Oldalak: 1 ... 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 [517] 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914520 alkalommal)
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #7740 Dátum: 2012. Október 12. - 20:48:18 »

Kedves Gaucho!
Ebben a világban nehéz az olyanok helyzete akiknek a vadnevelése a szakmája,életcélja. Édesapám ilyen ember volt. Láttam és segítettem munkálkodását nem egy vadászterületen. Érdekes módon mindig csak addig maradhatott egy vadásztársaságnál vadőrként amíg elkezdett javulni a vadállomány,mind mennyiségileg mind minőségileg. S mihelyst tudott pár jobb esetleg érmes trófeás vadat lövetni,azon mód elkezdte őt a tagság/vezetőség piszkálni(mert ugye azt a lovat ütjük amelyik húz...),hogy már nem kell annyira óvni,nevelni a vadat. Ezek után egy-két évre ki is rúgták,nem egyszer mondvacsinált indokkal.
A területet meg két szezon alatt ebek harmincadjára juttatták,mert nem volt gazdája a vadnak...
Sajnos így megy ez a ma hazánkban. Aki a vadat védi az csak állami területen tud megmaradni,vagy ott ahol a tagság már felérte ésszel,hogy nem csak kötelező nyűg és pénzpazarlás a vadőr.
Láttam szerencsére pár kivételes területet az országban,ahol tényleg szabályos vadgazdálkodás folyik.
De sajnos én több ellenpéldával találkoztam. Reménykedem azért,hogy lassan talán elkezdünk kilábalni ebből a helyzetből,ami kialakult napjainkra.

Naplózva
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #7741 Dátum: 2012. Október 12. - 21:06:38 »

Pati!
Akkor félreértettük egymást.
Minden vadászt aki trófeás vadra akar vadászni, szigorú vizsgához kötném.
A régieket is újból. Aki ért hozzá az úgyis átmenne. A többi meg addig ne is akarjon vadat lőni míg nem tudja megfelelően teljesíteni a vizsgát.

Serg!
Elhiszem, hogy vannak, voltak becsületes gazdálkodók, és sajnos sokszor látom az általad felhozott rossz példákat én is...
Egyre inkább úgy érzem, hogy már csak a a büntetés (elejtőt, társaságot), eltiltás, szigorítás,  vizsgáztatás a járható út. 
Ha minden megy így tovább ahogy most, sajnos  nem lesz jobb nem helyzet...
Valamit változtatni, újítani kell!!!

Tud valaki másfajta javulást hozó járható utat?


Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #7742 Dátum: 2012. Október 12. - 21:16:57 »

Szervusz Gaucho! Emelem

Hidd el a vizsgával nem oldasz meg semmit!
Ez olyan mind a KRESZ. Nem azért van ennyi baleset, mert nem tudják a szabályokat, hanem mert sz@rnak rá. Nehogy azt hidd, hogy ennyien nem tudják mire emelik a fegyvert! Vagy nem érdekli őket, vagy minden a pénz!
Én az egyetlen megoldást abban látom, hogy a hibás kilövéseket igen drasztikusan büntetni kellene. Aki pedig eltagadja, nem, vagy nem azt mutatja be, attól vadászengedély visszavonása. Ha pedig maga a társaság sumákol, vagy rendszeres a rossz kilövés, akkor a vadászati jog megvonása!

 Wave Wave Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #7743 Dátum: 2012. Október 12. - 21:21:25 »



Nem mindenki gondolkodik így. Nekem ismét eltelik egy szezon, amit gímtrófea nélkül fejezek be. Én úgy gondolom, ha nem állok be a tömegbe, aki úgy gondolja, hogy a szomszéd majd úgyis meglövi, akkor is, az által, hogy én nem lőttem, bent marad legalább egy az állományban, ami öregszik. Tavaly lett volna alkalmam egy gyönyörű dárdás bikát terítékre hozni, nem is volt már fiatal, de sajnos elbaltáztam, lövést sem tudtam tenni. De holdban is lőhettem volna, mégsem tettem meg, pedig párszor ott volt a lehetőség. Inkább gyönyörködtem bennük és elég gyakran megkaptam a jutalmam egy-egy süldő formájában, ami ugyan nem gímbika, de vadászélmény, és a lelkiismeretem is tiszta maradt. Lehet, hogy a vadászösvényem végén majd nem lesz egy sem a trófeafalamon, vagy ha mégis, arra nyugodt szívvel nézek majd rá. Azt is elmondhatom, hogy akikkel együtt vadászok, azoknak a nagyobbik része ugyanígy gondolja. Sajnos nem mindenki, de legalább a többség.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #7744 Dátum: 2012. Október 12. - 21:31:24 »

..........akikkel együtt vadászok, azoknak a nagyobbik része ugyanígy gondolja. Sajnos nem mindenki, de legalább a többség.

Szerencsés vagy! Igen
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #7745 Dátum: 2012. Október 12. - 21:34:37 »

Szerencsés vagy! Igen

Sajnos annyira nem. A maradék ugyanis  -meglövöm, mert ha nem, majd meglövik a szomszédban- még ennél is aljább. És ők dirigálnak.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #7746 Dátum: 2012. Október 12. - 21:38:05 »

Attila!  Igen

A vizsga az csak egy példa volt részemről. Talán az is segíthetne. Mégegyszer hangsúlyozom: nagyon kemény , szigorú vizsga amire gondoltam.
De a büntetés dologba egyetértünk.  Piál
Örülök, hogy így látod.

Oceanwave!  Igen
Még azt hozzáteszem, hogy a fórumozókkal valószínűleg nincs is baj. Mert aki ide ír, azt érdekli a téma, hozzászólásokból sok esetben tanulhat mindenki,
 aki meg meri itt mutatni a trófeáját, az valószínűleg nem sumákol. Becsületesen lőtte. stb
De mivel vadászok vagytok, így összesítve mindenkire mondjuk a  kritikát. De akinek nem inge, az ne vegye magára. 
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7747 Dátum: 2012. Október 12. - 21:42:26 »

Gaucho!
Minden tiszteletem azé a szellemiségé, amit képviselsz.
De ugye tisztában vagy vele, hogy ez egy fokkal lehetetlenebb vágyálom, mint a "Világbéke"...... Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #7748 Dátum: 2012. Október 12. - 21:51:43 »

Igen sajnos ez csak "álom". Tudom én is. De nem lehetetlen.
Azt is tudom, hogy csak a legfelsőbb szinteken tudnának erről döntéseket, törvényeket hozni. (ha akarnának)
Odáig senki nem tudja mi a vezető út .
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #7749 Dátum: 2012. Október 12. - 21:56:20 »

Igen sajnos ez csak "álom". Tudom én is. De nem lehetetlen.
Azt is tudom, hogy csak a legfelsőbb szinteken tudnának erről döntéseket, törvényeket hozni. (ha akarnának)
Odáig senki nem tudja mi a vezető út .

Maradjunk annyiban, hogy nem a "legfelsőbb szinteken" múlik.  Kacsint
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #7750 Dátum: 2012. Október 12. - 21:58:00 »

Apropó, volt valaki a mai zalai trófeaszemlén?
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #7751 Dátum: 2012. Október 12. - 22:48:06 »

Gaucho  Emelem ! Ez a vizsga kérdés  Fejvakarás ! Vendég vagy bérvadász kísérője legyen tisztában
mikor kijelenti elejthető a vad , hogy mire is adott engedélyt . Aki olvasta jeles írónk  " Alaszkában vadásztam " c. könyvét ,
mint bérvadász neki " minden jávor bika " óriás volt . A kísérők viszont igen jól ismerték az elejteni
kívánt vad méreteit . Tudom nagy felelősség mindent a hivatásos vadászra tenni , de Ő van otthon és valószínű
ismeri az állomány nagy részét / kivéve amikor nem / .   Emelem 
Szerény véleményem pedig , hogy egy közepes területet is rendbe lehet tenni egy szarvasöltő idő alatt .
 Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #7752 Dátum: 2012. Október 12. - 23:04:01 »

 
Apropó, volt valaki a mai zalai trófeaszemlén?

 Vigyorog Vigyorog Wave

Egy élőhely , egy állomány . . . !









 Emelem


Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7753 Dátum: 2012. Október 12. - 23:55:41 »

Magyarországon (is) a nagyvaddal való gazdálkodás, a mező-és erdőgazdálkodás birtokviszonyainak átalakulásával automatikusan a korábbi (részben) minőségi szemléletből szinte teljesen mannyiségi szemléletbe ment át.
A vad, mint "Nemzeti kincs" sajnos csak a mi szemünkben egy megóvandó érték, a nagyságrendekkel nagyobb többség számára egy elhanyagolható, legtöbbször problémás tényező.
Eszik, zavarja a közúti forgalmat, feltúrja a szépen nyírt pázsitot, zavarja a balatoni fürdőzőket, stb....
Ezt a társadalmi igényt szolgálja ki a szakmai és irányító/döntéshozó felügyelet akkor, amikor nem elhanyagolható mértékben emel meg elejtési terveket és azok be-nem tartásának esetére hatásos és elrettentő szankciókat tűz ki.
Megszabadulva a "dejólenneha..." és a "bezzegrégennemígyvolt..." becsípődéseinktől, ki és milyen reális esélyt lát a magyar gímszarvas újbóli "felhozására"?
Nagyon érdekelne pár, nem álomkergető vélemény, mert a magam részéről én igen csak szkeptikus vagyok e tekintetben Fejvakarás
A jelenlegi közgazdasági körülmények között még abban sem hiszek, hogy a vadásztársaságok (akár csak középtávon) továbbra is működés-és életképesek lesznek, nemhogy a lassan közellenséggé váló nagyvadat sikerüljön felkarolni, vele szakszerűen és gazdasági nyomásoktól függetlenül gazdálkodni.
A bírságokat, meg a vizsgákat most hagyjuk....
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #7754 Dátum: 2012. Október 13. - 07:31:36 »

Apropó, volt valaki a mai zalai trófeaszemlén?

Trófeaszemle
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Oldalak: 1 ... 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 [517] 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: