Oldalak: 1 ... 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 [485] 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1914534 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7260 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 21:13:20 »

Már nem akartam ezzel én sem foglalkozni, de éppen erről van szó...
A centik meg a mérleg megadja az eredményt is - és ezt a szakember ponotosan tudja -...
Ugyanis!!! Ha egy bika 9 évesen 9.3 kg, a főágak hosszabbak 30 centinél, és van legalább három 15 centi feletti koronaág, akkor mindez magaután vonja az eredményt...  Emelem

Ha ez ilyen egyszerű lenne - akár egy automata is csinálhatná . Ráadásul ott a számítógép ami gondolom jelez ha valami nem stimmel .   Emelem
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #7261 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 21:20:57 »

Ha ez ilyen egyszerű lenne - akár egy automata is csinálhatná . Ráadásul ott a számítógép ami gondolom jelez ha valami nem stimmel .   Emelem

Fél évig kezeltem ilyen számítógépet... A program nem elég "okos" ahhoz, hogy ezt összekösse, a végén egy legördülő ablakocskában választhatod ki a minősítést, "kedved szerint"...
 Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #7262 Dátum: 2012. Szeptember 07. - 08:03:48 »

A gépet egy kis hölgy is tudja kezelni ha meg tanulta a programot.
Az nem helyettesi azt a szakmai hozzáértést és szubjektivitást ami kell ehhez a feladathoz.
Üdv:HSanyi
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 07. - 08:05:36 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
john898
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #7263 Dátum: 2012. Szeptember 07. - 08:25:38 »

Arról nem is beszélve, hogy a programot is csak embert írta(ott is van lehetőség tévedni), ha működne akkor is lenne, aki megkérdőjelezné azt az eredményt is.
Üdv. John

A gépet egy kis hölgy is tudja kezelni ha meg tanulta a programot.
Az nem helyettesi azt a szakmai hozzáértést és szubjektivitást ami kell ehhez a feladathoz.
Üdv:HSanyi
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7264 Dátum: 2012. Szeptember 07. - 08:43:06 »

....és szubjektivitást ami kell ehhez a feladathoz.....
A kulcsszó!
Szubjektivitás....
Ezért nem lehet soha igazságot tenni (igaz, talán nem is kell) vadászok és egymástól eltérő adottságú orszégrészek között.

Javaslom a témát itt http://vadaszforum.net/forum/index.php?topic=180.0 tovább boncolgatni  Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #7265 Dátum: 2012. Szeptember 07. - 10:18:10 »

legördülő ablakocskában választhatod ki a minősítést, "kedved szerint"...
 
A kulcsszó!
Szubjektivitás....

Vagy kapott pynát előző este , vagy nem . . . !   Ördög Vigyorog Vigyorog

 Wave Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #7266 Dátum: 2012. Szeptember 07. - 16:11:30 »

http://huntingpress.eu/magazin/ismet_zala
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #7267 Dátum: 2012. Szeptember 07. - 20:41:18 »

Egy kis empátia próba   !    (empátia = mások helyzetébe való beleélés képessége )

Adott egy szakember , szakirányú egyetemi végzettséggel, évtizedek óta végez trófeabirálatot részben ez a munkaköri kötelessége is. Megkap egy lefőzött trófeát, mérőszalaggal, mérleggel , számítógéppel elvégzi-elvégzik a bírálatot. Na abba kell belegondolni hogy ennek az embernek mi a véleménye az olyanról aki csak  látott egy terítékfotót az adott vadról és már ki is jelenti hogy az a bíráló téved és jó ha nincs megvádolva még egyéb dolgokkal úgy látatlanba.   

Próbáljuk beleélni magunkat az Ő helyzetébe .                     Emelem

Tovább nem kívánok ezzel a kérdéssel foglalkozni , szerintem elég jól érzékeltetve van a különbség a két nézőpont között .   
Egy kis utórezgés!
A horvátországi fogcsiszolattal foglalkozó kutatások eredményeinek ismertető konzultációján Jung Jenő(Aki ugye nem akárki a szakmában!)odasúgta a szomszédjának:ezeket a bikákat Mi lazán két évvel öregebbnek értékeljük a hagyományos módszereinkkel.
Erre még ráteendő a szépítő  statisztika javító szubjektivitás és megszületik a Rákosi Elvtárs disznajához hasonló,számunkra kötelezően elfogadandó végeredmény!
Nemrégen egy bírálaton szaktudás hiányában veszítette el a zalai "bokoragancsú",a jogos világrekorderi címet.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7268 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 09:03:02 »

Egy kis utórezgés!
A horvátországi fogcsiszolattal foglalkozó kutatások eredményeinek ismertető konzultációján Jung Jenő(Aki ugye nem akárki a szakmában!)odasúgta a szomszédjának:ezeket a bikákat Mi lazán két évvel öregebbnek értékeljük a hagyományos módszereinkkel.
Erre még ráteendő a szépítő  statisztika javító szubjektivitás és megszületik a Rákosi Elvtárs disznajához hasonló,számunkra kötelezően elfogadandó végeredmény!
Nemrégen egy bírálaton szaktudás hiányában veszítette el a zalai "bokoragancsú",a jogos világrekorderi címet.

Nyilván így van . Csak azt nem szabad elfelejteni hogy fogcsiszolatot már csak esemény után lehet eszközölni.
Leírhatnád ennek a bokoragancsúnak a történetét.

                                                                                                    Emelem
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #7269 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 09:21:01 »

Van bevált napszak, amikor a tarvadakat elhagyja a bika, hogy elmenjen inni? Pl.: 11-14 óra között, vagy ez egyéni és alkalomfüggő? (Este és hajnalban reménytelen a helyzet, talán napközben hamarabb céllba lehet így érni. Valamikor innia kell, valamikor, amikor nyugodtan ott lehet hagyni a pihenő csajokat...)
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #7270 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 15:40:54 »

Van bevált napszak, amikor a tarvadakat elhagyja a bika, hogy elmenjen inni? Pl.: 11-14 óra között, vagy ez egyéni és alkalomfüggő? (Este és hajnalban reménytelen a helyzet, talán napközben hamarabb céllba lehet így érni. Valamikor innia kell, valamikor, amikor nyugodtan ott lehet hagyni a pihenő csajokat...)

Én kétszer figyeltem már meg dél körül egyedül érkezni a csapatbikát dagonyához. Azon kívül rengetegszer volt már, hogy a reggeli cserkelés után véignézett dagonyák, a délutáni cserkelés elejére egészen más képet mutattak... Úgyhogy, ha van egy fix dagonya, ahol megfordul a bika, oda érdemes kiköltözni akár egész napra is!
Egy kalappal!  S.Peti
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #7271 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 15:44:36 »


Leírhatnád ennek a bokoragancsúnak a történetét.

Annyi a történet, hogyha a szemág feletti ágat nem jégágnak, hanem középágnak bírálják, akkor a "szemág és a középág közötti szárméret" annyival több pontot adott volna, ami elég lett volna a világrekordi címhez...
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7272 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 15:55:09 »

Van bevált napszak, amikor a tarvadakat elhagyja a bika, hogy elmenjen inni? Pl.: 11-14 óra között...
Van.
Pl. 11-14 óra között Vigyorog
De komolyra fordítva, több alkalommal találkoztam dagonyára, vagy már onnan igyekvő bikával délelőtt 10 és délután 3-4 óra között.
Sikerült is vendéggel lövetni ebéd után bikát, amit korábban már több alkalommal kontrolláltam, hogy kb. mikor jön a melegben a vízhez.
Nem vagyok kimondottan vadkamera párti, de ilyen megfigyeléshez nagy segítség lehet.
Botlózsinóros vaddisznó-órával kísérleteztem annak idején elég sokat, de azok a "büdös dámok" általában elrontották a játékomat Ördög
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Jégcsákány
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #7273 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 16:36:32 »

Sziasztok! Most volt csak időm végignézegetni az elmúlt nap történéseit, komoly kis vita alakult ki a Stefi által feltöltött képen szereplő bika körül. Nekem is az a véleményem, hogy korai kilövés, ebben a bikában még jópár kg és jópár év bentmaradt. 9 évesen 9,31 kg-os trófea ilyen rossz felrakási évben elég szép teljesítmény szerintem. A színnel abszolút nem vagyok elégedett, ezért lett volna még szüksége ennek a bikának 2-3 évre. Elérte volna a 11-12kg-os trófeasúlyt, kapott volna egy kis színt, szép fehér ágvégeket a sárga, éretlen helyett. Erre Tolna megyében nagyon sok bika képes lenne, ha hagynák azt a 11-12 éves kort elérni, és az mégcsak nem is az öregkor. Ettől függetlenül nem török pálcát az elejtő felett.
Öregszabó képén sem koros bika látható, mondjuk így képről kicsit gyengébb képességű bikának tűnik.
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #7274 Dátum: 2012. Szeptember 08. - 16:48:28 »

Botlózsinóros vaddisznó-órával kísérleteztem annak idején elég sokat, de azok a "büdös dámok" általában elrontották a játékomat Ördög

Még '73-ban , az akkori elnököm (a Bányász Zenekar vezetője és karmestere) ,  akart rámerőltetni 6 db-ot , hogy állítsam fel és kezeljem őket .  Nem mentem bele , így aztán ő játszogatott velük hónapokig , - - - aztán ö is feladta !    Ördög Vigyorog
Egyébként nappal , az öreg bika gyakran külön fekszik el a csapattól , a délutáni induláskor csatlakozik hozzájuk .  Addig meg szórakozzanak a fiatalok is egy kicsit , - - - vagy sokat . . . !   Ördög Vigyorog

 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 [485] 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: