Oldalak: 1 ... 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 [560] 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914506 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #8385 Dátum: 2013. Január 12. - 21:57:52 »

Wildheger! Emelem

Most olvasom a válaszodat. Akkor Te csak ugrattad Forstehrt, én meg komolyra vettem? Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #8386 Dátum: 2013. Január 12. - 22:07:52 »

Wildheger! Emelem

Most olvasom a válaszodat. Akkor Te csak ugrattad Forstehrt, én meg komolyra vettem? Vigyorog

Sose izgasd magad miatta, én ezt ugyanúgy benéztem. Ördög
Mindennek ellenére eléggé elgondolkodtató, hogy mi lehet az oka. Talán sose tudjuk meg. Vállat von Én genetikára szavazok innentől, mert a általam látottnál mind a két rózsa le volt pucolva, egyéb rendellenesség pedig nem igazán tűnt fel a trófeán.
Neked mi a véleményed Wildheger?

 Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8387 Dátum: 2013. Január 12. - 22:35:31 »

Wildheger! Emelem

Most olvasom a válaszodat. Akkor Te csak ugrattad Forstehrt, én meg komolyra vettem? Vigyorog
Fosrterh barátomat nem szoktam ugratni.Lovat meg nem kellett aláadni,tartott Ő anélkül is jó előadásokat.
Sok gondolatomat viszont csak sokszor hosszú idejű fáziskéséssel fogadott el.De hát a barátoknak sem szabad mindig  mindenben egyetérteni.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8388 Dátum: 2013. Január 12. - 22:41:01 »

Sose izgasd magad miatta, én ezt ugyanúgy benéztem. Ördög
Mindennek ellenére eléggé elgondolkodtató, hogy mi lehet az oka. Talán sose tudjuk meg. Vállat von Én genetikára szavazok innentől, mert a általam látottnál mind a két rózsa le volt pucolva, egyéb rendellenesség pedig nem igazán tűnt fel a trófeán.
Neked mi a véleményed Wildheger?

 Emelem
Rendkívül egyszerű a magyarázata.
Az egyed fejlődése során végighalad az evolúciós állomásokon,de a végállomást az határozza meg,hogy a fenotípus mennyire egyezik a genotípussal.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #8389 Dátum: 2013. Január 13. - 10:33:14 »

Silvestris.
Talán nem is a végtagsérülés a lényeg, hanem, hogy a váz rendszert, csontrendszert éri súlyos trauma és ilyenkor a fontossági sorrend borul, összezavarodik a regeneráció és az agancsépítés tekintetében a szervezet. Ez jelentkezik sok esetben az ellentétes agancsszáron, azt gondolom. Az, hogy a rózsa lespórolódott szerintem annak a jele, hogy már az agancsépítés kezdeti szakaszában is fennállt ez az egészségügyi probléma. Vagy az agancs elvetés idején, vagy még korábban érte valami a bikát. Szerény tapasztalatom szerint nem csak szorosan a vázrendszer sérülése jelentkezik az ellentétes oldali agancsépítésben. Korábban említettem, hogy baknál láttam tavaly nyáron olyant, aminél a szemen képződött, vakságot is okozó daganat hatására az őz ellentétes oldali agancsszára torz, bütykös gomb lett csak, átlag hatos középkorú baknál. Gondolom a tumor rendesen nyomta az idegeket is.  Ilyen agancs elváltozásoknál én az ellentétes oldalon átbolházom a vadat és rendszerint valami egészségügyi probléma elő is kerül. Jelen esetben csak azért szóltam hozzá, mert a képen is látszódott a csontsérülés nyoma, itt éppen a koponyán.
Az erőszakos, idő előtti agancs elvetés is furcsa elváltozásokat produkálhat, föleg ha az új agancs növekedésért felelős sejtek a sérülésből kifolyólag máshol is megtelepednek. A veszprémi ZOO-ban is van olyan pettyes szarvas (axis), aki ilyen cipőben jár. 3 agancsszár ékesíti a fejét. A harmadik kajla szárat finoman megmozgattam a simogatásnál, semmiféle kapcsolatban nem volt a koponyával, szabadon lefegett. Érdekes, hogy még így is szépen letisztította a bika. Fényképeim is vannak róla valahol otthon a gépben.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8390 Dátum: 2013. Január 13. - 10:38:46 »

Silvestris.
Talán nem is a végtagsérülés a lényeg, hanem, hogy a váz rendszert, csontrendszert éri súlyos trauma és ilyenkor a fontossági sorrend borul, összezavarodik a regeneráció és az agancsépítés tekintetében a szervezet. Ez jelentkezik sok esetben az ellentétes agancsszáron, azt gondolom. Az, hogy a rózsa lespórolódott szerintem annak a jele, hogy már az agancsépítés kezdeti szakaszában is fennállt ez az egészségügyi probléma.

 Igen
Naplózva

" There is good out there "
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #8391 Dátum: 2013. Január 13. - 12:43:32 »

Silvestris.
Talán nem is a végtagsérülés a lényeg, hanem, hogy a váz rendszert, csontrendszert éri súlyos trauma és ilyenkor a fontossági sorrend borul, összezavarodik a regeneráció és az agancsépítés tekintetében a szervezet. Ez jelentkezik sok esetben az ellentétes agancsszáron, azt gondolom. Az, hogy a rózsa lespórolódott szerintem annak a jele, hogy már az agancsépítés kezdeti szakaszában is fennállt ez az egészségügyi probléma. Vagy az agancs elvetés idején, vagy még korábban érte valami a bikát. Szerény tapasztalatom szerint nem csak szorosan a vázrendszer sérülése jelentkezik az ellentétes oldali agancsépítésben. Korábban említettem, hogy baknál láttam tavaly nyáron olyant, aminél a szemen képződött, vakságot is okozó daganat hatására az őz ellentétes oldali agancsszára torz, bütykös gomb lett csak, átlag hatos középkorú baknál. Gondolom a tumor rendesen nyomta az idegeket is.  Ilyen agancs elváltozásoknál én az ellentétes oldalon átbolházom a vadat és rendszerint valami egészségügyi probléma elő is kerül. Jelen esetben csak azért szóltam hozzá, mert a képen is látszódott a csontsérülés nyoma, itt éppen a koponyán.
Az erőszakos, idő előtti agancs elvetés is furcsa elváltozásokat produkálhat, föleg ha az új agancs növekedésért felelős sejtek a sérülésből kifolyólag máshol is megtelepednek. A veszprémi ZOO-ban is van olyan pettyes szarvas (axis), aki ilyen cipőben jár. 3 agancsszár ékesíti a fejét. A harmadik kajla szárat finoman megmozgattam a simogatásnál, semmiféle kapcsolatban nem volt a koponyával, szabadon lefegett. Érdekes, hogy még így is szépen letisztította a bika. Fényképeim is vannak róla valahol otthon a gépben.

Szia Csontmetsző!

Érdekes, amit írtál a daganatos őzbakkal kapcsolatban!

A végtagokat azért említettem, mert a legtöbbször ezek sérülésekor találkozunk az agancsépítés torzulásával. Végül is a bikák a csöves csontokból és a mellkas csontjaiból (bordák, szegy) mobilizálják agancsépítéskor az ásványi sók java részét. (Meg a kocák is szoptatáskor. Meglepően könnyen vágható végig a bordák sora ilyenkor...nem is kell látnunk a vadat zsigerelés előtt, tudjuk mivel állunk szemben).
Amit Te is említettél, a daganat, ki tudja hogyan befolyásolTa a hormonrendszert, a pajzsmirigy, a mellékvese kéreg és a nemi szervek hormontermelését?

De biztos befolyásolta a jelek szerint!

Látod viszont ketten is azon a véleményen vannak, hogy az adott jelenség genetikai jellegű, nem hormonális vagy csontanyagcsere jellegű.
Forsterh pedig baktériumokról tesz említést?

 Vállat von

Minden esetre egyre kíváncsibb vagyok, ezért elhatároztam, hogy felhívom telefonon a kísérő vadászt, és megkérdezem, hogy testi és/vagy viselkedésbeli elváltozást látott-é a bikán.

 Emelem   Wave
Naplózva

Erdő az én templomom...
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #8392 Dátum: 2013. Január 13. - 13:15:07 »

 Igen Wave Emelem

Először élek a gyanúval a mechanikai, külső behatással kapcsolatban, ha ilyen jellegű feltűnő féloldali rendellenesség van, másod sorban (ha más kézzel fogható értelmes magyarázatot nem lelek a "hiba" okára) jut csak eszembe, hogy esetlegesen örökletes probléma lehet. Ez utóbbi szerintem jóval ritkább lehet.

Megtaláltam a fotókat is:





Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #8393 Dátum: 2013. Január 13. - 13:48:29 »

Szia Robi.
Ez azért is érdekes amit írsz mert az agancs nem módusult bör függelék (elszarusodott laphám) hanem csont szövet.Ennek kéne valamilyen kapcsolatban lenni a kopnyacsontal az agancstövel máskép nem képes növekedni.
A többi betegség vagy sérülés az zavaehatja a kb hormon szinteket ami az agancs fejlödését szabályozza.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #8394 Dátum: 2013. Január 13. - 13:59:26 »

Kereszteződött példány,de annak a típusnak a bélyegeit amelyikre gondoltam, bal szár a szemág méretét kivéve magán hordozza.Elmentettem a megfelelő mappába.
Köszönöm Silvestris.
A kiállítás trófeáinak elvileg gödöllői típusoknak kellene lenni. Vagy tévedek?
Ezeken az újságíró felvételeken kívül nincs róluk más képed?

 Ördög  Hát az összes képem ebben a stílusban készült. kb. 20 mácsai/acsai bika volt kiállítva, azokat mind lefotóztam, a többi cserháti bikából csak egyet-egyet.

"A kiállítás trófeáinak elvileg gödöllői típusoknak kellene lenni. Vagy tévedek?"

Háát, ez a csapda nincs túlságosan álcáza, ebbe nehezen megy bé a gyanútlan jószág... Mosolyog 

De komolyra fordítva a szót. Tudom én, hogy miért kérdezed. Viszont én azt sohasem állítottam, hogy Galgamácsán (a Cserhát déli csücskében) kizárólag gödöllői bikák lennének. Sőt! Abban a pár rövid évecskében, amit ott adott nekem a Teremtő (de legalább adott párat!) egyértelműen kiderült számomra, hogy igen sokféle bika előfordul arrafelé. Szerintem nehezen lehet a 90 centis és a 115-120 centis szárhosszú érett bikákat egy kalap alá venni.
Ezek a területen is elég jól elkülöníthetően fordultak elő.

Különben egy számomra nagyon kedves Vadászíró (Bornemisza Péter) is említést tesz a néhai vadászterületének (Naszály és  környéke Keszeg felé) szarvastípusairól. A nagytestű szűrkékről (melyek ahogy felbukkantak úgy tűntek el egy idő után), a gödöllői bikákról, helyi jobbképességű és törpe bikákról. Hogy Ő mit értett gödöllői bikák alatt, az más kérdés.
Inkább Galgamácsa-Acsa felől várhatták a kitűnő bikákat.
Viszont sokat beszélgettem az itteni vadászokkal (Gödöllőtől Kállóig dolgoztam egykor), és sokat beszéltek a régi szép időkről, amikor 100-as rudlik mozdultak ki a mácsai tömbből, át Domony mellett le Domonyvölgy felé, majd Babatra. Vagy Váchartyán irányába, majd körbe vissza. De akkoriban még mindenütt volt sok szarvas...és ahol most összefutnak a kicsi de minőségi 5 kilós bika elejtésekor, ott 10-12 kilós bikák estek....

Ezt csak a vérkeveredés hangsúlyozása miatt írtam le. Ez a kiállítás cserháti (nyugati/déli) bikák trófeáiból állt.

A kedvedért még felteszek pár újságírós képet mácsai/acsai bikákról, jobb mint a semmi.  Ördög     Emelem    Wave






















  Tiszteleg
Naplózva

Erdő az én templomom...
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #8395 Dátum: 2013. Január 13. - 14:13:12 »

Megtaláltam a fotókat is

Levált egy csontképző sejteket tartalmazó csontszilánk, viszont nem tapadt le vissza a csontra. Érdekes, hogy így is milyen jól elvolt. Régebben csináltak olyan kísérleteket, hogy az ilyen mesterségesen leválasztott csontszilánkot pl. a csombcsontra helyeztek, ahol az beágyazódott és agancsot növesztett.
Naplózva

Erdő az én templomom...
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8396 Dátum: 2013. Január 13. - 19:01:43 »

Ördög  Hát az összes képem ebben a stílusban készült. kb. 20 mácsai/acsai bika volt kiállítva, azokat mind lefotóztam, a többi cserháti bikából csak egyet-egyet.

"A kiállítás trófeáinak elvileg gödöllői típusoknak kellene lenni. Vagy tévedek?"

Háát, ez a csapda nincs túlságosan álcáza, ebbe nehezen megy bé a gyanútlan jószág... Mosolyog 

De komolyra fordítva a szót. Tudom én, hogy miért kérdezed. Viszont én azt sohasem állítottam, hogy Galgamácsán (a Cserhát déli csücskében) kizárólag gödöllői bikák lennének. Sőt! Abban a pár rövid évecskében, amit ott adott nekem a Teremtő (de legalább adott párat!) egyértelműen kiderült számomra, hogy igen sokféle bika előfordul arrafelé. Szerintem nehezen lehet a 90 centis és a 115-120 centis szárhosszú érett bikákat egy kalap alá venni.
Ezek a területen is elég jól elkülöníthetően fordultak elő.

Különben egy számomra nagyon kedves Vadászíró (Bornemisza Péter) is említést tesz a néhai vadászterületének (Naszály és  környéke Keszeg felé) szarvastípusairól. A nagytestű szűrkékről (melyek ahogy felbukkantak úgy tűntek el egy idő után), a gödöllői bikákról, helyi jobbképességű és törpe bikákról. Hogy Ő mit értett gödöllői bikák alatt, az más kérdés.
Inkább Galgamácsa-Acsa felől várhatták a kitűnő bikákat.
Viszont sokat beszélgettem az itteni vadászokkal (Gödöllőtől Kállóig dolgoztam egykor), és sokat beszéltek a régi szép időkről, amikor 100-as rudlik mozdultak ki a mácsai tömbből, át Domony mellett le Domonyvölgy felé, majd Babatra. Vagy Váchartyán irányába, majd körbe vissza. De akkoriban még mindenütt volt sok szarvas...és ahol most összefutnak a kicsi de minőségi 5 kilós bika elejtésekor, ott 10-12 kilós bikák estek....

Ezt csak a vérkeveredés hangsúlyozása miatt írtam le. Ez a kiállítás cserháti (nyugati/déli) bikák trófeáiból állt.

A kedvedért még felteszek pár újságírós képet mácsai/acsai bikákról, jobb mint a semmi.  Ördög     Emelem    Wave






















  Tiszteleg
Köszönöm az újabb képeket.
Úgy igazából a 8369 hozzászólásod második képe az újságíró kategória.Agancserdő,egyiket sem látni a másik takarása miatt,de látványnak pazar.
Mindig a látványszakácshoz szoktam hasonlítani.Látványos a készítés,csak legyen aki megeszi a felébe harmadába főtt vagy sütött ételt.
Ezek a képek is engem erősítenek.Nincs gödöllői jelleg,csak szárhosszúság különbség.
Az utolsó előtti képen egy bal szár látszik a középágtól,de a korona is csak félig.Nincs róla másik képed?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8397 Dátum: 2013. Január 13. - 19:06:32 »

Szia Robi.
Ez azért is érdekes amit írsz mert az agancs nem módusult bör függelék (elszarusodott laphám) hanem csont szövet.Ennek kéne valamilyen kapcsolatban lenni a kopnyacsontal az agancstövel máskép nem képes növekedni.
A többi betegség vagy sérülés az zavaehatja a kb hormon szinteket ami az agancs fejlödését szabályozza.
Üdv:HSanyi
Azért képes növekedni a koponyacsonttal való kontaktus nélkül,mert az étellift(érrendszer)oda is eljuttatja a szükséges anyagokat.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8398 Dátum: 2013. Január 13. - 22:42:36 »

 Ide írom,mert a helyén nem reagálta le senki!
Alkony Vadászmagazinban olvastam:
  MAGYAR VADÁSZAT ETIKETTJE EGY FELVETÉSSEL KEZDŐDIK,AMELYNEK ÍGY SZÓL EGY RÉSZLETE: "A VADÁSZAT ÜNNEP, AMI NEM HÉTKÖZNAPI, AMIT VÁRUNK".
 Karácsony óta nem tudok rájönni,mit akart írni a szerző.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9523


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #8399 Dátum: 2013. Január 13. - 22:51:47 »

Ide írom,mert a helyén nem reagálta le senki!
Alkony Vadászmagazinban olvastam:
  MAGYAR VADÁSZAT ETIKETTJE EGY FELVETÉSSEL KEZDŐDIK,AMELYNEK ÍGY SZÓL EGY RÉSZLETE: "A VADÁSZAT ÜNNEP, AMI NEM HÉTKÖZNAPI, AMIT VÁRUNK".
 Karácsony óta nem tudok rájönni,mit akart írni a szerző.

Szerintem:

A vadászat ünnep, mert ez nem hétköznapi dolog, ezt várjuk!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 [560] 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: