Oldalak: 1 ... 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 [551] 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914559 alkalommal)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8250 Dátum: 2012. December 19. - 22:20:29 »

Lehet, hogy butaságot kuruttyolok, de meg szeretném kérdezni, hogy Magyarország vizes élőhelyein (Tisza-tó, Duna-Dráva szöglet, Kis-Balaton és vidéke, stb.) mennyire jellemző a szarvas. Én ugyanis valamikor mintha olvastam volna olyasmit, hogy a szarvas alapvetően ezeknek a láperdőknek volt a lakója, és csak muszájból, az emberi térhódítás miatt költözött a hegyekbe. Lehet, hogy hamarosan megfordul vagy már megis fordult a folyamat?
Nem kuruttyolsz butaságot,valóban így igaz!
A legkézenfekvőbb bizonyíték rá Tasnádi Kubacska András jegyzetfüzetében található.
Ipolytarnóci állatnyomos homokkőtáblák megőrizték a kb 23 millió évvel ezelőtti láperdők lakóinak nyomát,többek között kisebb(mai őz nagyságú) és nagyobb 100-120 kg-os testnagyságú szarvasok nyomait.A környék vulkánjainak hamuja segítségével betemetődtek a nyomok,majd a Thetis-tenger 95 méternél sekélyebb részeire került. Ebben a mélységben történik még napjainkban is a mészkőképződés.95 és 200 méter közötti mélységben pedig a kőolajképződés,innen a Fekete-tenger neve.Majd,mivel Itália nem akar Afrikához tartozni,felgyűrte  az útjában levő anyagot és visszaadta nekünk az Elaccc-féle törpék(a nagyobb nyomok) rokonainak nyomait.
Hasonlóan kaptuk a múlt másik ajándékát Süttőn.Az egykori szarvas hullott agancsa folyami hordalékkal a mészkőképző mélységbe került,majd kibányászáskor a félmárványlapok fűrészelésekor sikerült éppen hosszában kettévágni az egyébként is rendkívül egyenes szárú axis agancsot.De véleményem szerint az az agancs nem egy millió évvel ezelőtt került a mélybe,mert ennyi idő nem elég a félmárványképződésre,amihez hosszabb idejű nagyobb nyomás szükséges,mint a homokkőképződéshez.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8251 Dátum: 2012. December 20. - 10:27:20 »

Csak nem érted meg. Hiába értesz hozzá, tudod elbírálni, ha anyagi okok miatt meg kell lövetned (gazdasági golyóérett). A vadászatra jogosultak igen kis százalékában nem ez a helyzet, sajnos.

Egy kis töréneti áttekintés: a 70-es 80-as években a kisebb költségek miatt jóval kevesebb agancsárt (  Ördög ) kellett értékesíteni, ezt jóval kevesebb vendéggel lehetett terítékre hozni, amihez ugyebár kisebb számú kísérőre (felvezető vadászra) volt szükség. A magántulajdon kialakulásával, a TSZ-ek, ÁG-ok megszűnésével magánkézbe kerülésével a költségek megtöbszöröződtek. Ezt a megnövekedett költséget miből lehet finanszírozni? Több eladott vadból. Ezt hogyan lehet realizálni? Több vendéggel. Mi kell a több vendéghez? Több kísérő. A több kísérő estén mi a probléma? Több olyan is kerül bele aki nem ért hozzá, de a hozzáértő sem szakmai szempontok alapján bírál, hanem mekkora bikát akar lőni a vendég? Mekkora bika áll előttünk? A kettő kb. összhangban van? Igen, akkor "bitte síszen" (szparare, sztrelajtye, shuuut, stb.).

Pati  Emelem

Ez a  "gazdasági golyóérett" fogalom, vagy kifejezés, vagy etikátlan viselkedés 90-s évek elejétől terjedt el. Egyetértek veled, hogy létezik, de:

Most így visszagondolva a 90-s évekre: Voltak gyönyörű bikák erre amint mondottam is! Lehetett volna ebből GAZDÁLKODNI . De itt nem vadgazdálkodás folyt, csak mohó harácsolás, magyar liberalizáció:  "itt a lehetőség csináljuk a lóvét". Errefelé az volt a "gazdálkodás", hogy meghatározták a lőhető keretszámot és meglövették a bikákat! Azonkívül semmit nem csináltak! Folyamatosan csak kivettek, de nem óvták az ígéretes bikákat, totál nem érdekelte az itteni vadászokat, magasról lecsinálták, hogy mi lesz a következő évben! ! "Ó hát van itt még bika, mit sír a szátok" hangozott a kérdésemre, "sírásomra"  felháborodásomra a válasz, mikor 96-97 környékén felhívtam a figyelmét egy helyi (dilettáns, erdőbe soha életébe nem járt) vadászmesternek a felelőtlen kilövésekre, az elhanyagolt etetőkre, vadföldekre!
////// Ugyan ez a "vadászmester" aki több száz bikát kilövetett, cinikusan azt mondta nekem 97-ben mikor panaszkodtam, hogy egyre kevesebb a bika: szó szerint idézem: "ÉN NEM LŐTTEM KI EGY BIKÁT SEM"  aztaqqqq.  Türelmetlenül//////
A meglévő hatalmas etetők összeszakadtak a gyümölcsfák kiszáradtak, a sózók elkorhadtak! Ezeket mi láttuk, tapasztaltuk, egyre kevesebb bikákat láttunk, egyre kevesebb és szebb agancsot találtunk!  Most az a "vadászmester" "akit később "kirúgtak" felvásároltatott az arra jogosult emberek háta mögött egy hatalmas erdő, földterületet egy szolnoki újgazdag vadásszal és röhög az egészen, ugyanis ő felügyeli az egész területet, kedvére járkálhat az erdőben, garázdálkodhat a vadállománnyal! Ennek a "vadászembernek" rengeteg cinkostársa volt, van és ezek az emberek mind aktívan részt vesznek a vadászatokban, a vadászati élet szereplői. Mikor vadászt írok én minden vadászengedéllyel rendelkező vadászt beleértek, függetlenül attól, mi a beosztása, vagy rangja, vagy társadalmi "elhelyezkedése", milyen az egzisztenciális háttere. Te próbálod védeni a hierarchikus rendszer legalján elhelyezkedőket, de az ő szerepük semmivel nem kisebb, ha egy rendszer összeomlik ott mindenkinek vállalni kell a felelősséget, mindenki a részese, függetlenül beosztástól, kortól, bármitől! Sajnos az emberek, a fejek ugyan azok, mint a 90-s években, bár alakulnak újabb társaságok, meg cserélődnek emberek, de aki az egyik Vt-nél is etikátlanul "vadőrködött" az a másiknál is azt fogja csinálni sajnos... Akik újonnan kapcsolódnak be és felszólalnak, megkérdezik tőle: "Te minek lettél vadász? Velünk vagy, vagy ellelnünk?!!!!!" Nincs sok választása, ha vadászni akar elfogad mindent és bekussol! Van egy pár haverom akik változtatni szeretnének, de semmit nem tudnak csinálni akkora a nyomás! Fejekbe kellene nagy változás, ahogyan ezt már sokan leírtuk! Talán két, három generációs váltás megoldja a problémát, bár nem tudom miben reménykedjek, a fiatalokat már gyerek korban elrontják... Már azt nevelik beléjük, hogy: "ez a hely nem alkalmas nagy gímbikák felnevelésére nyugodj bele!" " Mi majd megmondjuk, hogyan csináld...stb"

Egyébként ha mégis lenne valami változás, az elengedhetetlen a változáshoz, hogy minden vadász értse a dolgát!!!

Bár itt találkoztam sok igazi vadásszal,  Emelem akik tudják miről gagyogok, gagyogunk, és változtatni akarnak, értik is a dolgukat ez mindenképpen reményteli dolog!  Kacsint Emelem

Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8252 Dátum: 2012. December 20. - 17:20:17 »

Pati  Emelem

Ez a  "gazdasági golyóérett" fogalom, vagy kifejezés, vagy etikátlan viselkedés 90-s évek elejétől terjedt el. Egyetértek veled, hogy létezik, de:

Most így visszagondolva a 90-s évekre: Voltak gyönyörű bikák erre amint mondottam is! Lehetett volna ebből GAZDÁLKODNI . De itt nem vadgazdálkodás folyt, csak mohó harácsolás, magyar liberalizáció:  "itt a lehetőség csináljuk a lóvét". Errefelé az volt a "gazdálkodás", hogy meghatározták a lőhető keretszámot és meglövették a bikákat! Azonkívül semmit nem csináltak! Folyamatosan csak kivettek, de nem óvták az ígéretes bikákat, totál nem érdekelte az itteni vadászokat, magasról lecsinálták, hogy mi lesz a következő évben! ! "Ó hát van itt még bika, mit sír a szátok" hangozott a kérdésemre, "sírásomra"  felháborodásomra a válasz, mikor 96-97 környékén felhívtam a figyelmét egy helyi (dilettáns, erdőbe soha életébe nem járt) vadászmesternek a felelőtlen kilövésekre, az elhanyagolt etetőkre, vadföldekre!
////// Ugyan ez a "vadászmester" aki több száz bikát kilövetett, cinikusan azt mondta nekem 97-ben mikor panaszkodtam, hogy egyre kevesebb a bika: szó szerint idézem: "ÉN NEM LŐTTEM KI EGY BIKÁT SEM"  aztaqqqq.  Türelmetlenül//////
A meglévő hatalmas etetők összeszakadtak a gyümölcsfák kiszáradtak, a sózók elkorhadtak! Ezeket mi láttuk, tapasztaltuk, egyre kevesebb bikákat láttunk, egyre kevesebb és szebb agancsot találtunk!  Most az a "vadászmester" "akit később "kirúgtak" felvásároltatott az arra jogosult emberek háta mögött egy hatalmas erdő, földterületet egy szolnoki újgazdag vadásszal és röhög az egészen, ugyanis ő felügyeli az egész területet, kedvére járkálhat az erdőben, garázdálkodhat a vadállománnyal! Ennek a "vadászembernek" rengeteg cinkostársa volt, van és ezek az emberek mind aktívan részt vesznek a vadászatokban, a vadászati élet szereplői. Mikor vadászt írok én minden vadászengedéllyel rendelkező vadászt beleértek, függetlenül attól, mi a beosztása, vagy rangja, vagy társadalmi "elhelyezkedése", milyen az egzisztenciális háttere. Te próbálod védeni a hierarchikus rendszer legalján elhelyezkedőket, de az ő szerepük semmivel nem kisebb, ha egy rendszer összeomlik ott mindenkinek vállalni kell a felelősséget, mindenki a részese, függetlenül beosztástól, kortól, bármitől! Sajnos az emberek, a fejek ugyan azok, mint a 90-s években, bár alakulnak újabb társaságok, meg cserélődnek emberek, de aki az egyik Vt-nél is etikátlanul "vadőrködött" az a másiknál is azt fogja csinálni sajnos... Akik újonnan kapcsolódnak be és felszólalnak, megkérdezik tőle: "Te minek lettél vadász? Velünk vagy, vagy ellelnünk?!!!!!" Nincs sok választása, ha vadászni akar elfogad mindent és bekussol! Van egy pár haverom akik változtatni szeretnének, de semmit nem tudnak csinálni akkora a nyomás! Fejekbe kellene nagy változás, ahogyan ezt már sokan leírtuk! Talán két, három generációs váltás megoldja a problémát, bár nem tudom miben reménykedjek, a fiatalokat már gyerek korban elrontják... Már azt nevelik beléjük, hogy: "ez a hely nem alkalmas nagy gímbikák felnevelésére nyugodj bele!" " Mi majd megmondjuk, hogyan csináld...stb"

Egyébként ha mégis lenne valami változás, az elengedhetetlen a változáshoz, hogy minden vadász értse a dolgát!!!

Bár itt találkoztam sok igazi vadásszal,  Emelem akik tudják miről gagyogok, gagyogunk, és változtatni akarnak, értik is a dolgukat ez mindenképpen reményteli dolog!  Kacsint Emelem


Már maga az irritáló golyóérett kifejezés is azért született,mert türelmetlenek nem tudták kivárni,hogy tényleg megöregedjenek a bikák és ne legyen annyi mínusz pontos.
Egye fene lődd meg,mi meg lenyeljük a békát.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8253 Dátum: 2012. December 20. - 18:07:30 »

Már maga az irritáló golyóérett kifejezés is azért született,mert türelmetlenek nem tudták kivárni,hogy tényleg megöregedjenek a bikák és ne legyen annyi mínusz pontos.
Egye fene lődd meg,mi meg lenyeljük a békát.
Aztán majd kitalálják a gazdasági "selejt" fogalmát és teljessé válik a rombolás.Minek nekünk nagy bika,mikor sok kicsi sokra megy?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #8254 Dátum: 2012. December 20. - 20:08:51 »

Vajon milyen hatása lenne, ha egyen áras lenne a bika kilövési díj is, mint Afrikában? Ugyanabban az árban ha szerencséd van, jöhet a következő világrekord is, de minden képen golyó érettet lövetnek veled. Kivéve, ha trófea nélküli, állományszabályozó vadászatra fizetsz be. (Tudom, akadnak kivételek is. Na és ott is van olyan, ahol pl. nagy kudura 3 trófea mérethatárt, 3 különböző árat határoznak meg.) Vállat von
Vajon muszáj lenne e meglövetni a 8 éves ígéretes bikákat?
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #8255 Dátum: 2012. December 20. - 20:09:13 »

Szervusz Wildheger! Emelem

"gazdasági selejt"

Vigyázz, még ötletet adsz valami bársonyszékes hülyének! :Mosolyog

 Wave Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #8256 Dátum: 2012. December 20. - 20:13:51 »

Vajon milyen hatása lenne, ha egyen áras lenne a bika kilövési díj is, mint Afrikában? Ugyanabban az árban ha szerencséd van, jöhet a következő világrekord is, de minden képen golyó érettet lövetnek veled. Kivéve, ha trófea nélküli, állományszabályozó vadászatra fizetsz be. (Tudom, akadnak kivételek is. Na és ott is van olyan, ahol pl. nagy kudura 3 trófea mérethatárt, 3 különböző árat határoznak meg.) Vállat von
Vajon muszáj lenne e meglövetni a 8 éves ígéretes bikákat?

Muszáj, mert csengene a kassza.  Rííí
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #8257 Dátum: 2012. December 20. - 20:57:20 »

Pár százezres néhány bikákból nem jönne össze a 25 millás vadkár kifizetés...
Valójában nem is az 1-2 bikából kellene kifizetni...
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8258 Dátum: 2012. December 20. - 22:01:02 »

Szervusz Wildheger! Emelem

"gazdasági selejt"

Vigyázz, még ötletet adsz valami bársonyszékes hülyének! :Mosolyog

 Wave Attila
Messze vagyok még az igazi "ötletgazdától"!Évekkel ezelőtt az Élményvadász lapban kifejtette,hogy a somogyi szarvas 8 éves korára eléri a maximumot,nem érdemes tovább tartani.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #8259 Dátum: 2012. December 21. - 07:44:08 »

Messze vagyok még az igazi "ötletgazdától"!Évekkel ezelőtt az Élményvadász lapban kifejtette,hogy a somogyi szarvas 8 éves korára eléri a maximumot,nem érdemes tovább tartani.

Már a lap címe is magáért beszél! Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #8260 Dátum: 2012. December 21. - 17:29:57 »

Egyébként ha mégis lenne valami változás, az elengedhetetlen a változáshoz, hogy minden vadász értse a dolgát!!!

Elaccc, szerintem százalékos arányban most sem sokkal kevesebben vannak akik értenek hozzá, mint a "békebeli" időkben.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8261 Dátum: 2012. December 21. - 17:44:32 »

Csak tudod, amíg az állása (megélhetése) függ valakinek és családjának ettől, s nem tud máshova menni, mert ott is ez az elvárás, addig szépek az elvek, de azért nem adják olcsóbban a kenyeret a boltban. Ezért "szajkózom", hogy az okot kell megszüntetni, mert akkor az okozat is "elmúlik". Ezért is kellene erőteljesen részt venni (lobbizni) az új vadászati törvény kialakításában, hogy a jelenlegi törvény által a vadászatra jogosultakra terhelt költségeket (jelentősen) csökkentő paragrafusok szülessenek, s abban az esetben már szerintem lehetne szakmázni. Az alap adott, a gének most is itt vannak, még helyrehozható majdnem minden ezen a téren.
Évekkel ezelőtt nekem az állásomba került.A 26-ik helyen vettek fel,mint írtam,nem a lakásom közelében.Alapvető elvárás volt,hogy távol maradok a vadászattól.
Próbálkoztam,két vendég két bika(bronz,ezüst)és újra sárba tapostak.Maradt a szakmázás.Senki sem tart hülyének,de maradjak távol(félnek az igazamtól).
A második háború után hasonló szintről indult,de központi irányítással(részleges állami monopolkapitalizmus-mint írtam),az már bizonyított a Világnak.Lett több világrekord,Világkiállítás,világhírnév(ország,terület,vezető)és aztán jöttek újra azok,akik csak elvenni tudnak.Sok bába közt elvész a gyerek.Mindenki csak kivenni akar,fejleszteni nem,mert drága és még az Unió is tiltja az állami "költekezést". Pedig állami bevétel csak állami költekezésből lesz.De reményeink szerint legalább a törpe bikák átvészelik ezt a káoszt.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #8262 Dátum: 2012. December 21. - 18:15:43 »

Alapvető elvárás volt,hogy távol maradok a vadászattól.

He - he - he !  Ha - ha - ha !!!  Woest  Woest  Woest

 Emelem
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #8263 Dátum: 2012. December 21. - 20:02:21 »

sziasztok,
szeptember közepén a vadőrünkkel becserkeltünk egy bőgő bikát. Gyönyörű volt.
A szálkereszt rajta, várom a parancsot. Nézegeti, bírálja, kérdezem mi legyen.
Ennyit mondott: "Aki meglöveti, annak dobnék egy kötelet a nyakába!"
Nekem maradt a szálkeresztben megvolt érzés, és mentünk tovább.
Sajnos, nem hiszem, hogy ez a bika a szomszédban nem került terítékre.
Csak remélni merem, hogy megvan még.

Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8264 Dátum: 2012. December 21. - 20:52:57 »

Évekkel ezelőtt nekem az állásomba került.A 26-ik helyen vettek fel,mint írtam,nem a lakásom közelében.Alapvető elvárás volt,hogy távol maradok a vadászattól.
Próbálkoztam,két vendég két bika(bronz,ezüst)és újra sárba tapostak.Maradt a szakmázás.Senki sem tart hülyének,de maradjak távol(félnek az igazamtól).
A második háború után hasonló szintről indult,de központi irányítással(részleges állami monopolkapitalizmus-mint írtam),az már bizonyított a Világnak.Lett több világrekord,Világkiállítás,világhírnév(ország,terület,vezető)és aztán jöttek újra azok,akik csak elvenni tudnak.Sok bába közt elvész a gyerek.Mindenki csak kivenni akar,fejleszteni nem,mert drága és még az Unió is tiltja az állami "költekezést". Pedig állami bevétel csak állami költekezésből lesz.De reményeink szerint legalább a törpe bikák átvészelik ezt a káoszt.

 Emelem

Idézet: "De reményeink szerint legalább a törpe bikák átvészelik ezt a káoszt."

ööööööööööö szerintem nem!

Le is írom, hogy szerintem miért nem! Kérek mindenkit, ne nézzetek vészmadárnak, (örök pesszimistának) amit írok csak következtetés, és lehet, hogy téves, mindenki azért drukkoljon, hogy ne legyen igazam, téves legyen a következtetésem. Emelem

A 80-as években a Mátra alján volt egy magas (bár szerintem nem) szarvasbika létszám, és a 90-s években az újonnan alakult vadásztársaságok ebből az állományból kezdtek el "gazdálkodni". Magyarul eléggé nagy lendülettel (mohón, harácsolón) elkezdték kiszedni a bikákat, ritkítani az állományt. ("gyerekek itt a nagy lehetőség!") Volt miből ezért abban az időben reálisnak tűnt, hogy egy 3000-es társaság 12-22 gólyóérett illetve selejt bikát lőjön, lövessen. (illetve 12-22 hivatalosan, meg 8 "zsebbe" mehetett... ezt egy akkori aktív vadásztól hallottam) Mivel mindig az idősebb, ígéretes bikák voltak célkeresztben a nagyobb bevétel reményében, ezért nem csak az állomány létszáma fogyatkozott, hanem a minőség is egyre jobban gyengülni, és fiatalodni kezdett. A Vt.-k az idő múlásával nem engedhették meg maguknak, hogy csökkentsék ezt a létszámot, ezért minden évben lekellett lőni, lövetni a meghatározott mennyiséget, de mivel az idősebb bikák elkezdtek fogyatkozni egyre több "gazdasági golyóérett" 7-8-9 éves 6-7-8kg-os bika került célkeresztbe. Ez volt 2000 környékén. A 2010-es évet elérve az itteni állomány elért egy olyan szintre, hogy már alig látni 6-7-8 éves bikákat is. De ez azt jelenti, hogy a létszám is iszonyatos mértékben csökkent! A most kiszedett bikák zöme még fiatal! Természetesen az országos átlag azt mutatja, hogy van bika bőven, mert a levadászott trófeamennyiség megvan, csak élő egyed nincs annyi, amennyi ezt a trófea mennyiséget indokolná! De ugye a "gazdasági kényszer" miatt, az elejtett bikák ( az elbírált trófeák) száma nem csökken. (-het) Esetleg még nőhet is! De hamarabb elkövetkezik a "káosz"

Mivel az itteni 3000-es Vt-k minden évben 12 meg 22 bikára kapnak kilövési engedélyt, és azért kapnak ennyire engedélyt, mert szükség van az ebből származó bevételre, (tehát az állománylétszámot tudatosan túlbecsülik) és nem azért mert a szarvasbika létszám ezt lehetővé teszi vagy megköveteli! Abban mindenki egyetérthet velem abban, hogy ez a jövőben sem fog változni. Tehát a leadott túlbecsült állományból a fiatalok és a törpék következnek, mikor a fiatalok és törpék létszáma is megcsappan, hirtelen minden vadász arra döbben rá, hogy egyetlen társaság sem fogja teljesíteni a kilövési tervet, és akkor döbbennek rá arra is, hogy minimum 5 évig nem vadászhatnak bikára! De 5 év múlva is, majd csak középkorú bikákat tudnak kiszedni, azok is mind törpék lesznek... egy-két kivételtől eltekintve... Úgyhogy nem kell nekünk azt kérni, azért könyörögni, hogy törvénybe foglalják, ne lehessen gímszarvasbikára vadászni 5 évig, mert ez önmagától is hamarosan befog következni...
Naplózva

" There is good out there "
Oldalak: 1 ... 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 [551] 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: