Oldalak: 1 ... 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 [519] 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914556 alkalommal)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #7770 Dátum: 2012. Október 13. - 10:49:31 »


Mint már említettem, amikor a börzsönybe mentem bikára vadászni, kísérőt kértem, s nem annak néztem utána, hogy ott mi a kívánatos és mi nem. Kényelem? Lehet. Célszerű? Valószínleg.

Más példa, meghívok valakit bikavadászatra, várjam el tőle, hogy tökéletesen tudjon bírálni? Ugye nem életszerű.

Nem kibúvót keresek, hanem életszerűt. Mennyivel egyszerűbb és talán szakszerűbb, ha a helyi viszonyokat jól ismerő ember (vadász) dönt ebben az ügyben, s még kivitelezhető is. Tőle márt el lehet, sőt el kell várni a teljes szakmaiságot. Vagy szerinted egy helyismerettel nem rendelkezőt egyedül kell kiengedni a területre?
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #7771 Dátum: 2012. Október 13. - 10:50:44 »

Én mégtovább...a negyedik még többet elárul...az ötödik már eladható.

Az addig oké, de az már valószínűleg szaporít is!  Kacsint
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #7772 Dátum: 2012. Október 13. - 10:53:28 »

Az addig oké, de az már valószínűleg szaporít is!  Kacsint
Szerintem ha az arányok megfelelőek, nem kellene "hozzájutnia".
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7773 Dátum: 2012. Október 13. - 11:00:06 »

Mint már említettem, amikor a börzsönybe mentem bikára vadászni, kísérőt kértem, s nem annak néztem utána, hogy ott mi a kívánatos és mi nem. Kényelem? Lehet. Célszerű? Valószínleg.

Más példa, meghívok valakit bikavadászatra, várjam el tőle, hogy tökéletesen tudjon bírálni? Ugye nem életszerű.

Nem kibúvót keresek, hanem életszerűt. Mennyivel egyszerűbb és talán szakszerűbb, ha a helyi viszonyokat jól ismerő ember (vadász) dönt ebben az ügyben, s még kivitelezhető is. Tőle márt el lehet, sőt el kell várni a teljes szakmaiságot. Vagy szerinted egy helyismerettel nem rendelkezőt egyedül kell kiengedni a területre?

Máshogyan közelítem meg a dolgot:

"Vagy szerinted egy helyismerettel nem rendelkezőt egyedül kell kiengedni a területre?" Nem dehogy kísérővel mehet csak, de kísérővel sem engedném ki gímszarvasbikára vadászni, ha nem tudja megkülönböztetni a selejt bikát az ígéretes mínuszos fiatal bikától! ...még akkor sem ha a kísérő profi és ő mondja ki az igent! Vagy inkább azon változtassunk hogy:
-lőhető indok a mínuszos bikákra:
1. szakmai dilettantizmus
2.helyismeret hiánya
3.rossz látási viszonyok
4.-5 évtől régebbi gímvadászat, ebből következő felejtés
5.külföldi származás
6.dúvadas vadászmúlt
7.másnaposság  Ördög  vagy aznaposság  Ördög ahhhhh hagyjuk...  Wave
Naplózva

" There is good out there "
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #7774 Dátum: 2012. Október 13. - 11:05:55 »

/Gróf Széchenyi Zsigmond mit szólt volna hozzá...

Prém vadőrt pedig borítsa a feledés jótékony homálya.
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #7775 Dátum: 2012. Október 13. - 11:19:40 »

Elacc hideg fejjel végiggondoltam amiket írtál,és sok mindenben igazad van,de sok minden szélsőséges dolgok határát súrolja,sőt át is lépi nálam.  Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #7776 Dátum: 2012. Október 13. - 11:37:30 »

Nem a vizsga itt a megoldás! Higgyétek el, a vadászok nagy része jobban el tudja bírálni a vadat mint gondoljuk. Adjátok bármelyik vadász kezébe a másik vadász által elejtett vad trófeáját, és meglepődtök, hogy tud róla véleményt mondani! Általánosságban nem a tudással van a baj, hanem a kapzsisággal, a nemtörődömséggel, a pénzhajhászással, és  a meglövök mindent ami elém kerül, legfeljebb lecsesznek, mást úgy sem tudnak tenni, szemlélettel!
Maximálisan Patival értek egyet! A mennyiség a minőség rovására megy. A tehenek, suták, kocák túlzott védelmével az ivararány sokad rangú kérdés lett. A legsatnyább siheder is borít, satnyul az állomány. Ami pedig hozhat egy kis pénzt a kasszába azt meg meglőjük, meglövetjük akkor amikor keresztbe áll, kortól, minőségtől függetlenül!  Fejvakarás

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7777 Dátum: 2012. Október 13. - 11:40:01 »

Magyarországon (is) a nagyvaddal való gazdálkodás, a mező-és erdőgazdálkodás birtokviszonyainak átalakulásával automatikusan a korábbi (részben) minőségi szemléletből szinte teljesen mannyiségi szemléletbe ment át.
A vad, mint "Nemzeti kincs" sajnos csak a mi szemünkben egy megóvandó érték, a nagyságrendekkel nagyobb többség számára egy elhanyagolható, legtöbbször problémás tényező.
Eszik, zavarja a közúti forgalmat, feltúrja a szépen nyírt pázsitot, zavarja a balatoni fürdőzőket, stb....
Ezt a társadalmi igényt szolgálja ki a szakmai és irányító/döntéshozó felügyelet akkor, amikor nem elhanyagolható mértékben emel meg elejtési terveket és azok be-nem tartásának esetére hatásos és elrettentő szankciókat tűz ki.
Megszabadulva a "dejólenneha..." és a "bezzegrégennemígyvolt..." becsípődéseinktől, ki és milyen reális esélyt lát a magyar gímszarvas újbóli "felhozására"?
Nagyon érdekelne pár, nem álomkergető vélemény, mert a magam részéről én igen csak szkeptikus vagyok e tekintetben Fejvakarás
A jelenlegi közgazdasági körülmények között még abban sem hiszek, hogy a vadásztársaságok (akár csak középtávon) továbbra is működés-és életképesek lesznek, nemhogy a lassan közellenséggé váló nagyvadat sikerüljön felkarolni, vele szakszerűen és gazdasági nyomásoktól függetlenül gazdálkodni.
A bírságokat, meg a vizsgákat most hagyjuk....

Csaba ! Úgy gondolom a mennyiséget a minőségnek kéne felváltani. Lehet hogy sokan nem értenek velem egyet de gímszarvas van elég ( elég sok ) ahhoz hogy rengeteg vadkárt okozzon éppen elég .  A selejt bika is ugyanannyi kárt tud okozni mint a kímélendő de ez manapság egyre kevesebb "vadászt" érdekel.  Megoldásnak annyit tudnék javasolni hogy nem 10 éves ciklusokban gondolkodva nem "laikusok" által vezetett és semmiképpen nem 3000 hektárnál kisebb területen gazdálkodó társaságokat kéne létrehozni !   Angyal
1.) "Gímszarvas régiókat" kialakítani - 20-30 ezer ha-osat (ezen belül meglehetnek a vt-k, ftvk-k, kutyafülék, de ők is engedelmeskedjenek a "régió" érdekének - azt hiszem, hogy ez a leggyengébb láncszem).
2.) Élére egy olyan (szak)embert, aki ott élt/ott él, látja, hogy miből lesz a cserebogár, ismeri a vadállományát.
3.) Egy korrekt állománybecslés, ivararány megfelelő belövése...
4.) A többi már adja magát...

 Wave Wave

Feri ! Sok dologban egyetértünk de a gondolj bele hogy mennyi gyűlőlködés lenne az eredménye  a "gímszarvas régióknak" !
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7778 Dátum: 2012. Október 13. - 11:40:20 »

Máshogyan közelítem meg a dolgot:


Pár dolog kimaradt, csakhogy gyarapodjon a lista:  

 Vagy inkább azon változtassunk hogy:

-lőhető indok a mínuszos bikákra:

1. szakmai dilettantizmus
2.helyismeret hiánya
3.rossz látási viszonyok
4.-5 évtől régebbi gímvadászat, ebből következő felejtés
5.külföldi származás
6.dúvadas vadászmúlt
7.másnaposság  Ördög  vagy aznaposság  
8.kiemelkedően magas egzisztenciális háttér
9.celeb múlt
10.iszonyatosan nagy létszámú rokoni, illetve baráti kör
11. Helyi VT. gazdasági csődhelyzet
12.inkább itt, mint máshol mentalitás...
13. lesz...rom a jövőt, önző mentalitás...  Kávé
Naplózva

" There is good out there "
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #7779 Dátum: 2012. Október 13. - 11:49:50 »

Az utolsó hárommal egyetértek!  Mosolyog
A 8, 9, 10,  a 13-asból következik, a többivel nem értek egyet! Ördög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7780 Dátum: 2012. Október 13. - 11:50:19 »

Nem a vizsga itt a megoldás! Higgyétek el, a vadászok nagy része jobban el tudja bírálni a vadat mint gondoljuk. Adjátok bármelyik vadász kezébe a másik vadász által elejtett vad trófeáját, és meglepődtök, hogy tud róla véleményt mondani! Általánosságban nem a tudással van a baj, hanem a kapzsisággal, a nemtörődömséggel, a pénzhajhászással, és  a meglövök mindent ami elém kerül, legfeljebb lecsesznek, mást úgy sem tudnak tenni, szemlélettel!
Maximálisan Patival értek egyet! A mennyiség a minőség rovására megy. A tehenek, suták, kocák túlzott védelmével az ivararány sokad rangú kérdés lett. A legsatnyább siheder is borít, satnyul az állomány. Ami pedig hozhat egy kis pénzt a kasszába azt meg meglőjük, meglövetjük akkor amikor keresztbe áll, kortól, minőségtől függetlenül!  Fejvakarás



Attila!  Emelem

Maximálisan egyetértünk, de hidd el, nagyon sokan fennakadnának a rostán. Errefelé sok olyan embert ismerek aki vadászik, de semmit nem konyít a gímszarvasbikához!

Minap beszéltem (festménnyel kapcsolatban) egy idősebb "vadásszal" (aki igencsak nagyképűen hencegett azzal, hogy ő vadász) és mikor említettem, hogy páratlan huszonnégyes trófea, megkérdezte milyen az, mire gondolok... Mondom egyik ágán 12 ág, a másikon kevesebb... Válasz: Az tizenkettes b...me ne vitatkozz velem, mert én vadász vagyok... Mondom ok, hagyjuk nem vitázom... mit kell megfesteni  Ördög  sok van ilyen hidd el! Sajnos!
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7781 Dátum: 2012. Október 13. - 11:57:50 »

Aztán így sikerült a festmény amit kért:  Wave



Naplózva

" There is good out there "
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #7782 Dátum: 2012. Október 13. - 12:13:18 »

Meg sem érdemli! Tasli
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #7783 Dátum: 2012. Október 13. - 12:20:47 »

Feri ! Sok dologban egyetértünk de a gondolj bele hogy mennyi gyűlőlködés lenne az eredménye  a "gímszarvas régióknak" !

Nem tudom... De ezen belül lehetne utána elgondolkozni a mínusz pontos szankciókon, mert ugye a mínusz pontos rendszer most is él, csak nincs szankcionálva, és ott, és akkor lehetne "házon" (régión) belül büntetni a kisebb egységeket, akik nem úgy csinálják, mint ahogyan azt kellene...
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #7784 Dátum: 2012. Október 13. - 12:33:48 »


Elacc, tudod melyik bika lőhető?

Amelyik keresztbe áll.  Ördög

Komolyabban:
Először az okokat kell megszüntetni, s akkor az okozat is "helyre áll".
Amíg lassan büntetnünk kell azért, mert a tarvadat (mindegy hogy őz vagy gím) senki nem lövi, pontosabban csak a kolbászba valót hajlandó terítékre hozni, vadkárelhárításon órákig elnézi, hogy a malacos koca túrkálja a vetést (nem zavarja el, mert hátha jön kan vagy süldő), stb. addig lőni kell a bikát, hogy ne kelljen a zsebbe nyúlni. Azt nem értik meg, hogy egy tízkiló feletti trófe ára mennyi 6-7 kg-ossal ér fel, mennyi fejlődőképes agancsár maradhatna "életben" (ha csak gazdaságilag nézzük, akkor is). Ezen semmiféle vizsga nem segít.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Oldalak: 1 ... 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 [519] 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: