Oldalak: 1 ... 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 [572] 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914543 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8565 Dátum: 2013. Február 04. - 16:52:28 »

A dortmundi kiállításon megakadt a szemem egy (nem barna lányon, habár volt abból is elég jó felhozatal Meglepődött ) nagy gímtrófeákat és kerítéseket reklámozó standon.
Németországban található a farm, ahol üzemszerűen állítják elő a nagy bikákat.
A tulajjal beszélgettem kicsit, aztán elég hamar lerázott, talán érezte bennem a kételyt a válaszait hallva Vállat von
Megpendítettem neki, hogy ha az egész világ hujjogat az ilyen agancsgyárakra és Magyarországra is ráfogták már nem egyszer, hogy fő kiszolgálója és felvevő piaca ennek a terméknek, akkor mégis hogyan lehet,
hogy ő itt szépen árulgatja a 15-20 kilós bikáit?
Megpróbált mindenféle kitérő válaszokkal operálni, majd amikor a takarmányozásra tértem volna át, akkor foghegyről annyira méltatott még, hogy "élőhely és fű", majd elfordult tőlem...... Nem
Azért hoztam tőle egy prospektust, habár nem szívesen adta oda Ördög
Ajánlom a figyelmetekbe a "csapos" bikákat......vajon milyen fű terem ott? Stoel








Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #8566 Dátum: 2013. Február 04. - 17:03:44 »

Hát energiafű.... Ördög Röhög
Nem véletlenül volt olyan "hallgatag" az Úr!
Csaba!
Azért erre a "Keszthelyi-keverékre" kíváncsi lennék én is... Ördög
Üdv: J. vadász Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2013. Február 04. - 18:12:49 írta Németh Lajos » Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8567 Dátum: 2013. Február 04. - 17:18:26 »

A kapitális zalai vérvonalú bikát, Alpesi tájakon előcsalogatott, Holland génkezelt, Nyúzélendi talajos, gyeptéglás energiafűvel etetik!  Nyihi

Egy szál fűben annyi tápanyag van, mintha egy vagon zizit és egy bála lucernát bevágott volna a jószág...  Nyihi  Már lassan a lila foltok is kezdenek kialakulni az oldalukon...  Röhög
Naplózva

" There is good out there "
Coachman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115



« Új üzenet #8568 Dátum: 2013. Február 04. - 17:21:05 »

Poldi bácsi is megmondta :  " A gyep....... csak az a széééép zőőőd gyep."  ...na az hiányzik a hazai gímnek. Mosolyog
Naplózva
troger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154



« Új üzenet #8569 Dátum: 2013. Február 04. - 17:29:03 »

A kapitális zalai vérvonalú bikát, Alpesi tájakon előcsalogatott, Holland génkezelt, Nyúzélendi talajos, gyeptéglás energiafűvel etetik!  Nyihi

Egy szál fűben annyi tápanyag van, mintha egy vagon zizit és egy bála lucernát bevágott volna a jószág...  Nyihi  Már lassan a lila foltok is kezdenek kialakulni az oldalukon...  Röhög

A Hortobágyon már alkalmazzák a gulyások ezt a fajta energiafüvet!  Stoel   Ördög

Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #8570 Dátum: 2013. Február 04. - 17:59:56 »

Kedves Wildheger!

Köszönöm a múltkori képeket a felemás szárú bikákról!  Igen

Mostanában ismét végigolvasgatom szabadidőmben a vadászújságaimat (szomorú látni a színvonal süllyedését az elmúlt években - nyilván anyagi okok miatt).

Aztán nagyot néztem, mert az egyik oldalon ott áll Fekete István kezében tartva az említett bika trófeáját... Meglepődött

Gondoltam akkor már felrakom ide a fényképet:
(úgy látom a koszorúk megvannak mindkét oldalon)



 Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8571 Dátum: 2013. Február 04. - 19:02:16 »

Kedves Wildheger!

Köszönöm a múltkori képeket a felemás szárú bikákról!  Igen

Mostanában ismét végigolvasgatom szabadidőmben a vadászújságaimat (szomorú látni a színvonal süllyedését az elmúlt években - nyilván anyagi okok miatt).

Aztán nagyot néztem, mert az egyik oldalon ott áll Fekete István kezében tartva az említett bika trófeáját... Meglepődött

Gondoltam akkor már felrakom ide a fényképet:
(úgy látom a koszorúk megvannak mindkét oldalon)



 Emelem

Egy történet jutott eszembe a fotót látván:

Egyszer régen, valamikor 1993 környékén, egy borongós tavaszi hétvégén, délelőtt összezizzentünk a haverokkal, és az agancshullásra terelődött (teljesen véletlenül  Ördög) a szó. Beszélgettünk beszélgettünk közben nagy viharfelhők gyülekeztek, de egyszer valami azt súgta, valami megérzés féle,  Vigyorog hogy menj el agancsot keresni. Volt egy nagyon hosszú hegyvonulat és annak az oldalán tudtam, hogy egy középkorú bikarudli tartózkodik. Jó messze volt a falutól, gyalog 5-6 vagy több kilométer... Az erdő már enyhén zöldellt, de az egy nagy lábas erdő volt és messze ellehetett látni benne. Volt egy nagy dagonya a hegyoldal közepén.  Szóval mondom a  haveroknak, hogy elindulok agancsot keresni, megnézek egy helyet. " Hű hát hülye vagy elkap a  nagy zivatar az eső, ne menj úgy se találsz...stb  Ördög" Én nem hallgattam senkire, haza mentem átöltöztem, esernyőt tettem a tarisznyába és elindultam. Jó két óra volt az út mire odaértem a hegyoldalra. Elindultam rajta és mikor a dagonya fölötti részen oldalaztam a fejem fölött észrevettem, hogy az avarból állnak a gyönyörű hófehér ágvégek, négy is, szépen sorban egymás mellett. A szívem hevesen verni kezdett... Gyönyörködtem egy darabig, aztán elindultam felé, és boldogan felszedtem egy kb. 1,8-2 kg-os balos 6-os, hármas koronás szár volt 5-6 éves bika agancsa, világos barba színű volt...(két ág az avaron feküdt ezért láttam csak négyet)  Na gondoltam a párját is megkel találnom ebbe az átlátható lábas erdőbe, szétnéztem minden felé, de nem láttam. Aztán végig mentem a  hegyoldalon felül, és visszafelé alul, közben benéztem a nagy dagonyába, ami nem messze volt a nemrég talált agancstól és akkor megláttam, hogy benne van egy agancs. Szerencsére csak a dagonya szélére esett nem a sárba és úgy láttam messziről, hogy a párja a balos hatosnak, mert ez jobbos volt. Egy négyes szár volt és a színe teljesen megegyezett a 6-os száréval az ágvégek kifentsége is kísértetiesen hasonlított a másikra. Mikor közelebb hajoltam és felemeltem az agancsot akkor nagy meglepetés ért ugyanis ez jóval rövidebb agancs volt és 1 kilótól nem volt sokkal több benne. Egyből egymás mellé tettem a két rózsatövet és teljesen megegyezett. A koszorú vastagsága, szélessége a levetési sík, minden klappolt, még az alsó szárvastagság is. De az agancs rövidebb, kisebb volt. Mikor elindultam hazafelé iszonyatos zápor kapott el az ernyő semmit nem ért  Ördög. Szóval csurom vizesen értem haza, de nagy boldogsággal mutattam otthon a haveroknak a két agancsot akik tátott szájjal, irigyen néztek ki a fejükből, és a sztorit néha még poénból most is felhozzák... "emléxel, mikor gyerekkorunkban esernyővel indultál el agancsozni... Nooormalis? ...de kettőt is hoztál?...stb" A haveroknak akkor fel sem mertem említeni, hogy esetleg párban lehet, de azóta sem tudom, hogy páros volt vagy sem...  Fejvakarás Ezt a bikát látva lehet...  Vigyorog  Wave
Naplózva

" There is good out there "
Stefi
Vendég
« Új üzenet #8572 Dátum: 2013. Február 05. - 13:24:10 »

A dortmundi kiállításon
Ajánlom a figyelmetekbe a "csapos" bikákat......vajon milyen fű terem ott? Stoel



Háááát !  Génkezelt fű !   Ördög
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #8573 Dátum: 2013. Február 05. - 13:31:33 »

Fűben-fában van az orvosság, de hogy a szomszéd füve mindig zöldebb!? Ördög
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #8574 Dátum: 2013. Február 05. - 13:43:31 »

 Silvestris, akaratlanul is teljesítetted egy régi álmom. Nagyon szerettem volna látni annak a bikának a trófeáját, amit Fekete István annak idején "A nagy bika" című elbeszélésében örökített meg. Elnézve a képet biztos az, hiszen passzol rá a leírás: "normális ága szépen fejlett, vörös színű gyöngyös tízes, míg a tizenkettes ága a másiknál 30 cm-vel rövidebb gyöngytelen, koronás, fekete agancs."
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #8575 Dátum: 2013. Február 05. - 14:12:02 »

Fűben-fában van az orvosság, de hogy a szomszéd füve mindig zöldebb!? Ördög

Fűben-fában van az orvosság, de hogy a szomszéd füve mindig zölbab  !!!?  . . .  Ördög Vigyorog

 Wave Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #8576 Dátum: 2013. Február 05. - 14:39:01 »

Nem maradt ki!
"az évről évre a változás." --Ezt írtam a 8% után!

Jóvan na!
Én is lehetek néha (??  Vigyorog )  érthetetlen!
Talán egyszer azt is megérem, hogy az elolvasott szöveget megértem! :Mosolyog Kacsint
« Utoljára szerkesztve: 2013. Február 06. - 08:42:16 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #8577 Dátum: 2013. Február 05. - 18:07:52 »

Sziasztok!

Örülök, hogy örültök a fotónak (:-)), és ilyen emlékeket ébresztett!
Elacc, látod kár volt megválni az agancspártól, nagy valószínűséggel egy ritka érdekességtől váltál meg.

 Emelem   Wave
Naplózva

Erdő az én templomom...
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8578 Dátum: 2013. Február 05. - 18:33:47 »

Sziasztok!

Örülök, hogy örültök a fotónak (:-)), és ilyen emlékeket ébresztett!
Elacc, látod kár volt megválni az agancspártól, nagy valószínűséggel egy ritka érdekességtől váltál meg.

 Emelem   Wave

Hű de sok van ilyen amit nagyon bánok, hogy leadtam...  :Mosolyog sok-sok érdekes volt köztük... de hidd el nem férnék már tőlük, a felét a kertbe kellene tartanom, ott meg nem sokáig lenne, a "benszülötteknek" szerintem műanyag műholdjuk is van, (ilyen használt flakonokból eszkábált  Ördög ) ami rögtön jelzi a színesfémet és hullott agancsot...  Röhög
Naplózva

" There is good out there "
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #8579 Dátum: 2013. Február 07. - 07:47:36 »



 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 [572] 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: