Oldalak: 1 ... 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 [498] 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914531 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7455 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 17:00:58 »

Ok. Remélem értettelek...  Mosolyog

Szóval:  Aki kellőképpen nem ismeri a gímszarvas agancsát, fejlődését,jellemzőit...stb  az ne vadásztasson gímszarvasbikára mindaddig, míg megfelelően meg nem ismerte!

Mivel az agancs (majdnem) mindent (80%-ban) megmutat a bikáról először azt kell nézni terepen is. ///kíváncsi vagyok Stefi, hogy ha soha nem látnád a terepen a szarvas agancsát, mennyire tudnád biztosan megállapítani a bika korát(természetesen a szélsőséges eseteket nem számolva, úgymint öreg bika, vagy nagyon fiatal... /// Az agancs éppen azért volt egy mérőpont minden régi nagy vadásznak is, nem hiába az alapján kapja a pontot, (elismerést,érmet) nem pedig a kor alapján! De ha figyelmesen végig olvasod a most rendelt könyvedet, abban biztos ez is le lesz írva, vagy legalábbis találsz erre rengeteg utalást. A szarvasbika vadászatot válaszd el a vaddisznó vagy róka (dúvad)vadászattól légyszíves, mert "dzsungelharccal" nem lehet egy gímszarvasbikára vadászni. Még a vaddisznónál is mérlegelni kell sok dolgot, de a gímszarvasbikánál sokkal többet mielőtt meghúzod a ravaszt. Ezért is felelősségteljes hivatás a vadászat!!!

Lényeg: Ha már ismered a szarvasagancsot és azt látván megfelelően tudsz következtetni a bika jellemzőire, mehetsz terepre. Ott pedig ha olyanok a terepviszonyok, az időjárási körülmények a távolság...stb, hogy nem megfelelően látod a bika agancsán a korona hegyében lévő dudorokat, csak a bika testét akkor nem szabad lőni! A dudorok (a pudvák) hidd el sokat számítanak! De úgy is mondhatnám, hogy csak a testét látod az agancsait nem, akkor totál egyszerűen csak nem szabad lőni. Ha bizonytalan vagy az agancsait illetően egyértelműen nem szabad lőni, el kell engedni az állatot, mindegy mit mutat a teste! Mondhatod, hogy hű én nagyon kemény vadász vagyok, meg nagyon jó és tapasztalt vadász is, király vagyok terepen, megismerem a testalkata alapján az állatot, de akkor sem szabad lőni, ha nem látod, hogy az agancson van-e dudor, vagy nincs, mert ismétlem az árulja el, hogy ígéretes a bika vagy sem, és a testalkat az csak utána következik, aztán együtt az egész összkép. Volt már sok eset (például tavaly is, még fotót is mutattam), hogy az egyik itteni tapasztalt vadásztató vadőr, igent mondott egy általa öregnek mondott bikára, ami a trófeája alapján 5 éves és 5,5 kilós ígéretes bika volt! De ez nem egyedülálló eset. Az ígéretes fiatal, középkorú bikák lelövése miatt gyengült el az itteni állomány, legalábbis jórészt ez az oka. Persze több oka is lehet annak, hogy kilőnek kilövetnek egy ígéretes bikát, de az egyik ok, az önmérséklet hiánya, a mohó, kapkodó, türelmetlen vadászat, aztán a felelőtlen, esetleg dilettáns vadásztatás is sajnos...

Ezzel azért vitatkoznék mert bizony nagyon is sokat mond a testalkat , testtartás , viselkedés , néha a hang is különösen ha úgy meg tudod figyelni a bikát hogy semmi zavaró körülmény nincs. Nem vesz észre téged se másokat. Nincs a közelben rivális és a tehenek előtt se akar nagyon fickósnak mutatkozni . Na olyankor igazán sokat mond az alkat és viselkedés és senki nem mondta hogy ne vessük össze a látottakat . Tehát a testet az aganccsal . De az egészet együtt kell értékelni és csak azt tudod értékelni amit látsz. Továbbra is tartom hogy Széchenyi által leírtaknál  a terepi becslést és bírálatot nem írta meg jobban ,érthetőbben ,egyszerűbben senki és nagyon jó lenne ha ezt a minimumot mindenki (vadász és vadásztató) ismerné .  Szerintem akkor Te is kevesebbet zsörtölődnél !     Wave 
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7456 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 17:20:02 »

Ezzel azért vitatkoznék mert bizony nagyon is sokat mond a testalkat , testtartás , viselkedés , néha a hang is különösen ha úgy meg tudod figyelni a bikát hogy semmi zavaró körülmény nincs. Nem vesz észre téged se másokat. Nincs a közelben rivális és a tehenek előtt se akar nagyon fickósnak mutatkozni . Na olyankor igazán sokat mond az alkat és viselkedés és senki nem mondta hogy ne vessük össze a látottakat . Tehát a testet az aganccsal . De az egészet együtt kell értékelni és csak azt tudod értékelni amit látsz. Továbbra is tartom hogy Széchenyi által leírtaknál  a terepi becslést és bírálatot nem írta meg jobban ,érthetőbben ,egyszerűbben senki és nagyon jó lenne ha ezt a minimumot mindenki (vadász és vadásztató) ismerné .  Szerintem akkor Te is kevesebbet zsörtölődnél !     Wave 

Stefi!

Csinálj amit akarsz!  Wave Ha eddig jól csináltad, mindennel elégedett vagy, akkor hajrá!!! Zsörtölődés?  Fejvakarás  Az sem érdekel, ha levadászod Tolna megye összes szarvasát  Röhög

Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #7457 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 08:30:25 »

Ezzel azért vitatkoznék mert bizony nagyon is sokat mond a testalkat , testtartás , viselkedés , néha a hang is különösen ha úgy meg tudod figyelni a bikát hogy semmi zavaró körülmény nincs. Nem vesz észre téged se másokat. Nincs a közelben rivális és a tehenek előtt se akar nagyon fickósnak mutatkozni . Na olyankor igazán sokat mond az alkat és viselkedés és senki nem mondta hogy ne vessük össze a látottakat . Tehát a testet az aganccsal . De az egészet együtt kell értékelni és csak azt tudod értékelni amit látsz. Továbbra is tartom hogy Széchenyi által leírtaknál  a terepi becslést és bírálatot nem írta meg jobban ,érthetőbben ,egyszerűbben senki és nagyon jó lenne ha ezt a minimumot mindenki (vadász és vadásztató) ismerné .  Szerintem akkor Te is kevesebbet zsörtölődnél !     Wave 
Mondandód első felével egyet értek.Második felével már vannak fenntartásaim.
Széchenyi kijelentette,hogy az örökös tizenketteseket ki kell lőni.Milyen az a tizenkettes,amit ki kell lőni?
Minden évben van legalább egy aranyérmes tizenkettes hazánkban és négyszer annyi az egyik száron annyi ággal rendelkező.
Elaccc pedig szerintem nem zsörtölődik,hanem vitatkozik.Egészséges vitára pedig szükség van,mert az a vélemények veszekedésmentes ütköztetése,mely segíti a szakmai tudás fejlődését!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Tompi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 150


« Új üzenet #7458 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 08:49:28 »

 Emelem

Kedves "svferi"!

Graulálok a bikához!
Nagyon bírom amikor valaki vadászat közben még kamerázni is megpróbál. Jó visszanézni egy- egy vadászatot. Látom te kamerával is vadászgatsz Emelem
Annyit segíts kérlek, hogy asszt írtad " vártuk, hogy lejöjjön az élről "....és a videon sem eggyértelmű... Ügye ez nem egy hegygerinc? Nem látni, hogy mi van mögötte- egy nagyobb hegy?

Üdv
Naplózva

" Légy résen! "
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #7459 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 08:55:53 »

Elaccc pedig szerintem nem zsörtölődik,hanem vitatkozik.Egészséges vitára pedig szükség van,mert az a vélemények veszekedésmentes ütköztetése,mely segíti a szakmai tudás fejlődését!




Na, ti már ilyen jóban vagytok?
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7460 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 09:52:39 »

Mondandód első felével egyet értek.Második felével már vannak fenntartásaim.
Széchenyi kijelentette,hogy az örökös tizenketteseket ki kell lőni.Milyen az a tizenkettes,amit ki kell lőni?
Minden évben van legalább egy aranyérmes tizenkettes hazánkban és négyszer annyi az egyik száron annyi ággal rendelkező.
Elaccc pedig szerintem nem zsörtölődik,hanem vitatkozik.Egészséges vitára pedig szükség van,mert az a vélemények veszekedésmentes ütköztetése,mely segíti a szakmai tudás fejlődését!

Nem akarok és  nem is tudok veletek ( elaccc,wildheger) vitatkozni mert vélhetőleg nem is tudnék. Legalább is az agancsok fejlődéséről alakulásáról biztos hogy közel nincs olyan információm mint nektek . Egy kérésem és kérdésem van felétek :  Egyszer próbáljátok meg végiggondolni és gyakorlatban használható ismeretté tanácsokká összegyúrni a tudásanyagot olyan szemszögből hogy   MIT LÁTHAT A VADÁSZ ?   Ezzel az "örökös tizenkettes" fejezettel én sem értek egyet - nem tudom mire és hogyan értette ezt Széchenyi . Ráadásl éppen a napokban láttam egy gyönyörű bikát ami szerintem 8-9 éves lehet és 9-10 kilós agancsa van és az már szinte biztos hogy örökös tizenkettes lesz mert "csak" hármas koronája van  azok az ágak hosszúak és még mindig duzzadók óriási középággal . A vadászmesterünk is látta az Ő véleménye is hasonló . El is lett rendezve hogy még "véletlenül" se lője meg senki  Kacsint   Hátha .............. ?!   Emelem
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #7461 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 10:06:54 »

Na, ti már ilyen jóban vagytok?

Konspirálnak a jelenlegi törvényes szarvasgazdálkodási gyakorlat ellen . . . !!   Igen

Emelem

Naplózva
vadaszfun
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 197


« Új üzenet #7462 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 11:48:17 »

Ma reggel nagyon jó bőgés volt nálunk. Egy 10es bikát kb 6 méterre hívtunk be, de mivel kicsi volt, elengedtünk. Kicsi bika alatt azt értem, hogy vékony, középkor elején járó , fakó színű agancsot viselő bika.  Hatalmas élmény volt, ahogy apa tehénhang utánzására így bejött és kb 15 méterre megállt, majd ismét szaladni kezdett és mikor meglátta, hogy ott állunk a fa mellett, nagyot ugorva, elszaladt. A fényképező persze ott lógott a nyakamba bekapcsolt állapotba, de a hirtelen jelenet miatt eszembe se jutott lenyúlni érte. Utólag belegondolva, lehetett volna "picit" nagyobb is, akkor még nagyobb élmény lett volna.  Ördög Reggel ismét újra próbálkozunk, remélem, már szerencsével.
Vadászüdv.: Nimród  Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7463 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 19:17:54 »

Szülőfalum mellett,apróvadas területen,bőgnek a szarvasok! Vállat von Eddig csak váltóvadként volt jelen,leginkább nyáron.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #7464 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 19:24:09 »




Na, ti már ilyen jóban vagytok?
Látjátok?
Ez itt a probléma.A vitát veszekedésnek vélitek ,a postást büntetitek más ember kijelentése végett!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7465 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 20:40:45 »

 Emelem

Emlékeztek még erre a 7kg-os páros agancsra?



Tavaly tavasszal találták Eger környékén fotón mutattam... (4 éve 2008 őszén megsebezték és eltorzult a következő évi agancsa, azt is mutattam) A tavalyi agancsait nem találtuk (idén tavasszal), de most terítékre került a bika. Holnap megmutatom  Wave /Észak-Kelet Magyarország legszebb trófeája lesz (szerintem, számomra  Vigyorog) ebben biztos vagyok/  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #7466 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 23:54:35 »

Mérgemben beültem a kocsiba és este 19-től  21-ig  bejártam a Tatabánya - Tornyó - Tarján - Vértestolna - Tardos - Agostyán vonalat , keresztül a Vértesen , kis részben a Pilisben . 10 helyen álltam meg hallgatózni . Aztán 21-től ugyanott vissza , ugyanúgy ! Egy bögést sem hallottam a bejárt úton . Ez a vértesi- , a pilisi- , a HM-erdészetek vadászati tevékenységének "gyümölcse" , de főként a MFB-é . . . !   Woest
Gratulálok a modern , újfajta , számítógépes vadgazdálkodáshoz !!!   FuckOff
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #7467 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 00:36:04 »

Mérgemben beültem a kocsiba és este 19-től  21-ig  bejártam a Tatabánya - Tornyó - Tarján - Vértestolna - Tardos - Agostyán vonalat , keresztül a Vértesen , kis részben a Pilisben . 10 helyen álltam meg hallgatózni . Aztán 21-től ugyanott vissza , ugyanúgy ! Egy bögést sem hallottam a bejárt úton . Ez a vértesi- , a pilisi- , a HM-erdészetek vadászati tevékenységének "gyümölcse" , de főként a MFB-é . . . !   Woest
Gratulálok a modern , újfajta , számítógépes vadgazdálkodáshoz !!!   FuckOff
Tehát a Gerecse üres!
Majd az OTP Bank Liga megtölti,mint a stadionokat!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #7468 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 06:50:08 »

Tehát a Gerecse üres!

A Gerecséről nem is beszélve . . . ! ! !   Vigyorog

 Kézfogás Emelem
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7469 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 06:52:17 »

 Emelem

Tehát a trófea, ami még nincs hivatalosan elbírálva:  

A bika a hullott agancsait visszanézve 10 éves és 4 hónapos (kb.  Vigyorog)  Lefőzés utáni súly: 9,40 kg. Elejtés helye: Sirok 2012.09.20. Még szépítgetett az agancsain, vagyis vastagabb és gyöngyözöttebb lett.





















Naplózva

" There is good out there "
Oldalak: 1 ... 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 [498] 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: