Oldalak: 1 ... 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 [549] 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914520 alkalommal)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #8220 Dátum: 2012. December 17. - 14:37:46 »

Pati gímbikás ízlése nagyon kifinomult, tudok vele azonosulni.  Igen
Lajos, meglátva a képet a kusza trófeáról, görgettem egyből lejjebb, vártam egy mondatot: Végre ez már az enyém! Örültem volna, mutatós trófea, (érdemes most benézni ide). Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #8221 Dátum: 2012. December 17. - 14:41:57 »

Üdv Elaccc!
Nah ez az amit a mai világban nem tudsz megtenni. Édesapám ilyen vadőr volt. Az élete volt a vad nevelése. Ha becsületesen csinálod és kiállsz a vadállományért,csak addig tűrnek meg amíg gyorsan felfejleszted az állományt. Utána kidobnak. Ezt családos emberként nem lehetett csinálni. Az elmúlt 20 évben 4 vadásztársaságnál és egy vadaskertnél dolgozott. Mindig kirúgták,mert kiállt a vad érdekében.
Ezt a világot éljük,aki hallgat és csibészkedik azt megtartják,aki szót emel a vadért az idővel eltávolítják. Volt olyan,hogy úgy rúgták ki,koholt vádakkal,hogy még a vadászterületről is kitiltották... Szóval még vendégként sem mehetett vissza arra a területre ahol dolgozott. Ez a mai magyar valóság! Most a szakszemélyzetnek hallgass a neve. Érdekes,hogy a vadásztársaságoknál választható a vadászmester és sokszor olyan ember irányítja a vadőröket,akinek semmi hozzáértése nincs a szakmához. De volt olyan is,hogy kiadták ,hogy építsen az ember 5 lest,de sem anyagot,sem pedig pénz nem adtak hozzá,de az 5 les álljon. Szóval ,ha ez a szakmája valakinek,akkor bizony a becsületéről sokszor le kell mondani,vagy csak folyamatosan meghurcolják,ellehetetlenítik őt és ha van neki akkor bizony a családját is.
Lehet,hogy szélsőséges amit itt leírtam,de az én családom ezt tapasztalata meg az elmúlt húsz évben.
Míg ezeket leírtam, látom pati is leírta amit én a saját példáimmal.

Nagyon igaz, amit leírtál! Nekem is erről szólt az életem egy ideig. Itt a fórumon is írtam róla, de biztos rosszul fogalmaztam, mert olyan reakció is volt, hogy "az ilyenektől [mint én] kell megszabadítani a szakmát!". Szóval még ott is belerúgnak az emberbe, ahol nem is számít rá.
Szerencsére azért vannak még jó emberek és jó vadgazdaságok az országban, de nagyrészt nagy problémák vannak, mind emberi, mind gazdasági szempontból.
Lehet itt változtatni a törvényeken, de a jó emberi hozzáállás nélkül nem lesz sikeres az sem. Akik jót akarnak, azok most is sokmindent elérnek, akik csak nyerészkedni, azok az új törvényeken is megtalálják majd a kiskapukat...

Másrészt meg annyi ellenségeskedés volt az elmúlt években, annyian állnak haragban, hogy még normalizálódó körülmények között is hosszú évekig tart majd, mire kisimulnak a ráncok.
Én hiszek benne, hogy lesz jobb! Volt a nemzet és a vadállomány már nagyobb bajban is.  Wave
Naplózva

Erdő az én templomom...
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #8222 Dátum: 2012. December 17. - 14:43:27 »

Köszi a választ Elaccc!

Írjál csak!  Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #8223 Dátum: 2012. December 17. - 15:01:58 »

http://bacsvadasz.info/2012/09/10/szarvasboges-2012-bacs-kiskun-megye/

A nyolc kilósokkal kár volt kapkodni, szerintem látszik ott a "kakaó" az agancsokban.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #8224 Dátum: 2012. December 17. - 15:05:10 »

Lehet itt változtatni a törvényeken, de a jó emberi hozzáállás nélkül nem lesz sikeres az sem. Akik jót akarnak, azok most is sokmindent elérnek, akik csak nyerészkedni, azok az új törvényeken is megtalálják majd a kiskapukat...





Azért ez nagyon nagyon nagy igazság ám amit most leírtál! Igen
 Emelem
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8225 Dátum: 2012. December 17. - 15:45:04 »

Köszi a választ Elaccc!

Írjál csak!  Emelem

Csak még valamit:  Vigyorog

Miért lehet ekkora negatív hatása errefelé a kontraszelekciónak? A helytelen selejtezésnek?

Bükkzsérc,Ostoros, Eger-felnémet, Egerbakta, Egerszólát, Verpelét, Aldebrő, Vécs...stb Ezek a települések, ha megnézed a térképen mind a Mátra illetve Bükk legalján helyezkednek el. Lefelé már nem tudnak a szarvasok vándorolni, mert az M3-as autópálya elzárja az útjukat, de hová is mennének, attól lejjebb dél felé, már csak az alföld található...

Szóval a szarvasbikák főleg bőgéskor a magasabb hegyekből, a nagyobb összefüggő erdőségekből (akár Szlovákiából is) a tehenek borítása céljából, elindulnak lefelé a legelős, laposabb részek az imént felsorolt falvak felé.  Tehát lehetne errefelé bőven vérfrissítés, de mégsincs! Miért? Mert mire végigverik magukat a pétervásári, fedémesi, leleszi, hevesaranyosi, mátraballai, siroki szarvaskövi részeken, igencsak kiszedik a bikák javát. Ha mégis leérnek az egerbaktai, egerszalóki, vécsi részekre, már csak két hangot kell kiadni a torkukon és fexenek is. Tehát borításra szinte idejük sincs. A fiatal és középkorú még szinte anyjukkal járó selejt bikák, simán folyató tehenekhez férnek és a kör itt be is zárul. Még hallani tarnaleleszi, pétervásárai, Hevesaranyosi, fedémesi részeken kiszedett nagyobb bikákról, de már arrafelé is egyre kevesebb a szép 7-8 kg fölötti bika. A Mátra legaljára leszorult szarvasok, meg egymással peszterkednek,  Ördög és születnek az egyre gyengébb képességű vérfertőzött, törpe, vagy max 4kg trófeasúlyú deformált agancsú utódok...
Naplózva

" There is good out there "
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #8226 Dátum: 2012. December 17. - 15:59:18 »

Igen, és elgondolkodtató, hogy a sokak által megfigyelt több vadászterületet érintő szarvasmozgás milyen jótékony hatással lehetett az egyes állományokra. Igaz, hogy télen történt (itt Gödöllön is megfigyelhető volt a január végi -február eleji nagyobb szarvasmozgás), de feltételezhetően voltak lemaradó egyedek, kis szarvascsaládok, talán rudlik, melyek ottmaradtak valahol. Esetleg fiatal bikák még jobban ott maradtak valahol. Úgy emlékszem az Alföld meghódítását is a fiatalok kezdték a vizsgálatok szerint.

Milyen jó is lenne a korábbi ősi váltókon megfelelő vadátjárókat építeni az autópályákra, autóutakra.

Draskovich Iván is leírta, hogy a különböző szarvastörzsekből származó szarvasok keresztezésével miket ért el...
De kár az ilyen emberekért!

 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 17. - 18:53:27 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

Erdő az én templomom...
antlers
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #8227 Dátum: 2012. December 17. - 16:41:54 »

 Silvestris   Emelem Igen Vadátjáró autópálya autóut.Egy kérdésem volna.A vadászat mennyire érinti?Gondolok itt a karibura pl vasárnapi puskások.                                Visszarakott gim bika trófea hullott agancs új téma.Fotót ha lehet tegyetek fel.Elaccc hajrá. S.Peti Kávé
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9523


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #8228 Dátum: 2012. December 17. - 16:47:41 »

Silvestris   Emelem Igen Vadátjáró autópálya autóut.Egy kérdésem volna.A vadászat mennyire érinti?Gondolok itt a karibura pl vasárnapi puskások.                                Visszarakott gim bika trófea hullott agancs új téma.Fotót ha lehet tegyetek fel.Elaccc hajrá. S.Peti Kávé

Ezt csak én nem értem?  Fejvakarás

"A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #8229 Dátum: 2012. December 17. - 18:07:10 »

Üdv Mindenkinek!
Jó olvasmány Draskovich Iván könyve. Igen
Nem bántam volna, ha legalább olyan vastag, mint Szederjei Ákos "Szarvas" című könyve!
Üdv : J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8230 Dátum: 2012. December 17. - 19:13:45 »

Nagyon igaz, amit leírtál! Nekem is erről szólt az életem egy ideig. Itt a fórumon is írtam róla, de biztos rosszul fogalmaztam, mert olyan reakció is volt, hogy "az ilyenektől [mint én] kell megszabadítani a szakmát!". Szóval még ott is belerúgnak az emberbe, ahol nem is számít rá.
Szerencsére azért vannak még jó emberek és jó vadgazdaságok az országban, de nagyrészt nagy problémák vannak, mind emberi, mind gazdasági szempontból.
Lehet itt változtatni a törvényeken, de a jó emberi hozzáállás nélkül nem lesz sikeres az sem. Akik jót akarnak, azok most is sokmindent elérnek, akik csak nyerészkedni, azok az új törvényeken is megtalálják majd a kiskapukat...

Másrészt meg annyi ellenségeskedés volt az elmúlt években, annyian állnak haragban, hogy még normalizálódó körülmények között is hosszú évekig tart majd, mire kisimulnak a ráncok.
Én hiszek benne, hogy lesz jobb! Volt a nemzet és a vadállomány már nagyobb bajban is.  Wave
Engedelmetekkel,Karl barátommal csatlakozom ehhez a csapathoz.Rám még most,sok év után is utaznak,lakhelyem és munkahelyem között 200 km van és ezért vonultam a mások által gúnyolt és lenézett "névtelenség" függönye mögé.Akkor is bebizonyítom nekik az igazamat,még ha teljesen taccsra is tesznek!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
erwin01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Új üzenet #8231 Dátum: 2012. December 17. - 19:27:55 »

Utóbbi idők vitatémája a szarvasvándorlás léte,vagy nemléte.

Tisztelt  wildhenger!
A fevetett  „szarvas vándorlás „ témához úgy döntöttem hozzá szólok.
Amit én ismerek  Nyugat-Dunántul  Felső Szigetköz ( Rajka, Dunakiliti, Dunasziget) az 1970-es években az 1980-as évek elejéig Szlovákia felől  50, 100, 150-es rudlik jőttek és a Hanság, Sopronig illetve a Bakonyaljáig is elértek. Saját szememmel is láttam nem egyszer nem kétszer, volt olyan eset is, hogy keresztülmentek a falun mint „tank a libaszaron” se kerítés se semmi nem állta útjukat. Valahol feloszlottak rudlik és lassú visszaszivárgás volt a jellemző.  Ez az óta megszűnt!  Okok! Duzzasztómű építkezés, 1992 Duna elterelése, 1993 vagy 1994 M-1 autópálya építkezés olyan mesterséges akadályok kerültek a vad útjába amit az már nem tud leküzdeni és ezzel megszűnt a vérfrissítés (Szigetköz). Nagyon sokat beszélgettem e témáról Pepi-bácsival  1952-1979-ig volt kerületvezető fővadász, sajnos már nem él. Szarvas vándorlás nálunk volt most nincs!
Üdv:erwin01
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 17. - 19:40:55 írta Németh Lajos » Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #8232 Dátum: 2012. December 17. - 19:31:49 »



Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
antlers
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #8233 Dátum: 2012. December 17. - 19:37:29 »

 Woldemort  Emelem  Bocsi nem gondoltam,hogy rejtvényt írtam tegyél fel vadászkalapot és minden világos lessz. Igen  A gímszarvas vadátjárón átvonulása nyugalmáról  szerettem volna megbizonyosodni. A visszarakott agancsot gondolom ismered esetleg láttál is. Vállat von Wave
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9523


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #8234 Dátum: 2012. December 17. - 20:04:50 »

A visszarakott agancsot gondolom ismered esetleg láttál is. Vállat von Wave

Nem én.

Az az, amikor leesik a szarvas fejéről és visszarakja valaki?   Fejvakarás  Vállat von


Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 [549] 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: