Oldalak: 1 ... 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 [577] 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914543 alkalommal)
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #8640 Dátum: 2013. Február 15. - 20:20:13 »

Jól gondoltad! Igen ,11 évesre bírálták. elaccc szerintem neked is igazad van. Íme a többi kép is.




Ez alapján meg nem 11, hanem inkább 15 éves!  Kacsint
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8641 Dátum: 2013. Február 15. - 20:39:53 »

Ez alapján meg nem 11, hanem inkább 15 éves!  Kacsint
Svferi telefonon nem elérhető,de azért jól látja !
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #8642 Dátum: 2013. Február 15. - 20:49:59 »

svferi
Vadász

Nem "csak" a rajzoláshoz értesz jól ...!!!   Igen          A bírálók meg . . . !   Vigyorog  Röhög  Hahota

 Kézfogás Emelem
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8643 Dátum: 2013. Február 16. - 07:20:33 »

A koszorú elgyengülése, majd eltűnése egyik jele, fajtája a visszarakásnak, és ez alapján úgy néz ki tényleg inkább 15 mint 11, de
Ez az a 20% kivétel ami nagy valószínűség szerint (80% Ördög) soha nem volt az ágakon is gyöngyözött agancs! Az a 20% aminek öregkorára az ágvégek nem lettek hegyesek! Az a 20% kivétel aminek a jobb száron soha nem volt jégága és középága. Nagy valószínűség szerint középkorban is hasonlóan néztek ki az agancsai.

Én úgy tapasztaltam itt az Északi-középhegységben hogy a törpe és a középkategória alján elhelyezkedő, gyenge vérvonalú bikák hamarabb öregszenek, hamarabb bekövetkezik (6-7 éves korban) a kulminációs időszak. Tehát egy gyenge középkategóriás bika, vagy egy törpe, ami ráadásul a 20% kivételbe is tartozik, simán mutathat 11 éves korára hasonló agancsokat, vagy hasonló koszorú visszafejlődést! De a jobboldali koszorú és jobb oldali agancs rendellenessége, lehet esetleg valamiféle csontbetegség is (talán örökletes Vállat von) amire múltkor két példát is mutattam... Ha tényleg valami belső szervi elváltozás miatt rendellenes a jobb oldali szár, esetleg valamiféle csontbetegség akkor 11 éves korára simán leépülhet ennyire a rózsa. De az emberek között is többféle öregedési típus létezik, és ez nem csak genetika, hanem életvitel, mentális állapot, étkezési szokások...stb meg még sok más függő.

Érdekes például, hogy vannak olyan szigetek, falvak ahol az emberi átlagéletkor iszonyat magas, és van ahol jóval alacsonyabb az átlagnál:

 http://hetek.hu/hatter/200906/elj_ugy_mint_egy_ikariai

A szarvas teljesen más életkörülmények között él, mozog táplálkozik, mint az ember, ezért már egy országon (tájegységen) belül is lehetnek változások, sőt vannak is. Csak hasonlítsuk össze a gemenci illetve az északi-középhegységi bikák testsúlyát, agancsait. Más a mozgási igény a fauna, a domborzat...stb. Ebből következően az életminőségben, az életkor hosszúságában is vannak változások, eltérések.

Mivel ez az agancs, trófea a vadgazdálkodás szempontjából a nem kívánatos egyedek közé tartozik, nem sok jelentősége van a kornak, szerintem bármikor lőhető, esetleg annyi káros hatása van ha megöregszik, hogy a gyenge tulajdonságait több ellésre képes tehénnek adhatja át. Ami viszont valljuk be eléggé nagy kárt tud okozni ott ahol már minőségi szempontból eleve gyenge az állomány. Ezért fontos (sok más mellett) a szakszerű selejtezés, és ezeket vagy a hasonló bikákat kikell szedni a lehető legfiatalabb korban!  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8644 Dátum: 2013. Február 16. - 20:59:36 »

A koszorú elgyengülése, majd eltűnése egyik jele, fajtája a visszarakásnak, és ez alapján úgy néz ki tényleg inkább 15 mint 11, de
Ez az a 20% kivétel ami nagy valószínűség szerint (80% Ördög) soha nem volt az ágakon is gyöngyözött agancs! Az a 20% aminek öregkorára az ágvégek nem lettek hegyesek! Az a 20% kivétel aminek a jobb száron soha nem volt jégága és középága. Nagy valószínűség szerint középkorban is hasonlóan néztek ki az agancsai.

Én úgy tapasztaltam itt az Északi-középhegységben hogy a törpe és a középkategória alján elhelyezkedő, gyenge vérvonalú bikák hamarabb öregszenek, hamarabb bekövetkezik (6-7 éves korban) a kulminációs időszak. Tehát egy gyenge középkategóriás bika, vagy egy törpe, ami ráadásul a 20% kivételbe is tartozik, simán mutathat 11 éves korára hasonló agancsokat, vagy hasonló koszorú visszafejlődést! De a jobboldali koszorú és jobb oldali agancs rendellenessége, lehet esetleg valamiféle csontbetegség is (talán örökletes Vállat von) amire múltkor két példát is mutattam... Ha tényleg valami belső szervi elváltozás miatt rendellenes a jobb oldali szár, esetleg valamiféle csontbetegség akkor 11 éves korára simán leépülhet ennyire a rózsa. De az emberek között is többféle öregedési típus létezik, és ez nem csak genetika, hanem életvitel, mentális állapot, étkezési szokások...stb meg még sok más függő.

Érdekes például, hogy vannak olyan szigetek, falvak ahol az emberi átlagéletkor iszonyat magas, és van ahol jóval alacsonyabb az átlagnál:

 http://hetek.hu/hatter/200906/elj_ugy_mint_egy_ikariai

A szarvas teljesen más életkörülmények között él, mozog táplálkozik, mint az ember, ezért már egy országon (tájegységen) belül is lehetnek változások, sőt vannak is. Csak hasonlítsuk össze a gemenci illetve az északi-középhegységi bikák testsúlyát, agancsait. Más a mozgási igény a fauna, a domborzat...stb. Ebből következően az életminőségben, az életkor hosszúságában is vannak változások, eltérések.

Mivel ez az agancs, trófea a vadgazdálkodás szempontjából a nem kívánatos egyedek közé tartozik, nem sok jelentősége van a kornak, szerintem bármikor lőhető, esetleg annyi káros hatása van ha megöregszik, hogy a gyenge tulajdonságait több ellésre képes tehénnek adhatja át. Ami viszont valljuk be eléggé nagy kárt tud okozni ott ahol már minőségi szempontból eleve gyenge az állomány. Ezért fontos (sok más mellett) a szakszerű selejtezés, és ezeket vagy a hasonló bikákat kikell szedni a lehető legfiatalabb korban!  Emelem
A rózsa ki nem alakulásának ideje a 17-18. év
Olyan nincs,hogy fokozatosan vékonyodik.Ez a rózsavastagság típusbélyeg,mint a zalai  15,04 kg-os típusánál  a vastag rózsa.
Ennél az agancsnál van egy másik bélyeg,amit úgy látom rajtam kívül senki sem lát,az a rózsa feletti vékonyabb rész keresztmetszetének  mássága.Közvetlen a rózsa felett és az szár többi részén kör alakú a keresztmetszet,a mások szerint elvékonyodott résznek pedig ovális a keresztmetszete.
Ez a bika,ha más élőhelyre és születési évében korábban került volna,akkor sokkal többet produkálhatott volna.Nekem van ebből a típusból hegyvidékről hullott agancsom,melynek a szárhosszúsága 127 cm .Következő évben megütközve néztem,hogy  90°-nál nagyobb szögben lombár.
A hegyvidéki és a gemenci bikák testsúlykülönbségének nem csak az élőhely az oka,hanem jelentős mértékben genetika.
Idekapcsolok egy másik témát!
A "menetszeles bika" szerintetek min tisztított,hogy ilyen lett a színe?
Erről a bikáról nincs másik szögben készült kép?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #8645 Dátum: 2013. Február 16. - 21:16:37 »

hipermangánon! Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #8646 Dátum: 2013. Február 16. - 21:20:17 »

hipermangánon! Stoel

 Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #8647 Dátum: 2013. Február 16. - 21:21:23 »

A "menetszeles bika" szerintetek min tisztított,hogy ilyen lett a színe?
Szerintem növényen, fán-bokron nem tudja így "beszínezni" az agancsát, egyszerűen nem fér hozzá. Sok szerves anyagot tartalmazó, fekete földes dagonyában (pl. égeres) alakíthatta ki színét pl. (Azon túl, amit a vérfesték hozzátesz).
 Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8648 Dátum: 2013. Február 16. - 21:23:49 »

hipermangánon! Stoel
Könnyelműség volt egy így kikottyantani!
Megteremthetted volna az egzisztenciádat,ha ezt előtte eladtad volna a Neuzélandereknek,vagy a hazai augusztusban bikalövőknek!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #8649 Dátum: 2013. Február 16. - 21:26:00 »

Természetesen az ágak közötti oldalakra gondolok, melyek között kevés a hely, de szemlátomást olyan színűek, mint a külső részek.
Naplózva

Erdő az én templomom...
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8650 Dátum: 2013. Február 16. - 21:26:33 »

Szerintem növényen, fán-bokron nem tudja így "beszínezni" az agancsát, egyszerűen nem fér hozzá. Sok szerves anyagot tartalmazó, fekete földes dagonyában (pl. égeres) alakíthatta ki színét pl. (Azon túl, amit a vérfesték hozzátesz).
 Emelem
Etwa halb genetik.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #8651 Dátum: 2013. Február 16. - 21:45:38 »

Etwa halb genetik.

De komolyan kérdezem!
Azon a képen amin a teljes agancs látszik, nekem nagyon lilás a színe. Az ágvégek is néhol barnák, és azok a gyöngyök is, amiket szerintem le kellett volna, hogy dörzsöljön. Vagy rosszul látom?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #8652 Dátum: 2013. Február 16. - 21:46:05 »

Megteremthetted volna az egzisztenciádat,ha ezt előtte eladtad volna a Neuzélandereknek,vagy a hazai augusztusban bikalövőknek!
Nyihi Nyihi Fejvakarás
Én már dolgozom a projekten . . .!!!  Táncol





 Vigyorog Emelem
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8653 Dátum: 2013. Február 16. - 22:10:39 »

Ebből a szögből nehéz megállapítani, számos oka lehet. Agancstősérülés, betegség, táplálékhiány, genetikai leromlás, stb.
Az egyednél hogyan lehet genetikai leromlás?
Csak öröklötten jelentkezhet,mint a paleocén tengeri kagylóknál,de ilyent még nem tapasztaltak gímszarvasnál!
A táplálékhiánynak más a tünete,agancstő nem sérült,betegség tünete más testrészen is jelentkzne.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
dnt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116


« Új üzenet #8654 Dátum: 2013. Február 16. - 23:57:57 »

Az egyednél hogyan lehet genetikai leromlás?
Csak öröklötten jelentkezhet,mint a paleocén tengeri kagylóknál,de ilyent még nem tapasztaltak gímszarvasnál!
A táplálékhiánynak más a tünete,agancstő nem sérült,betegség tünete más testrészen is jelentkzne.

A képről nem látszik, hogy sérült-e az agancstő vagy sem, így az agancstősérülés reális oknak tűnhet. Széchenyi Zsigmond Szarvasok nyomában című könyvében van ez a kép, ami hasonlónak tűnik:

Ez egy agancstősérülés miatt kialakult többszárú agancsot ábrázol. A "menetszeles bikán" ugyan nem látszik ebből a szögből a többszárúság, de elképzelhető hogy így fejlődött.
A táplálékhiány következménye is lehet a rendellenes agancsfejlődés.
A betegség más testrészen jelentkező tüneteit szintén nem láthatjuk a képről.
Nekem egyébként az a véleményem, hogy koponya vagy agancstősérülés miatt fejlődött így az agancs.

Egyébként érdekelne a személyes véleményed, hogy szerinted mi az oka a kérdéses agancs ilyen módon való kialakulásának?

Naplózva
Oldalak: 1 ... 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 [577] 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: