Oldalak: 1 ... 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 [506] 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914521 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #7575 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 20:21:27 »


  Igen  Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #7576 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 20:29:16 »

Szervusz Csaba! Emelem

Ugyan már többször leírtam a véleményemet, de megteszem még egyszer!
Ez szerintem egyáltalán nem kor, hanem ember függő. Van fiatal, és öreg vadász is aki áldoz a vadászatra, de ők vannak kevesen!!
Sajnos van aki csak vadászni akar, és fizetni nem igazán akar, vagy nem tud. Ezért hunynak szemet minden nem kívánatos kilövés felett, és azt el is fogadják. Ma a közgyűléseken nagyon nagy többséggel megszavaznak mindent (korra nemre tekintet nélkül) csak a munka és a tagdíj ne legyen több!
Nálunk pont a fiatalabbak mondják egyre hangosabban, hogy "régen az öregek mindent elvittek, most rajtunk a sor" !
Szomorú, de ez az igazság!

Vadászüdvözlettel: Attila

Javaslom, ezt a topikot végre adjuk vissza a gímbikáknak!  Irány a csevegő4 (Nekem is!)
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #7577 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 09:43:01 »

Szia Feri, nagyon szép a bika, gratulálok! Írj néhány sort. Kutya találta meg? Jó lett, mutatós a teríték fotó. Hasra fektettétek?

Kíváncsi lettem volna én is a helyes ágsorrendre egy szakértőtől a létrás agancs tekintetében. (Száron látható befűződések, elhelyezkedés, kontra megszokott ágsorrend.)

Kevés az előre jutáshoz a társaságon belüli összhang is. Körzeti vadgazdálkodásban nem tudunk egységes gondolkodást kialakítani, olyant, amit mindenki egyöntetűen magáénak is érezne és követne.
Minap hallottam: - Nézd már hátra "jóska"! Hány mínuszos a 7 bikából a terítéken?
                         - Ne azt nézd. Aki 7 kilóig fizeti, 7 kilóst lőtt. Aki 9- ig, az kilenc kilóst. Azzal foglalkozz, hogy amit a vendég ideszán itt is hagyja! 7 kilós vendéggel nekem ne  4 kilós bikát hozzatok be, mert legközelebb tökön rúglak!  Nem szól szám
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #7578 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 10:04:42 »

Utolsó mondat lemaradt: És a gazdákat is te fizeted ki B@-meg a vadkár miatt!
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #7579 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 13:40:56 »

Köszönöm mindenkinek! Igen
Most pedig főzőcskézés következik, aztán faragok egy alátétet Neki. Vigyorog





 Wave
Jelen esetben: szemág,jégág,középág,dárda
Így hirtelen:rendszerezésemben kettő olyan típus van,melynek minden ág mögött törik a szár.Több olyan típus van,melynél egy ág mögött sem törik.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #7580 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 14:27:10 »

Köszönöm én is, mert ez válasz az én korábbi kérdésemre is.  Mosolyog

Jelen esetben: szemág,jégág,középág,dárda
Így hirtelen:rendszerezésemben kettő olyan típus van,melynek minden ág mögött törik a szár.Több olyan típus van,melynél egy ág mögött sem törik.
Naplózva
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #7581 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 14:56:09 »

Kicsit eltér a témától, de tudja valaki, hogy  milyen képesítés kell, hogy valaki trófeabíráló lehessen?
Milyen szakot, főiskolát, egyetemet kell elvégezni hozzá?

Sok esetben felháborítónak tartom ami ebben az országban megy. Mennyi jó bikát átengednek mínusz pont nélkül.....
Vagy az oktatók voltak hülyék, vagy  a diákok............ vagy egyszerűen csak korrupt országban élünk, és mint sok más területen itt is a becsület hiánya érvényesül....
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #7582 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 16:44:17 »

Kicsit eltér a témától, de tudja valaki, hogy  milyen képesítés kell, hogy valaki trófeabíráló lehessen?
Milyen szakot, főiskolát, egyetemet kell elvégezni hozzá?

Olyan szakma, hogy "trófeabíráló", olyan nincs!
Minden megyében van 2-3-(4) vadászati felügyelő, akiknek sok más teendője mellett el kell végeznie a trófeabírálatot is.
Agrármérnök, vadgazda mérnök, erdőmérnök, vagy amit éppen az "aktuális rendszer megkíván"!  Kacsint
 S.Peti
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #7583 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 16:51:32 »

Szia Feri, nagyon szép a bika, gratulálok! Írj néhány sort. Kutya találta meg? Jó lett, mutatós a teríték fotó. Hasra fektettétek?

Szia Robi!
Először is gratula Neked!  S.Peti
Másodszor néhány sor: délután lövettem rá a bikára, orra esett, majd az elejét a földön víve beváltott az erdőbe. Sötétedésig se vér, se bika... Aztán másnap reggel hárman keresve szintén se vér, se bika... Aztán ketten elmentünk a vérebesért, mire visszaértünk vele, a kint hagyott harmadik társunk megtalálta, így a vérebnek csak egy gyakorlás maradt (amin egyébként szépen végigment, és 50 méterre a rálövés helyétől már tisztességes vér volt, csak mi nem arra kerestük előtte). Egyébként a bikát a lövés a nyaka közepén érte (az elejtő pedig lapra célzott), csigolyát nem ért, viszont a nyelőcsövet összenyitotta a nyaki ütőérrel, így megfulladt a saját vérében...
Jah, és úgy feküdt hason, úgyhogy kénytelenek voltunk a terítéket is így rendezni, mert érdekesen álltak volna a lábai, ha oldalra fektetjük...
Üdv!  Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #7584 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 20:55:04 »

Szervusz Feri.
Nem egyszerű dolog ez  a vadásztatás.
Az a fő,hogy teritékre került mert nyomorultul pusztult volna el.
Igen izgult a vendég ha így mellé húzót.
A vadásztatáshoz és a hozzá állásodhoz   Emelem
Üdv:HSanyi
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #7585 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 20:57:45 »

Szia Robi!
Először is gratula Neked!  S.Peti
Másodszor néhány sor: délután lövettem rá a bikára, orra esett, majd az elejét a földön víve beváltott az erdőbe. Sötétedésig se vér, se bika... Aztán másnap reggel hárman keresve szintén se vér, se bika... Aztán ketten elmentünk a vérebesért, mire visszaértünk vele, a kint hagyott harmadik társunk megtalálta, így a vérebnek csak egy gyakorlás maradt (amin egyébként szépen végigment, és 50 méterre a rálövés helyétől már tisztességes vér volt, csak mi nem arra kerestük előtte). Egyébként a bikát a lövés a nyaka közepén érte (az elejtő pedig lapra célzott), csigolyát nem ért, viszont a nyelőcsövet összenyitotta a nyaki ütőérrel, így megfulladt a saját vérében...
Jah, és úgy feküdt hason, úgyhogy kénytelenek voltunk a terítéket is így rendezni, mert érdekesen álltak volna a lábai, ha oldalra fektetjük...
Üdv!  Emelem

 Igen Wave
Jó végre hallani friss híreket, vadászatról, vadásztatásról, gímbikáról, bőgésről!
Talán Gálos Csaba írt hasonló nyaklövésről, csak ott még élt utána a bika.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #7586 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 21:17:12 »

Agrármérnök, vadgazda mérnök, erdőmérnök, vagy amit éppen az "aktuális rendszer megkíván"!  Kacsint
 

 Ördög  Vigyorog  Taps  OOO

 Wave Emelem
Naplózva
Jégcsákány
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #7587 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 21:42:09 »

Üdv Mindenkinek! Galoscsabustól szeretném kérdezni, hogy mi hír Ödönkéről? Ütközetben eltünt? Ördög Ördög Ördög
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7588 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 21:51:50 »

...mi hír Ödönkéről?
Csak bízni tudunk benne, hogy valahol, egy arra alkalmas gödörág mélyén lebzselte végig a bőgési időszakot.
Senki sem látta sem itthon, sem a szomszédban.
Ha valaki titokban meglőtte volna (és "padlásbika" lett belőle Rííí ), az el sem tudja képzelni mekkora kárt okozott.
De remélem, hogy teljesen egészséges és egyszer végre csak előkerül.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #7589 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 22:11:04 »

Ha valaki titokban meglőtte volna (és "padlásbika" lett belőle Rííí ), az el sem tudja képzelni mekkora kárt okozott.

Ha ez kiderülne , akkor remélem , hogy a nyilvános korbácsolásra egy jegyet elraksz nekem . Az első sorban ... !   Fej a falba




 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 [506] 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: