eddig is tettem és ezután is fogok tenni érte, van aki ismer a fórumról, és tudja hogy így van.
Üdv. Wave
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #417 Dátum: 2008. Szeptember 21. - 21:46:38 »

Szia Csaba!

Nem gondoltam, hogy kötekedsz bárkivel, eddigi írásaid alapján ezt nem tételezném fel rólad, mint ahogy én sem szeretnék sem veled, sem mással kötekedni. Attól hogy nem mindig egyezik a véleményünk,  még lehet, hogy mindketten értünk valamit, a szarvashoz, és a vadászathoz. Azt kérdezed, mi alapján.. Nos. Jan írása szerint a bika , az ő, és hivatásos személyzet szerint is 6 éves, 4,8-5,3 kg. Nekem ebben nincs okom kételkedni, hiszen szakemberek mondják, aki helyszínen latták a bikát teljes egészében, nem csupán egy fotón szemből, egy beállításban.
Abban pedig ne kételkedj, hogy én legalább úgy féltem a magyar Gímszarvast, mint te, eddig is tettem és ezután is fogok tenni érte, van aki ismer a fórumról, és tudja hogy így van.
Üdv. Wave

Szia!
Igazad van, ne legyen közöttünk ez miatt vita!  Én sem vonom kétségbe a hozzáértésedet. Wave  Abban egyetértünk, hogy tragédia nem történt ennek a bikának a meglövésével. Örökös közepes lett volna. A külömbség csak annyi, hogy Te megmerted volna lövetni, én nem. 
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #418 Dátum: 2008. Szeptember 21. - 22:16:26 »

http://www.vadaszat.net/tallozo/2000/N2000_9_4.pdf
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #419 Dátum: 2008. Szeptember 21. - 22:24:45 »

"A szarvasbika agancsának helyes megítélése - nevezetesen annak eldöntése, hogy a szabadban megpillantott
bika vajon kívánatos, egészséges, nemesformájú fejdíszt, vagy pedig állományunk szempontjából alkalmatlan,
selejtes agancsot visel-e - még tapasztalt szarvasvadász számára sem mindig könnyû feladat."
Széchenyi Zsigmond: A szarvas selejtezése
Naplózva

Jó szelet!
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: