Oldalak: 1 ... 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 [581] 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914543 alkalommal)
Boki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144



« Új üzenet #8700 Dátum: 2013. Február 22. - 11:26:32 »

Természetesen a mindig zöld fűnek és a gondos vadgazdálkodásnak köszönhető az ilyen agancs ! Nem   OOO

( ...véletlenül sem a legmodernebb állattenyésztési eljárásoknak, embrió átültetésnek, hormon kezelésnek,  agancsfejlesztő tápoknak...)

Sziasztok!
Már régen írtam ide, de most átolvastam az utóbbi oldalakat.
Sok csúnyaságról hallani, de kérek mindenkit, hogy a hormonos szarvasbikákat felejtse már el.
Aki tenyésztett, vagy dolgozott mér szarvassal zárt kertben tudja, hogy ilyen nincs. Persze lehet, hogy elultájékozott vagyok (aminek mondjuk kicsi az esélye).
Agancsnövelő tápok, sperma értékesítés megy. A fehérfarkú szarvasoknál kb 40 különböző agancstápot forgalmaznak. A hazai erdőgazdaságok zöme vásárol és etet ilyet nagytételben szabad területen, hiszen a legtöbb hazai gyártónál kapható, vagy receptúra alapján legyártják.
Üdv,
Naplózva
hivatásos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86


« Új üzenet #8701 Dátum: 2013. Február 22. - 13:11:42 »

Tisztelt Boki,  csak a legutóbbi példa informálódásra: C. Oswald könyve: A világ gímszarvasai. Most jelent meg.
Egyébként nem hiszem hogy Új-Zélandon azt a tápot etetik amit a hazai szabadterületeken téli kiegészítőként. De nem is ez a lényeg, hanem a természetes állományok védelme minden állattenyésztési eljárás, beavatkozás ellen. Hermetikusan elzárt kertben mindenki csináljon amit akar, de az "eredményt"  ne is említsük egy napon a hazai állományokkal, ne istenítsük.
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8702 Dátum: 2013. Február 22. - 13:33:33 »

Tisztelt Boki,  csak a legutóbbi példa informálódásra: C. Oswald könyve: A világ gímszarvasai. Most jelent meg.
Egyébként nem hiszem hogy Új-Zélandon azt a tápot etetik amit a hazai szabadterületeken téli kiegészítőként. De nem is ez a lényeg, hanem a természetes állományok védelme minden állattenyésztési eljárás, beavatkozás ellen. Hermetikusan elzárt kertben mindenki csináljon amit akar, de az "eredményt"  ne is említsük egy napon a hazai állományokkal, ne istenítsük.

A könyvet is csak egy ember írta! Az meg, hogy mit írt ezekről a bikákról, agancsokról, ebben az esetben simán egyéniség, vagy inkább ízlés függő, és gondolom minél szenzációsabb, annál kelendőbb...   Ördög Szerintem mindenki tudja, ha mi ketten írnánk egy-egy könyvet a bokor koronás bikákról, (beleértve az Új-Zélandi bikákat is) hogy mi szerepelne benne... Te bizonygatnád, hogy minden Új-Zélandon található kapitális agancsú bika klón, meg gén, meg nanotechnikával készült én meg csak ráfognám az egészet a galoscsbus által említett egész évben tápanyagban gazdag talajos, mélyzöld fűre, meg a gímbikáknak teljesen tökéletes ottani tájegységre illetve éghajlatra!

De bírnám már, ha egyszer kiderülne, hogy az Új-Zélandiak nem is csinálnának semmi mást, csak vigyáznak a bikákra, ha aszályos évszak van itatják őket, sima tiszta hegyvidéki vízzel, ha szárazság van az ottani begyüjtött  takarmánnyal etetik őket és megóvják 16-17 éves öreg korukig, nem engedik, hogy időnap előtt le lőjék őket, iszonyat vigyáznak rájuk ezért a sok kerítés is... Lehet, hogy ez a csel, hogy engedik találgatózni génmanipulációkról, meg klónokról, meg nanotechnikáról a nagyközönséget, közben magukban meg röhögnek!  Röhög Mint az Amerikaiak az ufókkal kapcsolatban... ment a nagy haditechnika fejlesztés és, hogy ne bukjanak le, engedték, hogy a sok hülye ufót lásson minden gépben...  Röhög
Naplózva

" There is good out there "
hivatásos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86


« Új üzenet #8703 Dátum: 2013. Február 22. - 13:52:59 »

Mint írtam: ez a legutóbbi példa. Előbb lapozd át a könyvet utána ítélj.
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8704 Dátum: 2013. Február 22. - 13:55:20 »

A könyvet is csak egy ember írta! Az meg, hogy mit írt ezekről a bikákról, agancsokról, ebben az esetben simán egyéniség, vagy inkább ízlés függő, és gondolom minél szenzációsabb, annál kelendőbb...   Ördög Szerintem mindenki tudja, ha mi ketten írnánk egy-egy könyvet a bokor koronás bikákról, (beleértve az Új-Zélandi bikákat is) hogy mi szerepelne benne... Te bizonygatnád, hogy minden Új-Zélandon található kapitális agancsú bika klón, meg gén, meg nanotechnikával készült én meg csak ráfognám az egészet a galoscsbus által említett egész évben tápanyagban gazdag talajos, mélyzöld fűre, meg a gímbikáknak teljesen tökéletes ottani tájegységre illetve éghajlatra!

De bírnám már, ha egyszer kiderülne, hogy az Új-Zélandiak nem is csinálnának semmi mást, csak vigyáznak a bikákra, ha aszályos évszak van itatják őket, sima tiszta hegyvidéki vízzel, ha szárazság van az ottani begyüjtött  takarmánnyal etetik őket és megóvják 16-17 éves öreg korukig, nem engedik, hogy időnap előtt le lőjék őket, iszonyat vigyáznak rájuk ezért a sok kerítés is... Lehet, hogy ez a csel, hogy engedik találgatózni génmanipulációkról, meg klónokról, meg nanotechnikáról a nagyközönséget, közben magukban meg röhögnek!  Röhög Mint az Amerikaiak az ufókkal kapcsolatban... ment a nagy haditechnika fejlesztés és, hogy ne bukjanak le, engedték, hogy a sok hülye ufót lásson minden gépben...  Röhög

Ja és a nagy titok még..., hogy a legjobb képességű (legnagyobb agancsú, legéleterősebb) bika spermája adja (adhatja) az utódokat! Hazánkban is mindenféle állattenyésztési ágazatban (sertés, marha...stb) vannak jóképességű alfahímek amik tovább adják a génjeiket. A többi gyengébb képességű hímeket a gazdák nem engedik szaporodni! Erre kell még odafigyelni...  Iszonyat nagy titok ez is... meg iszonyat nagy beavatkozás, meg sejtosztódós, meg géntechnológiás, nanotechnikás a természet ellen elkövetett bűn...stb  Röhög Egyébként a hazai gímállomány vadászata, vagy a selejtezés, az nem a természetes kiválasztódásba, szaporodásba való beavatkozás?  Fejvakarás Vállat von  Csak mi rosszul szelektálunk, vagyis inkább nézőpont kérdése, attól függ mit akarunk...  Fejvakarás
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8705 Dátum: 2013. Február 22. - 14:05:09 »

Mint írtam: ez a legutóbbi példa. Előbb lapozd át a könyvet utána ítélj.

Nem olvasom el, mert tudom, hogy nekünk is lehetnének 16-18 kilós 24-26-os gímbikáink a Dunántúl egyes részein, ha hagynánk őket megöregedni, közben vigyáznánk rájuk, megfelelően selejteznénk, hogy a jó gén szaporodjon, télen etetnénk őket, vadföldeket, dagonyákat létesítenénk mint régen! Bizonyíték is van erre a CIC világranglista, akkor minek olvassak scifit?..., sőt a nyúzélendiek is azt csinálják amit mi csináltunk, a mi alapanyagunkkal, semmi többet! A többi csak "fókusz",  51-es körzet, rúzvell, davincsi kód, meg gabonakörök, ufórejtély, szenzációéhes találgatás...
Naplózva

" There is good out there "
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #8706 Dátum: 2013. Február 22. - 14:10:20 »

Nem olvasom el, mert tudom, hogy nekünk is lehetnének 16-18 kilós 24-26-os gímbikáink a Dunántúl egyes részein, ha hagynánk őket megöregedni, közben vigyáznánk rájuk, megfelelően selejteznénk, hogy a jó gén szaporodjon, télen etetnénk őket, vadföldeket, dagonyákat létesítenénk mint régen! Bizonyíték is van erre a CIC világranglista, akkor minek olvassak scifit?..., sőt a nyúzélendiek is azt csinálják amit mi csináltunk, a mi alapanyagunkkal, semmi többet! A többi csak "fókusz",  51-es körzet, rúzvell, davincsi kód, meg gabonakörök, ufórejtély, szenzációéhes találgatás...

Elaccc, azt szeretném megkérdezni, hogy mikor jártál a Dunántúlon, illetve honnan szerzed az ide vonatkozó infóidat?
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #8707 Dátum: 2013. Február 22. - 14:11:30 »

De bírnám már, ha egyszer kiderülne, hogy az Új-Zélandiak nem is csinálnának semmi mást, csak vigyáznak a bikákra, ha aszályos évszak van itatják őket, sima tiszta hegyvidéki vízzel, ha szárazság van az ottani begyüjtött  takarmánnyal etetik őket és megóvják 16-17 éves öreg korukig, nem engedik, hogy időnap előtt le lőjék őket, iszonyat vigyáznak rájuk ezért a sok kerítés is...

Szerintem ez sokkal közelebb áll a valósághoz, mint az "újjalmutogatós, köpködős" emberek teóriája...

Nem olvasom el, mert tudom, hogy nekünk is lehetnének 16-18 kilós 24-26-os gímbikáink a Dunántúl egyes részein, ha hagynánk őket megöregedni, közben vigyáznánk rájuk, megfelelően selejteznénk, hogy a jó gén szaporodjon, télen etetnénk őket, vadföldeket, dagonyákat létesítenénk mint régen! Bizonyíték is van erre a CIC világranglista, akkor minek olvassak scifit?..., sőt a nyúzélendiek is azt csinálják amit mi csináltunk, a mi alapanyagunkkal, semmi többet! A többi csak "fókusz",  51-es körzet, rúzvell, davincsi kód, meg gabonakörök, ufórejtély, szenzációéhes találgatás...
Igen
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
hivatásos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86


« Új üzenet #8708 Dátum: 2013. Február 22. - 14:27:23 »

Szerintem ez sokkal közelebb áll a valósághoz, mint az "újjalmutogatós, köpködős" emberek teóriája...
 Igen
Szerinted...(de én még nem minősítettelek, azt hiszem)
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #8709 Dátum: 2013. Február 22. - 14:34:49 »

Kíváncsi lennék, hogy a dám is jávorméretű lapátokat növeszt azon a zöld füvű piszok erős legelőn, vagy valami rejtélyes oknál fogva csak a gímbikákból lesz Schwarzenegger?
Nem vagyok abban biztos, hogy egy No1 küllemű / trófeájú bika örökíti is általában a No1 tulajdonságait is. Annak idején, mikor még foglalkoztam lovakkal azt tapasztaltam, hogy ez nem jön be. Klasszis csődört rávihetsz az egész jó kancádra és születhet ebből a frigyből gebe, aztán egy középszerű csődörrel pároztatva ugyanezt a kancát, meglepően príma csikókat dobott a kanca. Na persze ott agancsokról szó nem volt.  Ördög
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8710 Dátum: 2013. Február 22. - 14:49:10 »

Tézuc-nak:

Valamiért nem tudok privát üzenetet küldeni azoknak akiknek még nincs hozzászólásuk itt a fórumon  Vállat von

Szóval privátban kaptam:

Szervusz Elacc Emelem

abban az esetben mi van ha mindkét feltételezés jelen van új-zélandon? Konkrétan arra gondolok hogy a mesterséges beavatkozás illetve ahogy említetted a kiváló élőhely?
[/quote]

Szerinted mi értelme van a mesterséges beavatkozásnak, a felesleges dollármilliók kiadásának, ha anélkül is lehetnek kapitális bikák? Gödöllőn is van egy kert, (Horkai Zoli kertje) biztos hallottál már róla, ott is voltak régebben 17-18 kilós 32-es bikák is, de hazánkban több kertben is vannak ilyen agancsok, a mostani fehován is volt pár trófea, és senki nem génmódosított, vagy klónozott, avatkozott be mesterségesen, fizikailag...stb De a CIC világranglista is egy bizonyíték! Lehet, hogy az ottani tudósok, kisérletezgetnek mert nem tudnak mit csinálni a rengeteg pénzükkel...  Fejvakarás  ...vagy csak egy direkt félrevezetés ("szemfényvesztés,illúzió") az egész a konkurencia megbénítása, félrevezetése érdekében?  Fejvakarás Vállat von  Ördög Nyihi
Naplózva

" There is good out there "
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #8711 Dátum: 2013. Február 22. - 15:06:31 »

Tézuc-nak:

Valamiért nem tudok privát üzenetet küldeni azoknak akiknek még nincs hozzászólásuk itt a fórumon  Vállat von

Szóval privátban kaptam:

Szervusz Elacc Emelem

abban az esetben mi van ha mindkét feltételezés jelen van új-zélandon? Konkrétan arra gondolok hogy a mesterséges beavatkozás illetve ahogy említetted a kiváló élőhely?


Szerinted mi értelme van a mesterséges beavatkozásnak, a felesleges dollármilliók kiadásának, ha anélkül is lehetnek kapitális bikák?


Szerintem nem lenne semmi értelme elacc,a valóság azonban az, hogy nem lettek volna a súlyos dollármilliók nélkül ekkora bikáik.

Ez tény.
Érdekes hogy senki nem ír arról hogy mik voltak a valós előzmények.Ide citálnám Horn Péter professzor a( Magyar Tudomány 2004/4 453 oldal) értekezését a gímszarvas tenyésztéséről ezen belül konkrétan "A legelőre alapozott gímszarvastenyésztés kialakulása. Az új-zélandi példa" .Érdemes lenne elolvasni mi miből alakult ki egy olyan ember tollából aki látta,ott volt, a Magyar gén anyag kiválasztásában is részt vett.Érdekes szövegkörnyezetet találtam a Wikipédiában is arra nézve hogy bizony kisérleteznek elég régóta a genetikával hisz van olyan GÍM-Vapiti hibridjük amely szaporodóképes.....nem folytatnám,mindenki kedve szerint utána nézhet.

Elacc csak azért válaszoltam ide mert ide hoztad az üzenetemet.ennek utána feltételezem mát lehetséges privátban beszélgetni.Azért,köszönöm hogy meg tetted. S.Peti
« Utoljára szerkesztve: 2013. Február 22. - 16:07:29 írta Sakac » Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #8712 Dátum: 2013. Február 22. - 16:03:26 »

Nem olvasom el, mert tudom, hogy nekünk is lehetnének 16-18 kilós 24-26-os gímbikáink a Dunántúl egyes részein, ha hagynánk őket megöregedni, közben vigyáznánk rájuk, megfelelően selejteznénk, hogy a jó gén szaporodjon, télen etetnénk őket, vadföldeket, dagonyákat létesítenénk mint régen! Bizonyíték is van erre a CIC világranglista, akkor minek olvassak scifit?..., sőt a nyúzélendiek is azt csinálják amit mi csináltunk, a mi alapanyagunkkal, semmi többet! A többi csak "fókusz",  51-es körzet, rúzvell, davincsi kód, meg gabonakörök, ufórejtély, szenzációéhes találgatás...

Elaccc, még annyit, a régenhez, legyen annyi a vadkár is (ha nem is összegszerűségében, de legalább arányaiban), legyen annyi a vadász is, a golyós puska is, a zavarás is, az állami támogatás is (pl. zalai szarvasprogram), meg még sok minden, ami már nem olyan, mint régen.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8713 Dátum: 2013. Február 22. - 16:19:25 »



elaccc: "Szerinted mi értelme van a mesterséges beavatkozásnak, a felesleges dollármilliók kiadásának, ha anélkül is lehetnek kapitális bikák?"


Tézuc: "Szerintem nem lenne semmi értelme elacc,a valóság azonban az, hogy nem lettek volna a súlyos dollármilliók nélkül ekkora bikáik.Ez tény.
Érdekes hogy senki nem ír arról hogy mik voltak a valós előzmények.Ide citálnám Horn Péter professzor a( Magyar Tudomány 2004/4 453 oldal) értekezését a gímszarvas tenyésztéséről ezen belül konkrétan "A legelőre alapozott gímszarvastenyésztés kialakulása. Az új-zélandi példa" .Érdemes lenne elolvasni mi miből alakult ki egy olyan ember tollából aki látta,ott volt, a Magyar gén anyag kiválasztásában is részt vett.Érdekes szövegkörnyezetet találtam a Wikipédiában is arra nézve hogy bizony kisérleteznek elég régóta a genetikával hisz van olyan GÍM-Vapiti hibridjük amely szaporodóképes.....nem folytatnám,mindenki kedve szerint utána nézhet.Elacc csak azért válaszoltam ide mert ide hoztad az üzenetemet.ennek utána feltételezem mát lehetséges privátban beszélgetni.Azért,köszönöm hogy meg tetted. "




Még mindig nem tudlak elérni privátban nem tudom, mi lehet a gond, de szerintem ezt a topikot azért találták ki, hogy a gímszarvasbikáról beszélgessünk! Szerintem simán lehet nyilvánosan is beszélgetni a témáról...

Szóval én megmondom őszintén, hogy abszolút nem értem, hogy a jelenlegi CIC illetve  SCI világrekord megszületése után mi értelme van a génmódosított egyedeknek, vagy sejtbeültetéseknek, meg mittudomén milyen beavatkozásoknak...  Vállat von
Ha mégis vannak ilyen kísérletek, akkor az már csak agymenés, vagy degenerált felfogás, hogy ettől ágasbogasabb, vagy nagyobb agancs legyen, ahhoz már egy nagyobb állat is kell, azt meg már nem gímszarvasnak, vagy red deer (Cervus elaphus) -nak hívják. Ez körülbelül olyan gondolkodás, hogy klónozzunk egy T-rexet, keverjük a szarvassal...stb ez már nem is a szarvasról szól!

Őszintén szólva azt sem értem, hogy miért kellett génmódosításokkal, meg különböző "egyedkeverésekkel" "előállítani" egy olyan szarvasbikát 2004-ben ami előtte már létezett, sőt a mai napig létezik a magyarországi, dunántúli részeken? Ha Új-Zélandon jobbak a körülmények akkor számomra egyértelmű, ha egy itteni kapitális vérvonalat odaviszünk akkor jobb irányba változik az agancsfejlesztés is... Ezt egyszer már kifejtettem, mikor összehasonlítottam az északi gímbikát a gemenci, vagy somogy, zalai...stb bikákkal. De wildheger is folyamatosan azzal érvel, hogy az itteni 6-7 kilós trófeaproduktum, a Dunántúlon 15 kilós lehetne! Ha levisszük innen az aranyérmes  jó vérvonalat és a Dunántúlon kapitális 15 kilós lehetne, akkor ha tovább visszük egy jobb élőhelyre, megfelelően szaporítjuk, etetjük itatjuk, szelektáljuk, akkor még jobb eredményeket elérhetünk, génmódosítások nélkül... Na ezért nem értem, mi értelme a kísérletezgetéseknek... Vállat von  mag már hova? meg minek?  Vállat von
« Utoljára szerkesztve: 2013. Február 22. - 16:26:18 írta Sakac » Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8714 Dátum: 2013. Február 22. - 16:22:37 »

Elaccc, még annyit, a régenhez, legyen annyi a vadkár is (ha nem is összegszerűségében, de legalább arányaiban), legyen annyi a vadász is, a golyós puska is, a zavarás is, az állami támogatás is (pl. zalai szarvasprogram), meg még sok minden, ami már nem olyan, mint régen.

 Emelem Egyetértek! Sokminden kellett hozzá, de nem génmódosítás, átültetés, szétszedés összerakás, fizikai, kémiai hyperszuper csúcstechnológiai beavatkozás...  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
Oldalak: 1 ... 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 [581] 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: